Розпорядження голови районної державної адміністрації 14. 02. 2014 №45Скачати 38.73 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації16.02.2017
Розмір38.73 Kb.
ТипРозпорядження

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови районної державної адміністрації
14.02.2014 №45
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № 4 з надання першої допомоги потерпілим
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УРАЖЕННІ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ.
При попаданні потерпілого під дію електричного струму в першу чергу звільніть його від дії струму.
Для цього потрібно: вимкнути рубильник або викрутити запобіжник; замкнути проводи на коротко, щоб перегоріли запобіжники, вимкнути сітку / замкнути проводи можна шляхом накидання на них проводу/; сухою палкою відкинути від потерпілого провід, який знаходиться під напругою, відтягнути потерпілого від електричних проводів, які знаходяться під напругою, взявши його за суху частину спецодягу / при цьому рекомендується стати на ізольований предмет – на суху дошку або згорток сухого спецодягу і користуватись діелектричними рукавицями/.
У випадку судорожного обхвату потерпілим електричного дроту, який знаходиться під напругою розтиснути руки потерпілому, відриваючи його від дроту послідовним відгинанням окремих пальців. При цьому робітник, який надає допомогу повинен бути в діелектричних рукавицях і знаходитись на
ізольованій від землі основі.
Якщо не надати потерпілому допомогу на протязі двох хвилин, то може наступити клінічна смерть.
Якщо у потерпілого, якого звільнили від напруги не припинилось дихання, то він може приступити до роботи тільки з дозволу лікаря.
Якщо після звільнення потерпілого від дії електричного струму він не дихає, то потрібно негайно приступати до надання першої медичної допомоги – штучного дихання і масажу серця.
Перевезення потерпілого категорично заборонено. Надання допомоги проводиться на місці. Найбільш ефективним методом штучного дихання є «Із роту в рот» або «Із роту в ніс».
Потерпілого покладіть зручно і при можливості рівніше; розпустіть і розстебніть одяг, створіть приплив свіжого повітря.
Вставши з лівого боку від потерпілого, підведіть під його потилицю ліву руку, а правою тисніть на його лоб. Це робиться для того щоб запрокинути голову потерпілого і забезпечити вільну прохідність гортані. Під лопатки

2
потерпілому покладіть валик із скрученого одягу, а рот очистіть від сторонніх предметів.
Зробивши два-три глибоких вдихи, особа, яка надає допомогу, вдуває через марлю або хусточку повітря із свого рота в рот потерпілого.
При вдуванні повітря через рот або ніс потерпілого звільняють щоб не заважати вільному видиху.
Частота вдування повітря потерпілому повинна бути 12-16 разів на хвилину.
При зупинці роботи серця у потерпілого потрібно разом з штучним диханням робити закритий масаж серця.
Робиться це так: потерпілого кладуть спиною на підлогу, звільняють грудну клітку від одягу, який стискає потерпілого. Надаючий допомогу, знаходячись з лівого боку від потерпілого долонями двох рук натискує на нижню частину грудної клітки потерпілого, тисне на грудну клітку з силою, щоб змістити її на 3-4 см.
Після кожного натискання потрібно скоро забирати руки з грудної клітки, щоб не заважати її вільному виправленню, /Частота натискання складає 46-50 раз в хвилину/. Після трьох - чотирьох натискувань роблять перерву 2 секунди
Перші ознаки того, що потерпілий приходить до себе: з’являється самостійне дихання, зменшується посиніння шкіри і появляється пульс.
Допомога надається до прибуття швидкої допомоги. Констатувати смерть може тільки лікар.
При приїзді швидкої допомоги вимагайте від лікарів, щоб зробили кардіограму серця. У випадку коли серце потерпілого буде знаходитись в стані фібриляції запуск в роботу його можуть привести тільки лікарі електрошоком.
До цього не припиняється надання першої допомоги /штучне дихання і масаж серця/.
Ні в якому разі не можна заривати потерпілого в землю так як це не тільки корисно, але й шкідливо.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УДАРАХ
Ознаками удару є біль, припухлість і кровотеча, які появляються через декілька хвилин або годин.
Допомога надається так: область удару одразу змащується йодом і з метою зменшення кровотечі на область удару накладають тісну пов’язку і холод.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПОРАНЕННІ
Для уникнення зараження стовбняком особливу увагу треба приділяти ранам, що забруднені землею. Термінове звернення до лікаря і введення протистовбнячної сиворотки попереджає це захворювання.
Для того, щоб уникнути забруднення рани під час перев’язки той хто надає допомогу при пораненні повинен чисто (з милом) вимити руки, а якщо

3
по яких – небуть причинах це зробити не можливо, необхідно пальці змастити настойкою йоду. Доторкатися до самої рани навіть вимитими руками забороняється.
При наданні першої допомоги суворо дотримуйтесь наступних правил:
- не можна промивати рану водою чи будь якими лікарськими розчинами, засипати порошком і покривати мазями – все це перешкоджає заживанню і викликає тим самим наступне нагнивання рани; не можна стирати з рани пісок, землю і т.д., так як цим можна викликати кровотечу; не можна замотувати рану ізоляційною стрічкою або накладати павутинку, так як в останній нерідко бувають збудники стовбняка.
Для надання першої допомоги при пораненнях необхідно розкрити
індивідуальний пакет, накласти стерильний перев’язочний матеріал, що міститься в ньому, на рану і обв’язати бинтом.
Індивідуальний пакет відкривайте так щоб не торкатись руками тієї частини яка повинна бути накладена безпосередньо на рану.
Якщо індивідуального пакету немає, то для перев’язки використайте чисту носову хустинку, чисте полотно і т.д.. Це місце, що приходиться на рану, бажано прокапати настойкою йоду, щоб отримати пляму розміром більше рани.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ
Для того щоб зупинити кровотечу необхідно: підняти поранену кінцівку вверх; кровоточиву рану закрити перев’язочним матеріалом (із пакета) складанням у клубочок, і предавати її зверху, не торкаючись самої рани, протримати на протязі 3-5 хвилин, якщо кровотеча зупинилась, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце; при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов’язкою застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок у суставах, а також пальцями, джутом; при великій кровотечі терміново викличте лікаря.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕЛОМАХ І ВИВИХАХ
При переломах і вивихах основне завдання першої допомоги – дати пошкодженій частині тіла саме зручне і спокійне положення.
Це правило є обов’язковим не тільки для усунення болючих відчуттів; але
і для попередження ряду додаткових ушкоджень навколишніх тканин.
При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластиковою, палицею, картоном або іншим предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев’язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.
При підозрювані перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не повертаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям вниз,

4
наглядаючи при цьому щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку.
При переломі ребер туго забинтуйте груди або стягніть їх рушником.
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ
Ознаками опіків є гострий біль, почервоніння і припухлість.
Перша допомога в цьому випадку заключається в тому, що обпечений участок тіла змащують спиртом або розчином соди з наступним накладанням пов’язки з будь – яким несоленим жиром.
При попаданні кислоти або лугу на шкіру, ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити водою на протязі 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5%-ним розчином питної соди, а обпечену лугом –
3%-ним розчином борної кислоти або 3%-ним розчином оцтової кислоти.
При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу промити очі на протязі 15-20 хвилин проточною водою, після цього промити 2%-ним розчином питної соди, а при ураженні очей лугом 2%-ним розчином борної кислоти.
Керівник апарату райдержадміністрації О.М.Бойко


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал