Лекція система служб соціальної роботи становлення та розвиток системи служб соціальної роботи в сучасній Україні п ланСкачати 51.86 Kb.
Дата конвертації13.03.2017
Розмір51.86 Kb.
ТипЛекція
Лекція 1. СИСТЕМА СЛУЖБ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
Становлення та розвиток системи служб соціальної роботи в сучасній Україні
План


  1. Державна соціальна політика щодо соціальних служб.

  2. Соціальні послуги які надають соціальні служби.

  3. Структура соціальної роботи в Україні.

Становлення та розвиток системи служб соціальної роботи в сучасній Україні. Теоретико-методологічні основи організації роботи соціальних служб. Теоретико-методологічні основи організації роботи інтегрованих соціальних служб. Формування законодавчої бази служб соціальної роботи в Україні. Прийняття нормативно-правових документів з питань діяльності служб соціальної роботи. Характеристика соціальної роботи як професійної діяльності.Лекція 2. Служби соціальної роботи Міністерства соціальної політики України
План
1. Територіальні центри роботи з населенням.

2. Нормативно правова база діяльності соціального працівника.

3. Види соціальних послуг.
Мережа центрів зайнятості. Територіальні центри по роботі з населенням. Місце і роль реабілітаційних центрів у вирішенні проблеми соціальної політики в Україні. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та тимчасової втрати працездатності. Фонди соціальної допомоги та захисту людей похилого віку та інвалідів. Фонди страхування. Пенсійний фонд. Завдання, форми і методи роботи. Мережа територіальних центрів обслуговування пенсіонерів та інвалідів (міські та районні відділення). Мережа центрів соціальної реабілітації інвалідів. Роль будинків-інтернатів для громадян похилого віку та геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці в соціальному захисті людей похилого віку. Дитячі будинки-інтернати та психоневрологічні інтернати.
Лекція 3. Система служб соціальної роботи в структурі Міністерства молоді та спорту України
План


  1. Напрями оцінювання соціальної роботи в центрах соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (ЦСССДМ).

  2. Процедура збирання інформації про потреби дітей і підлітків.

  3. Функції соціальної роботи.

Форми та методи роботи соціальних служб сім’ї та молоді. Основні завдання діяльності дружніх клінік для сім’ї та молоді. Гейткіпінг як нова філософія, концепція та механізм ухвалення рішень в інтересах дітей. Зміст і організація роботи інтегрованих соціальних служб. Раннє втручання як технологія соціальної роботи. Мобілізація ресурсів громади щодо підтримки сімей із дітьми. Здобутки і проблеми соціальної роботи в загальноосвітніх закладах. Професійно-технічні заклади. Вищі навчальні заклади. Форми і методи їх діяльності по вирішенню проблем соціальної роботи із студентською молоддю, професорсько-викладацьким складом та співробітниками допоміжних служб. Навчальні заклади спеціального призначення – школи-інтернати для дітей-сиріт. Спеціалізовані школи-інтернати для дітей з різними видами захворювань. Служби у справах дітей. Притулки для дітей без певного місця проживання. Роль будинків сімейного типу, дитячих будинків та загальноосвітніх шкіл-інтернатів в соціальному захисті дітей. Діяльність Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.Лекція 4. Служби соціальної роботи

Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України
План
1.  Вимоги до соціальних працівників соціальних служб.

2.  Ознаки професійної діяльності.

3.  Програма соціальної служби.

Лікарні та поліклініки в мережі служб соціальної роботи, їх роль у вирішенні соціальної політики в Україні. Санаторно-курортні установи, санітарно-профілактичні установи. Анонімні медичні кабінети. Центри соціально-психологічної допомоги, соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Роль соціальних центрів матері та дитини в допомозі сім’ям і дітям.Лекція 5. НЕДЕРЖАВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ В СИСТЕМІ СЛУЖБ

СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
План
1.  Організація соціальної допомоги в недержавних соціальних службах.

2.  Принципи ефективної соціальної служби.

3.  Характеристика соціальних служб.
Благодійні фонди та товариства. Громадські об’єднання. Діяльність приватних соціальних служб. Відділення міжнародних організацій соціальної роботи – товариство Червоного Хреста. Християнський Дитячий фонд тощо. Система спеціалізованих служб з надання соціальної допомоги. Види соціальних служб та їх призначення і форми підпорядкування. Соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Лекція 6. СЛУЖБИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
План
1.  Явища що призводять до девіантних проявів поведінки.

2.  Соціально–виховна робота із засудженими.

3.  Організація роботи із засудженим.
Виправно-трудові установи як специфічна ланка вирішення проблем соціальної політики в Україні. Діяльність служб у справах неповнолітніх. Приймальники-розподільники, їх місце і значення у практиці здійснення соціальної роботи. Діяльність Центрів для ВІЛ-інфікованих. Соціальна допомога Центрів реінтеграції бездомних громадян. Роль Центрів зайнятості в соціальній допомозі безробітним.

Лекція 7. СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ ТА ЦЕНТРИ ДЛЯ ОСІБ

ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД НАСИЛЛЯ
План

1. Жертви насилля.

2. Соціальні служби для жінок.

3. Служба розшуку дітей.


Соціальні служби та центри для осіб постраждалих від насилля. Соціальний центр для жінок. Консультативні центри з надання допомоги. Конвенція ООН. Функції уповноважених органів стосовно жінок, сім’ї.

Лекція 8. ЦЕНТРИ ДЛЯ МІГРАНТІВ
план

  1. Особи без місця проживання.

  2. Правове регулювання роботи з мігрантами.

  3. Соціальна політика в Україні щодо міграції.


Центри для мігрантів. Міграційна служба. Закон України «Про розвиток центрів і соціальних служб». Процес становлення та формування соціальних служб.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал