Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного актаСкачати 36.76 Kb.
Дата конвертації25.12.2016
Розмір36.76 Kb.
ТипЗвіт
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта –

Рішення Комісії «Про внесення Змін до Положення про порядок визначення чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного)», затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) від 28.02.2012 р. №333, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 31.05.2012 р. за №874/21186.


1. Вид та назва регуляторного акта

Рішення Комісії «Про внесення Змін до Положення про порядок визначення чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного)», схвалений рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) від 28.02.2012 р. №333, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 31.05.2012 р. за №874/21186.


2. Виконавець заходів з відстеження

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку


3. Цілі прийняття акта

Проект регуляторного акта розроблено відповідно до частини шостої статті 47 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» та пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Проектом змін до Положення передбачено врегулювання питань оцінки цінних паперів, що знаходяться в лістингу організаторів торгівлі, що відповідає вимогам Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Проектом змін до Положення передбачається методика розрахунку різних категорій зобов’язань недержавних пенсійних фондів кожного робочого дня.


4. Строк виконання заходів з відстеження

З 01.11.2013 по 01.12.2013.


5. Тип відстеження

Повторне.


6. Метод одержання результатів відстеження

Під час проведення базового відстеження результативності регуляторного акта було застосовано статистичний метод.


7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів у зв’язку з дією акта не зміниться, оскільки актом не передбачено стягнення плати з суб’єктів господарювання.

Орієнтовно на сьогоднішній день Положення поширюватиметься на 52 особи, що здійснюють управління активами 92 недержавних пенсійних фондів. Ця цифра може збільшитися після збільшення кількості зареєстрованих недержавних пенсійних фондів.

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання у зв’язку з дією акта, не зміниться.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта є високим, оскільки зазначений регуляторний акт Комісії http//www.nssmc.gov.ua, про що в офіційному друкованому виданні Комісії було здійснено інформаційне повідомлення. Також, зазначений проект регуляторного акта розміщено на урядовому веб-сайті “Громадське суспільство і влада” з метою його оприлюднення.

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося на підставі узагальнення та аналізу пропозицій, зауважень отриманих від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань.


8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань пропозицій та зауважень щодо проблемних питань, які можуть виникати при виконанні проекту регуляторного акту не надходило.

Прийняття зазначеного регуляторного акта забезпечить виконання функцій Комісії, визначених Законами України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про недержавне пенсійне забезпечення» та сприятиме посиленню захисту прав вкладників недержавних пенсійних фондів.

Виконання вимог регуляторного акту не потребує додаткових витрат фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань.

Державний контроль та нагляд за дотриманням вимог зазначеного регуляторного акта буде здійснюватись за рахунок Комісії, як органу державної влади який, згідно чинного законодавства, повинен здійснювати державну регуляторну політику на фондовому ринку.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття регуляторного акта дозволить реалізувати положення Законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення» та «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» шляхом:

- удосконалення методики розрахунку чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду;

- забезпеченню функцій Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку як державного регулятора;  • забезпечення можливості відстеження змін вартості активів недержавних пенсійних фондів кожного робочого дня та здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог чинного законодавства;

- запобіганню порушенням законодавства на ринку цінних паперів;

- захист прав учасників фондового ринкуВиконання вимог регуляторного акта забезпечить для громадян можливість отримання достовірної інформації щодо вартості активів та контролю за вартістю одиниці пенсійного внеску недержавних фондів станом на кожен робочий день, а не раз на місяць, як це передбачено діючою редакцією Положення.

Голова Комісії Д. Тевелєв

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал