Положення Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до відповідного апеляційного суду в десятиденний строк з моменту винесення (!)Скачати 53.92 Kb.
Дата конвертації14.07.2017
Розмір53.92 Kb.
ТипПоложення
Оскарження постанови суду по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП. Практичні поради.

Загальні положення

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до відповідного апеляційного суду в десятиденний строк з моменту винесення (!) Постанови. Не з моменту отримання постанови суду на руки, а з моменту винесення, про це слід пам'ятати.

Але якщо даний термін Ви пропустили не зі своєї вини, а наприклад, суд видав постанову на руки не у встановлений законом строк або вона пізно прийшла поштою, то до апеляції пишемо заяву або вказуємо про це в самому тексті апеляції (але з обов'язковим зазначенням про це в назві - «апеляційна скарга про поновлення строків на апеляційне оскарження та скасування постанови суду від 14.09.2010 року»).

Згідно зі ст. 285 КУпАП копія постанови суду видається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, або надсилається поштою в 3-х денний термін з моменту винесення постанови судом першої інстанції.

Для подачі обгрунтованої, належним чином мотивованої апеляції бажано ознайомитися з матеріалами справиВажливо!

В описовій частині апеляції обов'язково вказуємо, коли винесено постанову, яким судом, щодо кого, за якою статтею КУпАП та якому адміністративному стягненню була піддана особа.

Слід пам'ятати, що якщо суд розглядає справу про адміністративне правопорушення у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не повідомивши його про дату і місце слухання справи, то це порушення ст. 268, 278 КУпАП та таку постанова є не законною і такою, що порушує права особи на захист.

Крім того, не можна визнати законною практику повідомлення дати розгляду справи в суді (призначення дати розгляду справи в суді) працівниками ДАІ, так як ст. 256 КУпАП не передбачає таких дій. Крім того, таке повідомлення є неприпустимим, і якщо суд грунтуючись на такому повідомленні, у разі неявки особи до суду виносить постанові про притягнення даної особи до адміністративної відповідальності, то така постанова теж є незаконною.Важливо!

В основній (мотивувальній) частині апеляції вказуємо на всі порушення законодавства, які Ви виявили при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та при винесенні постанови судом.

Вивчення протоколу про адміністративне правопорушення

1. Зверніть увагу, чи були підстави у співробітників ДАІ (ДПС) для зупинки транспортного засобу. Чи вказана причина зупинки. Слід пам'ятати, що співробітники ДАІ (ДПС) мають право зупиняти транспортні засоби лише у встановлених законодавством випадках.

2. Зверніть увагу, чи був дотриманий встановлений порядок проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. При порушенні даного порядку, протокол про адміністративне правопорушення є незаконним, а постанову суду, винесена на підставі такого протоколу, можна буде з великою часткою успіху оскаржити.

3. Зверніть увагу на свідків. Так, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП за відмову від проходження медичного огляду часто у свідки пишуть працівників ДАІ, а це незаконно. Крім того, свідки своїми підписами в протоколі повинні підтвердити не тільки факт відмови водія пройти огляд і дії спрямовані на ухилення від проходження огляду, а й факт направлення водія для проведення огляду в конкретний заклад охорони здоров'я.

Крім того, свідків обов'язково має бути двоє. Якщо свідок один, то встановлений порядок медичного огляду порушений, і протокол про адміністративне правопорушення буде незаконним.

4. Якщо протокол складається за ч.2, 3 ст. 130 КУпАП, необхідно звернути увагу на наступні обставини. У протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено, що правопорушником повторно вчинено правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП. Крім того, до протоколу повинні бути долучені докази, які свідчили б, що особа повинна бути притягнута до адміністративної відповідальності саме за ст. 130 ч.2 КУпАП. Даними доказами є: копія постанови суду про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП; довідка (адміністративна практика) про вчинення особою, правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, із зазначенням дати здійснення та рішення суду по справі. Слід пам'ятати, що якщо водій скоїв правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, а потім більш ніж через рік зробив знову правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, то дана особа не підлягає адміністративній відповідальності за ч.2 ст. 130 КУпАП, тому що згідно зі ст. 39 КУпАП після закінчення річного строку з моменту вчинення адміністративного правопорушення особа вважається такою, що не піддається адміністративному стягненню.

Вивчення постанови суду про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП

Згідно зі ст. 245 КУпАП суд повинен розглянути справу всебічно, повно і об'єктивно, з'ясувати обставини кожної справи, вирішити його в точній відповідності з законом (докладніше див статтю "Вимоги до постанови про адміністративне правопорушення").

Згідно зі ст. 280 КУпАП суд зобов'язаний встановити ряд обставин: чи було вчинене адміністративне правопорушення, винне дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

У постанові повинно бути зазначено: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення ; прийняте по справі рішення.

Крім того, при накладенні адміністративного стягнення, у постанові суд повинен мотивувати чому вибраний той чи інший вид адміністративного стягнення.

Якщо суд не встановив будь-яких обставин (НЕ допитав свідків, не встановив особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обставин, що обтяжують або пом'якшують провину особи і т.д.), то така постанова не може бути визнана і законною і підлягає скасуванню апеляційним судом.

У деяких постановах на підтвердження вчинення правопорушення суд посилається тільки на протокол про адміністративне правопорушення або на те, що обставини вчинення правопорушення підтверджуються матеріалами справи, в той час як у справі є один протокол. Це істотне порушення, оскільки в такому випадку не досліджуються інші докази (пояснення правопорушника, свідків та ін.)

Слід звернути увагу, що в постановах про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху повинні обов'язково зазначатися пункти Правил, які були порушені.

Так само, при винесенні постанови, повинні виконуватися вимоги ст.283 КпАП щодо обов'язкового зазначення в постанові нормативного акта, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення.

Крім того, в резолютивній частині постанови суду повинна бути вказана стаття КУпАП, за якою правопорушник притягнутий до адміністративної відповідальності.

При складанні резолютивної, прохальною частини апеляції («прошу:») слід просити апеляційний суд прийняти рішення в рамках його повноважень (див. нижче). Тобто слід, наприклад, просити «скасувати постанову ______ районного суду _____ області від 14.09.2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності М. за ст. 130 ч.1 КУпАП, а провадження у справі закрити, у зв'язку з відсутністю в діях М. складу правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП» або «змінити постанову _______ районного суду ________ області від 14.09.2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності Н. за ст. 130 ч.1 КУпАП, призначивши адміністративне стягнення не пов'язане з позбавленням права керування транспортними засобами» і т.д.

Розгляд справи в апеляційному суді

Апеляційний суд розглядає апеляцію в 20-ти денний термін з моменту надходження апеляції. При цьому учасники процесу повинні бути повідомлені за 3-є діб до дати розгляду справи про місце і час слухання справи (294 КУпАП), тому якщо Ви хочете брати участь при розгляді справи, потрібно вказати свій контактний телефон та/або періодично подзвонювати до канцелярії апеляційного суду для уточнення дати розгляду справи.

Апеляційний суд може прийняти одне з таких рішень:

1. Залишити апеляцію без задоволення, а постанову суду без зміни.

2. Скасувати постанову суду і закрити провадження у справі.

3. Скасувати постанову суду і винести нову постанову.4. Змінити постанову суду.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал