Наказ №81 Про загальний порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків уСкачати 462.8 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації07.06.2017
Розмір462.8 Kb.
ТипНаказ
  1   2   3   4УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ДЕПАРТАМЕНТ З ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИНАКАЗ


від 15 травня 2008 р. № 81
Про загальний порядок профілактичної

роботи з питань запобігання

всім видам дитячого травматизму та

порядок обліку нещасних випадків у

навчальних закладах м. Харкова

На виконання ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53 Закону України «Про освіту», ст.ст. 5, 22, 38, Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», наказів Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України», від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 21.04.2006 № 226 «Про запобігання нещасним випадкам з людьми на водних об’єктах області», наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 08.01.2004 № 4 «Про посилення роботи загальноосвітніх навчальних закладів з питань запобігання нещасним випадкам серед учнів та попередження дитячого травматизму», листа Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 15.11.2005 № 4877, наказів управління освіти Харківської міської ради від 24.10.2005 № 127 «Про уточнення порядку повідомлення та обліку нещасних випадків, що сталися у навчальних закладах м. Харкова», забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, та з метою запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків

НАКАЗУЮ:


 1. Головному спеціалісту відділу нормативності і якості освіти управління освіти Харківської міської ради Шепелю В. М.:

  1. Надавати узагальнені звіти про нещасні випадки до прокуратури м. Харкова та Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

Щоквартально до

20 березня

20 червня

20 вересня

20 грудня


 1. Начальникам управлінь освіти районних у м. Харкові рад:

  1. Призначати відповідального за роботу щодо запобігання всім видам дитячого травматизму.

Щорічно до 01 червня

  1. Проводити звірку випадків травматизму з головним спеціалістом управління освіти Харківської міської ради за «Журналом реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами».

Щоквартально до

20 березня

20 червня

20 вересня

20 грудня


  1. Направляти до управління освіти Харківської міської ради «Повідомлення про нещасний випадок» (Додаток № 2) про кожний нещасний випадок, який стався з вихованцем, учнем навчального закладу, підписуючи його особисто.

Упродовж 3-х діб

  1. Реєструвати кожний нещасний випадок, який стався під час навчально-виховного процесу та невиробничого характеру в єдиному районному «Журналі реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами».

Негайно після отримання повідомлення від закладу

  1. Користуватися при заповненні звітної документації «Класифікатором подій, що призвели до нещасного випадку невиробничого характеру», (Додаток № 9), «Класифікатором причин нещасного випадку» (Додаток № 10), «Класифікатором місця події» (Додаток № 11).

  2. Про нещасний випадок, що трапився під час далеких походів, екскурсій або інших заходів поза територією району (міста):

   1. Повідомляти засобами зв’язку до управління освіти Харківської міської ради за тел. 8057-7157334, 8057-7004878, 8057-7004879, 80506361341.

Негайно

   1. Повідомляти також управління освітою за місцем події.

Негайно

   1. Складати письмове повідомлення і направляти до управління освіти Харківської міської ради.

Негайно після прибуття

до навчального закладу  1. Повідомляти про нещасні випадки невиробничого характеру управління освіти Харківської міської ради за встановленою формою (Додаток № 2) після отримання письмового повідомлення від лікувально-профілактичних закладів, до яких звернулися або були доставлені потерпілі (травами, отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо).

Упродовж доби

  1. Складати акт за підсумками розслідування нещасного випадку за встановленою формою Н-Н (Додаток № 3) і направляти один примірник до управління освіти Харківської міської ради.

Не пізніше 3-х днів з моменту

закінчення розслідування  1. Повідомляти управління освіти Харківської міської ради про кожний груповий нещасний випадок, а також нещасний випадок із смертельним наслідком за тел. 8057-7157334, 8057-7004878, 8057-7004879, 80506361341 (Додаток № 2), (Додаток № 1).

Негайно

  1. Організовувати роботу комісії зі спеціального розслідування, яка складає акт спеціального розслідування (Додаток № 8).

Упродовж 10 днів

  1. Розглядати матеріали спеціального розслідування нещасного випадку і видати наказ про вжиття запропонованих комісією із спеціального розслідування заходів щодо запобігання подібним випадкам.

У 5-тиденний термін після закінчення

спеціального розслідування  1. Притягати до відповідальності осіб, які допустили порушення законодавчих та нормативних актів з охорони праці, вимог безпеки проведення навчально-виховного процесу.

  2. Направляти до управління освіти Харківської міської ради копії актів спеціального розслідування та накази керівників навчальних закладів за результатами нещасного випадку.

У 5-тиденний термін після закінчення

спеціального розслідування  1. Аналізувати стан роботи із запобігання всім видам дитячого травматизму за підсумками півріччя і навчального року на апаратних нарадах і нарадах директорів.

До 15 грудня.

До 15 червня.  1. Надавати узагальнені звіти про нещасні випадки до управління освіти Харківської міської ради (Додаток № 5, Додаток № 6).

Щоквартально до

15 березня

15 червня

15 вересня

15 грудня


 1. Керівникам закладів освіти усіх типів і форм власності:

  1. Призначати відповідального за роботу щодо запобігання всім видам дитячого травматизму.

Щорічно до початку

навчального року  1. Проводити звірку випадків зі спеціалістами управлінь освіти районних у м. Харкові рад за «Журналами реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами».

Щоквартально до

20 березня

20 червня

20 вересня

20 грудня


  1. Направляти до управління освіти районної у м. Харкові ради «Повідомлення про нещасний випадок» (Додаток № 2), який стався з вихованцем, учнем навчально-виховного закладу, підписуючи його особисто.

Не пізніше 3-х діб

  1. Реєструвати кожний нещасний випадок, який стався під час навчально-виховного процесу та невиробничого характеру в єдиному шкільному «Журналі реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами».

Негайно після отримання повідомлення від учителя

  1. Користуватися при заповненні звітної документації «Класифікатором подій, що призвели до нещасного випадку невиробничого характеру», (Додаток № 9), «Класифікатором причин нещасного випадку» (Додаток № 10), «Класифікатором місця події» (Додаток № 11).

  2. Про нещасний випадок, що трапився під час далеких походів, екскурсій або інших заходів поза територією району (міста):

   1. Повідомляти управління освіти районної у м. Харкові ради, якому підпорядкований навчальний заклад, та орган управління освітою за місцем події.

Негайно

   1. Складати письмове повідомлення і направляти його до управління освіти районної у м. Харкові ради.

Негайно після прибуття

до навчального закладу  1. Повідомляти управління освіти районної у м. Харкові ради про нещасні випадки невиробничого характеру за встановленою формою (Додаток № 2) після отримання письмового повідомлення від лікувально-профілактичних закладів, до яких звернулися або були доставлені потерпілі (травами, отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо).

Упродовж доби

  1. Приймати рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного випадку (за винятком нещасних випадків із смертельним наслідком).

Упродовж доби з часу надходження від

лікувально-профілактичного закладу

повідомлення про нещасний випадок


  1. Складати акт за підсумками розслідування нещасного випадку за встановленою формою Н-Н (Додаток № 3) у п’яти примірниках і направляти по одному примірнику:

 • потерпілому або особі, яка представляє його інтереси;

 • до підрозділу, де стався нещасний випадок;

 • начальнику служби охорони праці або особі, на яку покладено ці обов’язки (відповідальному);

 • до архіву навчального закладу;

 • до районного управління освіти.

Не пізніше трьох днів

з моменту закінчення розслідування  1. Направляти до управління освіти Харківської міської ради та управління освіти районної у м. Харкові ради «Повідомлення про наслідки нещасного випадку» (Додаток № 4).

Після закінчення строку лікування потерпілого (потерпілих).

  1. Повідомляти управління освіти районної у м. Харкові ради про кожний груповий нещасний випадок, а також нещасний випадок із смертельним наслідком.

Негайно

  1. Організувати роботу комісії зі спеціального розслідування, яка складає акт спеціального розслідування (Додаток № 8).

Упродовж 10 днів

  1. Розглянути матеріали спеціального розслідування нещасного випадку і видати наказ про вжиття запропонованих комісією із спеціального розслідування заходів щодо запобігання подібним випадкам.

У 5-тиденний термін після закінчення

спеціального розслідування  1. Порушувати клопотання про притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення законодавчих та нормативних актів з охорони праці, вимог безпеки проведення навчально-виховного процесу.

  2. Направляти до районного управління освіти копії актів спеціального розслідування та накази за результатами нещасного випадку.

Не пізніше 5-ти днів після закінчення

спеціального розслідування  1. Проаналізувати стан роботи із запобігання всім випадкам дитячого травматизму за підсумками півріччя і навчального року на нарадах при директорові, педрадах, раді закладу, батьківських зборах.

До 10 грудня 2006 р.

До 10 червня 2007 р.  1. Надавати узагальнені звіти про нещасні випадки до районного управління освіти (Додаток № 5).

Щоквартально до

10 березня

10 червня

10 вересня10 грудня

  1. Проводити інструктажі з питань охорони праці (Додаток № 7):

   1. Вступний інструктаж:

    • з учнями, які прибули на підприємство для проходження трудового або професійного навчання;

    • з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство. Запис про проведення вступного інструктажу робиться в «Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці».

    • з учнями під час трудового і професійного навчання в навчальних закладах. Запис про проведення вступного інструктажу робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних (навчально-виробничих) занять.

   1. Первинний інструктаж з учнями:

    • до початку трудового або професійного навчання. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в «Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці»;

    • на робочому місці в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, де проводиться трудове або професійне навчання. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в «Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці».

    • перед виконанням кожного навчального завдання, пов’язаного з використанням різних механізмів, інструментів, матеріалів тощо. Запис про проведення первинного інструктажу робиться на сторінці про запис теми уроку, навчального заняття тощо у журналі обліку навчальних (навчально-виробничих) занять.

   1. Позаплановий інструктаж з вихованцями, учнями:

    • проводиться під час проведення трудового і професійного навчання при порушеннях ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо.

    • запис про проведення позапланового інструктажу робиться в «Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці».

  1. Проводити інструктажі з безпеки життєдіяльності (Додаток № 7):

   1. Вступний інструктаж з вихованцями та учнями:

 • перед початком навчальних занять;

Один раз на рік

 • при зарахуванні або оформленні до закладу освіти;

 • запис про проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять «Реєстрація вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для вихованців, учнів».

   1. Первинний інструктаж з вихованцями, учнями, а також батьками, які беруть участь у позанавчальних заходах:

    • на початку заняття у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо;

    • наприкінці навчального року перед початком канікул;

    • за межами закладу освіти, де навчально-виховний процес пов’язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров’я факторів;

    • перед виконанням кожного завдання, пов’язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів, на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо.

    • запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому «Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності».

    • запис про проведення первинного інструктажу, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), робиться в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття.

   1. Позаплановий інструктаж з вихованцями, учнями:

    • у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо;

    • при зміні умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, виробничої практики, професійної підготовки тощо);

    • у разі нещасних випадків за межами закладу освіти;

    • запис про проведення позапланового інструктажу робиться в «Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності».

   1. Цільовий інструктаж з вихованцями, учнями:

    • у разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо);

    • під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній ділянці тощо);

    • запис про проведення цільового інструктажу робиться в «Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності».

  1. Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, журнали прошнуровані і скріплені печаткою.

  2. Вивішувати в доступних для батьківської та учнівської громадськості місцях «Маршрути безпечного руху до школи» погоджені з районним управлінням МВС.

До 1 вересня.

  1. Проводити перегляд інструкцій про охорону праці, планів евакуації із закладу тощо.

Не рідше одного разу на 5 років

  1. Не допускати до проведення навчальних занять або робіт учасників навчально-виховного процесу без передбаченого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

  2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника управління освіти – начальника відділу нормативності і якості освіти Гущо О.А.

Начальник управління освіти О. І. Деменко

Шепель В. М., 7157334

Оригінал підписано!

Додаток № 1

до наказу УО

від 15.05.2008 № 81

Повідомлення

про груповий нещасний випадок,

або нещасний випадок із смертельним наслідком

Начальнику управління освіти

Департаменту з гуманітарних питань

Харківської міської ради

Деменко О.І.

Шановна Ольго Іванівно!

Управління освіти ___________ районної у м. Харкові ради повідомляє, що __.__.20__ близько/о __:__ стався нещасний випадок/груповий нещасний випадок в урочний/позаурочний час. Унаслідок _____ події ________ загинув/постраждали учень/учні _-_ класу ____повна назва закладу___ _П.І.Б. загиблого/потерпілих, __.__.____ р.н.Стислий опис обставин події.

Сім’я загиблого/потерпілих мешкає за адресою: вул. _______, ___, кв. ___, є благополучною/неблагополучною, на обліку в службі у справах дітей перебуває/ не перебуває. Мати – __П.І.Б.__ місце роботи. Батько – __П.І.Б.__ місце роботи.

Додаткова інформація буде отримана після проведення слідства.

Начальник управління освіти ___________

Виконавець, т.________

Додаток № 2

до наказу УО

від 15.05.2008 № 81

Додаток 4

до п.4.3 Положення про порядок

розслідування нещасних випадків, що

сталися під час навчально-виховного

процесу в навчальних закладах

____________________________________

(найменування органу управління освітою,

________________________________________

куди надсилається повідомлення, його адреса)

Повідомлення про нещасний випадок

(урочний/ позаурочний час)

Дата і час, коли стався нещасний випадок _________________________________________

Найменування навчального закладу, його засновник

(власник) __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Місце, де стався нещасний випадок (аудиторія, лабораторія, клас, майстерня, підприємство, позашкільний навчальний заклад, місце проведення заходу тощо) і його коротка характеристика

__________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дані про потерпілого (потерпілих): прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, клас (група)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

У разі групових нещасних випадків - характер травм у потерпілих

__________________________________________________________________

Обставини і можливі причини нещасного випадку

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Дата, час передачі інформації та прізвище особи, яка передала її

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Додаток № 3

до наказу УО

від 15.05.2008 № 81

Додаток 1

до п.2.4 Положення про порядок

розслідування нещасних випадків, що

сталися під час навчально-виховного

процесу в навчальних закладах

Форма Н-Н

ЗАТВЕРДЖУЮ

_____________________________

(посада керівника закладу освіти)

_____________________________

(підпис, ініціали, прізвище)

«____» _______________ 200__ р.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал