План роботи шкільної бібліотеки на 2012 – 2013 навчальний рікСкачати 194.59 Kb.
Дата конвертації07.06.2017
Розмір194.59 Kb.
ПЛАН

роботи шкільної бібліотеки

на 2012 – 2013 навчальний рік

описание: c:\documents and settings\ученик\рабочий стол\100nikon\dscn1658.jpg

Бібліотека – це місце,де розум

і душа черпають свої сили в

старих чи нових ідеях.

(вислів давніх греків)


Володарська гімназія «Софія»

ТЕМА роботи бібліотеки: «Враховуючи новий зміст та підходи, нові технології в навчанні (інноваційні ресурси) знайти оптимальне співвідношення у використанні паперових і електронних ресурсів з метою гармонійного розвитку шкільної бібліотеки і користувачів бібліотеки»
МЕТА роботи бібліотеки: йти в ногу з часом, залишаючись носієм «прекрасного, доброго, вічного, виконуючи інформаційну функцію у тісному зв’язку з виховною, естетичною і культурологічною.

\

ОСНОВНІ РОЗДІЛИ ПЛАНУ
 1. Основні завдання і напрямки шкільної бібліотеки на 2012– 2013 навчальний рік.
 1. Аналіз роботи за попередній 2011 – 2012 навчальний рік.
 1. Формування бібліотечного фонду.
 1. Організація каталогів, картотек, дайджестів.
 1. Обслуговування користувачів бібліотеки.
 1. Робота з підручниками. Збереження книжкового фонду. Всеукраїнська акція «Живи, книго!».
 1. Інформаційнобібліографічна і довідкова робота. Інформаційне забезпечення пріоритетних напрямків педагогічного процесу.
 1. На допомогу педагогічному колективу.
 1. Робота з батьками.
 1. Самоосвіта. Підвищення фахової кваліфікації бібліотекаря.І. Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки.


 1. Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни, створити засоби комунікації та образу…

2. Формувати універсальний з врахуванням профілів навчання і факультативів, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання, запитам і інтересам користувачів.

3. Формувати та вести довідково-бібліографічний апарат, використовуючи традиційні та сучасні електронні носії інформації та мережу Internet.

4. Засобами бібліотечної роботи популяризувати книгу і читання у пріоритетних напрямках – патріотичному, правовому, профорієнтаційному, підвищувати престиж освіченості, культурності, духовності.

5. Вести роботу з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань та інформаційної культури серед учнів 1 – 10 класів, згідно з «Графіком проведення бібліографічних занять».

6. Організувати масові заходи: книжкові виставки, огляди і презентації книг, дні: Казок, Дитячої Поезії, Цікавого Журналу, Чомусиків і Всезнайок, родинного Читання, Читацького Запиту, Інформацій і Консультацій.

7. Забезпечувати необхідним матеріалом заходи з реалізації Загальнодержавних, регіональних, міських програм:

- Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»

- Всеукраїнська молодіжна акція «Пам’ятати. Відродити. Зберегти».

- регіональна комплексна програма «Молодь. Сім’я. Діти».

- Комплексна програма «Діти і молодь району».ІІ. Аналіз роботи за 2011 – 2012 навчальний рік
У 2011 - 2012 навчальному році бібліотекою було отримано 794 примірник підручників та 312 примірників художньої та галузевої літератури, 19 назв журналів та газет. У бібліотеці ведеться довідково - бібліографічний апарат.

Бібліотекар постійно поповнює папки «Виховання українського громадянина, «12-бальна система оцінювання навчальних досягнень учнів», «Письменники Харківщини», «Українські письменники», «Російські письменники», «Діячі науки та культури», «Історія України», «Голодомор на Україні», «Дзвони Чорнобиля», «Б.Хмельницький», «Л.Українка», «С. Єсенін», «Т.Г.Шевченко», «Г.Сковорода»,«В.Висоцький», «О.С.Пушкін» , «М.Ю.Лермонтов», «М. Цветаєва»,«Родина і діти», «Література з народознавства» та ін. Бібліотекарем створено11 тематичних папок з матеріалами для підготовки до різноманітних свят, це зокрема: «Незабаром Новий рік», «Ми жінку – матір славимо в віках», «Вклоняємося вчителю своєму», «Тільки пам’ять не сивіє», «День Хрещення Київської Русі-України – свято національної єдності і культурного відродження», «Державні та народні символи України», «Мова – душа народу», «Книга – джерело народної мудрості», «Мужність і біль Чорнобиля», «Голгофа голодної смерті».

В бібліотеці було організовано 10 постійно діючих книжкових виставок, систематично організовуються виставки до знаменних та пам’ятних дат, «Нові книги і журнали».

У бібліотеці оформлені тематичні полиці з народознавства, гумору, краєзнавства, поезії, детективів, фантастики, пригод. Традиційно вшановуються всесвітньовідомі письменники, поети, художники, митці – ювіляри, для цього були оформлені книжкові виставки, проведені вечори та конкурси на краще знання творчості таких письменників, до: 167 річниці від дня народження І.К.Карпенка-Карого «Майстер драми», 117 річниці від дня народження С.О.Єсеніна «Планетарна поезія С.О.Єсеніна», 132 річниці від дня народження О.Блока «Співоче серце», 162 річниці від дня народження Р. Стівенсона «Улюбленець дітвори», 177 річниці від дня народження М.Твена «Світ М. Твена і його книги для дітей», 117 річниці від дня народження Р.Кіплінга «Співак людства», 122 річниці від дня народження П.Тичини «»Ріка його поезії», 142 річниці від дня народження Л.Українки «Обернуся в легенду», 198 річниці від дня народження та 150 річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка «Він був сином кріпака, а став володарем світу».

У 2011-2012 навчальному році бібліотекою проводився ряд масових заходів. Так у першому класі проводилося свято посвячення першокласників у читачі «Бібліотека – книжчин дім». Виховні години «Правила спілкування з книгою». У 2-4 класах проводився «Вернісаж книжок на біблійні теми», презентація книг А.Алатона «Здоров’я - найцінніший скарб», у 5-х класах проводилась прем’єра книги "Вавілонська вежа та інші Біблійні легенди", у 6-х класах був проведений брейн-ринг "Мова рідна, слово рідне", у 7-х класах до 198 річниці від дня народження та 150 річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка, проводилася година пам’яті «Він був сином кріпака, а став володарем світу», з 8-ми класами в рамках «Тижня творчої майстерності бібліотекарів» проводилось свято «Любов і доброта – людства два крила!», яке відвідали учні 4 – 8-х класів, у 11-х класах був проведений диспут «НАТО – свій чи чужий?»

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики та до 27 річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній станції в бібліотеці оформлені розгорнуті ілюстровані виставки «2011 рік – рік космонавтики», «Мужність і біль Чорнобиля», зібрана папка матеріалів про Чорнобильську трагедію, яка допомагає дітям в оформленні рефератів, стінгазет, доповідей, заходів.

З 02.04.12 р. по 06.04.12 р. у школі був проведений «Тиждень дитячого читання». В рамках Тижня проводились заходи, присвячені 67 річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Всесвітньому дню авіації і космонавтики, 27 річниці з дня Чорнобильської катастрофи .

До 67 річниці від Дня Перемоги над фашистськими загарбниками бібліотекою була підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиці «Велика Вітчизняна у художніх творах», у 7-х класах проведена презентація книги Л.Реви "Трагедія у Сокольниках», створена тематична картотека творів про Велику Вітчизняну війну.

Протягом 2011 -2012 навчального року надано допомогу вчителям у проведенні різних заходів - організації Новорічних ранків, предметних тижнів, українських вечорниць, державних свят, «Гуморини- 2012 », Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії «Дзвони Чорнобиля».

Бібліотекою була проведена благочинна акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», в результаті якої бібліотеці було подаровано 64 книги. Протягом навчального року проводилась Всеукраїнська акція «Живи, книго!» в рамках якої відремонтовано чимало книг і проведено велику роботу по збереженню навчальної та художньої літератури.

Серед учнів 1 – 4 класів проведено конкурс «Кращий клас – читач», «Кращий учень – читач». Переможцем номінації «Кращий клас – читач» став 3-б клас. У кожній паралелі був визнаний клас – переможець, у кожному класі був визнаний учень – переможець.

Бібліотекар займається інформуванням та довідково - бібліографічним обслуговуванням читачів. В минулому навчальному , надаються консультації самостійного використання шляхів і засобів бібліографічного розшуку в картотеках, енциклопедіях, словниках, довідниках.

Шкільною бібліотекою розпочата робота зі створення медіатеки, формується фонд аудіовізуальних та електронних засобів, ведеться електронна картотека руху підручників та електронна картотека статей з періодичних видань, створюється бібліотечна Інтернет-сторінка на сайті школи.

Бібліотека проводить роботу з підвищення бібліотечно-бібліографічних знань учнів та вчителів.

Бібліотека працює в тісному контакті з педагогічним колективом школи, здійснює інформаційне забезпечення читачів, спільно з вчителями проводить роботу щодо збереженню фонду підручників :


 • проводить перевірку підручників по класах;

 • проводить бесіди щодо збереження підручників;

 • проводить роботу по заборгованості.

Таким чином, протягом 2011-2012 навчального року, робота бібліотеки спрямована на виконання основних завдань і напрямків діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки.

Інформація про проведення Всеукраїнської акції «Живи книго!»

У школі був створений оргкомітет, який контролював роботу по проведенню даної акції.

У бібліотеці було створено всі умови щодо зберігання навчальної літератури, проводились рейди-перевірки по зберіганню шкільних підручників ( 1 раз в семестр) , велась робота бібліотеки та читацького активу з гуртком «Книжкова лікарня», проводилась робота з класними керівниками та батьками про відповідальність за шкільні підручники. На шкільному стенді «Живи, книго!» висвітлювались всі події шкільного етапу Всеукраїнської акції «Живи, книго!».

Завдяки акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», бібліотечний фонд поповнився на 67 екземплярів довідкової та художньої літератури.

Шкільною бібліотекою протягом року були проведені наступні заходи:

Бесіди: «Як зберегти книгу», «Звідки до нас прийшла книга?», «Моя книга має обличчя», «Видатні люди про книгу», «З історії навчальної книги в Україні».

Книжкові виставки: «Книга скаржиться», «Книга дякує», «Здрастуй книго!»

Вікторини: «З якої казки?», «з якого підручника?», «Книги з науки та техніки».Головні показники бібліотеки:

1. Кількість читачів – 584

2. Кількість відвідувань (вересень-травень) – 4059

3. Книговидача: Художня та галузева – 4465

4. Книжкова лікарня – відремонтовано 2035 книжок та 7055 підручників.

5.Збереження підручників – «Рейд-огляд»

«5» - 3812 підручників

«4» - 1287 підручників

«3» - 1956 підручників

«2» - 0- підручників

6. Акція « Подарунок бібліотеці» - виписано 9 найменувань дитячих журналів та газет.


ІІІ. Формування бібліотечного фонду.


№ з/п

Заходи

Термін

Виконавці

1.

Продовжувати комплектування фонду за:

1.1. державні кошти

1.2. спонсорські кошти

1.3. за здану макулатурупротягом року

бібліотекар

2.

Здійснити аналіз фонду бібліотеки на 01.01.2012 року та аналіз його використання

Грудень 2012 року

бібліотекар.

3.

Здійснювати обробку нових надходжень літератури і підручників

протягом року

бібліотекар.

4.

Оформити підписку на періодичні видання

жовтень

бібліотекар.

5.

Вилучити і списати:

5.1. застарілу методичну літературу

5.2. Непридатні підручники

2003 – 2006 роківчервень

бібліотекар

6.

На уроках праці організувати ремонт:

6.1. дитячих книг 1 – 4 класів

6.2. художньої літератури 5 – А, 5 – б


протягом року

бібліотекар.

класоводи

вчителі трудового навчання


7.

Проводити санітарні дні:

7.1. генеральне прибирання в читальному залі

7.2. генеральне прибирання у книгосховищі основного фонду


останній день місяця

Бібліотекар

прибиральниця.8.

Провести інвентаризацію матеріальних цінностей

жовтень

бібліотекар

ІV. Організація каталогів, картотек, дайджестів.


з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

Продовжувати роботу з систематичним каталогом бібліотечного фонду (поповнення, редагування)

вересень – червень

бібліотекар

2.

Розпочати роботу над алфавітною картотекою «Хрестоматія школяра» 5 – 11 класи

вересень

бібліотекар

3.

Продовжувати поповнення і редагування картотеки:

3.1. рівня освіти

3.2. позакласні заходи

3.3. вчителю

3.4. швидкого реагування «Від А до Я»

3.5. основи бібліотечно – бібліографічних знаньпротягом року

бібліотекар

4.

Поновити матеріали дайджестів:

4.1. «Союз батьків і вчителів»

4.2. «Плекаймо рідну мову»

4.3. «Убейте войну, прокляните войну»

4.4. «Всесвітній день прав людини»

4.5. «Народні свята та звичаї»

4.6. «Дбати про розвиток інтелектуального потенціалу нації»

4.7. «Обереги рідного народу»

4.8. «Родина, родина від батька до сина…»


протягом року

бібліотекар.

5.

Здійснювати тематичний добір матеріалів:

5.1. Соборність України

5.2. День незалежності

5.3. День Конституції

5.4. Свято матері

5.5. Здоровий спосіб життя

5.6. Проти паління, алкоголю, наркоманії та інше.


протягом року

бібліотекар

V. Обслуговування користувачів бібліотеки.


з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

Провести перереєстрацію читачів на 2012 – 2013 навчальний рік

Вересень – жовтень

бібліотекар.

2.

Консультування читачів під час видачі літератури щодо правил користування бібліотекою

протягом року

бібліотекар

3.

Організувати екскурсії до бібліотеки дітей 1-х класів. Здійснити запис до бібліотеки

вересень

бібліотекар.

Кочубей О.О.

Близнюк Л.О.


4.

З метою ефективного розкриття книжкового фонду:

4.1. поновлювати добір літератури для різновікових груп читачів на відкритому доступі

4.2. Проводити Дні згідно з графіком:

День казки, 1 – 4 класи

День читацького попиту, 5 – 10 класи

День дитячої Поезії, 1 – 4 класи

День інформаційної культури і бібліографічних знань, 5 – 10 класи

День цікавого журналу, 1 – 4 класи,

День новин з періодичних видань, 5 – 10 класи

День Чомусиків і Всезнайок у читальному залі, 1 – 4 класи

День інформацій і консультацій, 5 – 10 класи, вчителі – предметники, класні керівники, батьки учнів, бібліотекарі Володарського району

День родинного читання ( до бібліотеки з мамою або татом),

1 – 4 класи

День самоосвіти і духовного самовдосконалення «Наодинці з серйозною книгою», 5 – 10 класи


протягом року
бібліотекар

5.

Налагодити індивідуальну роботу з читачами:

5.1. аналіз читання

5.2. анкетування

5.3. списки рекомендаційної літератури

5.4. обслуговування на абонементі і в читальному залі

5.5. рекомендаційні бесіди при видачі, про прочитанепротягом року

бібліотекар.
бібліотекар

бібліотекар

бібліотекар
бібліотекар.
бібліотекарVI. Робота з підручниками. Збереження книжкового фонду. Всеукраїнська акція «Живи, книго!».


з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

Вчасно видати підручники учням 1 – 11 класів на 2012 – 2013 навчальний рік

згідно з графіком

бібліотекар

2.

Здійснити перерозподіл підручників з бібліотек шкіл Володарського району

до 05.09.2012

бібліотекар

3.

Проводити бесіди «Де розумом не дійду, то в книжці знайду»
класоводи

4.

Оформити стіннівки:

- «З підручниками в країну знань», 1 – 4 класи

- «Як читати книжки», 5 – 6 класи

- «Друг читача», 7 – 8 класи

- «Гімн книзі», 9 – 10 класи

вересень
листопад


січень

бібліотекар

класоводи.


5.

Провести свято першокласників «Прощай, буквар»

квітень

Бібліотекар

класоводи6.

Взяти участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання. Розробити план заходів.

квітень

Бібліотекар

бібліотека
7.

Проводити огляди стану підручників в межах акції «Живи, книго!»

один раз на семестр

Бібліотекар.

Комісія


бережливих

8.

Провести акції:

8.1. «Подаруй школі підручник»

8.2. «Сотвори добро»

вересень-листопад

грудень-січень


бібліотекар.

класні керівники

батьківські комітети класів


9.

Організувати роботу «Творчої майстерні читача» - 2 – 5 ,

9.1. складання казок, книжок

9.2. написання відгуків

9.3. ведення щоденникаодин раз на місяць

бібліотекар.

класоводи
VII. Інформаційно-бібліографічна і довідкова робота. Інформаційне забезпечення пріоритетних напрямків виховної роботи і педагогічного процесу.


з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

Організувати інформаційну забезпеченість пріоритетних напрямків педагогічного процесу у 2012 – 2013 навчальному році:

1.1. з тем педрад

1.2. предметних тижнів

1.3. позакласних тематичних заходів

1.4. тем батьківських зборів


протягом року

бібліотекар.

2.

Оформляти календар літературних ювілеїв і знаменних дат

протягом року

бібліотекар

3.

Здійснювати наповнення картотек новими матеріалами з періодичних видань

під час надходження

бібліотекар.

4.

Проводити консультації для вчителів та учнів «Як самому вибрати книгу», «Каталог – твій помічник у виборі книг»

один раз на місяць

бібліотекар

5.

Запровадити для старшокласників літературну п’ятихвилинку – презентацію нових книг, журналів, газет)

Четвер місяця – День інформації і консультації

бібліотекар.

6.

Проводити Дні інформаційної культури і бібліографічних знань

Щовівторка

місяця


бібліотекар.

7.

Проводити бібліографічні уроки:

1-і – 2-і класи

3-і – 4-і класи

5-і – 6-і класи

7-і – 8-і класи

9-і – 10-і класизгідно з графіком

вересень


жовтень

листопад


грудень

лютий


бібліотекар

8.

Завершальною частиною бібліотечних уроків проводити вікторини:

«Юних бібліотекарів»

«Юних бібліографів»

«Юних бібліотекознавців»

«Юних бібліофілів»


вересень-лютий

бібліотекар.


VIII. На допомогу педагогічному колективу.


з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

До першого уроку Дня знань забезпечити класних керівників

1 – 10 класів сценаріями, книгами, ілюстраціями:

- «Донбас – мій рідний край»,

1 – 10 класи
вересень


бібліотекар.

2.

Згідно з наказом управління освіти «Про організацію виховної роботи у 2012 –2013 навчальному році» забезпечувати необхідною літературою,наочними посібниками та іншим основні тематичні місячники та декади:

- Декада «Увага! Діти на дорогах!»

- Місячник пропаганди здорового способу життя

- Декада екологічної вахти

- Декада правових знань

- Декада «Молодь проти СНІДУ»

- Місячник «Створи добро»

- Місячник військово– патріотичного виховання

- Декада «За здоровий спосіб життя» (День боротьби з туберкульозом. День здоров’я)

- Тиждень правових знань

- Декада довкілля

- Місячник «Вахта пам’яті»

- Місячник «Створи добро»

- Декада з безпеки життєдіяльності
3.

Оформляти книжкові виставки, інформаційні бюлетені, експрес – інформації до педагогічних нарад, предметних тижнів, зовнішнього незалежного оцінювання

дивитись щомісячний план роботи

бібліотекар.

4.

Інформувати педагогічний колектив про нові надходження книг, цікавий матеріал на сторінках періодичних видань

постійно

бібліотекар

5.

Продовжувати наповнювати картотеки:«Учителю», «Позакласні заходи»

постійно

бібліотекар.

ІХ. Робота з батьками.
з/п


Заходи

Термін

Виконавці

1.

Інформувати батьків про наявність підручників на поточний навчальний рік

вересень, травень

бібліотекар.

2.

Налагодити ділове спілкування під час проведення акцій:

- всеукраїнської – «Живи, книго!»

- районної – «Сотвори добро»

- загальношкільної – «здамо макулатуру – придбаємо цікаві книги»протягом року


жовтень, травень

травень - червеньбібліотекар.

3.

Оформити дайджест «Союз батьків і вчителів»

жовтень

бібліотекар.

4.

Звітувати перед Радою школи «Про використання коштів за здану учнями макулатуру»

вересень

бібліотекар.

5.

Оформляти інформстіннівку «На канікулах бібліотека працює»

жовтень, грудень, травень

бібліотекар.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал