Звіт 2014 рік смт Межова Про діяльність ркзк «Межівська цбс»Сторінка1/4
Дата конвертації01.01.2017
Розмір0.82 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4

ІНФОРМАЦІЙНИЙ

ЗВІТ

2014 рік

смт Межова

Про діяльність

РКЗК «Межівська ЦБС»

по обслуговуванню дітей
ББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББББ 1.Пріоритетні напрямки c:\users\публічний\desktop\полноэкранная запись 25_02_2013 161322.jpg

Межівська районна бібліотека для дітей – головна бібліотечна установа Межівського району, методичний та інформаційно-консультаційний центр для бібліотечних закладів регіону, що обслуговують дітей.

Сьогодні Межівська районна бібліотека для дітей - це найбільший дитячий культурно-освітній та дозвіллєвий заклад, храм знань та інформації в селищі Межова, Дитячі бібліотеки сьогодні займають особливе місце серед бібліотек України. Адже саме вони для багатьох дітей є найпершою бібліотекою у їх житті, і саме дитячі бібліотеки формують читача.

У 2014 році публічні бібліотеки в своїй діяльності бібліотеки РКЗК «Межівська ЦБС», що обслуговують дітей, керувалися Конституцією України, Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Положенням про публічну бібліотеку», Статутом РКЗК «Межівська ЦБС» та іншими документами чинного законодавства. Вплив на розвиток бібліотечної справи мали прийняті загальнодержавні програми та «Програма розвитку культури у Межівському районі».

Межівська районна бібліотека для дітей та сільські бібліотеки забезпечували користувачам вільний доступ до інформації, освіти, культури. Надавали послуги всім громадянам незалежно від віку, статі, національності, освіти, соціального стану, політичних та релігійних переконань.

Місія бібліотек полягала в забезпеченні прав користувачів дитячого віку на вільний доступ до інформаційних джерел, допомозі навчальним закладам в інформаційному забезпеченні навчального процесу, організації змістовного дозвілля дітей, вихованні почуттів патріотизму, любові до рідного краю.

Бібліотекою для дітей та сільськими бібліотеками, що обслуговують дітей, проводилися конкурси, які сприяли популяризації книги та читання. Діти приймали участь у районних, обласних та всеукраїнських творчих конкурсах. Проведення таких конкурсів сприяло залученню до бібліотек соціальних партнерів та співпрацю з місцевими органами влади, службою у справах неповнолітніх, школами, ліцеєм, Школою естетичного виховання, Будинком творчості школяра, сільськими будинками культури, районною газетою «Червона зірка».

Конкурси стали останнім часом функціональною ланкою майже будь-якої бібліотеки, що обслуговують дітей. Конкурси, які проводилися серед читачів, дозволяють підвищити статус читання в усвідомленні дитини та підвищили роль бібліотеки, як центру читацького розвитку дитини, а також мобілізували, і направляли на розвиток особистості читацьку творчість дитини.

Межівська районна бібліотека для дітей та сільські бібліотеки працювали за такими напрямками:


  • Надання бібліотеками нових послуг з використанням сучасних інформаційних технологій

  • Підвищення ефективності праці бібліотекарів та рівня комфортності обслуговування користувачів-дітей.

  • Реалізація проекту: «Межівська бібліотека – центр творчої активності громади».

  • Реалізація проекту «English123 в бібліотеці»

  • Робота в рамках нового проекту «Бібліотека – центр медіаграмотності»

  • Формування якісного фонду та фірмового стилю бібліотек  1. КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

У 2014 році в Межівському районі працювали 33 публічних бібліотеки. З них публічних -17, шкільних -16.

З 17 публічних бібліотек: 1 районна (Межівська районна бібліотека для дітей), 1 селищна (Демуринська бібліотека) та 15 сільських бібліотек. У 17 публічних бібліотеках працює 19 бібліотечних працівників.Життя бібліотек району у 2014 році було дуже цікавим на події.c:\users\lidiya\pictures\вікідей\img_0622.jpg

Бібліотеки працювали над реалізацією програми «Бібліоміст». В 3-х бібліотеках району (Межівська бібліотека для дітей, СКЗК «Слов’янська бібліотека, СКЗК «Новопавлівська бібліотека №2») працювали пункти доступу до мережі Інтернет. Користувачі бібліотек отримували сучасні бібліотечні послуги, мали безкоштовний доступ до Інтернет.c:\users\lidiya\pictures\київ\img_0817.jpg

Бібліотечні працівники брали активну участь у тренінгах, семінарах, конференціях, конкурсах, вебінарах та ін. заходах, організованих Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) згідно програми «Бібліоміст», всіх семінарах та тренінгах, які відбуваються в ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія та заходах, організованих Українською бібліотечною асоціацією.

У жовтні місяці цього року молодий спеціаліст Межівської районної бібліотеки для дітей Аліна Грицай взяла участь у практичному семінарі «Казки усього світу оживають у дитячих бібліотеках», який відбувся в приміщенні Гете - інституту в Україні (м. Київ). c:\users\lidiya\pictures\київ\img_0801.jpg

У цьому році працівники Межівської бібліотеки для дітей взяли участь у конкурсі та отримали Субліцензію на використання Enqlish 123.com.ua в бібліотеці.

Це комплексний об’єкт права інтелектуальної власності, що дає можливість відвідувачам РКЗК «Межівська ЦБС» безкоштовно вивчати англійську мову за допомогою комп’ютерів та складається з комп’ютерної програми, аудіо та відео творів, фотографій, малюнків, анімації інформаційного змісту.d:\час майстрів\img_0842.jpg

Влітку 2014 року Українська бібліотечна асоціація спільно з видавництвом «Час МАЙСТРІВ» провела конкурс буктрейлерів «Відкрий буктрейлером суть книги». Бібліотекарі Межівської районної бібліотеки для дітей взяли участь у творчому змаганні та створили кілька «бліц-кіно». Буктрейлер на книгу видавництва «Час МАЙСТРІВ» увійшов у десятку найкращих. До бібліотеки для дітей надійшли нові книги - подарунок від видавництва «Час МАЙСТРІВ».опис : ???????????????????????????????

У зв’язку з ситуацією у східних областях країни, до Межівського району прибули сім’ї з Донецької та Луганської областей. Більшість сімей раніше проживали в м. Донецьк, м. Краматорськ, м. Горлівка, м. Слов’янськ Донецької області. Сім’ї з дітьми стали частими відвідувачами Межівської бібліотеки для дітей. Вони приходять до модернізованих бібліотек аби вирішувати поточні справи: вести офіційне листування, спілкуватися в соціальних мережах та «Скайп» — зв’язок з рідними та друзями, які залишилися в зоні АТО. Дехто з біженців займається пошуком нового місця роботи, дехто користується Інтернетом, працюючи «на відстані». 5
Діти з задоволенням читають книги, грають в ігри, переглядають відео та нові мультфільми, беруть участь у виставах лялькового клубу «Буратіно».
Для всіх відвідувачів бібліотеки не вистачає місць в Інтернет-центрі. Тож до послуг відвідувачів – Wi-Fi зона в парку «Берізка» біля бібліотеки.опис : http://3.bp.blogspot.com/-5wrcn-9djm8/u-2zdwjznei/aaaaaaaab8e/iug_idi9zka/s1600/%d0%a4%d0%be%d1%82%d0%be-0010.jpg
До послуг відвідувачів – вивчення англійської мови за допомогою комп’ютерної програми English123.com.ua/Angliskij123.com.ua, безкоштовна соціальна допомога онлайн.
У тих випадках, коли читачі приїжджають з віддалених сіл щоб отримати інформацію з Інтернет, бібліотека працює у вихідний та вечірній час «до останнього відвідувача».c:\users\lidiya\pictures\до відео\dsc_0159.jpg
Працівники бібліотек Межівського району беруть участь у обласних та районних фестивалях, ярмарках, демонструючи свій творчий потенціал (ляльки-мотанки, картини з бісеру, пшінку, вироби з тіста та багато ін.)

3. КОНЦЕПТУАЛЬНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК

Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, нести ауру новизни, працювати у прискореному режимі – завдання, над яким працювали бібліотекарі. Зміни, які відбуваються навкруги, потребували нових рекламних рішень, нових підходів, нового стилю та діалогу. Базовим елементом та умовою розвитку інформаційного, культурного простору була і є креативність – технологія організації творчого процесу.


Публічні бібліотеки Межівського району у 2014 році виконували таку місію: реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей, зосереджених в бібліотеці.
П’ять принципів роботи бібліотек у 2014 році: організація, чистота, порядок, наглядність та відповідальність.
Наша афірмація у 2014 році була такою: «Читай у новому форматі!»

4. СОЦІАЛЬНА ЗНАЧУЩІСТЬ БІБЛІОТЕК РАЙОНУ

Стратегічним напрямком діяльності бібліотек у 2014 році була реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування користувачів-дітей різних вікових категорій, задоволення їх інформаційно-бібліографічних запитів. Максимум зусиль було спрямовано на надання користувачам вільного доступу до світових інформаційних ресурсів; реалізацію всеукраїнських, обласних, регіональних та цільових комплексних програм; правову освіту; удосконалення системи бібліотечних послуг; співробітництво з громадськими організаціями, установами, навчальними закладами тощо. Зріс авторитет бібліотеки серед громадськості, жителів селища.

Бібліотеки тісно співпрацювали з педагогами та учнями шкіл району, вихователями дитячих садочків та ліцею інтернату. Ефективність діяльності бібліотек у 2014 році була зумовлена кількісними показниками виконаної роботи і конкретними трудовитратами.
Основні показники роботи бібліотек району за 2014 рік:

Кількість користувачів -2854.

Обсяг фонду на 01.01.2015 – 73458. В т. ч. в бібліотеці для дітей – 24249.

Надійшло – 665, вибуло – 3124. В т. ч. в бібліотеці для дітей надійшло – 153, вибуло – 1126.

Відвідування - 34803. В т. ч. відвідування пунктів доступу до Інтернет –7636. Звернень на веб-сайт бібліотеки –2693. Кількість відвідувань масових заходів, організованих бібліотекою – 9730 в т.ч. для дітей

У звітах бібліотек Межівського району відзначається зменшення кількості читачів порівняно з минулим роком. Ця стійка тенденція зумовлена невпинним розвитком інформаційних технологій на фоні низького оновлення книжкового фонду. Причиною зменшення кількості читачів в сільських бібліотеках є зменшення кількості сільського населення, низький рівень народжуваності та міграція в інші місця проживання.

Кількість відвідувань бібліотечних закладів, особливо районних бібліотек, збільшилася у зв’язку з комп’ютеризацією бібліотек та наданням сучасних інформаційних послуг.

Як свідчить аналіз відгуків читачів, аналіз проведеного опитування серед жителів району, читачі задоволені якістю наданих бібліотеками послуг. Єдине, що викликає серйозне занепокоєння – це недостатнє оновлення книжкового фонду через відсутність фінансових коштів на придбання нової літератури.

Документовидача за 2014 рік становить 91748 примірників.

За підсумками 2014 року читаність складає – 32,1, обертаність – 1,2 книгозабезпеченість на 1 користувача – 25,7Всього читачів

Читачів за ЄРК

Кількість відвідувань

Книговидача

2012

2013

2014

2012

2013

2014

2012

2013

2014

2012

2013

2014

3007

2601

2854

2740

2749

2778

33092

36996

34803

91186

96044

91748  1. Організація бібліотечного обслуговування населення

В Межівському районі функціонує 33 публічних бібліотек. З них публічних -17, шкільних -16. У 2014 році закрито шкільну бібліотеку в Українській СЗШ.

Межівська районна бібліотека для дітей є головною бібліотечною установою, що обслуговує дітей. На сільські бібліотеки-філії повноваження ЦБС розповсюджуються в частині організаційно-методичного керівництва та звітності.

Згідно рішення сесії Межівської районної ради №137 -10/VI «Про передачу майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ Межівського району» у 2012 році книжковий фонд передано до комунальної власності сільських та селищних територіальних громад району з послідуючою передачею на баланси відповідних сільських, селищних комунальних закладів культури.

Всі населені пункти району отримують бібліотечні послуги. Інтерактивні (доступ до мережі Інтернет) та сервісні (ксерокопіювання, сканування) є в районній бібліотеці для дітей та двох сільських бібліотеках.

Бібліотеки району не тільки впроваджують сучасні технології, а й змінюють підходи до власної діяльності, а саме: по-новому моделюють та організовують своє інформаційне середовище. Робота в даному напрямку набула активного розвитку з реалізацією в районі завдяки програмі «Бібліоміст».

Обладнання, яке було отримане після перемоги в грантовому конкурсі програми «Бібліоміст», використано для створення нової послуги для читачів – безкоштовного доступу до Інтернету. За кошти місцевого бюджету здійснюється помісячна плата за Інтернет.

Підвищення соціальної і інформаційної ролі бібліотек у сучасному суспільстві диктує необхідність формування нових методів організації інформаційного простору бібліотеки, який реалізується на базі комп'ютерних технологій. Автоматизація та впровадження нових інформаційних технологій дозволили бібліотекам розширити сферу послуг.

Разом із традиційними бібліотечними послугами бібліотека для дітей має можливість надавати сервісні послуги: користування послугами Інтернет; пошук інформації на замовлення; запис інформації на флешку; друк на принтері; сканування; копіювання. Три роки в бібліотеці для дітей діє безкоштовна Wi-Fi-територія, якою щоденно користується 37 відвідувачі. У цілому, використання сучасних технологій в обслуговуванні користувачів не тільки підвищує ефективність використання ресурсів бібліотеки, а й полегшує шлях користувача до інформації, підвищує престиж і привабливість бібліотеки.

Крім основних функцій – інформаційної і просвітницької – бібліотеки зосереджували увагу на зростанні соціальної функції. Особливу увагу приділяли соціально незахищеним верствам населення, ветеранам Великої Вітчизняної війни, воїнам-афганцям, дітям з обмеженими фізичними можливостями. Завдання гуманізації бібліотечного обслуговування є дуже актуальним. Важливим у роботі бібліотек є формування позитивного ставлення до таких людей. Хоча бібліотеки не можуть задовольнити їхні матеріальні потреби, проте увага, вчасно донесена хороша книга, журнал чи газета, організована зустріч чи запрошення на святковий вечір, або просто добре слово - допомагають забути життєві негаразди і відчути себе потрібними. Обслуговування цієї категорії користувачів допомагає таким людям перебороти почуття самотності, впевненості в собі та в своїх силах, повертаючи їм віру в себе.

У центральній районній бібліотеці для диференційного обслуговування користувачів виділені окремі групи: учні шкіл, аграрного ліцею, діти з малозабезпечених сімей, важко виховуючи сім’ї.

Режим роботи структурних підрозділів з 8.00 до 17.00. Вихідний день – неділя.

6. інформаційно-маркетингова діяльність

Одним з важливих питань у роботі бібліотек Межівського району у 2014 році був пошук нових підходів до вирішення проблем інформаційного забезпечення жителів сільської місцевості, створення соціокультурного середовища для місцевих громад. Бібліотекарі усвідомлювали, що треба змінювати форми і методи роботи. Для реклами бібліотеки та її послуг використовувався мобільний зв’язок, електронна пошта, соціальні мережі «Vkontakte», «Facebook», «YouТube», «Оdnoklassniki». Постійним користувачам бібліотеки працівники повідомляли про надходження нової літератури, наявність того чи іншого видання, дату проведення масового заходу, нагадували про термін повернення книги.

У сучасному житті відвідування бібліотеки — це не тільки фізична присутність користувача в приміщенні книгозбірні, але й перегляд веб-сайту, на якому можна отримати інформацію 24 години на добу. Упродовж року працівники бібліотеки систематично підтримували функціонування блогу в мережі Інтернет та намагалися подавати якомога більше нової інформації.

За звітний рік блог «БібліоЗнайки» Межівської районної бібліотеки для дітей за адресою: http://mezhivskalibrary. wordpress. com/

відвідали 2693 користувач.

У 2014 році у Межівській районній бібліотеці для дітей вивчалося питання про те, як ставиться юний читач до бібліотеки. Фахівцями бібліотеки проводилося соціологічне дослідження «Сучасна бібліотека очима дітей». Це дослідження мало на меті визначити потреби читачів у книзі, уточнити ступінь задоволення бібліотечним обслуговуванням і бібліотекою взагалі, а також виявити емоційно-образне сприйняття читачами бібліотекаря як особистості. Учасниками такого дослідження стали учні 5-9-х класів - усього було опитано 160 дітей. Проаналізувавши відповіді ми з'ясували, що: 82% наших читачів не уявляють свого життя без бібліотеки; 10 % – вважають, що вона посідає не основне місце, але все ж необхідна; 8 % – відвели бібліотеці і читанню останнє місце. книги (2)

У ході дослідження ми спробували дізнатися, з яким кольором асоціюється у дітей бібліотека - оскільки таким чином розкривається їхнє емоційне сприйняття. Половина дітей {51%) «бачать» свою бібліотеку жовтою і зеленою - у кольорах радості та надії; для 23 % вона – червона; і лише для 11% респондентів бібліотека забарвлена в руду і коричневу фарби. Нам було цікаво знати і про те, для чого ми, тобто бібліотека та її працівники, потрібні дітям, а

відповіді були різні: для успішного навчання (82%); для дозвілля й відпочинку (40%); для того, щоб почитати нову цікаву книгу (37%); щоб поєднати приємне і корисне, тобто дозвілля з навчанням (20%), Читаючи відповіді дітей на питання «Бібліотека - це...», ми були приємно вражені тим, що діти думають про нас. Для багатьох з них бібліотека - це те ж саме, що нове життя, друг, товариш, який завжди допоможе; інші вважають, що «потрапивши до неї, я опинився у світі знань». А якої ж думки наші читачі про тих, хто працює в бібліотеці? Як з'ясувалося, діти цінують насамперед професіонала, здібного і, головне, бажаючого допомогти їм у виборі книг та в отриманні потрібної інформації. Даючи відповіді на запитання «Який тип бібліотекаря тобі до вподоби?», читачі створили такий образ бібліотекаря, яким вони його бачать і розуміють, та дали ось такі характеристики: не байдужий до мене, звертає на мене увагу, знає кожну книгу в бібліотеці, розуміє мене з першого слова, з ним легко спілкуватися - це людина, яка знає свою справу.

Питання особистого спілкування з бібліотекарем та наскільки воно необхідне для читачів виявилося дуже важливим для дітей, і вони відповіли: «Так. Бібліотекар це дуже цікава людина»; «Обов'язково. Це психолог, друг»; «Бібліотекар може розповісти багато цікавого і пізнавального» тощо. Проте існує й певна категорія читачів, що не бажають спілкуватися з бібліотекарем. Серед причин поведінки на першому місці - зорові враження: 18 % респондентів відповіли, що вони уникають спілкування з тим бібліотекарем, зовнішній вигляд якого не викликає у них довіри.

Ключовою позицією дослідження було вивчення поглядів дітей на те, якою вони бачать сучасну бібліотеку, і, відповідно, щоб хотілося змінити у своїй. А змінити на краще дітям хотілося б режим роботи, тобто, щоб працювала без вихідних; відкрили більший зал з комп'ютерами, більше сучасних журналів і книг, у бібліотеці має бути кімната відпочинку, сучасні, нові меблі, друковані та електронні книжки, інтернет-планшети, у бібліотеці має бути кафе, а бібліотекарів приймали на роботу на конкурсних засадах. І дуже втішним є те, що аналіз одержаного матеріалу дав нам підстави вважати - майбутнє бібліотек буде дійсно прекрасним. Так, 79 % респондентів впевнені, що в майбутньому бібліотеку не замінять нові винаходи, адже вона володіє великим багатством - людським знанням; і лише 6 % - вважають, що бібліотеки стануть такими ж пам'ятками культури, як єгипетські піраміди.

Надзвичайно важливо, що сьогодні в умовах бурхливого розвитку масової культури дитячі бібліотеки залишаються єдиним джерелом безкоштовного отримання інформації. Саме тому дітям було запропоноване запитання «Якби від мене залежала доля бібліотеки, я...», і жоден читач не залишив його без відповіді. Висловлюючись з цієї проблеми, вони, кожен по-своєму, побачили її вирішення: «Постаралася б зробити все, аби бібліотека була найкращою в селищі»; «Зробив би все, щоб її врятувати»; «Ні за що б не закрила її»; «Направив би всі гроші з бюджету на поповнення бібліотечного фонду»; «Зробила б усе, що в моїх силах, тому, що якби бібліотеки не було, то жити було б не так цікаво».

За підсумками соціологічного дослідження «Сучасна бібліотека очима дітей» можна зробити висновок, що в юних читачів склалося, в основному,

позитивне емоційне сприйняття бібліотеки і бібліотекаря, і тепер ми маємо цікавий матеріал для подальшої роботи. Результати ще раз переконали нас у тому, що без врахування думок, інтересів і потреб читачів дитяча бібліотека не може успішно розвиватися як педагогічна, культурно-інформаційна установа, як центр спілкування, центр дозвілля та розвитку дитячої творчості.

З метою покращення роботи книгозбірень в сільських бібліотеках району було проведено громадські зустрічі.

Бібліотеки мають ділові та творчі стосунки з місцевими органами влади, депутатським корпусом, працюють в тісному контакті з службою у справах неповнолітніх, школами, ліцеєм, Школою естетичного виховання, Будинком творчості школяра, районною газетою «Червона зірка».

У 2014 році працівники бібліотек займались вивченням читацьких інтересів та читацької активності користувачів. Було проведено експрес-інтерв’ю з читачами району, анкетування «Бібліотека очима дітей», «Комп’ютер в бібліотеці: розвага чи необхідність?», експрес-опитування «Як Ви оцінюєте наш сайт?», «Чи задовольняє Вас результативність послуг Інтернет-центру?» та ін. Зроблено аналіз опитування, підведені підсумки. В цьому році було визначено кращих користувачів в номінаціях «Читач року», «Наш талановитий читач».

Узагальнені матеріали досліджень є підґрунтям для планування рекламної діяльності, яка сприяє виконанню основного завдання – залучити користувачів до бібліотек, яскраво, переконливо показуючи їх можливості у справі одержання інформації, організації дозвілля та надання нових, сучасних послуг.


  1. інформаційно-бібліотечні ресурсиВсього

У тому числі видання

Суспільного

характеруПрироднича

Технічна

Гуманітарна

Надійшло

2013

948

269

55

74

550

2014

665

71

28

44

522

Вибуло


2013

2340

55

69

53

2163

2014

3124

172

68

190

2694

Обсяг фонду (всього)

2013

75917

8296

4021

3905

59695

2014

73458

7897

3979

3759

57823

Видано

за рік


2013

96044

8409

9679

6923

71033

2014

91748

10289

6983

8270

66206


Обсяг бібліотечних ресурсів на 1 січня 2015 року складає 73458 прим. видань, з них українською мовою 42745 прим.

З фондів бібліотек району протягом року вибуло 3124 примірників видань.

Протягом року у фонди бібліотек надійшло 665 примірників.

Книги отримано з відділу комплектування ДОУНБ, обмінно-резервного фонду Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, згідно Програми «Сучасна книга – крок у майбутнє» та згідно гранту від видавництва «Час МАЙСТРІВ».

На 2014 рік для бібліотек району було передплачено 10 назв періодичних видань на суму 538 грн. Всі періодичні видання передплачено за кошти спонсорів.

Обертаність фонду складає 1,2. За нашими спостереженнями, обертаність фонду досягається за рахунок видачі книг гуманітарного характеру та періодичних видань. Найвища обертаність фонду в районній бібліотеці для дітей.

Обсяг списання – 3124 прим. З них: фізично зношені – 2356, морально застарілі –215, дублетні - 446, непрофільні мало використовувані – 57, прийняті від користувачів взамін загублених – 50. Порівняно з 2013 роком фонд бібліотек зменшився на 2459 примірників.

У 2014 році проведено 2 повні перевірки бібліотечного фонду (Межівська районна бібліотека для дітей та СКЗК «Новопавлівська бібліотека №1». В результаті перевірок фондів бібліотек нестачі не виявлено, порушень правил зберігання фондів не було.


8. електронні ресурси

АРМ для користувачів в бібліотеках ЦБС – 10 (Межівська районна бібліотека для дітей, Слов’янська, Новопавлівська №2, Зорянська, Іванівська бібліотеки). c:\users\biblioteka\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\dsc_0153.jpg

Кількість комп’ютерів(всього) -12.

Кількість комп’ютерів, що мають доступ до Інтернет - 6.

Кількість електронних адрес – 4.

Заклад працює над реалізацією програми «Бібліоміст». Працюють безкоштовні пункти доступу до мережі в 3-х бібліотеках району (Межівська районна бібліотека для дітей, СКЗК «Слов’янська бібліотека, СКЗК «Новопавлівська бібліотека №2»). Ці бібліотеки надають сучасні послуги: безкоштовний Інтернет, доступ до інформації для вирішення правозахисних та соціально-побутових проблем, замовлення товарів в Інтернет-магазинах, розклад руху потягів залізниці та замовлення квитків, c:\users\biblioteka\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\sam_0126.jpg
реєстрація для ЗНО, тощо. Для освіти та навчання: створення презентацій для учнів та вчителів; розвиваючі ігри для дітей. Для спілкування та соціальної адаптації: реєстрація поштових скриньок; реєстрація користувачів в соціальних мережах, спілкування з рідними по Skype-зв’язку, перегляд науково-популярних, пізнавальних фільмів та мультфільмів ін. Окрім цього, користувачам надаються індивідуальні консультації з питань пошуку інформації в мережі Інтернет.

Можливість використовувати Інтернет в бібліотеці вплинула на сервіс обслуговування. Творчі заходи, які організовує кожна бібліотека стали більш цікавими: зустрічі з письменниками, видатними людьми, уродженцями краю, використання Skype- зв’язку та ін.

Користувачі безкоштовно спілкуються через соціальні мережі – Facebook – В контакті – Однокласники, мають необмежений доступ до будь-яких категорій веб-сайтів, чатів, електронної пошти, ігор. В районній бібліотеці збільшилась кількість читачів та відвідувань.

Працівники бібліотек не тільки використовують вже існуючі інформаційні ресурси всесвітньої мережі для задоволення потреб користувачів, а й створюють власні.

Упродовж року здійснювалося технічне та мультимедійне обслуговування масових заходів.

Родзинкою роботи Межівської бібліотеки для дітей є її Блог «БібліоЗнайки»http://mezhivskalibrary.wordpress.com/ За поточний рік загальна кількість відвідувань на сайті становить -2693. Це діти з різних країн світу: України, США, Росії, Канади, Франції, Австралії та ін. Про всі цікаві події Межівської бібліотеки для дітей можна дізнатися саме на цьому сайті.

У 2014 році користувачами пунктів вільного доступу до Інтернет стали 9198 осіб.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал