Орієнтовна схема психолого-педагогічної характеристикиСкачати 17.43 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації22.12.2016
Розмір17.43 Kb.

ОРІЄНТОВНА

СХЕМА

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ

ХАРАКТЕРИСТИКИ

ОСОБИСТОСТІ

СТУДЕНТА
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Прізвище, ім'я студента, або його ініціали; факультет, курс, спеціальність, умови життя та побуту студента; взаємини з членами родини (якщо проживає окремо від сім'ї — взаємини з сусідами по кімнаті в гуртожитку). Стан здоров'я студента.
ХАРАКТЕРИСТИКА ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТА В ГРУПІ
Положення (статус) студента в групі; авторитетність. Задоволеність статусом у групі.
Ставлення студента до однокурсників; характеристика взаємини з однокурсниками, прагнення до взаємодії з однокурсниками (чи є, з приводу чого, як часто тощо).
Взаємини зі студентами старших курсів (кому надає перевагу, що об'єднує, з приводу чого вступає у взаємодію, її результативність та емоційне забарвлення).
Взаємини студента з викладачами та адміністрацією (з приводу чого вступає у взаємодію, ким ініціюється взаємодія, її результативність тощо).
Загальна характеристика емоційного стану при взаємодії у системах "студент-викладач", "студент-студент" ("радість- засмученість", "інтерес-нудьга", "задоволення-незадоволення", "інтерес-байдужість", "упевненість-невпевненість".
НАВЧАЛЬНА ТА НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСТЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТА
Успішність із різних предметів. Рівень знань. Світогляд.
Розвиток та культура мовлення. Образність та емоційність мовлення, уміння висловлювати свою думку логічно, аргументовано (письмово та усно). Використання сленгу, жаргонізмів тощо.
Ставлення до навчання. Труднощі в організації власної навчальної діяльності.
Прояв у навчанні індивідуальних особливостей пізнавальних процесів (уваги (зосередженість, стійкість, об'єм, розподіл); пам’яті (довільна, осмислена пам’ять, швидкість та міцність запам’ятовування тощо) мислення (критичність, самостійність мислення, гнучкість розуму, вміння самостійно розбити умовисновки, знаходити альтернативні розв'язки тощо), уяви (багатство творчої та відтворюючої уяви). Індивідуальний стиль пізнавальної діяльності.
Вміння вчитися (сформованість прийомів навчальної діяльності, вміння конспектувати на лекції, самостійно працювати з книгою, оволодіння вміннями написання наукових творів: рефератів, курсових робіт, статей тощо). Ставлення до наукової діяльності. Здатність до її здійснення. Інтелектуальна активність.
СПРЯМОВАНІСТЬ ТА ПРОФЕСІОНАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ
Спрямованість особистості: домінуючі потреби, ідеали, мрії, переконання, переважаючі мотиви навчання, оволодіння професією. Професійні інтереси, здібності, нахили.
Особливості адаптації до навчання у виші (для студентів 1 курсу).
Зміна ставлення до обраної спеціальності та до навчання після проходження практики.
Готовність до професійної діяльності (мотиваційна складова, професійна ідентифікація, професійна рефлексія тощо).
Спеціальні здібності (до якого виду діяльності і в чому виявляються).
Рівень розвитку організаторських та комунікативних здібностей. Здатність до саморегуляції.
ОСОБЛИВОСТІ ХАРАКТЕРУ ТА ТЕМПЕРАМЕНТУ
Особливості темпераменту (його тип, прояви), характеру (яскраво виражені позитивні і негативні риси характеру, риси спрямованості особистості у ставленні до людей, до себе, до праці і навчання та до речей), наявність акцентуацій характеру.
Сформованість професійно важливих якостей особистості.
Вольові якості.
Емоційна спрямованість. Переважаючі емоції та настрій. Зміни настроїв, його причини, способи переживання невдач.
Уміння нейтралізувати свої почуття.
ПОЗАНАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Участь у студентському самоуправлінні. Ставлення до громадської діяльності. Реагування на критичні зауваження однокурсників, викладачів. Реагування на похвалу та заохочення. Участь у неформальних студентських об'єднаннях.
ЗАГАЛЬНІ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ВИСНОВКИ
Визначити основні психолого-педагогічні завдання щодо навчальної діяльності, загального розвитку, моральності студента. Особливу увагу приділити індивідуальному підходу в спілкуванні, шляхам подолання труднощів, допомоги студенту. На основі отриманих в ході спостереження та психодіагностики даних визначити особливості професіоналізації та дати рекомендації з розвитку професійно важливих якостей, здібностей студента. Спрогнозувати успішність професійної діяльності студента.
Характеристику склав
_____________________________________________________
__________
(підпис)
___________________
Дата


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал