Звіт про проведення тижня української мовиСкачати 37.68 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір37.68 Kb.
ТипЗвіт
Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16

Звіт

про проведення тижня української мови
d:\діма\картинки\день незал.jpg

«Мова-втілення думки.Що

багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

Борімося за красу мови,за правильність мови,

за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина ЗОШ №16. Згідно плану роботи школи з 16.02 по 20.02.2015р., проведено тиждень української мови (в рамках святкування Дня рідної мови).

Відкриття тижня розпочалося традиційно з демонстрації учнівських тематичних стіннівок та книжкової виставки, яку підготувала бібліотекар школи Кваснецька І.І. на тему «Мова – духовний скарб нації».c:\users\user\desktop\cimg2358.jpg c:\users\user\desktop\cimg2328.jpg

Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та позакласних заходах.

Тимофійчук О.В., вчитель української мови та літератури, у 6-А класі провела мовну гру на тему «Лінгвістичний ігроленд». У ході якої шестикласники повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови.

g:\dcim\100casio\cimg2323.jpg g:\dcim\100casio\cimg2330.jpg

Панас Мирний наголошував, що «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування».

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови, було проведено годину спілкування в 7- А класі на тему «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову». Лакуста Н.О., класний керівник 7-А класу, ознайомила учнів з історією свята рідної мови, з поняттями «слово» та «мова». Година спілкування була проведена у формі гри, де учні поглибили та закріпили знання про рідну мову.

g:\dcim\100casio\cimg2335.jpg g:\dcim\100casio\cimg2338.jpg

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Для підвищення орфографічної грамотності учнів у 5- Б класі проведено урок-подорож з української мови на тему «Правила вживання апострофа» (на матеріалах присвячених Міжнародному Дню рідної мови). На уроці учні звернулись до скарбів рідної мови, збагатили свій словниковий запас, працювали над підвищенням орфографічної грамотності, використовуючи різні види робіт.g:\dcim\100casio\cimg2344.jpg g:\dcim\100casio\cimg2347.jpg

Разом із вчителем української мови та літератури, Лакустою Н.О. п’ятикласники здійснили подорож у країну «Фонетики». Сюрпризним моментом уроку був діалог «Орфоепії» та «Орфоргафії», в ролі яких виступали учні.

З метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації,

удосконалення мовленнєвих здібностей та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, мову в школі проведено захід - презентацію (спільно з обласним товариством «Просвіта») на тему: «Просвітяни Буковини - Будівничі України».

Сандуляк В.С., вчитель української мови та літератури, провела невеликий екскурс в історію «Просвіти» та познайомила з історією створення даного посібника.


Відвідала захід Т.А. Мінченко, заслужений працівник культури,відмінник освіти України,лауреат премії ім.Д.Загула, методист українознавства, просвітянка.

Головним завданням зустрічі було донести до учнів,що мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб. Це цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги.У переддень Міжнародного Дня рідної мови під керівництвом Лакусти Наталії Олександрівни проведено для учнів 1-11 класів тематичну лінійку «Мова – доля нашого народу». Під час підготовки до цього заходу, серед учнів 7-А класу згуртувалось невеличке наукове товариство, яке досліджувало витоки нової літературної мови. Семикласники - науковці ознайомили школярів з історичним розвитком української мови, її місцем у мовній ієрархії світу.

g:\dcim\100casio\cimg2349.jpg g:\dcim\100casio\cimg2350.jpg

Учні наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал