Конкурсу «Вчитель року»Скачати 480.85 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації01.01.2017
Розмір480.85 Kb.
ТипКонкурс
  1   2   3


Відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Міський методичний кабінет
МЕТОДИЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

до 20-річчя проведення всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у місті Дрогобичі


home_0_01_01


Їм підкорилися вершини педагогічної майстерності

Дрогобич

2015

УДК 371.14

Методичний бюлетень до 20-річчя проведення всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у місті Дрогобичі. Їм підкорилися вершини педагогічної майстерності/ Г. Марчук, О. Сисин, Я. Гевко Дрогобич: ММК відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, 2015. – 44 с.

У методичному бюлетені вміщено інформацію про переможців престижних фахових конкурсів освітян міст Дрогобича та Стебника на обласному та всеукраїнському рівнях впродовж останніх двадцяти років.

Для педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів.

Відповідальні за випуск:
Галина Марчук – завідувач ММК відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради;

Олеся Сисин – методист ММК відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради;

Ярослав Гевко - методист ММК відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Схвалено на засіданні науково-методичної ради ММК відділу

освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради (протокол

№4 від 29.04.2015 р.)змістПередмова 5


Передмова


«При майстрах якось легше. Вони – як Атланти. Держать небо на плечах. Тому i є висота», – писала наша відома сучасниця Ліна Костенко. Такими майстрами педагогічної праці є освітяни - переможці всеукраїнських конкурсів фахової майстерності: «Учитель року», «Класний керівник року», «Вихователь року».

Метою конкурсів є виявлення і підтримка творчої праці вчителів, вихователів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків.

Основні завдання конкурсів: піднесення ролі педагога у суспільстві й підвищення престижності цієї професії; привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти; поширення передового педагогічного досвіду; сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя.

Всеукраїнський конкурс «Учитель року», як професійне змагання кращих педагогів України, був започаткований на виконання Указу Президента від 29 червня 1995 р. № 489. Він проходить щорічно у п’яти номінаціях. Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» проводить Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Конкурс організовується один раз на три роки, починаючи з 1 вересня 2012 року. Всеукраїнський конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» проводиться з 2013 року.

Педагог завжди був і залишається головною дійовою особою будь-яких перетворень у системі освіти. Виявляти і підтримувати творчих учителів, широко популяризувати їх педагогічні здобутки, підносити престиж учительської професії у суспільстві – такі завдання ставить перед собою міський методичний кабінет при підготовці та проведенні конкурсів.

Про успіхи освітян міст Дрогобича та Стебника знають в Україні. За роки існування конкурсу «Вчитель року» багато його учасників мали можливість продемонструвати свої здобутки. Їх наробки стали надбанням педагогічної спільноти, на їх прикладі до творчого пошуку долучилися багато інших педагогів. Не втратив своєї актуальності конкурс і зараз, бо в його основі лежать прагнення до самовдосконалення, пізнання та пошуку нового, творчість, майстерність та відданість своїй справі наших вчителів. Конкурс, який спрямований на пошук талановитих вчителів-новаторів, сам змінюється, враховуючи нові виклики, нові можливості.

Дана робота є спробою підсумувати результативність участі педагогічних працівників навчальних закладів міст Дрогобича та Стебника у фахових конкурсах на обласному та всеукраїнському рівнях впродовж останніх двадцяти років та відстежити творчу діяльність освітян після перемог у конкурсах.

Галина Марчук, завідувач міського методичного кабінету

відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

Лагодюк Сергій Васильович


лауреат обласного туру всеукраїнського конкурсу

«Вчитель року-1997» у номінації «Біологія»,

лауреат заключного туру всеукраїнських конкурсів

«Вчитель року» в номінації «Біологія» у 2004р. та 2008 р.

серж002_эл

Лагодюк Сергій Васильович народився 10.03.1961р.н., с. Яблунівка Стрийського району Львівської обл.

Закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка, факультет біології.

Вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.Короткі біографічні дані:

Народився в с. Яблунівка Стрийського району, за деякий час сім'я переїхала в. с. Грушів Дрогобицького району, де мати Сергія Васильовича отримала роботу фельдшера, незадовго до вступу хлопчика в 1 клас СШ.№2 сім'я переїхала в м. Дрогобич, батько працював на заводі, мати медичною сестрою у дитячій поліклініці. Дрогобицьку СШ №2 закінчив на "відмінно", після чого поступив в Львівський державний університет ім. І. Франка на біологічний факультет на спеціальність «Біофізика і математичні методи біології». Після успішного закінчення університету він повернувся в рідну другу школу вчителем .Викладав біологію, хімію, географію. В СШ № 17 м. Дрогобича Сергій Васильович працює з 1991 року по цей час. Одружений, має двох синів, один з яких всиновлений ним в 2012 році.Творчі здобутки:

Педагог брав участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з біології «Проблеми загальної освіти школи у контексті 12-річного навчання та шляхи їх реалізацій» (30.01-01.02.2000р.);

у Всеукраїнському семінарі «Новітні технології навчання» (26.06-02.07.2005);

у пілотному навчанні «Проблеми розвитку неперервної педагогічної освіти» (25.06-01.07.2006)у Києві;

брав участь у І-му Всеукраїнському форумі вчителів біології (18.09-22.09.20006),

працював членом Комісії конкурсу підручників з біології для 7-го класу (24-25.03.2007),

був делегатом на розширеному засіданні підсумкової колегії Міністерства освіти та науки України (м. Київ,19.08-20.08.2010р.);

неодноразово був членом журі обласних, а в 2010р. і Всеукраїнської ХХХІ учнівської олімпіади.

За свою педагогічну діяльність вчитель підготував більше двох десятків призерів міських, обласних олімпіад з біології а також призера Соросівської олімпіади.

Розробив лекційну частину теми «Філо- та онтогенез психіки та поведінки. Сучасні уявлення про розумову діяльність. Мислення (9кл.)», уклав авторські задачники з тем «Спадковість і мінливість» та «Генетика популяцій (11кл.)»,

підібрав, придумав та розробив понад 900 завдань для міжпредметного задачника.

Співпрацюючи з видавництвом «Шкільний світ» м. Київ, «Основа» м. Харків та ін., опублікував понад двадцять посібників та міжпредметних задачників «Біоевристика для кмітливих».

В освітянській пресі та у фахових журналах – п'ятнадцять опублікованих статей про досвід учителя.

Учитель на творчому рівні володіє методикою сучасного уроку, активно формує міжпредметне бачення в учнів як фундамент наукового світогляду.

Лауреат обласного туру конкурсу «Вчитель року» 1997 року.

У фінальному та суперфінальному етапах заключного ІІІ-го туру Лагодюк Сергій Васильович двічі здобував звання лауреата Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Біологія», а саме: 25.04.2004р. та 12.04.2008 р.

Вчитель нагороджений:

Почесною грамотою Міністерства освіти України, 1997., №3287;

нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 2001р, №4106;

Почесною грамотою Верховної Ради України, 2004р., №1098;

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України , 2008р.,№ 45993 та іншими відомчими нагородами Головного обласного управління та міського відділу освіти.

Медвідь Тетяна Олександрівна
переможець обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2001» у номінації «Музика»

медвідь т

Медвідь Тетяна Олександрівна (29.08.1962, м. Стебник Львівська обл.) – хоровий диригент, педагог, вчитель-методист.

Закінчила Львівське музично-педагогічне училище ім.Ф.Колесси (1978), музично-педагогічний факультет Дрогобицького державного педагогічного інституту ім. І.Франка (1982), аспірантуру ДДПУ ім. І.Франка (2008-2012, наук. кер. – доц. Л.Філоненко)

Вчитель музики ЗОШ №18 м. Стебника (з 1986), викладач (з 2000) кафедри методики музичного виховання і диригування ДДПУ ім. І.Франка. Керівник дитячої хорової студії „Боянчик” при музично-просвітницькому товаристві „Боян Дрогобицький” (2001-2009). Учасник всеукраїнських і міжнародних конференцій та семінарів.

Медвідь Т. О. впродовж багатьох років є керівником міського методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва, членом журі обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у номінації «Музичне мистецтво».

У квітні 2015 році Тетяна Олександрівна провела ІХ Всеукраїнський науково-практичний семінар «Історія, теорія, практика музично-естетичного виховання» за участю викладачів та студентів Інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Автор ряду наукових публікацій, навчальних посібників. Медвідь Т. О. розробила зошити з музики: практичні посібники для учнів 1, 2, 3, 4 класів. Тетяна Олександівна - автор Програми навчальної дисципліни «Методика музичного виховання» для підготовки фахівців ОКР «Бакалавр» та Програми «Сольфеджіо» для дитячих хорових гуртків та студій.

Перелік основних друкованих праць:  • Медвідь Т. Любов Білас – корифей музичної освіти України / Тетяна Медвідь // Молодь і ринок. – 2009. – № 7(54). – С. 86 – 88.

  • Медвідь Т. Пісенно-танцювальні традиції німецького народу (інтегрований урок-концерт для учнів 7-го класу) / Тетяна Медвідь, Леся Білинська // Мистецтво та освіта. – 2010. – №4. – С.28, 37 – 38.

  • Медвідь Т. Розвиток загальної музичної освіти в українських школах у 70-ті роки ХХ століття / Тетяна Медвідь // Молодь і ринок. – 2011. – №11(82). – С.132 – 137.

  • Медвідь Т. Розвиток музичної освіти в Україні у 80-ті роки ХХ століття в контексті реформи загальноосвітньої школи / Тетяна Медвідь // Молодь і ринок. – 2012. – №10 (93). – С. 119 – 124.

  • Медвідь Т. Стан загальної музичної освіти України в період відродження національної школи (90-ті роки ХХ століття) / Тетяна Медвідь // Молодь і ринок. – 2013. – № 10 (105). – С. 96 – 102.

  • Медвідь Т. Шевченкова пісня на уроках музичного мистецтва / Тетяна Медвідь // Мистецтво та освіта. – 2014. – № 4 (74). – С. 8 – 11.

  • Медвідь Т. Перспективи розвитку загальної музичної освіти в Україні на початку ХХІ століття / Тетяна Медвідь // Збірник наукових доповідей «Педагогіка. Теорія. Практика» Міжнародної науково-практичної конференції у Щеціні (29.11.2014 – 30.11.2014). – Warszawa : Wydawca : Sp. z o.o. «Diamond traiding tour», 2014. – Str. 64 – 68.

  • Українські народні співаночки : практичний посібник для вчителів музики, студентів та музичних працівників / Тетяна Медвідь. – Дрогобич : Вимір, 2010. – 48 с.

Марчук Галина Григорівна


переможець обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2002» у номінації «Хімія»
^e972970b9feaa928a44f3b27b0f7df1967455c5292721e2088^pimgpsh_fullsize_distr

Марчук Галина Григорівна народилася 16 червня 1970 року у м. Стебнику Львівської області. Закінчила у 1987р. із золотою медаллю середню школу №6 м.Стебника, у 1992р. - з відзнакою хімічний факультет Львівського національного університету імені І. Франка.

З 1992р. по 2012р. працювала вчителем хімії у Стебницькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №7. 24 квітня 2012р. призначена на посаду завідувача міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради. З 2012 року працює за сумісництвом вчителем хімії у Дрогобицькій гімназії.

Кваліфікаційна категорія – учитель вищої категорії, педагогічне звання – учитель-методист.

За час роботи Галина Григорівна досягла високого професіоналізму у роботі, вагомих результатів у навчанні та вихованні учнів. Вчитель зайняла І місце у обласному турі всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2002» у номінації «Хімія». У 2012р. нагороджена дипломом І ступеня за участь у всеукраїнському конкурсі «Хімія у моєму житті», присвяченому Міжнародному року хімії. Галина Григорівна - учасник авторської творчої майстерні учителів хімії при ЛОІППО.

Марчук Г. Г. здійснює науково-методичний супровід викладання хімії у загальноосвітніх навчальних закладах міст Дрогобича та Стебника. У січні 2013 року організувала для вчителів хімії шкіл міст Дрогобича та Стебника виїзний семінар «Упровадження у навчально-виховний процес засобів музейної педагогіки. Освітньо-виховний потенціал музеїв Львова». У березні 2013 року провела міську учнівську науково-практичну конференцію «Хімія міст Дрогобича та Стебника», за результатами якої підготовлено посібник із тезами науково – дослідницьких робіт учнів. У квітні 2013 року провела обласний семінар методистів Р(М)МК на тему «Шляхи модернізації навчання хімії з використанням сучасних технологій. Робота із обдарованими дітьми». У 2015 році Марчук Г. взяла участь у науково-методичній конференції «Актуальні питання навчання хімії в загальноосвітніх навчальних закладах», що проходила у Львівському національному університеті імені Івана Франка, та виступила з доповіддю «Формування у вчителя потреби в неперервному підвищенні професійної майстерності».

Учні Марчук Г. Г. – переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, призери учнівських всеукраїнських конкурсів, учасники обласних науково-практичних конференцій, дописувачі газети «Хімія» видавництва «Шкільний світ».

Марчук Г. Г. володіє інноваційними освітніми методиками та технологіями, активно їх використовує, застосовує нестандартні форми проведення уроку. Вчитель працювала над науково-методичними проблемами: «Проблема навчання творчості учнів на уроках хімії» (1997-2002рр.), «Метод проектів як засіб розкриття творчого потенціалу учнів на уроках хімії і в позаурочний час» (2003-2007рр.). З 2008 року займається дослідженням проблеми «Навчання хімії через дослідницьку діяльність учнів». Свій досвід поширює у педагогічній пресі. Галина Григорівна – автор 19 науково-методичних публікацій. У 2008 році за активну співпрацю з газетою «Хімія. Шкільний світ» нагороджена грамотою «Автор року», а у 2011 році – почесним дипломом за узагальнення та популяризацію власного педагогічного досвіду видавництва «Плеяди».

Галина Григорівна впродовж багатьох років є членом журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, а у 2010 та 2015 роках працювала у складі журі ІІ туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у номінації «хімія».

Марчук Г. Г. – депутат Стебницької міської ради 6-го демократичного скликання у 2010-2015р.р.Джура Галина Іванівна
лауреат обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2006» у номінації «Німецька мова»
джура_г

Джура Галина Іванівна народилася 26.01.1974р. у с. Посухів Бережанського району Тернопільської області. У 1997 році закінчила з відзнакою Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка. З 2000 року працює вчителем німецької мови у Дрогобицькій спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №2.

Галина Іванівна - вчитель-методист, спеціаліст вищої категорії. Має ґрунтовну фахову підготовку, виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості. Добре володіє методикою та технологією проведення сучасного уроку. Їй притаманні творча ініціатива, раціональність і гнучкість у підборі та розподілі навчального матеріалу відповідно до потреб учнів. Приділяє значну увагу роботі з обдарованими дітьми. Неодноразово проходила курси підвищення кваліфікації у Німеччині.

Галина Іванівна використовує на уроках автентичні науково-методичні комплекси, активно впроваджує інтерактивні технології та мультимедійні засоби навчання,що робить навчальний процес інформаційно-насиченим і цікавим.

Вимоглива, справедлива, водночас доброзичлива до дітей. Закохана у свою професію, відзначається загальною культурою. Користується повагою і любов’ю вихованців, батьків і колег.

Галина Іванівна є членом асоціації українських германістів та неодноразово виступала на Міжнародних науково – практичних конференціях. Її доповідь опублікувана у матеріалах Міжнародної науково – практичної конференції Асоціації українських германістів та у фаховій періодиці.

Лауреат всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2006» у номінації «Німецька мова». Неодноразово нагороджена грамотами та подякою Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації та почесною грамотою Міністерства науки і освіти України (2006,2014 р.). Має щорічних переможців ІІ, ІІІ, ІV етапів (2004 р. – Рогаль Наталія, ІІІ-е місце, 2010 р. – Захарія Оксана, І-е місце, 2014 р. – Весела Ліліана І-е місце) Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. Методичні та практичні матеріали вчителя друкуються у фахових газетах та журналах. Працює за принципом: якщо дитина не в змозі опанувати запропонований нами обсяг матеріалу, тоді потрібно навчати так, щоб вона змогла чогось навчитись.

Професійне кредо: вогонь у роботу або роботу в вогонь.

Список основних праць:

Публікація «Проектна робота на уроках німецької мови» - Матеріали ХІІІ міжнародної науково – практичної конференції АУГ, Львів, 2006 р.

Розробка серії уроків до теми «Вибір професії» (9 клас) - Журнал «Іноземні мови в навчальних закладах» №2, 2006 р.

Методичні рекомендації та розробка уроку до теми «Моя улюблена професія» (9 клас) – „Deutsch als Fremdsprache in der Ukraine“, №19, 2007 р.

Публікація «Як забезпечити ефективне співвідношення фронтальної та самостійної роботи учнів на уроках німецької мови» - Матеріали ХХ міжнародної науково – практичної конференції АУГ, Львів, 2013 р.

Інтегрований урок фізика-німецька мова «Постійні магніти. Магнітне поле Землі» спільно з Бурим А. Р. - Навчально-методичний посібник «Інтеграція навчального процесу», ММК, 2013 р.Гнатик (Бульбах) Ольга Андріївна
лауреат обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2006» у номінації «Початкові класи»
bulbah_o_a
Гнатик Ольга Андріївна (Бульбах) народилася 10 липня 1961 року у селищі Дубляни Самбірського району Львівської області. У 1983 році закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка факультет романо-германських мов та літератури. У 1991 році – Дрогобицький державний педагогічний інститут імені Івана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання».

З 1983 по 1985 рік працювала вчителем французької мови у Яворівській восьмирічній школі Турківського району. З 1985 по 1987 – бібліотекарем школи №1 імені Івана Франка міста Дрогобича. З 1987 по 1990 – вихователем групи продовженого дня. З 1990 по 2008 – вчителем початкових класів.

З 2008 року працює заступником директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1.

Гнатик О.А. – спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України.

Брала активну участь у курсах (автор Оксана Винницька) «Індивідуалізація та інтеграція навчання у початкових класах», які проводив інститут професійного розвитку вчителів (Канада). У місті Львові пробувала цю методику на практиці. Прослухала авторські курси за методикою М.Зайцева «Навчання читання і початкової математики». Цю методику ефективно впроваджувала у Домашній школі» (раннього розвитку дитини) при ЗОШ №1. Була учасником майстер-класу Ш.О. Амонашвілі «Основи гуманно-особистісного підходу до дітей в освітньому процесі». Читання лекції на курсах підвищеної кваліфікації.

Лауреат ІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2006»; переможець міського огляду-конкурсу конспектів інтегрованих уроків; учасник Першої Міжнародної науково-практичної конференції «Рідне слово в етнокультурному вимірі (2007); лауреат ІІ етапу всеукраїнського конкурсу «Початкова школа – ХХІ сторіччя» у номінації «Творчий колектив» (2008); член науково-методичної ради ММК; керівник міської школи молодого вчителя.

Бібліографічний список основних праць:

- Застосування елементів інтерактивного навчання на уроках рідної мови.

- Лексико-семантичний підхід до вивчення мови в початковій школі.

- Наступність між дошкільною і початковою ланками освіти.

- Особистісно орієнтоване навчання дітей молодшого шкільного віку.
Стахів Оксана Йосипівна
лауреат обласного туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2007» у номінації «Образотворче мистецтво»
p4100082

Стахів Оксана Йосипівна народилася 04.03.1976 року.

Закінчила Дрогобицький державний педагогічний інститут ім. І. Франка у 1998 році за спеціальністю «Початкове навчання та образотворче мистецтво». Працювала з 1999 року по 2008 рік у Дрогобицькій дитячій художній школі, з 2004 року по 2014 працювала у Палаці дитячої та юнацької творчості м.Дрогобича.

З 2002 року працює вчителем образотворчого мистецтва у 1-7 класах та вчителем художньої культури у 9-11 класах у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, має кваліфікаційну категорію «вчитель вищої категорії» та звання «вчитель-методист», підтверджену рішенням атестаційної комісії при відділі освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради від 03 квітня 2013 рокуКороткі біографічні дані:

Народилася 04.03.1976 року у м. Дрогобичі. З 1983 по 1993рр. навчалася у ЗОШ №14. Протягом 1993-1998 роках навчалася у Дрогобицькому державному педагогічному інституті ім. І. Франка за спеціальністю «Початкове навчання та образотворче мистецтво». По закінченні навчання починаючи з 1999 року і по 2008 працювала у Дрогобицькій дитячій художній школі, де викладала композицію, графіку та живопис. З 2004 і по 2014 працювала у Палаці дитячої та юнацької творчості керівником гуртка «Палітра». З 2002 і по даний час працює вчителем образотворчого мистецтва у 1-7 класах та вчителем художньої культури у 9-11 класах у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10.Опис творчих здобутків:

Ілюструвала книги:

Альманах «Гомін Підгір’я” 2004р

Альманах «Гомін Підгір’я” 2005р

М. Базар «Помста» 2005р

Г. Жубіль-Книш «Сучасне весілля» 2005

Г. Жубіль-Книш «Домовичок» 2007

С. Вітровий «По стерні життя» 2008

С. Вітровий «Зачаруй мене, Мавко» 2011

На виставці «Свіжий погляд» , яка відбувалася у 2012 році у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина», представила свої творчі живописні роботи.

Вихованці Стахів О.Й. є лауреатами та переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів «Об’єднаймося ж брати мої”, «Сурми звитяги», «Таланти твої, Україно», «Золотий мольберт», «BITOLA».

Рецензувала дипломні роботи студентів ДДПУ.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал