Підставою адміністративної відповідальності є адміністративне правопорушення (проступок). До винних осіб у вчиненні правопорушення застосовуються адміністративні стягнення, передбачені стСкачати 35.87 Kb.
Дата конвертації14.07.2017
Розмір35.87 Kb.

Підставою адміністративної відповідальності є адміністративне правопорушення (проступок). До винних осіб у вчиненні правопорушення застосовуються адміністративні стягнення, передбачені ст. 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП України): 1)попередження;

2) штраф; 3) оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення; 4) конфіскація предмета, який став знаряддям або безпосереднім або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних, внаслідок вчинення адміністративного правопорушення; 5) позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (право керування транспортним засобом, право полювання); 6) громадські роботи; 7) виправні роботи; 8) адміністративний арешт.

Суб’єктами адміністративних правопорушень є фізичні особи – громадяни і посадові особи. Серед суб’єктів адміністративних правопорушень вирізняють так звані спеціальні суб’єкти, а саме такі, які мають певні особливості щодо вчинення окремих адміністративних правопорушень або не несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.

До них належать, зокрема, неповнолітні, тобто особи до 18 – ти років (особи, які не досягли 14 – ти років, відповідно до чинного законодавства є малолітніми, а особи у віці від 14 до 18 - неповнолітніми).

Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено, що до адміністративної відповідальності притягуються особи, яким на момент скоєння правопорушення виповнилося 16 років. Справи про такі правопорушення уповноважені розглядати районні, районні у містах, міські чи міськрайонні суди.

Відповідно до ст. 13 КпАП України до осіб віком від 16 до 18 років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються відповідні заходи впливу.

Адміністративна відповідальність неповнолітнього може настати тільки тоді, коли 16 років йому виповнилося саме до моменту вчинення протиправного діяння, а не до вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності.

У разі вчинення особами віком від 16 до 18 років адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44 (незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах); 51 ( дрібне викрадення чужого майна), 121 – 127 (порушення правил дорожнього руху, порушення правил керування транспортим засобом), ч. 1, 2, 3 ст. 130, ст. 139 ч. 2 ст. 156, ст. 173 (дрібне хуліганство), 174( Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, спорядження гумовим в населених пунктах і в невідведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку) 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного порядку, військовослужбовця), 190 – 195 КпАП України (порушення порядку, придбання, зберігання, передачі іншим особам продажу вогнепальної зборої, холодної чи пневматичної зброї, бойових припасів), вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за виняток осіб, які вчинили правопорушення, передбачені ст. 185 КпАП України) можуть застосовуватися заходи впливу, передбачені ст. 24 – 1 КпАП України, а саме:  • зобов’язання публічно або в іншій формі вибачитися перед потерпілим;

  • попередження;

  • догана або сувора догана;

  • передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, що їх замінюють або під нагляд педагогічного чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Слід зазначити, що скоєння адміністративного проступку неповнолітніми є обставиною, що пом’якшує відповідальність (ст. 34 КпАП України).

Пояснюється це тим, що неповнолітні загалом не мають стійкої психіки, достатнього життєвого досвіду, не завжди усвідомлюють шкоду від заподіяного, легко піддаються впливу інших осіб, особливо старших за віком, що часто стають організаторами або підбурювачами скоєнь правопорушень; враховується також, що неповнолітні легко піддаються виховному впливу і можуть виправитися без застосування до них суворіших заходів адміністративного стягнення.
Монастирищенське районне

управління юстиції

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Монастирищенського

районного управління юстиції

_____________Ю. М. Домачук«______»_________2015 рік


Буклет на тему:

«Адміністративна відповідальність

неповнолітніх»

Монастирище 2015


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал