Мета: навчити учнів встановлювати режими роботи з базою даних у середовищі, розрахованому на багато користувачів. План заняттяСкачати 78.31 Kb.
Дата конвертації18.12.2016
Розмір78.31 Kb.


Мета: навчити учнів встановлювати режими роботи з базою даних у середовищі, розрахованому на багато користувачів.

План заняття

-  встановлення режиму відкриття бази даних Access;

-  відкриття бази даних Access.

-  редагування даних в базі даних Access під час роботи в середовищі, розрахованому на багато користувачів;

-   вибір стратегії блокування записів;

-   вибір рівня блокування записів;

-   встановлення параметрів поновлення записів.

Структура уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

·       перевірка присутності учнів

·       перевірка готовності до уроку

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.Як здійснюється привласнення і вилучення дозволів на доступ до бази даних, таблиць, запитів, форм, звітів і макросів?

2. Які є режими відкриття бази даних Access за замовчуванням?

3. Як встановлюють режим відкриття бази даних Access за замовчуванням?

4.Як створюють і змінюють паролі доступу до бази даних?

3. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Встановлення режиму відкриття бази даних Access  (монопольний або загальний доступ)

За допомогою цієї процедури визначається спосіб відкриття бази даних Microsoft Access тільки на комп'ютері того користувача, який її виконує. Її виконання не впливає на настройки, що використовуються на комп'ютерах інших користувачів.


1. У меню Файл (Файл) виберіть команду Параметри (Параметры).

2. Оберіть розділ Параметри клієнта (Параметры клиента)

3. У групі Додатково (Дополнительно).
3. Для того, щоб інші користувачі могли відкривати вже відкриту Вами базу даних, виберіть параметр Загальний доступ (Общий доступ).

4. Для того, щоб мати монопольний доступ до відкритої бази даних, виберіть параметр Монопольний доступ (Монопольный доступ).Примітка. У розрахованому на багато користувачів середовищі база даних Access може бути відкрита для монопольного доступу і (або) тільки для читання, навіть якщо за замовчанням прийнятий режим загального доступу.

Відкриття бази даних Microsoft Access

1. Щоб відкрити базу даних для загального доступу в розрахованому на багато користувачів середовищі з можливістю для всіх користувачів виконувати читання і запис в базу даних, натисніть кнопку Відкрити (Открыть).

2. Щоб відкрити базу даних в монопольному режимі, натисніть кнопку із стрілкою поряд з кнопкою Відкрити (Открыть) і виберіть варіант Монопольно.

3. Щоб відкрити базу даних тільки для читання, тобто для перегляду без можливості редагування, натисніть кнопку із стрілкою поряд з кнопкою Відкрити (Открыть) і виберіть варіант Відкрити для читання (Открыть для чтения).

4. Щоб відкрити базу даних тільки для читання і в той самий час заборонити її відкриття іншими користувачами, натисніть кнопку із стрілкою поряд з кнопкою Відкрити (Открыть)  і виберіть варіант Монопольно для читання (Монопольно для чтения).

Алгоритм встановлення режиму відкриття бази даних Access:

· у меню Файл (Файл) виберіть команду Параметри (Параметры);

· оберіть розділ Параметри клієнта (Параметры клиента);

· у групі Додатково (Дополнительно) оберіть:

· для того, щоб інші користувачі могли відкривати відкриту Вами базу даних, вибрати параметр Загальний доступ (Общий доступ);

· для того, щоб мати монопольний доступ до відкритої бази даних, вибрати параметр Монопольний доступ (Монопольный доступ).Редагування даних в базі даних Access під час роботи в розрахованому на багато користувачів середовищі

У розрахованому на багато користувачів середовищі з одними і тими самими записами можуть одночасно працювати кілька осіб. Оскільки в той час, коли один користувач намагається редагувати записи, інші користувачі також можуть вносити до них зміни або навіть вилучати дані, під час роботи іноді виникають суперечності.

Microsoft Access дозволяє відстежувати стан записів під час внесення до них змін і забезпечити використання найсвіжіших даних. Якщо два або декілька користувачів намагаються внести зміни в один і той самий запис, на екрані з'являється повідомлення, що допомагає вирішити конфлікт. Наприклад, при спробі зберегти запис, заблокований іншим користувачем, на екрані з'являється ім'я користувача, який їх заблокував.

Щоб полегшити відстеження стану записів, Microsoft Access відображає перераховані нижче маркери в області виділення поточного запису.Маркер

Опис
Запис є поточним; зміни до нього не вносилися.
До запису внесені зміни, які ще не збережені. Поки на екрані знаходиться цей маркер, інші користувачі не бачать зміни, внесені в цей запис. Якщо запис заблокований, інші користувачі не зможуть його змінити. Для того, щоб звільнити запис і зробити його доступним для інших користувачів, слід зберегти або відмінити внесені зміни.
Запис заблокований іншим користувачем. До нього не можна вносити зміни. При спробі ввести дані в заблокований запис лунає звуковий сигнал.

Вибір стратегії блокування записів

Коли один користувач змінює запис, Microsoft Access дозволяє автоматично заборонити іншим користувачам вносити зміни до тих пір, поки перший користувач не закінчить внесення своїх змін.

Надання одному користувачу виняткового права доступу до запису називається блокуванням. Є три стратегії блокування.

1. Відсутнє (Отсутствует). Редагований запис не блокується. При спробі збереження змін у записі, який в цей самий час змінював інший користувач, Microsoft Access виводить повідомлення, що пропонує такі можливості: зберегти даний варіант запису, знищивши зміни, внесені іншим користувачем; скопіювати свою версію запису в буфер обміну; відмовитися від власних змін. Ця стратегія дозволяє змінювати записи в будь-який час, але під час внесення змін різними користувачами можуть виникати конфлікти.

2. Запису, що змінюється (Изменяемой записи). Microsoft Access блокує змінюваний в даний момент запис, не дозволяючи змінювати його іншим користувачам. Заблокованими можуть виявитися інші записи, розташовані поряд на диску. Якщо інший користувач намагається змінити заблокований запис, в його об'єкті в режимі таблиці з'являється маркер. Ця стратегія гарантує завершення всіх початих змін. Це вдалий вибір, якщо суперечності з іншими користувачами виникають рідко.

3. Всіх записів (Всех записей). Microsoft Access блокує всі записи форми або об'єкту в режимі таблиці (і базових таблиць) на весь період їхнього відкриття, тому інші користувачі не можуть змінити або заблокувати записи. Ця стратегія накладає дуже жорсткі обмеження. Її слід використовувати лише в тих випадках, коли відомо, що окрім вас зміна записів нікому не потрібна.Вибір стратегії блокування записів за замовчанням

1. У меню Файл (Файл) виберіть команду Параметри (Параметры).

2. Оберіть розділ Параметри клієнта (Параметры клиента)

3. У групі Додатково (Дополнительно).

4. Виберіть один з параметрів в групі Блокування за замовчанням (Блокировка по умолчанию).
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.Як відкрити базу даних для загального доступу в розрахованому на багато користувачів середовищі з можливістю для всіх користувачів виконувати читання і запис в базу даних?

2. Як відкрити базу даних в монопольному режимі?

3. Як відкрити базу даних тільки для читання?

4. Як відкрити базу даних тільки для читання і в той самий час заборонити її відкриття іншими користувачами?

 5.Що називають блокуванням?

 6.Які стратегії блокування Ви знаєте?

 7. Як здійснюється вибір стратегії блокування записів?

 8. Як здійснюється вибір рівня блокування записів?

 9. Як встановлюються параметри поновлення записів?Список літератури:

 1. Открой для себя Word 97. –К.: Комиздат, Диалектика, 1998

 2. Пасько В. Word 97 (русифицированная версия). – К.:BHV, 1998

 3. Пентилюк М. I. Культура мови і стилістика. — К.: Вежа, 1994.

 4. „Політологія”, курс лекцій, навчальний посібник. К., 1993

 5. Правила відшкодування власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ним трудових обов’язків. -К.:Державний комітет України по нагляду за охороною праці, 1994.

 6. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Основи економіки, 8—10 кл. К.: “Педагогічна думка” 2001.

 7. Смолій В.А., Гуржій О.Й. Як і коли почала формуватися українська нація. – К., 1991.

 8. Суторміна В., Федоров В., Андрущенко В. Держава, податки, бізнес, К.: Либідь, 1991.

 9. Типове положення про навчання з питань охорони праці, затверджено наказом Комітету по нагляду за охороною праці України 17.02.99 № 27.

 10. Україна на зламі тисячоліть: історичний екскурс, проблеми, тенденції та перспективи: Кол. Моногр. / Щокін Г.В., Попович М.В., Кармазін М.С. та ін. – К.: МАУП, 2000. – 384 с.

 11. Холберг Брюс. Использование Aссеss 97. – К.: “Диалектика”, 1998

 12. Холберг Брюс. Использование Power Point 97. – К.: “Диалектика”, 1998Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал