Рішення 27 вересня 2016 року Київ №2949/0/15-16 Про залишення без розгляду скарги Немченка О. М. стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Орлової С. ОСкачати 40.37 Kb.
Дата конвертації17.03.2017
Розмір40.37 Kb.
ТипРішення
tsign
УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


27 вересня 2016 року

Київ

2949/0/15-16
Про залишення без розгляду скарги Немченка О.М. стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової С.О.


Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Бойком Андрієм Михайловичем за скаргою Немченка Олега Миколайовича від 10 вересня 2014 року стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової Світлани Олександрівни,


встановила:
до Вищої ради юстиції 26 вересня 2014 року за вхідним № Н-2695/0/7-14 надійшла скарга Немченка Олега Миколайовича від 10 вересня 2014 року щодо порушення суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орловою Світланою Олександрівною норм чинного законодавства України.

Автор скарги зазначає, що ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 листопада 2013 року касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28 лютого 2013 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 20 червня 2013 року скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд. Проте, незважаючи на ухвалене судом касаційної інстанції рішення, суддя цього суду Орлова С.О. видала письмове розпорядження у якому вказала: «повернути засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в Білоцерківську виправну колонію № 35 Київської області для подальшого відбування покарання».

Такі дії судді Орлової С.О. автор скарги вважає неправомірними, оскільки, не маючи статусу засудженого, ОСОБА_1 був етапований до виправної колонії і перебував у ній з 7 по 21 грудня 2014 року безпідставно.

У зв’язку з чим просить притягнути вказану суддю до передбаченої чинним законодавством України відповідальності.

На підставі пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з дня набрання чинності цим Законом (11 квітня 2014 року) повноваження членів Вищої ради юстиції, крім тих, які перебувають у цьому органі за посадою, припинено.

Новий повноважний склад Вищої ради юстиції сформовано 4 червня 2015 року.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу матеріалів між членами Вищої ради юстиції від 18 вересня 2015 року зазначена скарга передана члену Вищої ради юстиції Бойку А.М. для здійснення перевірки.

За наслідками перевірки член Вищої ради юстиції Бойко А.М. запропонував скаргу Немченка О.М. стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової С.О. залишити без розгляду (висновок від 12 вересня 2016 року).

На засіданні 20 вересня 2016 року дисциплінарна секція Вищої ради юстиції дійшла висновку рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про залишення без розгляду скарги Немченка О.М. стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової С.О.

Дослідивши матеріали перевірки, заслухавши доповідача – члена Вищої ради юстиції Бойка А.М., врахувавши висновок дисциплінарної секції, Вища рада юстиції вважає, що скаргу Немченка О.М. стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової С.О. слід залишити без розгляду з огляду на таке.

Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 25 грудня 2014 року № 59-VІІІ Орлову Світлану Олександрівну звільнено з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у зв’язку з поданням нею заяви про відставку.

За змістом положень статей 52, 92–99 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дисциплінарне провадження здійснюється щодо судді, який здійснює правосуддя в одному з судів України.

Згідно із частиною третьою статті 122 Закону України «Про судоустрій статус суддів» повноваження судді припиняються з дня прийняття Верховною Радою України постанови про звільнення з посади судді.

З огляду на те, що звільнення судді з посади є юридичним фактом припинення повноважень судді, підстави здійснення дисциплінарного провадження щодо судді Орлової С.О. відсутні.Відповідно до пункту 54 Регламенту Вищої ради юстиції, якщо на момент розгляду питання про звільнення судді Радою суддя звільнений з посади або його повноваження припинені, заява (висновок, подання) залишається без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтею 27 Закону України «Про Вищу раду юстиції» та статтями 52, 92–99, 122 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада юстиції
вирішила:
залишити без розгляду скаргу Немченка Олега Миколайовича стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Орлової Світлани Олександрівни.

Голова Вищої ради юстиції І.М. Бенедисюк

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал