«Особливості сучасного українського морального фентезі на прикладі роману «Брамник» Марини та Сергія Дяченків»Скачати 184.11 Kb.
Дата конвертації21.03.2017
Розмір184.11 Kb.


Тема: «Особливості сучасного українського морального фентезі на прикладі роману «Брамник» Марини та Сергія Дяченків».

Тип заняття: Інтегроване семінарське заняття з демонстрацією продукту проектної діяльності.

Міжпредметні зв’язки: «Українська література», «Основи роботи на ПЕОМ», «Зарубіжна література», «Етика».

Мета: поглибити вміння студентів аналізувати зміст, проблематику твору; вдосконалювати вміння мотивувати вчинки персонажів; розвивати логічне та творче мислення, вольові якості, вміння робити правильні висновки, залишатись принциповими при вирішенні складних життєвих ситуацій, аргументувати та доводити свою думку; здійснювати проектну діяльність малих групах, працювати в різних комп’ютерних програмах, представляти результати своєї творчості.

Обладнання: комп’ютерні слайди до теми, продукти проектної діяльності студентів та викладачів; комп’ютер, інтерактивна дошка з проектором.

Випереджувальні завдання: Студенти повинні прочитати роман, зміст опрацювати в читацьких щоденниках. Об’єднавшись у групи по 4 особи, самостійно (чи за порадою викладача) обрати проблему з твору та результат проектної діяльності.

Хід заняття:

 1. Організаційний момент. Повторення правил ведення дискусії (винесені на дошку)

 2. Оголошення теми і мети.

 3. Актуалізація опорних знань (метод «мікрофон»).

 • Який твір ми розглядали на минулому занятті?

 • В якому жанрі створила своє оповідання Наталя Околітенко?

 • В чому особливість жанру фантастики?

 • Які асоціації виникають у вас зі словом фентезі?

 1. Пояснення нового матеріалу (супроводжується демонстрацією слайдів).

Фе́нтезі (англ. fantasy — фантазія) — літературний жанр, в якому магія та інші надприродні явища є головними елементами сюжету, теми чи місця дії. Багато історій цього жанру відбуваються у вигаданих світах, де магія є звичною справою.

В популярній культурі переважає середньовічна форма жанру фентезі, особливо після всесвітнього успіху трилогії «Володар Перснів» Дж.Р.Р. Толкіна. Проте в ширшому значенні фентезійний жанр включає в себе твори багатьох письменників, художників, кінорежисерів і музикантів, починаючи від стародавніх міфів та легенд і закінчуючи сучасними творами, популярними серед широкого загалу.

Поміж імовірних джерел українського фентезі можна вказати перекази про мавок, русалок та іншу нечисть Але цей жанр, маючи в своїй основі багато від казки, виник усе ж таки на ґрунті писаної традиції.

Тож першим українським письменником, що писав фентезі, напевне, був чернець. Принаймні такої думки дотримуються більшістьвідомих українських представників цього жанру. Вони переконані, що історичні корені чарівної української казки, тобто фентезі, слід шукати ще в середньовіччі. З цього приводу слід згадати «Слово о полку...», або ж твори козацької доби. Ознаки українського фентезі можна знайти у творах Петра Гулака-Артемовського, Пантелеймона Куліша, Олекси Стороженка. А похідна від їхніх творів – повість-фантазія «Бісова душа, або Заклятий скарб» сучасного письменника Володимира Арєнєва– це вже, безперечно, вітчизняне фентезі. Місце дії – Україна, наявні характерники, чаклуни, чорнокосі красуні, відьми і козацькі монастирі, а також переслідування і чарівні артефакти.

Сергій Дяченко (1945) — у минулому лікар-психіатр(що сприяє глибокому розумінню людської психології), кандидат біологічних наук (що свідчить про більш аналітичний склад розуму).

Марина Дяченко (1968) — в минулому актриса театру і кіно, телеведуча (що свідчить невідомо про що, хоча, швидше за все, про романтичну натуру та мистецтво перевтілення).

Він захоплюється бадмінтоном, підводним туризмом, брав участь у багатьох наукових і археологічних експедиціях підвищеної складності, у тому числі на Тихому океані. Вона - плаванням, підводним спортом, подорожами.

А разом вони - подружжя. Двоє люблячих,справжніх людей, що створили власний світ і живуть у ньому.

Одного разу Сергій написав про свою дружину:«Моя дружина не відьма – вона чарівниця,світла і романтична. Вона – центр світобудовинашого королівства – нашої сім’ї – і оберігає насвід всього цинічного, вульгарного, злого і недоброго.Вона – чарівна фея, здатна перетворити гарбуз у карету з червоного дерева»(зі спроби опису творчо-життєвого шляху Марини Дяченко напередодні її дня народження)

А знайомство їх почалося з театру. За спогадами Сергія, десь наприкінці 80-х, йдучи Хрещатиком, вирішив подивитися виставу «Заручники вічності», яку ставив театр-студія «Дзвін» у приміщенні консерваторії. Марина грала романтичну Мартину. Вона сподобалася йому і переконливою грою, і красою. Під враженням від дівчини-актриси Сергій навіть написав п’єсу і запропонував Марині зіграти в ній роль, що стало приводом для знайомства. Але тоді автор видався Марині «похмурим, дивним». Лише через два роки доля йому (та їй) усміхнулася.

Зі спогадів Марини: «Все так і було – злякалася. Але потім з’ясувалося, що Сергій веселий, пустотливий і дуже талановитий. А ще він романтичний, ніжний, покорив мене своїм упаданням, тим, що з ним можна було обговорювати найбільш складні проблеми – він все бачив глибоко, у несподіваних ракурсах... А ще він захопив мене світом кіно і літератури...».

Так Марина і Сергій Дяченки перетворилися не лише на сімейну пару, а й на письменницький дует. Література, на думку Марини, «стала частиною їхнього життя. Але для цього треба було навчитися слухати і чути одне одного, поважати думку іншого, переборювати впертість, творчий егоїзм».

Знамените письменницьке подружжя дебютувало романом-фентезі «Брамник» (1994). Роман було нагороджено призом “Кришталевий стіл” клубу любителів фантастики “Зоряний шлях”, а також визнаний кращим дебютом на “Евроконі-96».

Дяченків у серпні 2005-го було визнано найкращими письменниками-фантастами Європи на міжнародному зібранні фантастів у Глазго.

Пишуть Дяченки у співавторстві в основному в жанрі фантастики. Марині та Сергію належать понад 200 авторських книжок (включно з перекладеними та перевиданими). Більшість їх книг, нажаль, написані російською мовою, найбільше їх видавалося у Москві та Санкт-Петербурзі. Понад 20 книг написані та перекладені українською. Наразі вже декілька їх книг видані німецькою та французькою мовами.

Працюють у надзвичайно тісному тандемі: Марина бурхлива, Сергій – скрупульозний. Тож вона, зазвичай дає ідею, разом розробляють сюжет, а вже він відшліфовує грані вже готового роману. Так було і з «Брамником».

Марина та Сергій Дяченки — володарі багатьох міжнародних літературних премій у галузі фантастики, свого часу їх було визнано найкращими фантастами Європи. Сьогодні їх уже більше 60-ти.

Донедавна мешкали у Києві, але з 2013 року – виїхали до Америки. одружені, мають доньку Анастасію.

Дяченки плідно працюють — щороку з’являються нові книги. Критики одностайно відзначають кінематографічний потенціал їхніх творів. Сьогодні Дяченки працюють над своїми першими екранізаціями (романи “Відьомська доба”. “Ритуал”, деякі казки).

Та своїм найбільшим досягненням письменники-фантасти вважають доньку Стаску (1995 ), а «генератором ідей», «зоотерапевтом», «сажотрусом (майже Бегемот)» чорного кота Дюшеса – члена Асоціації українських письменників. 1. Робота над текстом.

(Протягом роботи над текстом студенти разом з викладачем робитимуть висновки з твору, вони ж життєві заповіді, які тутже заноситимуться студенткою – секретарем до документу. Наприкінці заняття вони з’являться на мультимедійній дошці, як підсумок роботи над твором.)

Визначте жанр твору. Доведіть свою думку.

Скільки сюжетних ліній в цьому творі?

Що таке композиція? З яких частин вона складається?

Де зав’язка у романі? (Ларт вирушає несподівано у подорож і залишає слузі інструкцію: коли промінь сонця зазирне до колодязя - прочитати чарівні слова).

Що цікавого (незвичайного) було в будинку Ларта?

 • Поличка для взуття кусала за ноги.

 • Кошлата пляма на килимі росла, її потрібно було підстригати.

 • Дзеркало зав’язувало Лартові хустинку.

 • Посуд вовтузився у шафі.

 • Меблі рипіли і зітхали за своїм господарем.

 • Двері відчинялись перед Лартом і зачинялись перед Дамиром.

 • Живі китиці на шторах,що ворушились, як водорості, і їли мух.

 • У передпокої стояв вішак, який подарував Лартові Бальтазар Ест.

Яке Лартове завдання виконав Дамир?

 • Дамир «звільнив» вішак від 2-річного ув’язнення І Руал Ільмарранен на прізвисько Марран пішов у світ

Розкажіть, що робив Руал у Лартовій вітальні два роки у вигляді вішака?

 • Він був покараний за юнацький необдуманий вчинок.

(Руал товаришував з мірошником Хантом – магом середньої руки. Ларт Легіар загрожував Хантові відібрати млин і все інше. Руал побився об заклад з Хантом: в подобі Ларта він повинен з’явитися до Еста і так поплутати всі карти, щоб вони відмовилися від млина. І тоді могутні чарівники покарали його за зухвалість).
ЗАПОВІДЬ: ЗА ВСЕ В ЖИТТІ ДОВОДИТЬСЯ ПЛАТИТИ, НАВІТЬ ЗА НЕРОЗСУДЛИВІ ЮНАЦЬКІ ЖАРТИ
Куди зазвичай повертається той, хто був довго відсутній?

Зазвичай люди після довгої відсутності повертаються додому, до матері, до дружини. Руал Ільмарранен повернувся до Ящірки – своєї коханої – і зізнався їй у найстрашнішому: «Я більше не маг».Хто так Ящірка?

Його перше кохання. Колись юний Руал дружив з Ящіркою. Умів літати. Разом вони гралися, влаштовували мурашину війну. Тепер у неї син, чудовий земний чоловік.Ящірка живе звичайним життям. Вона теж не чаклунка?

Ящірка – чаклунка (з’єднала розчавлену склянку, загоїла порізи на долоні Ільмарранена, запропонувала своє заступництво).Чому Марран відмовився від заступництва Ящірки?

Руал не хотів більше турбувати її, бо бачив – вона щаслива в своєму спокійному житті.Руал пішов. Чи урвався зв'язок між ними?

Вона залишила собі хустку з кров’ю Руала. А кров – це та субстанція, яка може триматизв'язок між ними.Чи всі колишні друзі так само як Ящірка переживають про долю Руала?

Ларт переживає через ув’язнення Руала, але вважає його зрадником «подвійним зрадником», а «зрадництво не пробачається».Що далі відбувається з Лартом І Дамиром? Чому вони змінили свій курс?

Вони зійшли з корабля. Довго йшли смугою прибою. Ларт відкрив скелю.

Прийшли до Орвіна-Провидця, де той показав свій золотий Амулет Віщуна, який почав іржавіти.

О означає іржа на золоті?

Це попередження про появу Третьої Сили..Як до цього повідомлення віднісся провісник Орвін? А Ларт?

Що далі сталось із нещасним Руалом?

В своїй подорожі Руал забрів у таверну, де його впізнав господар.

Колись молодий Руал розважав товариство своїми чаклунськими штучками.

Хто найбільше в селі повірив у магічну силу Руала?

Діти оточили його, підглядали за ним, слухали його історії (І.Франко «Мойсей»), подарували купу подарунків ( Марк Твен «Том Сойер»). Руал все повернув, але, щоб не образити, – залишив скляну кульку.На село напали розбійники. Чому Руала попросили про заступництво?

Що відчував Руал?

Руал переборов страх, підняв кулю і прогнав розбійників.

«Банда розбишак сахнулась від затятого нахабства й дитячої іграшки»- сказав Руал про себе.


 • Від чого насправді втекли розбійники?

Іноді впевнена людина може налякати більше, ніж по-справжньому озброєна.
ЗАПОВІДЬ: СМІЛІВІ ЗАВЖДИ МАЮТЬ ЩАСТЯ (І.Багряний «Тигролови»)
Що відчув Руал після тієї перемоги?

В нього є сила, хоч він і не маг.До речі, коли Руал вперше відчув в собі силу мага?

Йому було 6 років. Старий вугляр застряг своєю повозкою в багні.Ніщо не могло зрушити коня. Руал взяв коня за повід, сказав: «Ходи сюди», - і кінь вибрався з багнюки.Це справді чаклунське вміння? Де ми вже зустрічали такі «чаклунства»?

«Солодка Даруся» М.Матіос (квіти росли від того, що вона з ними розмовляла), «Зачарована Десна» (конями розуміли дідову мову), «Маленький принц»Екзюпері тощо.


ЗАПОВІДЬ: ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ З ПРИРОДОЮ – ОСЬ ПРИВІД ДЛЯ ЛЮДИНИ ВВАЖАТИ СЕБЕ ЇЇ ЦАРЕМ
Що далі за пригоди чекали на Руала в його подорожі?

В лісі його оточили вершники зі списамиЩо врятувало Руала від гніву пана Герцога?

Винахідливість. Він представився ворожбитом, магом, знахарем, який прибув, щоб допомогти пану у вирішенні його труднощів (Труднощі бувають у кожного).Як відбувалося ворожіння?

«Карти лягали абияк, пікова дама нахабно мружилася, а чирвовий валет глузливо посміхався».Що навіщував вельможі Руал?

«Войовничі сусіди зазіхають на землі угіддя..»

«…гаманець Вашої світлості останнім часом спорожнів»

Чому герцог не вбив «провидця»?

Він говорив правду, те, що відбувається з кожним, хто веде таке розгульне життя.Яким чином Руал дізнався про найпотаємнішу таємницю герцога? Він уважно спостерігав за поглядом і зміг вгадати. Отже, був гарним психологом. Герцог виявився неспроможним до виконання подружнього обов’язку .

Яке лікування призначив Руал? (прочитати від с.72)

«Ранком замок лихоманило… до ... вельможа, наділе6ний тонким нюхом, затиснув собі носаЯкий засіб комічного використав автор? (гостру сатиру)

Чи жалкував Руал пізніше про свій вчинок? Чому?

Його прив’язали до сідла і він вирішив «ніколи нікого не щадитиму й сам не попрошу пощади»Далі, як відомо, Раул, тікав від гніву герцога і потрапив на хазяйський двір переночувати. Що за історія там сталась?

Спочатку він підгледів нічну зустріч хазяйської доньки з робітником. Потім хтось вкрав хазяйські гроші. Руал представився віщуном і згодився допомогти аби відвести підозру від себе.Він знову користувався своєю спостережливістю, гострим розумом і… нахабством?

Розкрив таємницю зустрічі хазяйської дочки з робітником…

Намагався вгадати, хто вкрав монету але помилився («магічне розслідування» зі склянками. Склянка тріснула в руках у хлопця, який був невинний). Невинного тяжко побили. Хазяйський синочок не втримався і зізнався у крадіжці.

Чому на цей раз Руалова вдача не спрацювала?

Він знову був зухвалим і загрався. Його жорстоко побили і викинули в стічну канаву. Відкривши очі, він побачив перед собою вдавленого в землю дощового хробака, що безпомічно звивався на землі, і відчув себе ним.Руал двічі наступив на одні і ті ж «граблі», колись він вже перевищував свої повноваження мага. Тепер він загрався із звичайними людьми. Який висновок можна зробити?
ЗАПОВІДЬ: СХИБИВ ОДИН РАЗ – СТЕРЕЖИСЯ, ЩОБ НЕ СХИБИТИ ВДРУГЕ
Що сталося з внутрішнім світом Руала після цього побиття ?

Він остаточно зневірився у тому, що коли-небудь відчує в собі магічну силу, повернеться до Ящірки та помститься за свої страждання.Що це означало для Руала?

Для нього його життя втратило сенс, він вирішив повіситись.Що зупинило Руала?

До нього з лісу вийшов вовк.Чому вовк не розірвав його?

 • Руал не відчував страху (як і раніше, коли був магом ), а значить, сам того не розуміючи, наблизився до мети.

 • Його врятувала сила любові Ящірки: вона підтримувала його на відстані.

В яких ще творах сила любові героїв діяла так само надзвичайно?

М.Коцюбинський «Тіні забутих предків», Гончар «Людина і зброя», Ш.Бронте «Джейн Ейр» тощо.Далі відбулась зустріч із аристократом Свеном - вовкулакою. Розкажіть про неї.

НавіщоРуал ціною власного життя врятував собаку?

«Герцог… Розбійники… Чому він не може промовчати, як усі? Дурнувата, небезпечна гра» - с.118

«Терпіти не можу страт… і катів» - с.121

Чому Свен допоміг Руалові?

«…Мені було цікаво. Досі я нікого не рятував»

Далі відбувалось ось що: зачитати с.122 (від «Він зупинився посеред шляху… до …і пірнув у темряву»)

Чому вовкулака не розірвав свою жертву?

Очевидно навіть вовкулака, побачивши гідність і сміливість, може перебороти в собі жагу помсти і вбивства. На жаль, не всі люди здатні на це.Розкажіть про перебування Руала на хуторі бджолярів. Чому саме бджолярі жили в ньому, а не, наприклад, дроворуби чи мисливці?

Це були абсолютно мирні люди. Зупинився у привітної вдови. Град вибив врожай в половини села. Люди розізлилися, викували зброю, щоб відібрати хліб у іншої половини селища. Руал зупинив всіх: вночі запряг кінський кістяк у візок зі зброєю. Люди злякались пророцтва, покорилися і забули про помсту.


ЗАПОВІДЬ: ЯКЩО МОЖНА УНИКНУТИ ВОРОЖНЕЧІ – УНИКНИ ЇЇ
Що чекало далі Руала на його шляху?

Руал забрів у селище, де 100-літній збожеволілий маг сватався до дівчат, приносив букет із гадюк, перекидався на плуг і вів бродити вулицями. Потім він тиждень із землі виростав, як дерево. Запустив у озеро чудовисько – величезну п’явку завбільшки з колоду. Забрав 10-літню дівчинку і поніс у свою печеру.Чому Руал вирушив визволяти Гарру?

Він пожалів стару матір і дівчинку.Що він побачив у печері мага?

Гарра сиділа у пташиній клітці і плакала.Чому Руал не вбив старого чарівника?

Він хотів вбити старого мага, але побачив його безпорадні витівки і в його серці прокинувся ЖАЛЬ


ЗАПОВІДЬ: ПОТРІБНО ЖАЛІТИ СТАРИХ І СЛАБКИХ
Руал зупинився біля озера, допомагав хазяїнам(Обрі, Ітка, син Гай - 5 років)

Гая вкусила оса за горло, хлопчик почав задихатися, синіти, він помирав. Хто і яким чином врятував Гая?

Почалась паніка, батьки не знали, що робити. Руал пригадав, як Ларт примушував його читати книги з медицини. Він розрізав горло, вставив лійку, хлопчик почав оживати (сьогодні це називається трахеотомія).
ЗАПОВІДЬ:ЗНАННЯ – ВЕЛИКА СИЛА
Що відбувається з другою сюжетною лінією весь цей час, поки Руал іде по своєму життєвому шляху людини?

Ларт Легіар і Дамир шукають Третю СилуЧи знають маги напевне, що таке Третя Сила?

Лише з віщувань Орвіна : «Чужий дивиться у твоє вікно і чатує біля твоїх дверей. З неба здерли шкіру… Вода згасне, як чорна кров…Земля присмокчеться, як кліщ до твоїх підошов і втягне у черево своє…Подорожній на зеленій рівнині…Третя Сила шукає воротаря, щоб він відчинив їй браму…Він маг, що не маг..».Чи одразу Ларт зрозумів, що воротар – це Руал?

Що зробили Ларт і Дамир в пошуках Третьої сили?

 • Шукали Велику Книгу Віщуна (Ларт власними очима впевнився, що у Великій Книзі Віщуна написано про пришестя Третьої сили та Брамника. Знаменна книга спалахнула і згоріла).

 • Навідали сильного мага-Орлана (Орлан помер, коли побачив у дзеркалі Вод Брамника і Третю Силу.

 • Ловили на «живця» Третю Силу за допомогою перевдягненого Дамира (про небезпечну істоту, що давила Дамира: «Їх повно. Це породження ночі. Звичайно вони ховаються від людей. Напевне вони відчувають її наближення. Вони тривожаться та нахабніють...»)

Тим часом Руал подорожував далі, працював, був цілком задоволений життям

«Він прийняв його, це життя – разом із втомленими ночами, із тяжкою працею, із вітром, що забирався під куртку»…і далі ст..200»
ЗАПОВІДЬ: МІНЯТИСЬ НА КРАЩЕ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО
Руал врятував 16 – річну Тіллі від двох ґвалтівників. У великому масті Тіллі вкрала гаманець і підкинула його Руалу. Його забрала поліція.

Чому Тіллі зрадила Руала?

Тому що вона слабка людина, невихована, невдячна, зрадлива.Хто судить Руала?

Суд іменем Священної Примари Лаша. Виявляється, що за ним весь час спостерігають і відомі всі його вчинки. Судді вимагають публічно зректися звання мага, або буде страченим.

Руал прилюдно відмовляється від зречення: «Перед вами великий маг, можливо, найбільший з усіх живих» - с.227

Присудили усічення голови. В день страти над ним знущалося все містоЩо відчував Руал в день своєї страти?

В ньому росла НЕНАВИСТЬ до всіх, хто його образив («В єдину огидну пику злилися всі обличчя» - с. 233)Вулкан не починається з нічого. Які почуття і до кого стали цим «вулканом»?

Почуття помсти Ларту та Ерсту, які позбавили його магічного дару.

Ларт Легіар знову зустрічається з Орвіном. Медальйон Орвіна майже весь покрився іржею. Що віщун бачить в майбутньому?

«Чудовиська пожирають усе живе…Вода загустіє, як чорна кров…Липке павутиння спіймає всіх, хто має крила… Повітря стане важким і поховає під собою…Земля закричить розвернутими могилами…Він відчинить і це ввійде.» (с.222)Яким Орвін побачив Брамника?

Він маг і не маг. Він зрадливий і відданий. Він всемогутній і безпорадний. Він зрадив і його зрадили. Його змінили – він змінився (с.322).

Тим часом Руал зник з місця страти саме в той момент, коли мала опуститись сокира. Що в цей час з ним відбувається?

Найвища точка композиції – двобій з Третьою силою, яка намагається проникнути у наш світ.Що завадило Руалові? Чому завагався і не відкрив засув?

Серед безладу і бруду почув звичайні людські слова (с.269): • «Земля тобі пухом»

 • «Ти дуже вдарився. Де болить?»

 • «Приходь швидше, я розігрію тобі вечерю…»

 • «Люлі-люлі вогонь горить, діточкам спатоньки велить»


ЗАПОВІДЬ: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ЗІ СЛОВАМИ, ВОНИ–ПОЛОВИНА ВЧИНКУ
Проаналізуйте, які негативні і позитивні наслідки для магів мали пошуки Руала і боротьба проти Третьої Сили?

 • Негативне: загинув з доброї волі Орвін, а маги зрозуміли, що вони не всесильні.

 • Позитивне: вони об’єдналися, примирилися, стали на «рівних».


ЗАПОВІДЬ: ТІЛЬКИ ОБЄДНАВШИСЬ, МОЖНА ПЕРЕМОГТИ
Хто прийшов на допомогу Руалові, коли Третя Сила знущалася і вбивала його? (Ларт і Ящірка).
ЗАПОВІДЬ: СПРАВЖНІ ДРУЗІ ЗАВЖДИ ПОРУЧ
Медальйон віщуна очистився від іржі. Третя Сила відступила. Світ врятовано!!!

На допомогу з’явився і Бальтазар Ест, трохи спізнився.Що означають слова Руала до нього «Був дурний жарт»?
ЗАПОВІДЬ: ВИБАЧАТИСЬ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО
Якби вам довелось завершити цей роман замість авторів, яку долю ви б запропонували Руалу і Ящірці?

Чому Руал і Ящірка не об’єднались тепер, адже по-справжньому кохали один одного?
ЗАПОВІДЬ: НА ЧУЖОМУ НЕЩАСТІ ЩАСТЯ НЕ ЗБУДУЄШ
КОХАННЯ НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ЩАСЛИВИМ, АЛЕ ВІД ЦЬОГО НЕ СЛАБШАЄ.

 1. Висновок


На дошці висвітлюються створені під час аналізу істини.

ЗАПОВІДІ, ЯКІ РЯТУЮТЬ ЛЮДСТВО ВІД «ТРЕТЬОЇ СИЛИ» - СИЛИ ЗЛА, БІДИ І ЗНЕВІРИ:

За все в житті приходиться платити, навіть за нерозсудливі юнацькі жарти

Любов здолає всі перешкоди

Сміливі завжди мають щастя

Взаєморозуміння з природою – ось привід вважати себе її царем

Схибив один раз, стережися, щоб не схибити вдруге

Якщо можна уникнути ворожнечі – уникни її

Потрібно жаліти старих, дітей і жінок

Знання – велика сила

Врятуєш ти – врятують тебе

Треба цінувати те, що маєш

Бог дає нам стільки випробовувань, скільки ми можемо витримати

Знання – це сила

Мінятись на краще ніколи не пізно

Будьте обережні зі словами. Вони – половина вчинку

Тільки об’єднавшись, можна перемогти

На чужому нещасті щастя не збудуєш

Любов не завжди буває щаслива, але від того ніколи не слабшає

 1. Демонстрація та представлення студентами продуктів проектної діяльності, створених малими групами.

Попередньо студенти обрали проблему з твору, яка їх зацікавила, розділили між собою етапи роботи та спланували продукт проектної діяльності.

Таким чином було представлено : • Відео-презентацію (створену в програмі Microsoft Office PowerPoint) «Теорія зради»;

 • cтудентську публікацію (Microsoft Office Publisher) – молодіжний пізнавально-розважальний журнал «На хвилях кохання»;

 • Викладацьким проектом (у співавторстві двох викладачів) став буктрейлер з авторською поезією, створений в програмі Pinnacle Studio та розміщений в інтернеті за адресою http://www.youtube.com/watch?v=ojnZYPDkY3s

(Буктрейлер – сучасна форма, коротка відеореклама книги, переглянувши яку, глядач повинен захотіти прочитати її). 1. Домашнє завдання


Використані джерела


 1. Дяченки, М. та С. Брамник: Роман [Текст]. – К.: Джерела М, 2005. – 288 с.

 2. http://laginlib.org.ua/book-galaxy/new_name/08.php - Сайт Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна

 3. http://www.rusf.ru/marser/ - Сторінка письменників М. та С. Дяченків

 4. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8F%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B0_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9 - Стаття в Вікіпедії
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал