Звіт про роботу «Університету третього віку» у районних територіальних центрах соціального обслуговування м. Києва станом на 01. 01. 2017 рокуСкачати 31.76 Kb.
Дата конвертації10.05.2017
Розмір31.76 Kb.
ТипЗвіт

Звіт про роботу «Університету третього віку»

у районних територіальних центрах

соціального обслуговування м. Києва

станом на 01.01.2017 року

Створення системи освіти для навчання людей старшого віку відповідно до їх потреб є важливою умовою забезпечення права на навчання впродовж всього життя та становлення України як правової і соціальної держави. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країнах світу. В багатьох європейських країнах близько 80% дорослого населення бере участь у навчальних програмах різного типу.

Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського союзу освітні системи повинні вміти гнучко адаптуватися до сучасних умов. Це особливо важливо для вирішення проблем людей «третього віку».

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 25.08.2011 № 326 «Про впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» у всіх районних територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Києва (далі – територіальні центри) були організовані та функціонують Університети.

З початку 2016-2017 навчального року на 78 факультетах та у 43 гуртках навчаються 2 022 особи, значна кількість з яких відвідують по декілька факультетів та гуртків одночасно. За навчальний період працівниками територіальних центрів, запрошеними професіоналами та волонтерами проведено 4 357 занять (3029 занять на факультетах та 1328 – у гуртках).
Робота «Університету третього віку»

станом на 01.01.2017 року


Робота факультетів
Люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями активно відвідують Університет, реалізовуючи принцип «освіти протягом життя». Люди навчаються протягом життя з різних причин: прагнення розвитку, шанс отримати нові знання та уміння або просто особисте бажання вчитися. В Університетах для дорослих є можливість покращити знання будь-коли. Тут пропонується широкий спектр курсів і предметів навчання – від факультету кулінарії до факультету інформаційних технологій.

Серед функціонуючих в Університетах факультетів найбільша кількість слухачів відвідує наступні: «Здорового способу життя» (506 осіб), «Прикладного та художнього мистецтва» (357 осіб), «Іноземної мови» (307 осіб), «Психології» (248 осіб), «Інформаційних технологій» (218 осіб), «Музичний хорового співу, танцювальний» (213 осіб) та «Мистецтвознавство» (196 осіб).

Найпоширенішими є факультети «Інформаційних технологій», «Прикладного та художнього мистецтва» й «Іноземної мови», які запроваджені і функціонують у 8 з 10 територіальних центрах.

Вивчення проблем освіти людей старшого віку як соціального явища та наявність інтересу у слухачів Університету до різних сфер життєдіяльності дало змогу організувати і запрацювати факультетам іншого спрямування. Так у територіальних центрах Дніпровського та Печерського районів м. Києва на факультеті «Теологія» навчаються 92 особи старшого віку, а територіальний центр Голосіївського району запровадив тренінги з розвитку пам’яті, уваги, образного мислення, де займаються 9 осіб.Гурткова робота

Досвід існування «Університету третього віку» в м. Києві показав, що гурткова робота все ще має попит у відвідувачів Університету, при наявній тенденції зменшення кількості гуртків в «Університетах третього віку» - на звітну дату гуртки функціонують в 5 районних територіальних центрах. Система гуртків та клубів забезпечує створення сприятливого середовища для літературної, художньої творчості людей старшого віку, підтримки фізичних, психологічних та соціальних можливостей, профілактики ранніх захворювань.


Наймасовішими серед усіх гуртків є наступні: «Вокально-танцювальний» (148 особи), «Декоративно-прикладного мистецтва» (96 особи), «Кулінарний» (47 особа) «Комп’ютерна грамотність» (46 осіб) та «Шаховий» (45 особи).

При значній кількості напрямків більшість гуртків є унікальними (відкриті при одному територіальному центрі), але деякі функціонують в декількох територіальних центрах. Такими є гуртки: «Вокально-танцювальний» та «Декоративно-прикладного мистецтва».

Директор Київського міськоготериторіального центру

соціального обслуговування Н. Глоба

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал