Рішення № сесії Винниківської міської радиСкачати 61.34 Kb.
Дата конвертації06.04.2017
Розмір61.34 Kb.
ТипРішення

УКРАЇНА


ВИННИКІВСЬКА МІСЬКА РАДА М. ЛЬВОВА

(сьомого скликання)


РІШЕННЯ №____

сесії Винниківської міської ради

79495, м.Львів, м. Винники, вул. Галицька, 20, тел.: (032) 296-01-54


від м. Винники


Про затвердження Положення про

транспортний податокhttp://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif

Керуючись Податковим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Законом України «Про запобігання корупції», Винниківська міська рада


вирішила:
1. Внести зміни у рішення Винниківської міської ради №1624 від 29.01.2015 року «Про затвердження Положення про транспортний податок», виклавши його у новій редакції (додається).

2. Встановити, що норми цього рішення застосовуються з 01.01.2017 року.

3. Оприлюднити цю ухвалу у засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань фінансів, планування бюджету, контролю за дохідною та видатковою частинами бюджету.


Міський голова В. Квурт

Додаток
до рішення Винниківської міської ради

від___________№____

ПОЛОЖЕННЯ


про транспортний податок

1. Положення про транспортний податок (надалі – Положення) розроблене на основі Податкового кодексу України та відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Це Положення визначає ставку, порядок обчислення та сплати транспортного податку на території м. Винники.

3. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 4 цього Положення є об’єктами оподаткування.


4. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, від року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

5. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.

6. Базою оподаткування є легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 4 цього Положення.

7. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 4 цього Положення.


8. Базовий податковий (звітний) період дорівнює одному календарному року.

9. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку.

10. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилає (вручає) платнику податку контролюючий орган за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

11. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, фізична особа-платник сплачує податок починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

12. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, які перебувають у власності таких нерезидентів.

13. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

14. Органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.


15. Форму подачі інформації встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

16. Платники податку юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

17. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт.

18. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислює попередній власник за період з 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новий власник починаючи з місяця, у якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

19. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, у якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

20. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, у якому вік такого автомобіля досяг (досягне) 5 років.

21. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до пункту 4 цього Положення є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, у якому мав місце факт незаконного заволодіння легкового автомобіля, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

22. У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, у якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

23. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до пункту 4 цього Положення є об’єктом оподаткування, юридична особа — платник подає уточнюючу декларацію протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

24. У разі повернення легкового автомобіля його власнику юридична особа — платник подає уточнюючу декларацію протягом 30 календарних днів з дня складення постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

25. Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

25.1. Об’єктів оподаткування, які перебувають у власності платника податку.

25.2. Розміру ставки податку.

25.3. Нарахованої суми податку.

26. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, які підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, які впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
27. Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим Положенням, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.
28. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до міського бюджету м. Винники згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

29. Транспортний податок сплачують:

29.1. Фізичні особи протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

29.2. Юридичні особи авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.


Секретар ради І. Жуковський

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал