Незвичайні пригоди звичайних книг Післямова до «святкового бібліоефіру»Скачати 44.33 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації03.03.2017
Розмір44.33 Kb.

Незвичайні пригоди звичайних книг
Післямова до «святкового бібліоефіру»
«Вітаємо вас, шановні радіослухачі, на хвилях ХерсонБібліоFM.
Наступні півтори години підіймати вам настрій, приємно дивувати, відповідати на ваші запитання та знайомити вас з неординарними людьми у нашій студії будемо ми – ведучі святкового радіоефіру. Сьогодні ефір дійсно святковий, адже нарешті будуть підведені підсумки II етапу конкурсу «Велика читацька пригода», а значить - будуть названі переможці, про що ми вас будемо радо
інформувати прямісінько з місця подій.»
Саме так 3 квітня, у день закриття Тижня дитячого читання на
Херсонщині, розпочався сценічний «бібліоефір» «Незвичайні пригоди звичайних книг», присвячений фіналу конкурсу кросвордистів, тобто другого етапу загальноміського конкурсу «Велика читацька пригода».
Минулого року молодші школярі у «своєму» етапі цього конкурсу виготовляли закладки до улюблених книжок, а тепер креативні кросворди за мотивами улюблених літературних творів підлітків просто засипали членів журі. Їх за протоколами нараховується аж 975! Ось скільки учнів 5-8-х класів із
37 навчальних закладів Херсона взяли участь у творчому читацькому змаганні.
109 робіт були визнані кращими у шкільних турах і надійшли на оцінювання до загальноміського журі.
Виявляється, підлітки люблять не лише читати сучасні книги, а й складати кросворди на сюжети, які припали до душі.
А деякі кросворди були дійсно шедеврами поліграфічного мистецтва, ручної роботи, у їхньому оздобленні були використані не лише малюнки й аплікації, а і техніки квілінгу, орігамі. Учасники створили югославські, скандинавські, японські кросворди, чайнворди на сучасні українські й зарубіжні книжки. До речі, найчастіше фігурували «Гаррі Поттер» Джоан
Ролінг, «Сутінки» Стефані Майєр, «Ерагон» Крістофера Паоліні, «Життя видатних дітей», «Пастка для геймера» Олеся Ільченка.
Глядачі мали змогу оцінити масштабність конкурсу та оригінальність робіт на власні очі, коли під час параду херсонських кросвордистів на сцену вийшли зі своїми творіннями понад 100 учасників.
Виявити переможців – справа непроста. Члени журі, письменники, працівники освіти та бібліотечної сфери із запалом дискутували, відстоюючи вподобані роботи. Врешті-решт обрали ті, де прослідковувалися і гарне знання змісту книги, і нестандартний підхід до формулювання запитань, і грамотність та незвичайне художнє оформлення.
Відкрив святковий бібліоефір заступник міського голови Сергій
Миколайович Черевко. Потім ведучі поспішили оголосити в ефірі акцію

2
«Класна бібліотечка». Разом з радіослухачами вони спробували скласти сучасну бібліотечку для 5-8-класників з книг, які дійсно варто прочитати.
Радіослухачі телефонували у «студію», надсилали смс-повідомлення і ось що, зрештою, вийшло:
1.
Ірен Розбудько, «Пригоди на острові Клаварен»
2.
Даніель Дефо, «Робінзон Крузо»
3.
Марина Павленко, «Домовичок з палітрою»
4.
Льюіс Керолл, «Аліса в країні див»
5.
Люк Бессон, «Артур і мініпути»
6.
Леся Воронина, «Прибулець з країни Нямликів»
7.
Олесь Ільченко, «Пастка для геймера»
8.
Всеволод Нестайко, «Тореадори з Васюківки»
9.
Соф`я Прокоф`єва, «Скарб під старим дубом»
10.
Серія «Життя видатних дітей» (видавництво «Грані-Т»).
Підлітки вважають, що повз ці книги не можна пройти у своєму житті.
Потім своїми враженнями від конкурсу та від побачених кросвордів поділилася гостя « у студії» - головний редактор освітянської газети «Джерела»
Олена Євгенівна Пасічник, яка, до речі, пообіцяла надрукувати кращі роботи на сторінках свого видання. Вона вважає, що кросворд розширює кругозір читача і розвиває його ерудицію. Успішне і повне рішення кросворду вимагає чималих знань і спонукає звернутися до словників, енциклопедій та атласів.
У ході бібліоефіру «радіослухачі» дізналися, що перший сучасний кросворд був створений Артуром Уінном і був опублікований у недільному номері газети «New York World» 21 грудня 1913 р. Існує багато видів кросвордів: чайнворди, японські головоломки, або «малювання по числах», цифрові головоломки – «судоку», «какуро», «хосі», «футосікі» та найпопулярніші серед них – сканворди.
Окрім кросворду, учасники конкурсу мали ще й скласти рейтинговий список із 5 кращих, на їхню думку, книг, виданих уперше після 2000 року, які вони рекомендують для читання своїм одноліткам.
Звіряємо варіанти топ-десятки «радіослухачів» та конкурсантів.
Рейтинговий список останніх виглядає так:
1.
Серія «Життя видатних дітей»
2.
Олесь Ільченко, «Загадкові світи старої обсерваторії»
3.
Іван Андрусяк, «Стефа та її Чакалка»
4.
Леся Воронина, «Нямлик і Балакуча квіточка»
5.
Олесь Ільченко, «Козак, король, крук»
6.
Джоан Ролінг, «Гаррі Поттер»

3 7.
Наталка Сняданко, «Країна поламаних іграшок та інші подорожі»
8.
Леся Воронина, «Прибулець з країни Нямликів»
9.
Андрій Кокотюха, «Полювання на Золотий кубок»
10.
Люк Бессон, «Артур і мініпути».
Що ж, деякі позиції збігаються, і можна зробити висновок про беззаперечну популярність серед українських підлітків книг Олеся Ільченка,
Лесі Ворониної та серії «Життя видатних дітей». Не здає свої лідерські позиції
«Гаррі Поттер». І це лише вершина айсберга. Адже хороших книг насправді дуже багато, треба лише обрати ті, що будуть вам до душі.
«Радіослухачі» - учасники святкового фіналу - також гарно повеселилися, виконуючи завдання рубрики «Весела перерва»: слід було розшифрувати запити, з якими часто приходять до бібліотеки читачі, на кшталт
«Малюк і Карл Маркс, який живе на даху», або «мені потрібна хореографія
Гоголя». Далі на хвилях БібліоFM стартували новини, які здивували усіх повідомленнями про незвичайні сучасні бібліотеки, як то бібліотека Канзасу, фасад якої відомий під назвою Книжкова полиця, чи дивовижний ромбокубооктаедр Національної бібліотеки Білорусі – однієї з найбільших у світі. Завершилися новини відеороликом «Бібліотечний прогноз погоди». Які книжки читають діти у всьому світі, які читацькі «урагани» приносять видавничі «атмосферні фронти» на кожен із континентів? Про яскраві новинки для дітей Австралії, Японії, України й Росії, Аргентини та інші, деякі з яких вже переведені українською мовою, повідомляв синоптичний прогноз для просунутих і не дуже читачів.
1
Інтригою бібліоефіру був приз глядацьких симпатій. Чий кросворд вподобали не лише прискіпливі судді, а й по-дружньому теплі серця читачів обласної дитячої бібліотеки, де протягом 20 днів, починаючи з 15 березня, у фойє були розміщені кращі кросворди? Діти голосували, вкидали у скриньку фішки з номером кросворду, достойного перемоги на їхню думку.
І от що вийшло з голосування, організованого бібліотекою: володарем призу глядацьких симпатій зі 101 голосом і значним відривом від суперників стала учениця 8-Г класу школи №30 Олександра Мельникова. До речі, думка членів журі й симпатій однолітків збіглася, адже Олександра стала переможницею і в номінації «Незвичайна архітектурна побудова кросворду»
(на книгу Дмитрія Ємця «Таня Гроттер»).
Для оголошення довгоочікуваних імен переможців на сцену були запрошені начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій
1
Відео можна переглянути в YouTube : http://youtu.be/mXbcr-YYv1w

4
Миколайович Ніконов та головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради Ірина Богданівна Стойчева.
ІІІ місце посіла учениця 7 класу ЗНЗ №21 Анастасія Карпінська.
Срібним призером конкурсу кросвордистів стала учениця 5-А класу шк. №24
Діана Огирь. А перемогу у конкурсі кросвордистів виборов учень 5-А класу гімназії №3 Михайло Фоменко, чий кросворд має форму (уявіть собі!) самовара
і складається із кількох різновидів кросвордів одразу.
До того ж, серед переможців шкільного туру кросвордистів члени журі обрали 9 номінантів. У номінації «Патріот України» кращими стали учні 6-б класу ЗНЗ№53 Михайло Пилипенко та Максим Шатохін. Найцікавіше змогла представити улюблене дитяче видавництво учениця 6-А класу школи №55
Катерина Бєляєва. Найоригінальнішу конструкцію змайструвала учениця 5 класу ЗНЗ №16 Анастасія Лебедєва. У номінації «Найліпше декоративне оформлення» перемогу здобуває учениця 5-Б класу школи №27 Аліна
Асауленко. Учениці 7-Б класу школи №1 Віолета Яновська та Катерина
Силенко стали кращими у номінації «Цікава ідея». Найяскравіше оформила роботу учениця 7-А класу ЗНЗ№50 Анастасія Андрієнко. У конкурсі взяли участь ще й юні послідовники Шерлока Холмса, здобувши перемогу у цій номінації, Єлізавета Ніколаєва та Анастасія Каменкова, 5-А клас школи №30.
«За чарівну форму» кросворда журі віддали перемогу» учениці 5-Б класу школи
№46 Вікторії Волобуєвій. Її кросворд має дивовижну форму капелюха.
Конкурс здивував усіх активністю й креативом учасників, інтелігентних
і начитаних, що свідчить про потужний пласт свідомих та розумних підлітків.
Бажаємо, щоб книжки вели їх по життю до успіху та перемоги!
Тож читайте з насолодою, адже читання окрилює!
Розміровська Оксана Сергіївна,
завідуюча відділом обслуговування 5-9 класів Херсонської обласної
бібліотеки для дітей,
співведуча фінального свята конкурсу кросвордистів


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал