Злочини проти безпеки руху транспортуСкачати 29.77 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації13.03.2017
Розмір29.77 Kb.

Практичне заняття 1
Тема: Злочини проти безпеки руху транспорту
Теоретичні питання:
1.
Поняття транспортних злочинів.
2.
Родовий об’єкт транспортних злочинів.
3.
Безпосередні об’єкти, додаткові безпосередні об’єкти злочинів проти безпеки експлуатації транспорту.
4.
Предмет транспортних злочинів.
5.
Об’єкт та об’єктивна сторона; суб’єкт та суб’єктивна сторона транспортних злочинів.
6.
Злочини, що посягають на безпеку руху залізничного, водного, повітряного транспорту.
7.
Злочини, що посягають на безпеку руху автотранспорту.
8.
Інші злочини у сфері безпеки руху транспорту
Джерела:
1.
ККУ від 05.04.2001 № 2341-III
2.
Кодекс торговельного мореплавства України від 23.05.1995 № 176/95-ВР
3.
Повітряний кодекс України від 19.05.2011 № 3393-VI
4.
ЗУ «Про транспорт» від 10.11.1994 № 232/94-ВР
5.
ЗУ «Про міський електричний транспорт» від 29.06.2004 № 1914-IV
6.
ЗУ «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III
7.
ЗУ «Про залізничний транспорт» від 04.07.1996 № 273/96-ВР
8.
ЗУ «Про трубопровідний транспорт» від 15.05.1996 № 192/96-ВР
9.
ЗУ «Про морські порти України» від 17.05.2012 № 4709-VI
10.
ПКМУ «Про Правила дорожнього руху» від 10.10.2001 № 1306 11.
ППВСУ «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 № 14
Практичні завдання:
1.
За керування мотоциклом в нетверезому стані 20 лютого 2014 р. Кавун був позбавлений права на керування мотоциклом строком на 6 місяців. 10 червня 2015 р. він поранив ногу, тому вживав знеболюючі препарати (солпадеїн, коделак, пенталгін, пенталгін, седапаїн, солпафлекс, кето рол, темпалгін, баралгін, спазмалгон) без рецепту лікаря у необмежених кількостях. 12 червня 2015 року Кавун помітив автомашину, яка стояла на узбіччі дороги, і, скориставшись відсутністю водія, вирішив поїхати на ній у сусіднє село до своїх знайомих. На шляху руху, перевищивши швидкість, Кавун збив
Вікторова, який йшов по центру дороги, заподіявши останньому тілесні ушкодження середньої тяжкості. З місця події Кавун зник. При затриманні Кавун стверджував, що він не вчинив злочину, а його діяння кваліфікуються як адміністративні проступки за ст. 122,
122-4 та 130 КУпАП. Кваліфікуйте правопорушення та визначте передбачені санкції.
2.
Рішенням уповноваженого працівника підрозділу патрульної служби
Національної поліції Одоробло був позбавлений права керування автотранспортними
засобами. Через місяць, улаштувавшись на роботу у лікарню сторожем, Одоробло повідомив, що він позбавлений права керування транспортними засобами, але керувати машиною може. В зв'язку з тим, що водій машини захворів, механік гаражу Іванов дозволив Одороблу перевозити вантаж, але лише на території лікарні. В цей же день, перебуваючи в стані сп'яніння, Одоробло перевищив швидкість руху під час доставки продуктів з кухні в лікувальний корпус, внаслідок чого наїхав на Андронова, заподіявши йому відкриті й закриті переломи кісток склепіння та основи черепа. Кваліфікуйте правопорушення та визначте передбачені санкції.
3.
Капітан нафтоналивного танкера Кочерга, керуючи судном при виході з порту в умовах, що вимагають особливої уваги, передовірив керування судном рульовому
Закарлюці, вказавши неправильний курс. Результатом було зіткнення танкера з риболовецьким сейнером. Одержавши сильне пошкодження, сейнер почав тонути.
Капітан танкера Кочерга, не надавши допомоги екіпажу сейнера і не повідомивши даних про своє судно, повернувся в порт. Сейнер затонув, його екіпажу вдалося врятуватися. Під час досудового розслідування Кочерга пояснив, що він боявся затоплення танкера, який також дістав пошкодження, в зв’язку з чим повернувся в порт для його усунення.
Кваліфікуйте діяння Кочерги.
4.
Яремченко і Свиняка помітили під трубопроводом калюжку рідини, схожої на бензин. Увечері приїхали сюди вантажною машиною з порожніми бочками, просвердлили отвір, внаслідок чого бензин почав бити струменем, наповнили бензином бочки і повернулися додому. До приїзду аварійної бригади велика кількість бензину вилилася на землю, попала в струмок, а звідти в річку, що спричинило загибель риби. Чи є вчинене діяння злочином? Як кваліфікувати це діяння? Чи матиме значення для кваліфікації, якщо виявиться, що трубопровід є магістральним?
5.
Невдаха, їдучи на гусеничному тракторі, під час руху заднім ходом з однієї вулиці на іншу не вжив усіх запобіжних заходів і наїхав на Матюшину, заподіявши їй легкого тілесного ушкодження. Внаслідок цього в останньої сталося запалення, некроз тканини правого стегна і сепсис, від якого вона через місяць померла у лікарні.
Комісійна судово-медична експертиза зазначила у своєму висновку, що «між легкими тілесними ушкодженнями, запаленням, що виникло, і некрозом тканин правої ноги, що призвело до настання смерті від сепсису, причинний зв’язок є, але він не прямий, оскільки основне значення для несприятливого наслідку мав передуючий травмі стан травмованої кінцівки і загальне захворювання потерпілої на гіпертонічну хворобу».
Кваліфікуйте діяння. Чи є воно злочином?
6.
Жадібний мав бажання покататись на автомобілі Заможного, про що неодноразово просив останнього. Заможний відмовляв, посилаючись на те, що автомобіль належить не йому одному (співвласником автомобіля є Кудикало).
12 жовтня 2015 року Жадібний зустрів Кудикала і разом з ним розпив певну кількість спиртних напоїв. Після цього вони разом вирішили покататись на автомобілі, для чого проникли в гараж, де стояв автомобіль Заможного і спробували його завести.
Зазнавши невдачі, вони підігнали до гаража вантажний автомобіль, який належав
Жадібному, вирвали ворота гаража і почали буксирувати автомобіль, щоб потім завести його у «спокійній обстановці». У цей момент їх застав Заможний. Чи є дії Жадібного і
Кудикала злочинними? Чи зміниться кваліфікація діяння, якщо вартість пошкоджень, завданих гаражу, буде оцінено у 122 000 грн.? А якщо Кудикало насправді не є співвласником автомобіля?


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал