Таблиця основних результатів тем, що виконувались в межах робочого часу факультету культури і мистецтв за 2015 рікСкачати 45.74 Kb.
Дата конвертації27.03.2017
Розмір45.74 Kb.
Таблиця основних результатів тем, що виконувались в межах робочого часу

факультету культури і мистецтв за 2015 рік


Науковий керівник

Рік виконанняНайважливіші результати з тем, що виконуються в межах робочого часу викладачів (зокрема монографії, підручники, навчальні посібники, захисти дисертацій)

«Книга і бібліотека у культурно-просвітній діяльності українських громадських товариств Галичини (середина ХІХ ст. – 1939 р.)»

Науковий керівник –

кандидат  історичних наук, доцент Колосовська Ольга Михайлівна.

Шифр 0111U005521. Термін виконання роботи 01.01.2011–31.12.2015 рр.Упродовж звітного періоду проводилась робота над виявленням і добором бібліографічної інформації з історії приватних бібліотек, їх складу та функціонування. Зібрано бібліографічний матеріал (близько 80 позицій), що окреслює діяльність інституцій, внесок визначних діячів бібліотечно-бібліографічної справи у творення інформаційно-бібліотечного середовища регіону. Окрім цього, проводився пошук та збір матеріалу, який висвітлює становлення бібліотечної освіти у Галичині першої половини ХХ століття: вивчено діяльність А. Генсьорського у бібліотеці Народного Дому, та бібліотечно-бібліографічної діяльності Л. Биковського (опрацьовано 5 праць вченого і 2 архівні справи з відділу рукописів ЛННБУ імені В. Стефаника та 15 справ з архіву бібліотеки). Висвітлено книгознавчу та культурно-громадську діяльність В. Щурата, зокрема як дослідника книжкових пам’яток, доробок І. Свєнціцького. Окрім цього, було здійснено розкриття внеску М. Павлика у становлення бібліотеки НТШ, дослідження українських народних читалень Галичини кінця ХІХ ст.

Зібрано архівний матеріал, який репрезентує епістолярну спадщину Товариства ім. М. Качковського у світлі організаційно-методичної та культурно-просвітницької діяльності, культурно-мистецьку діяльність читалень товариства, їх організацію, соціальне призначення, принципи діяльності аматорських та театральних гуртків.

До наукового обігу залучено нові матеріали про історію заснування і становлення читалень галицьких товариств, їх роль у піднесенні культурного рівня і громадської позиції населення. Окреслено місце приватної ініціативи членів товариств у формуванні бібліотечних колекцій та зібрань, вивчено книговидавничу діяльність товариств.

За звітний період викладачами кафедри опубліковано 1 монографія, 2 навчальні посібники, 5 бібліографічних посібники, 61 стаття, 6 тез доповідей на конференціях. У 2015 році – 20 статей«Українське хорове мистецтво: традиції та сучасні інновації»

Науковий керівник – доцент Демцюх Степан-Зіновій Миколайович.

№держреєстрації 0113U004170

Термін виконання роботи 01.01.2013–31.12.2016 рр.Досліджено фаховий підбір хористів в контексті створення хорового колективу, вивчено питання наповнення репертуару студентського хорового колективу творами сучасних українських композиторів, пріоритетні напрямки концертмейстерської діяльності в роботі з хоровим колективом, проаналізовано постаті диригентів, що діяли у Львові впродовж 1900-1939 рр, досліджено мистецтво диригентів минулого, митецькі та педагогічні здобутки українського диригента-хормейстера Є. Вахняка, а також інноваційні методи роботи педагогічної діяльності С. Амбарцумяна, хорова творчість В. Степурка, жанр коломийки в хоровій музиці, композиторську спадщину М.Вербицького, українську хорову музику у виконанні Галицького камерного хору під керівництвом В. Яциняка.

За звітний період викладачами кафедри опубліковано 7 статей

«Український театр на сторінках галицької преси кін. ХІХ поч. ХХ століття»

Науковий керівник – професор Козак Богдан Миколайович.

Шифр 0112U003266. Термін виконання роботи 01.01.2012–31.12.2015 рр.


За звітний період було досліджено український професійний театр товариства «Руська бесіда», висвітлено діяльності цього театру на сторінках преси в Галичині у цей період. Уперше системно опрацьовано галицьку пресу другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. та виявлено максимальну кількість публікацій, пов’язаної з діяльністю українського театру в Галичині. Досліджено особовий склад українських труп, їх гастрольних маршрутів, дано об’єктивну оцінку театрального життя регіону вказаного періоду.  

Досліджено окремі персоналії українських галицьких митців, сценічні історії постав окремих творів на українській галицькій сцені, аналіз і нова оцінка естетично-мистецьких та ідейно-політичних засад діяльності українських театральних колективів в Галичині. Окрему увагу було приділено висвітленню діяльності українських театрів у іншомовній пресі Галичини. Усю зібрану, систематизовану, опубліковану інформацію уведено до змісту курсів з історії української культури та історії українського театру.

За звітний період було опубліковано 3 збірники наукових праць, 26 статей; 19 енциклопедичних гасел, 2 тези доповідей. За 2015 р. – 5 статей та 8 словникових гасел, подано до друку монографію, рекомендовану Вченою радою Університету.


«Філософія мистецтва як парадигма гуманітарного дискурсу ХХ ст»

Науковий керівник –

Професор Козаренко Олександр Володимирович.

Шифр 0112U004033. Термін виконання роботи 01.01.2012–31.12.2015 рр.За звітний період викладачі кафедри опрацювали основні напрямки планованої теми: філософія музики досліджувалася в аспекті становлення її як семіотичної системи в культурі ХХ поч.. ХХІ ст., яка забезпечувала комунікацію та кореляцію розвитку різних її шарів, жанрів та стилів, зокрема, окремо було досліджено шляхи становлення церковної музики після ІІ Ватиканського собору; формування виконавського тезаурусу у практиці підготовки музиканта; «знакові поля» у творчості українських композиторів (М. Вербицького, Д. Січинського, Б. Лятошинського); досліджено «життя символів» українського літературного модернізму в постмодерну добу (поетика П. Тичини у творчості сучасних українських поетів та композиторів).

У межах теми було видано 3 монографії, 56 статей у вітчизняних та міжнародних виданнях, 9 тез доповідей, виголошено 23 доповіді на всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал