Звіт про роботу відділу у справах сім’ї та молоді за 9 місяців 2016 року Пріоритетні напрями роботи: Організація відпочинку та оздоровлення дітей м. Ніжина Відділ у справах впродовж звітного періодуСкачати 83.18 Kb.
Дата конвертації03.04.2017
Розмір83.18 Kb.
ТипЗвіт
Звіт

про роботу відділу у справах сім’ї та молоді

за 9 місяців 2016 року
Пріоритетні напрями роботи:

Організація відпочинку та оздоровлення дітей м. Ніжина
Відділ у справах впродовж звітного періоду здійснював організаційно-методичне керівництво та координацію роботи із забезпечення змістовного оздоровлення та відпочинку дітей: підготовку відповідних документів для забезпечення організації та проведення оздоровчої літньої кампанії, організацію засідань оргкомітету з координації роботи з оздоровлення та відпочинку дітей, узагальнення звітів, щомісячних показників щодо оздоровлення дітей м. Ніжина для оперативного інформування Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА згідно встановленого графіку, підбір дітей м.Ніжина на оздоровлення згідно розподілу Департаменту сім’ї,молоді та спорту Чернігівської ОДА. Щомісяця до 20 числа звітного місяця спеціалістами відділу надаються (з травня 2016 року аналітичні та статистичні звіти до облдержадміністрації щодо стану оздоровлення дітей м.Ніжина:показники щодо чисельності дітей ,охоплених оздоровленням, фінансового забезпечення оздоровчої кампанії, мережі дитячих оздоровчих закладів, пільгових категорій).

Питання оздоровлення у травні розглядалося на засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради , розширених нарадах за участю міського голови та депутатів.

Спеціалістами відділу за 9 місяців проведено підбір 49 дітей пільгових категорій та сформовано пакети документів для подальшого направлення їх на отримання путівок для оздоровлення у дитячих таборах. З них: До «Українського дитячого центру «Молода гвардія» - 14, Міжнародного дитячого центру «Артек» - 8, до оздоровчих таборів Одеської , Миколаївської, Чернігівської областей - 27.

100% охоплено даними послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування(відповідно до поданих заяв опікунів) та дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичної операції;

70% - дітей з багатодітних родин.

Всього оздоровчими та відпочинковими послугами у 2016 році охоплено 3741дітина , що становить 55,5 відсотки від загальної кількості дітей шкільного віку , з них 2089 дітей соціально-уразливих категорій , що складає 30,8 відсотки від загальної кількості дітей шкільного віку. Показники цього року тримаються на рівні минулорічного року.


Впровадження гендерної, сімейної політики.

Попередження насильства в сім’ї.

З метою створення сприятливих умов для всебічного розвитку багатодітної сім’ї, підвищення її життєвого рівня відділом сім’ї та молоді розроблено та реалізується міська програма підтримки багатодітних родин міста Ніжина. Постійно проводиться робота щодо присвоєння статусу багатодітної родини та видачі посвідчень багатодітним сім’ям . Оформлено відповідний статус 21 багатодітній родині.

Подовжено статус – 54 сім’ям.

Постійно ведеться робота по оновленню бази даних багатодітних сімей. Станом на 01.10.2016 року в місті проживає 290 багатодітних сімей(265 – у 2015 році ), в них виховується 968 дітей (885-2015 рік)

Протягом 2016 року видано 63 посвідчення батьків багатодітних сімей та 113 посвідчень дітям з багатодітних сімей.

За звітний період 26 багатодітним сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, за рішенням виконавчого комітету надана матеріальна допомога на загальну суму -39400 грн 00 коп .З них 22 сім’ям виділені кошти для підготовки дітей до 1 класу.

Визначено потреби сімей, в яких виховується 5 і більше дітей та діти - інваліди. Таких сімей в місті 18. Продовжено робота щодо підготовки заявок на Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної адміністрації для отримання адресної допомогу через обласний бюджет. За звітній період 7 ніжинських сімей подані на отримання побутової техніки. 2 багатодітні сім’ї, у яких виховується 5 і більше дітей, вже отримали меблі (двоярусні дитячі ліжка).

4 багатодітні сім’ї отримали грошову допомогу від депутата Чернігівської обласної ради Копиці Н.М.

4 березня за ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді відбулася урочиста зустріч міського голови з матерями-героїнями, жінками, які народили й виховали п`ять і більше дітей.

Систематично проводилася відповідна робота щодо обстеження сімей заявників щодо з’ясування фактів реальної загрози вчинення насильства в сім’ях. На координаційній раді (проведено 5 засідань) з питань попередження насильства в сім’ї розглянуто 9 заяв про факти реальної загрози вчинення насильства в сім’ях, складені акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, вжиті комплексні заходи.

Розпорядженням міського голови від 01.02.2016 року №26 оновлений склад координаційної ради з питань попередження насильства в сім’ї.

Відділ виступив ініціатором розробки анкети щодо обізнаності мешканців міста з проблемами насильства в сім’ї (опитано до 500 респондентів), результати опрацьовуються.

У квітні підготовлено та затверджено Розпорядження міського голови «Про додаткові заходи щодо посилення роботи з попередження насильства в сім’ї». Розроблений та реалізується міський план заходів з питань попередження насильства у сім’ї на 2016 рік.

Розповсюджено інформаційно-просвітницькі листівки – 200 примірників, під час проведення вуличних акцій(травень-червень) для мешканців міста.

За поданням Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській області станом на обліку Ніжинського МВ УМВС за вчинення насильства в сім’ї перебуває 134 осіб. З них 9 жінок, 125чоловіків. Зафіксовано 187 звернень щодо насильства в сім’ї, від жінок178, чоловіків –9. Кількість винесених офіційних попереджень – 41.

З урахуванням аналізу стану правопорушень в місті проводяться спільні профілактичні заходи (рейди, обстеження) щодо попередження насильства в сім’ї, до яких залучаються працівники служб та відділів міліції, служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради. Пріоритетність сімейних цінностей забезпечується проведенням просвітницьких заходів за участю представників громадського сектору. 13 травня в рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї відділом проведений круглий стіл «Сучасна модель сім’ї: роль батька у житті дитини» та організовано фотовиставка «Я люблю тебе,татко». Відділ у справах сім’ї та молоді є постійним учасником й співорганізатором зустрічей з представниками громадських організацій міста, які очолюють жінки, у напряму розвитку місцевих жіночих ініціатив. 25 січня, 13 лютого та 30 вересня відбулися тематичні зустрічі з жінками міста за участю молоді в рамках міського проекту «У пошуках власного шляху »: «Тетянин день» та «Шлях до себе. Відверто про…», «Із Вірою, Надіє та Любов’ю». Охоплено до 500 осіб.

Відділ у справах сім’ї та молоді є співорганізатором соціальних проектів – міського конкурсу творчості та краси «Перлина Ніжина»(березень), «Красуня Ніжина «(жовтень).
Реалізація молодіжної політики

Одним із найважливіших напрямів роботи виконавчого комітету Ніжинської міської ради є активізація участі молоді в суспільному житті громади, підтримка молодіжних ініціатив, формування активної життєвої позиції, пошук і організація ефективних форм співпраці молоді із державними структурами, участь молоді у прийнятті рішень.

Молодіжний парламент міста впливає на процес прийняття колегіальних рішень щодо вирішення нагальних молодіжних проблем в місті. Молодіжний міський проект «Парламентарій» сприяє розвитку компетентності молоді через стажування у виконкомі міської ради, допомагає набувати певного досвіду спілкування з представниками влади, громадськістю міста, вивченню основ місцевого самоврядування та участі молоді у реалізації молодіжної політики. Постійно проводилися обговорення молодіжних проектів, обмін кращими практиками щодо реалізації молодіжних ідей,заходів.

Організовано 3 зустрічі із соціально активною молоддю для розгляду й затвердження проектів, заходів, програм на 2017 рік.

Підтримка талановитої учнівської та студентської молоді забезпечується через розроблену відділом Програму виплати стипендій обдарованій молоді міста. В 2016 році призначено 16 стипендій за особливі успіхи в навчанні, спорті, активну участь у науковій та громадській роботі. Використано 28 729,32 бюджетних коштів.

За звітний період підготовлено 2 рішення виконавчого комітету »Про призначення стипендії». Проведено 2 зустрічі зі стипендіатами Ніжинської міської ради.

Протягом року відділ виступив ініціатором і спільно з молодіжними громадськими організаціями, представниками студентського самоврядування, закладами освіти проведено низку заходів, спрямованих на створення умов та гарантій для самореалізації особистості молодої людини, формування здорового способу життя, відродження національних традицій:

«Євровулиця», «У дзеркалі часу», «Родом із Ніжина», «З любов’ю до Ніжина», « Шлях до себе» «Парламентарій «, «Сесія»,»Студентський олімп» «Поєднані бажанням жити», «Маю власну позицію», фестиваль »Його величність,Ніжинський огірок» тощо.

27 січня у День вшанування жертв Голокосту за ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді організовано лижний похід до місць масових розтрілів єврейського населення м.Ніжина у 1941 році, де встановлений пам’ятник жертвам Голокосту.

З 30.06 по 02.07.2016 року ніжинська молодіжна делегація на чолі з головним спеціалістом відділу брали активну участь у роботі наметового містечка «ТАМ – Територія Активної Молоді» (м.Чернігів).

З 05.07. по 07.07 активна молодь міста приймала участь у регіональному семінарі «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні»(м.Чернігів), організований Радою Європи та Конгресом місцевих рад. За результатами професійної активності представник з Ніжина був обраний від молоді Чернігівської області для участі у світовому форумі »За демократію» 6-11 листопада, м.Страсбург(Франція)

Фахівці відділу брали безпосередню участь у проведенні :


4 червня 2016 року в Шевченківському парку в рамках відзначення Дня захисту дітей у Ніжині V загальноміського благодійного фестивалю «Формула творчості». Засновники – молодіжна громадська організація "Клуб «АртМодельСтудія"


Лютий – березень - у всеукраїнському проекті «Зимова студреспубліка»;
7 квітня, 27 жовтня - у Весняному та Осінному відкритих Кубках КВН м.Ніжина(Асоціація команд КВН Чернігівської області);

10 квітня –у загальноміському проекті «Найрозумніший учень міста»(НМГО»КЛІО);

16 квітня –у загальноміському проекті «Емоційне здоров’я молоді. Вибір молоді: здоров’я»(Тренінговий центр «Барви життя»);

27 квітня –у загальноміському заході «Великоднє дерево Єднання»(ГО »Центр новітніх ініціатив та комунікацій»).

23 березня - «Молодь в дії. Молоде обличчя Ніжина»(Ліга старшокласників м.Ніжина)

24 березня - у міському конкурсі творчості «Перлина Ніжина». Відділ у справах сім’ї та молоді – співзасновник конкурсу.

5 – 6 травня - у Міжнародній науково-практичній конференції «Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери», організованої кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи НДУ;


4 червня 2016 року в Шевченківському парку в рамках відзначення Дня захисту дітей у Ніжині V загальноміського благодійного фестивалю «Формула творчості». Засновники – молодіжна громадська організація "Клуб «АртМодельСтудія" ;
24 червня з нагоди Дня молоді організовано захід «Молодь-влада:діалог можливостей», під час якого відбулося відзначення суспільно-активної,обдарованої,творчої молоді міста.

Спеціалісти відділу постійно беруть участь у роботі комісії з питань захисту прав дитини, комісії з матеріальних питань, роботі опікунської ради.Протягом звітного періоду відділом постійно висвітлюються вищезазначені заходи на офіційному сайті Ніжинської міської ради, місцевих інтернет- ресурсах, міських газетах «Вісті», «Ніжинський вісник».
Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Т.Ф.Бассак

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал