Наказ №113 Про підсумки проведення районного фестивалю проектів «Патріотичне виховання у контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку»Скачати 63.25 Kb.
Дата конвертації24.04.2017
Розмір63.25 Kb.
ТипНаказ


ВИКОНКОМ ІНГУЛЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИН А К А З
09.04.2015 Кривий Ріг № 113

Про підсумки проведення районного

фестивалю проектів «Патріотичне

виховання у контексті духовного

потенціалу дитини дошкільного віку»

Керуючись наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 року № 615 «Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)», листом МОН України від 26.08.14 року №1/9-341 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році», наказом Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 року №1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», листом Міністерства освіти і науки України від 27.11.2014 року №1/9-614 «Про методичні рекомендації з патріотичного виховання», на виконання наказу відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради від 02.02.2015 року № 36 «Про проведення районного фестивалю проектів «Патріотичне виховання у контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку», з метою активізації впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, виявлення кращого досвіду педагогів із формування громадянських якостей дошкільників, виховання правової культури найменших, прищеплення їм загальнолюдських духовних цінностей, 12 березня 2015 року в КДНЗ №255 було проведено районний фестиваль проектів з патріотичного виховання на тему «Патріотичне виховання в контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку» для педагогів ДНЗ Інгулецького району.

Учасників фестивалю привітали діти КДНЗ №255 таночком з використанням української символіки. Всі присутні зворушено виконали Гімн України разом з вихованцями ДНЗ №28.

Вихователь-методист КДНЗ №207 Трифонова Т.Т. поділилась досвідом роботи колективу ККДНЗ №207 з патріотичного виховання під час проведення відеопрезентації «Патріотизм – основа духовного становлення особистості  в  контексті спадщини В.О.Сухомлинського».

Вихователі КДНЗ №257 Шаптала Л.І., Попова Н.Р. презентували свій досвід роботи проектної діяльності з дітьми старшого дошкільного віку «Українська національна гвардія та Збройні сили України – захисники Батьківщини».

Вихователь КДНЗ №155 Козоріз Н.О. презентувала посібник «Рідним містом мандруємо, вивчаємо, оберігаємо». Вона поділилась досвідом роботи свого педагогічного колективу по виготовленню посібника про історію селища Матрьоновка (на території якого розташований КДНЗ №155), повідомила, що ознайомлення з рідним краєм - один із засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Козоріз Н.О. зазначила, що успішний розвиток дошкільнят при ознайомленні з рідним краєм можливий лише за умови їх активної взаємодії з оточуючим світом емоційно-практичним шляхом, тобто через гру, предметну діяльність, спілкування, працю, навчання, різні види діяльності, властиві дошкільному віку.

Вихователь КДНЗ №161 Шумейко Т.В. під час презентації «Люби і знай свій рідний край, права й обов'язки вивчай» зазначила, що виховання любові до своєї країни необхідно поєднувати з поданням дитині елементарних знань про державу і право; для того, щоб дитина усвідомлювала себе громадянином, повноправним членом суспільства, вона повинна отримати знання про права та обов'язки, про толерантне ставлення до людей різних національностей, поглядів, дотримання прав людей з обмеженими можливостями. Виступаюча зазначила, що в системі правової освіти населення, починаючи з дитинства, важливу роль відіграє формування та постійний розвиток правової культури; оскільки дошкільний вік – це початкова ланка системи освіти та найбільш сприятливий період для формування моральних якостей особистості як основи правової компетентності громадян.

Вихователь-методист КДНЗ №187 Шкондіна С.В. розкрила аспекти роботи з патріотичного виховання під час презентації «Витоки патріотизму». Всі були надзвичайно зворушені переглядом її фотопрезентації «Вірне серце твого сина я кладу тобі до ніг,Україно…», в якій вона виклала фото батьків вихованців ДНЗ Інгулецького району, що захищають нашу державу в ході АТО на сході України. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих під час Великої вітчизняної війни та під час АТО на сході України хвилиною мовчання.

Вихователь-методист КДНЗ №132 Шумійчук К.М. показала фільм «Листи солдату» (за матеріалами участі у проведенні Всеукраїнського марафону «Діти за мир, за єдину Україну»). Діти разом з батьками малювали листи солдатам, робили обереги, ляльки-мотанки, вироби із солоного тіста, вихователі написали авторські вірші до цієї важливої теми, цим виявивши свою любов та підтримку, висловивши подяку нашим мужнім захисникам .

Вихователь-методист КДНЗ №255 Шульга Н.М. виступила з презентацією «Омріяна Україна» (про участь дітей ДНЗ Інгулецького району у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку). Вона повідомила, що 24 серпня 2015 року, з нагоди Дня Незалежності України, в Києві, на стінах "Українського Дому" відкрилася виставка дитячих малюнків на тему «Омріяна Україна очима дітей». Конкурс ініціювали Благодійний фонд «Омріяна Країна» і Міжнародний благодійний «Фонд гарних справ» за підтримки Міністерства культури України. Завдання конкурсу – підтримати талановитих дітей і надати їм змогу показати, якою вони бачать свою державу у майбутньому. 13 вихованців отримали грамоти Міністерства культури України, а переможці (вихованці ДНЗ №№255) – призи (магніти із зображенням власних малюнків).

Надзвичайно зацікавив учасників фестивалю майстер-клас з гаптування стрічками, що провела вчитель-логопед ККДНЗ №141 Тимченко О.М. Кожен з присутніх виготовив гарну прикрасу на руку з жовто-блакитних стрічок. Також Олена Миколаївна презентувала авторську виставку робіт з декоративно - ужиткового мистецтва з використанням української символіки.

Методист з питань дошкільної освіти Інгулецького РВО Запорощенко І.І. провела інформаційний вісник «Нормативно-правова база з питання патріотичного виховання дітей», під час якого розкрила зміст нормативно-правових документів з вищезазначеного питання та спрямувала слухачів на їх подальше вивчення та впровадження в практику роботи.

Виходячи з вищевикладеного,

НАКАЗУЮ:


 1. Оголосити подяку завідувачу комунальним дошкільним навчальним закладом №255 Бєлогрудовій Л.В. за якісну організацію та проведення районного фестивалю проектів на тему «Патріотичне виховання в контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку».

 2. Завідувачу комунальним дошкільним навчальним закладом №255 Бєлогрудовій Л.В. заохотити працівників закладу за якісну організацію та проведення районного фестивалю проектів на тему «Патріотичне виховання в контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку».

 3. Районному відділу освіти продовжити керівництво методичною роботою щодо впровадження одного із пріоритетних напрямків освітньої роботи у 2014/2015 навчальному році : патріотичне виховання в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

 4. Керівникам дошкільних навчальних закладів:

  1. Спрямувати зусилля педагогів на забезпечення процесу розвитку і формування громадянина - особистості, в якій органічно поєднуються високі моральні чесноти, громадянська зрілість, патріотизм, професійна компетентність, самоактивність, творчі начала, потреба у самовдосконаленні, розвиненість почуття обов'язку й відповідальності перед суспільством, Батьківщиною.

  2. Об’єднати зусилля педагогів та батьків на вирішення завдань патріотичного та духовного виховання дітей та спрямувати їх на досягнення закладання основ демократичної ментальності, формування у дітей відчуття себе громадянином, формувати ідеї та поняття про права і обов'язки людини.

2014-2015 н.р.

 1. Вихователям дошкільних навчальних закладів:

  1. Використовувати в роботі з патріотичного виховання та духовного становлення особистості інноваційні гуманістичні технології, зокрема, педагогічну спадщини В.О.Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості дитини, формування її життєвої компетентності та виховання громадянина.

  2. Виховувати у дошкільників здатність до критичного мислення, уміння відстоювати свої права, інтереси, переконання, усвідомлювати свої обов'язки та виявляти толерантність до поглядів іншої людини, керуватися у вияві соціальної активності демократичними принципами.

  3. Виховувати у дітей повагу до державної символіки, гімну України, народної та військово-патріотичної пісні, поезії, творів декоративно-прикладного мистецтва, історії рідного краю.

2014-2015 н.р.

 1. Даний наказ оприлюднити на сайті відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради (www.ingulvo.dnepredu.com) в мережі Інтернет у визначений чинним законодавством термін.

 2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на методиста РМК Запорощенко І.І.

 3. Наказ відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради від 02.02.2015 року № 36 «Про проведення районного фестивалю проектів «Патріотичне виховання у контексті духовного потенціалу дитини дошкільного віку» вважати таким, що втратив чинність.

Начальник відділу освіти О.О.Мамро


Запорощенко Ірина Іванівна,

22-11-53

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал