Звіт про роботу «Університету третього віку» у районних територіальних центрах соціального обслуговування м. Києва за І квартал 2016 рокуСкачати 30.68 Kb.
Дата конвертації10.05.2017
Розмір30.68 Kb.
ТипЗвіт
Звіт про роботу «Університету третього віку» у районних територіальних центрах соціального обслуговування

м. Києва за І квартал 2016 року

Створення системи освіти для навчання людей старшого віку відповідно до їх потреб є важливою умовою забезпечення права на навчання впродовж всього життя та становлення України як правової і соціальної держави. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу. В багатьох європейських країнах близько 80% дорослого населення бере участь з різного типу навчальних програмах.

Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського союзу освітні системи повинні вміти гнучко адаптуватися до сучасних умов. Це особливо важливо для вирішення проблем людей «третього віку».

Соціальні послуги за законодавством України ґрунтуються на Конституції України і Закону України «Про соціальні послуги». На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 25.08.2011 № 326 «Про впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» у всіх територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) були організовані та функціонують Університети.

Станом на 01 квітня 2016 року на 79 факультетах та у 52 гуртках навчаються 3 241 особа, з яких 2 482 слухача факультетів і 759 – гуртків.

Наймасовіші факультети
Люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями активно відвідують Університет, реалізовуючи принцип «освіти протягом життя». Люди навчаються протягом життя з різних причин: прагнення розвитку, шанс отримати нові знання та уміння або просто особисте бажання вчитися. В Університетах для дорослих є можливість покращити знання будь-коли. Тут пропонується широкий спектр курсів і предметів навчання – від гуртків здорового способу життя до факультету інформаційних технологій.

Серед функціонуючих в Університетах факультетів найбільша кількість слухачів відвідує наступні: «Музичний, хорового співу, танцювальний» (401 чол.), «Здорового способу життя» (385 чол.), «Прикладного та художнього мистецтва» (297 чол.), «Іноземної мови» (280 чол.), «Інформаційних технологій» (266 чол.) та «Психології» (233 чол.).

Найпоширенішими є факультети «Інформаційних технологій», «Прикладного та художнього мистецтва» й «Іноземної мови». Факультет «Інформаційних технологій» працює в 9, а факультети «Прикладного та художнього мистецтва» та «Іноземної мови» - у 8 з 12 територіальних центрах соціального обслуговування.

Вивчення проблем освіти людей старшого віку як соціального явища, та наявність інтересу у студентів Університету до різних сфер життєдіяльності дало змогу організувати і запрацювати факультетам іншого спрямування. Так у територіальних центрах Дніпровського та Печерського районів на факультеті «Теологія» навчаються 109 осіб старшого віку, в територіальному центрі Печерського району працює факультет «Фото-курси», який відвідує 8 осіб, а територіальний центр Голосіївського району запровадив тренінги з розвитку пам’яті, уваги, образного мислення, де займається 5 осіб.


Гурткова робота

Досвід існування «Університету третього віку» в місті Києві показав, що гурткова робота все ще має попит у відвідувачів Університету, при наявній тенденції зменшення кількості гуртків в «Університетах третього віку» - на звітну дату гуртки функціонують лише в 5 територіальних центрах соціального обслуговування. Система гуртків та клубів забезпечує створення сприятливого середовища для літературної, художньої, наукової та технічної творчості людей старшого віку, підтримки фізичних, психологічних та соціальних можливостей, профілактики ранніх захворювань.

Наймасовішими серед усіх гуртків є наступні: «Вокально-танцювальний» (106 чол.), «Комп’ютерна грамотність» (97 чол.), «Декоративно-прикладного мистецтва» (93 чол.), «Іноземна мова» (71 чол.) та «Фізична культура» (53 чол.).

При значній кількості напрямків більшість гуртків є унікальними (відкриті при одному територіальному центрі), але деякі функціонують в трьох і більше територіальних центрах. Такими є гуртки: «Вокально-танцювальний», «Фізична культура» та «Декоративно-прикладного мистецтва».


Директор Київського міського

територіального центрусоціального обслуговування Н. Глоба

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал