Завдання та заходи щодо реалізації Програми зайнятості населенняСкачати 223.55 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір223.55 Kb.
Завдання та заходи щодо реалізації Програми зайнятості населення

м. Києва на період до 2017 року в Подільському районі за І півріччя 2016 року.
з/п

Зміст заходу

Виконавці

(місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, сторони соціального діалогу)1

2

3

Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення

1(1)

Сприяти збереженню існуючих робочих місць та розширенню сфери прикладання праці за рахунок створення робочих місць, в тому числі шляхом надання роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску, допомоги по частковому безробіттю, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

За інформацією відділу економіки, відповідно до інформації наукових організацій району, створення нових робочих місць протягом січня – червня 2016 року в цілому не заплановано. У зв’язку з обмеженням фінансування, відсутністю фінансово-забезпечених завдань (договорів), розширювати виробництво та впроваджувати нові технології не мало можливості, робочі місця створювалися на промислових підприємствах.

За інформацією промислових підприємств Подільського району протягом січня – червня 2016 року створено нових робочих місць, а саме : 1. ПАТ «Фармак» - 20 нових робочих місць;

 2. ПАТ «Київський завод шампанських вин «Столичний» - 25 нових робочих місць;

 3. ТОВ «Супермаш» - 7 нових робочих місця;

 4. ПАТ «АДС БЕТОН» - 1 нове робоче місце;

 5. ПАТ «Спецмеблі» - 2 нових робочих місця;

 6. ДП «Компанія Заповіт» - 2 нових робочих місця;

 7. ПП «Заповіт» - 1 нове робоче місце;

 8. ПАТ «Український НДІ авіаційної технології» - 2 нових робочих місця;

 9. ПрАТ «Київспецтранс» - 1 нове робоче місце;

 10. ПАТ «Український науково-дослідний інститут радіоапаратури – 3 нових робочих місця.

За інформацією відділу торгівлі та споживчого ринку, за січень-червень 2016 року відкрилось 26 об’єктів торгівлі та створено 111 робочих місць.


За інформацією КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району м. Києва», впродовж січня – червня 2016 року Керуюча Компанія спільно з Подільським районним центром зайнятості створено 2 робочих місця тимчасового характеру для залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт в установленому порядку.

З метою оптимізації процесу впровадження механізму реалізації надання компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску та здійснення заходів щодо формування списку потенційних роботодавців - отримувачів компенсації (суми) єдиного соціального внеску в рамках статей Закону, Подільським РЦЗ постійно проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота з підприємствами району шляхом телефонних розмов, направленням інформаційних листів, на семінарах, при безпосередньої зустрічі з роботодавцями. За I півріччя 2016 року були працевлаштовані шляхом надання роботодавцями компенсації соціального єдиного внеску 2 особи, з числа внутрішньо-переміщених осіб. Укладених договорів про надання допомоги по частковому безробіттю не було.

При забезпеченні тимчасової зайнятості громадян та пом’якшенні соціальної напруженості на ринку праці суспільно корисне значення має залучення громадян до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. В звітному періоді направлено 9 осіб.

Після затвердження переліку підприємств, за участю яких планується організація громадських робіт у 2016 році, на міському рівні буде активізована робота по укладанню договорів з визначеними підприємствами.2(2)

Проводити постійну інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо переваг офіційно оформлених трудових відносин з метою створення умов для соціального захисту працівників


Державною податковою інспекцією у Подільському районі ГУ Державної фіскальної служби України в м. Києві проводяться з представниками підприємств зустрічі (робочі групи) з питань легалізації трудових відносин, дотримання законодавства про оплату праці. Для відповідного реагування до Прокуратури у Подільському районі м. Києва передано матеріали по 15 СГД - юридичних особах щодо порушення термінів виплати заробітній платі та ПДФО перед бюджетом.

За результатами вжитих заходів додатково сплачено ПДФО в сумі 77,5 тис. грн., ЄСВ в сумі 193,3 тис. грн. До ГВПМ у Подільському районі м. Києва ДФС з початку року передано матеріали по 1 суб`єкту господарювання щодо порушення трудового законодавства.


Станом на 01.07.2016 співробітниками Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (в розрізі Подільського району) проведено 12 зустрічей з представниками трудових колективів району щодо змін в пенсійному законодавстві.

Направлено 12 листів до органів виконавчої влади та контролюючих органів для розгляду порушення трудових прав працівників по 126 підприємствах, які виплачують заробітну плату в розмірах нижче або на рівні мінімальної заробітної плати, в тому числі до органів місцевого самоврядування, до територіальних органів Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про оплату праці, до правоохоронних органів, до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві та соціальних партнерів.


Управлінням постійно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота, а саме: розміщується інформація на сайті РДА – 19 статей, надаються консультації пенсіонерам або людям перед пенсійного віку про вимоги чинного законодавства в сфері пенсійного забезпечення.

Взято участь у 6 спільних засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з соціальними партнерами району, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які не дотримуються законодавства про оплату праці.


З 01.01.2015 Державна служба зайнятості не реєструє трудові договори, укладені між фізичною особою і працівником, законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77 від 28.12.2014 виключено ст.. 24ˡ Кодексу законів про працю України (реєстрація трудового договору).

Станом по 01.07.2016 існує 2200 діючих трудових договорів, які були укладені фізичними особами з найманими працівниками до 31.12.2014.


Управлінням праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації в порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю керівникам 82 підприємств, які виплачували заробітну плату найманим працівникам на рівні або нижче рівня мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України, направлено запити (інформаційні довідки) з проханням надати пояснення про причини нарахування заробітної плати найманим працівникам на рівні або нижче рівня мінімальної заробітної плати.

Під час опрацювання відповідей, отриманих від підприємств, з’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є: встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час.

Крім того, матеріали про виявлені порушення по 8 підприємствах передано до Головного управління Держпраці у Київській області та по 1 підприємству до оперативного управління ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Також, на засіданнях Робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в Подільському районі постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо переваг офіційно оформлених трудових відносин з метою створення умов для соціального захисту працівників. Робота зазначеної Робочої групи висвітлюється на сайті Подільської районної в місті Києві державної адміністрації.3(3)

З метою сприяння зайнятості населення під час реалізації державних цільових програм, інфраструктурних та інвестиційних проектів забезпечувати постійне інформування Київського міського центру зайнятості про створення робочих місць, сприяти укомплектуванню таких робочих місць, в тому числі за рахунок безробітних громадян

За інформацією Районного центру зайнятості, відповідно до Переліку підприємств, які залучаються до реалізації державних цільових програм, в Подільському районі м. Києва налічується 2 підприємства, які відносяться до реалізації Державної цільової програми утилізації звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, на 2008-2017 роки (за інформацією Міністерства оборони України): Корпорація «Таско» (ЄДРПОУ 22866094) та Корпорація «Співдружність» (ЄДРПОУ 24382101). Обидва мають вид діяльності 25.40 «Виробництво зброї та боєприпасів».

Фахівцями відділу торгівлі в межах повноважень під час реалізації державних цільових програм та інвестиційних проектів здійснюються заходи по сприянню укомплектуванню робочих місць, в тому числі за рахунок безробітних громадян.4(4)

Застосувати комплекс заходів, спрямованих на запобігання масовому вивільненню працівників, у тому числі з використанням механізму надання допомоги по частковому безробіттю

За інформацією Подільського районного центру зайнятості, систематично відслідковується правильність та своєчасність подання звітів 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці». На підставі наданих звітів 4-ПН регулярно пропонуються зустрічі спеціалістів Подільського районного центру зайнятості з працівниками, які підлягають вивільненню за ст.40 п.1 Кодексу законів про працю України.

Проводиться постійний щотижневий моніторинг обсягів вивільнення працівників.

Станом на 01.07.2016 заплановане вивільнення працівників на 31 підприємстві району, в яких зазначено 1517 осіб. Були проведені 2 виїзні консультаціі для працівників, які підлягають вивільненню, на підприємстві Подільського району. Заходи були спрямовані на інформування осіб, які підлягають вивільненню з підприємств, установ та організацій, про ситуацію, що склалася на ринку праці міста Києва, про перспективи працевлаштування, законодавчо-нормативні акти щодо зайнятості та відповідальність щодо сприяння працевлаштуванню, послуги державної служби зайнятості, з правами та обов’язками громадян, які звернулись до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, які передбачені чинним законодавством про зайнятість населення та соціальне страхування на випадок безробіття, порядком нарахування та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, заходами активної підтримки безробітних.

Управлінням праці та соціального захисту населення після проведеного аналізу інформації, що надавалась роботодавцями відповідно до абзацу третього пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» у звіті 4-ПН, з’ясовано, що роботодавцями надавались звіти, в яких згідно зі статтею 48 Закону України «Про зайнятість населення» на момент подачі звітів вивільнення не були масовими. Також мали місце випадки, коли вивільнення працівників планувалось у підрозділах, які територіально фактично знаходяться за межами Києва. У таких випадках вивільнення не загрожує різкому зростанню безробіття у Подільському районі міста Києва.

Робота із зазначеного питання продовжується.


5(5)

З метою сприяння розширенню сфери малого та середнього підприємництва в місті, збільшення рівня зайнятості у цій сфері здійснювати постійний моніторинг стану та перспектив розвитку малого та середнього бізнесу.

Забезпечити: • створення сприятливого підприємницького середовища за допомогою фінансових інструментів;

 • надання консультацій, відповідної професійної підготовки з орієнтації на підприємницьку діяльність;

 • виплату одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності

За інформацією відділу торгівлі та споживчого ринку, у І півріччі 2016 року для пропагування і популяризації підприємницької діяльності та надання інформаційно-методичного та організаційного забезпечення Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією шляхом створення бізнес-центрів підписано договір про співпрацю з 10 суб’єктами господарювання:

 1. КП «Київський міський бізнес-центр»;

 2. ТОВ «Бізнес-платформа»;

 3. ГО «Центр захисту прав споживачів фінансових послуг»;

 4. ТОВ «Адвокатська компанія «АЙ ЕМ ДЖІ Партнерс»;

 5. Громадська молодіжна організація «Наш Поділ»;

 6. ТОВ «Юридична компанія «Правова допомога»;

 7. ГО «Спілка молоді Подолу»;

 8. ГО «Київська міська антипіратська ліга»;

 9. ТОВ «Стайлинг»;

 10. ТОВ «Київський бізнес-центр».

Громадянам, що хочуть зареєструватись як суб`єкти підприємницької діяльності, та підприємцям надаються індивідуальні консультації, роз`яснення з питань підприємницької діяльності (порядок державної реєстрації суб`єктів підприємництва, чинне законодавство в частині, що стосується питань підприємництва, тощо).

У січні-червні 2016 року регулярно проводились «гарячі» телефонні лінії з питань підприємництва, всього проведено 50 ліній.

Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією створюються сприятливі умови для формування та функціонування суб’єктів підприємницької діяльності, зростанню надходжень до бюджету, скороченню безробіття, створенню нових робочих місць тощо. На виконання міської програми розробляється план заходів щодо сприяння малого та середнього підприємництва в Подільському районі.

Фахівець відділу торгівлі та споживчого ринку, відповідальний за питання підприємства приймав участь в нарадах, семінарах, «круглих столах».З метою впровадження єдиної регуляторної політики в сфері розвитку підприємництва та підтримки підприємницької діяльності на засадах соціального партнерства діє Координаційна рада з питань розвитку підприємництва при Подільській районній в місті Києві державній адміністрації.
Спеціалістами Подільського районного центру зайнятості проводиться робота щодо сприяння розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення шляхом надання відповідних групових та індивідуальних консультацій, проведення семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність. Так, у січні-червні 2016 року проведено: 9 інформаційних семінарів «Як розпочати свій бізнес», в яких взяло участь 48 осіб, 2 семінари «Від бізнес-ідеї – до власної справи» (17 осіб). Проведено 10 діагностичних консультацій з визначення професійно важливих якостей підприємця. Інформаційні ресурси служби зайнятості, індивідуальна та групова робота з безробітними надає можливість прийняти осмислене рішення щодо започаткування власного бізнесу та знайти вихід з ситуації безробіття. Як результат, протягом звітного періоду 11 безробітних Подільського РЦЗ започаткувало власну справу за сприянням служби зайнятості шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності та 12 безробітних проходили професійне навчання з курсу «Основи підприємницької діяльності».

6(7)

Спрямувати роботу робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві та відповідних районних робочих груп на реалізацію заходів щодо підвищення соціальної відповідальності суб’єктів господарювання за створення умов до легального прикладання праці з метою недопущення згортання сфери офіційного оформлення праці

З початку 2016 року активізовано роботу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в Подільському районі. З початку 2016 року проведено 6 засідань зазначеної робочої групи, на яких заслухано 20 керівників (представників) підприємств, установ та організацій Подільського району, які, за інформацією Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби та управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва, виплачували заробітну плату своїм працівникам на рівні або нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законодавством.

За звітний період робочою групою підготовлено 20 рекомендацій та пропозицій керівникам підприємств, установ та організацій району, які спрямовані на підняття середньої заробітної плати до рівня заробітної плати у відповідній галузі по місту, в тому числі створення умов до легального прикладання праці з метою недопущення згортання сфери офіційного оформлення праці.

Направлено запити керівникам 52 підприємств щодо з’ясування причини неявки на засідання зазначеної робочої групи, для вжиття відповідних заходів та забезпечення їх присутності на наступних засіданнях робочої групи.

За результатами проведеної роботи у 2016 році 16 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної плати найманим працівникам.7(9)

Проводити постійну та системну роботу з роботодавцями (семінари для роботодавців, дні відкритих дверей, ярмарки та міні-ярмарки вакансій, конгреси для роботодавців, зустрічі з претендентами, конкурсні відбори, презентації роботодавця тощо) з питань дотримання вимог законодавства у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в тому числі для отримання від них повної, достовірної інформації про попит на робочу силу (вакансії)

Протягом I півріччя 2016 року спеціалістами Подільського районного центру зайнятості проведено: виїзні консультації щодо масового вивільнення працівників (2 заходи), в якому взяли участь 2 роботодавця та 125 осіб населення; проведено 44 семінари для роботодавців, до яких було залучено 258 роботодавців; проведено 1 зустріч, де був 1 роботодавець; 6 міні-ярмарок, де було 6 роботодавців та запрошено 43 особи населення; День відкритих дверей роботодавців, де було запрошено 3 роботодавця та 1057 осіб населення; «Круглий стіл» (1 захід), де залучено 4 роботодавця та 19 осіб населення, інформаційний семінар з орієнтації громадських та інших робіт тимчасового характеру - 9 заходів, залучено 2 роботодавця, населення 155 осіб, презентація роботодавця - 11 заходів.


8(10)

Сприяти організації громадських робіт з визначеними роботодавцями для забезпечення тимчасовою зайнятістю зареєстрованих безробітних та працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу, відповідно до встановленого порядку

На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.06.2016 № 485 «Про організацію громадських робіт», яким затверджено перелік підприємств, за участю яких планується організація громадських робіт у 2016 році, структурними підрозділами райдержадміністрації буде активізована робота по укладанню договорів з трьома визначеними підприємствами Подільського району.


9(11)

Організовувати строком до шести місяців інші роботи тимчасового характеру за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб

Протягом 1 півріччя 2016 року Подільським РЦЗ організовувались інші роботи тимчасового характеру за рахунок коштів роботодавців, було укладено 8 договорів з підприємствами: КП УЗН Подільського району м. Києва, Київська філія ПрАТ «СК АСКО Донбас Північ», ФОП Конончук Валентина Петрівна, ФОП Яремчук Олександр Вікторович, в яких брали участь 9 безробітних осіб.Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

10(12)

Проводити моніторинг стану професійного навчання кадрів на виробництві.

Управління праці та соціального захисту населення здійснює моніторинг стану професійного навчання працівників на виробництві.

За січень-червень 2016 року досліджено питання професійного навчання кадрів на підприємствах району, а саме: ПАТ «Київполіграфмаш», Корпорація «Таско», ПАТ «Київхліб», КП УЗН Подільського району, ПрАТ «Київспецтранс».11(13)

Сприяти підвищенню професійної якості працівників та розвитку системи професійного навчання кадрів на виробництві, в тому числі шляхом ініціювання включення до колективних договорів підприємств, установ та організацій питань щодо організації та проведення професійного навчання кадрів на виробництві

За січень-червень 2016 року управлінням праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації здійснено повідомну реєстрацію 30 колективних договорів і 35 змін і доповнень до них. Надано 192 зауваження та рекомендації до них, в тому числі щодо питань професійного навчання та відповідного їх фінансування.12(17)

Активізувати взаємодію учасників соціального діалогу у сфері професійної орієнтації молоді з метою мотивації до вибору актуальних на ринку праці професій, необхідних у реальному секторі економіки

З січня по червень 2016 року у Подільському РЦЗ проводилась системна робота по наданню послуг учнівській молоді середніх навчальних закладів, вчителям та батькам. Мета такої роботи: інформування школярів про ситуацію на сучасному ринку праці, формування мотивації до праці, ознайомлення з робітничими професіями, допомога з професійним самовизначенням, інформування батьків, вчителів та старшокласників про нові технології та підходи служби зайнятості в наданні послуг.

Протягом звітного періоду спеціалісти центру зайнятості провели для школярів:

- 16 профорієнтаційних семінарів (уроків) для учнівської молоді, в тому числі 16 з використанням ПАК, всього охоплено 618 учнів;

- 1 профінформаційний семінар для батьків «Шляхи оволодіння професією» з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал», всього охоплено 30 осіб;

- 1 профінформаційний семінар для працівників закладів освіти (16 осіб) на теми: «Формування в учнівської молоді професійних планів», «ПАК «Профорієнтаційний термінал», «Надійний помічник у виховній роботі».
За інформацією управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, шкільними психологами проведено тестування щодо виявлення професійних здібностей старшокласників. В закладах освіти оформлені тематичні інформаційні стенди.
За інформацією Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за січень-червень 2016 року за допомогою інтернет-ресурсів проведено моніторинг найбільш затребуваних професій у реальному секторі економіки, з’ясовані вимоги до них, заробітна плата і умови праці. В рамках днів соціальної служби в Кримінально-виконавчій інспекції Подільського району м. Києва спеціаліст центру надавав консультації умовно засудженим молодим особам стосовно найбільш оптимального вибору робочого місця та можливості працевлаштування. Всього консультаціями охоплено 44 молоді особи.

Спеціалістом з профілактичної роботи наразі розробляється заняття з елементами тренінгу з оптимальної професійної орієнтації молоді з метою мотивації вибору актуальних на ринку праці професій. Заняття проводились в загальноосвітніх школах Подільського району №№ 242, 156 з учнями 10-11 класів. Всього було охоплено 60 учнів.


За інформацією Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, з 2014 року в Київській державній Академії водного транспорту ім. Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного відкрито філію Київського молодіжного центру праці.

13(21)

Сприяти підвищенню рівня охоплення працюючих колективно-договірним регулюванням

Управлінням праці та соціального захисту населення проводиться робота щодо підвищення рівня охоплення працюючих колективно-договірним регулюванням шляхом розміщення інформації на офіційному сайті Подільської районної в місті Києві державної адміністрації.

Також, щомісячно розміщується інформація на сайті Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо повідомної реєстрації колективних договорів та змін і доповнень до них.14(23)

Сприяти погашенню заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва в межах компетенції

Протягом січня-червня 2016 року проведено 6 засідань Тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат підприємствами, установами та організаціями Подільського району, на які запрошено 72 керівники. На засіданнях заслухано 16 керівників (представників) підприємств, установ та організацій району щодо причин виникнення заборгованості із заробітної плати та шляхів її погашення, яким надані рекомендації та пропозиції щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.

Крім того, для вжиття відповідних заходів по погашенню існуючої заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією було направлено16 листів до засновників проблемних підприємств району та 8 листів до міських та центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у вирішенні питання прискорення погашення заборгованості із заробітної плати.

Для вжиття відповідних заходів реагування, інформацію про виявлені порушення на підприємствах-боржниках передано до Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України – по 5 підприємствах.

Також, до Подільського управління поліції ГУНП у м. Києві та до Головного управління Держпраці у Київській області щомісяця надається інформація по підприємствах-боржниках району.

За результатами роботи ліквідовано заборгованість на загальну суму 2,4 млн. грн.

Робота із зазначених питань продовжується.Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

15(30)

З метою усунення дисбалансу кадрів на ринку праці сприяти популяризації та підвищенню престижності робітничих професій, подолання існуючих стереотипів стосовно робітничих спеціальностей шляхом масових інформаційних та профорієнтаційних заходів за участю роботодавців , у першу чергу серед учнів загальноосвітніх шкіл та молоді, яка вперше шукає роботу


Профорієнтаційні послуги фахівцями Подільського районного центру зайнятості надаються з метою підвищення конкурентоспроможності, формування мотивації до пошуку роботи та легального працевлаштування.

В залежності від індивідуальної ситуації та запитів клієнтів на індивідуальних профконсультаціях надається адресна допомога з різноманітних питань, в тому числі вибір професії, вибір напрямку профпідготовки, підвищення мотивації до праці та легальне працевлаштування, підвищення особистісної активності у працевлаштуванні, адаптація до сучасного ринку праці, подолання поведінкових стереотипів, які заважають ефективній зайнятості, оптимізація психологічного стану, психологічна підтримка, прийоми психологічної самодопомоги тощо. Запропоноване психодіагностичне обстеження надає можливість зробити аналіз професійного потенціалу особистості, повніше та об’єктивніше проаналізувати індивідуально-психологічні та професійні якості, досягти інтегрального рівня оцінювання фахівця, що, в свою чергу, дозволяє більшою мірою реалізувати індивідуальний підхід та підвищує ефективність наданих послуг.

У звітному періоді надано 4180 профорієнтаційних послуг, 4046 профінформаційних послуг, 2303 профконсультаційних послуг, в т.ч. 5 профвідбір безробітних.

Учні отримали послуги, а саме: • профорієнтаційних- 1536 осіб;

 • профінформаційних- 820 осіб;

 • профконсультаційних -715 осіб.

 • по профвідбору -1 особа.

За інформацією управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації протягом січня-червня 2016 року учні закладів освіти відвідали Дні відкритих дверей в закладах профтехосвіти Подільського району.Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

16(33)

Активізувати роботу щодо організації зайнятості осіб, які потребують соціального захисту, шляхом надання повного адресного спектру послуг, передбаченим законодавством, зокрема, працевлаштування на новостворені робочі місця за рахунок надання компенсацій роботодавцям та в рахунок 5 % нормативу робочих місць, шляхом організації підприємницької діяльності

В звітному періоді спеціалістами центру зайнятості надавались профорієнтаційні послуги особам, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Профорієнтаційні послуги надавались індивідуально та через групові форми роботи.

Всього з січня по червень 2016 року було охоплено профорієнтаційними послугами 619 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, загалом вони отримали 1310 послуг, з них: 644 профінформаційних, 666 профконсультаційних.
17(37)

З метою вирішення проблем працевлаштування серед неповнолітніх та дітей-сиріт передбачити розгляд на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини Подільської районної в місті Києві державної адміністрації справ неповнолітніх безробітних, по яким згідно із законодавством прийнято рішення про зняття з обліку в службі зайнятості

З початку 2016 року на засіданнях Комісії з питань захисту прав дитини Подільської районної в місті Києві державної адміністрації не розглядалися справи безробітних неповнолітніх, по яким згідно із законодавством прийнято рішення про зняття з обліку в службі зайнятості, оскільки звернень з метою вирішення проблем працевлаштування серед неповнолітніх та дітей-сиріт до служби у справах дітей не надходило.
Протягом звітного періоду Подільським районним центром зайнятості надавалась інформація з питань організації зайнятості неповнолітніх, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, неповнолітніх, звільнених після відбуття покарання, всіх зацікавлених організацій, в тому числі Службу у справах дітей та Відділ взаємодії з правоохоронними органами Подільської районної в місті Києві державної адміністрації.

18(40)

Надавати профорієнтаційні послуги випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які не працевлаштовані та не навчаються, з метою усвідомлення вибору ними актуальних на ринку праці професій, а також подальшого навчання та працевлаштування, зокрема, за робітничими професіями

За звітний період представники даної категорії до Подільського районного центру зайнятості не звертались.19(41)

Проводити профорієнтаційну роботу з використанням мобільних транспортних засобів

Районним центром зайнятості за I півріччя 2016 року не проводилась профорієнтаційна робота, в т.ч. з використанням мобільних транспортних засобів.
Згідно з інформацією управління освіти, загальноосвітні навчальні заклади беруть активну участь у профорієнтаційних заходах, які організовує районний центр зайнятості. Мобільних транспортних засобів для проведення профорієнтаційної роботи управління освіти немає.

20(42)

Надавати адресні профорієнтаційні послуги особам з інвалідністю з урахуванням їх особистих потреб, ступеня втрати здоров'я, обмеження життєдіяльності та потреб ринку праці

В залежності від індивідуальної ситуації та запитів клієнтів на індивідуальних профконсультаціях районним центром зайнятості надається адресна допомога з різноманітних питань, у урахуванням їх особистих потреб, ступеня втрати здоров'я та обмеження життєдіяльності. В ході семінарів приділяється увага проблемам адаптації до ситуації на ринку праці, формуванню особистого професійного плану, враховуючи вимоги до очікуваної роботи, трудовий досвід, рівень освіти, стан ринку праці, вимоги роботодавців, підвищенню мотивації до зайнятості та легальної зайнятості, подоланню інертності в пошуку роботи та активізації власних зусиль.

За I півріччя 2016 року у Подільському РЦЗ перебувало зареєстрованих 93 особи з обмеженою працездатністю, з них 32 особи – 2 групи та 61 особа – 3 групи; 81 особу було охоплено індивідуальними профорієнтаційними послугами, в тому числі профінформаційних – 81, профконсультаційних – 104.

Під час прийому осіб з інвалідністю спеціалісти управління праці та соціального захисту населення ознайомлюють їх з переліком вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями, який щомісячно надається Подільським районним центром зайнятості.

Начальник управління С. Бернадська


Погоджено:

Заступник голови В. Смирнов


482-41-90

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал