Конкурс учнівських творів та журналістських робіт «Власний погляд»Скачати 46.85 Kb.
Дата конвертації27.01.2017
Розмір46.85 Kb.
Бородянський центр дитячої та юнацької творчості

На конкурс учнівських творів та журналістських робіт

«Власний погляд»

Робота учениці 9-Б класу

Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Регурецької Марії Василівни

Дата народження – 03. 05. 1996

Домашня адреса:

смт. Клавдієве

вул. Леніна №28 в

дом. телефон – 26 - 121

учитель Стефанович Т.В.

2011

У чому сенс людського життя?Прагни не до того, щоб домогтися успіху,

а до того, щоб твоє життя мало сенс.

Альберт Енштейн

У чому полягає сенс життя людини, в чому її призначення? Заради чого ми всі живемо, якщо все одно кінцевим результатом нашого біологічного існування на Землі буде смерть? Заради чого взагалі варто жити? Рано чи пізно кожен із нас замислюється над цими важливими філософськими питаннями, шукає на них відповіді.

Для одних людей сенс життя полягає у служінні Богові, для інших – у дієвій любові до Батьківщини, у «сродній» праці тощо.

Можливо, я ще зовсім юна, щоб мудро розмірковувати над таким важливим питанням, але, на мою думку, сенс життя полягає насамперед у тому, щоб робити людям добро, сіяти навколо себе радість, бути милосердним до бідних, знедолених, хворих. Я переконана, що без добра та людяності суспільство деградуватиме, перетвориться на зграю хижаків, що бореться за місце під сонцем. Кожен із нас повинен пам’ятати про своє високе призначення на цій землі, про благородну мету зробити щось корисне для своєї держави, для рідного народу.

Я людина віруюча, і для мене взірцем доброчинності та милосердя є Мати Тереза, жінка-легенда ХХ століття, лауреат Нобелівської премії Миру, фундаторка Ордену милосердя, яка сенсом свого життя вважала служіння обездоленим людям. Ця маленька скромна жінка є прикладом втілення милосердя й любові до ближнього, мужності й незламності. Вона зупинила бойові дії двох фронтів, щоб вивести дітей із зони обстрілу, створювала пересувні госпіталі, будувала притулки в Гарлемі, заснувала першу клініку для хворих на СНІД, збирала гроші для бідних та знедолених. Маленька черниця проповідувала любов не словами, а прикладом свого життя, силою, надихаючим впливом власних справ, що показували всю глибину любові, яка палала в її серці. Вона вірила в людей, була твердо переконана, що людина створена для любові й добра, а в цей світ прийшла, щоб бути щасливою й дарувати щастя іншим. Своїм життям Мати Тереза доводила, що любов робить дива, що людська душа прекрасна, вона захоплювалася людьми, вчилася в них, використовувала будь-яку можливість, щоб послужити їм. «Для мене кожна людина в світі є унікальною, кожна є надзвичайно важливою», - ці слова показують глибину любові Матері Терези до ближнього, бо з серця промовляють уста.

Я захоплююся її життєвими уроками, мудрими порадами, вчуся любити людей та відкривати їм власне серце. Звичайно, для цього потрібно бачити в інших і в собі тільки прекрасне та добре. Нам завжди слід керуватися у своїх вчинках почуттям любові до людей, пам’ятаючи про біблійну мудрість: «Возлюби ближнього твого, як себе самого».

Людина повинна навчитися радіти життю й дарувати радість іншим. Треба жити так, щоб колись, згадуючи прожиті роки, не було соромно за них.

Я не розумію людей, які сенсом буття вважають гроші, багатство, адже всього на «той світ» не забереш. На мою думку, кожен із нас повинен залишити по собі щось гарне на цій землі, бо людина живе доти, поки живе пам'ять про неї, а якщо про неї забувають, – значить вона прожила життя марно. Ми завжди пам'ятатимемо імена великих українців, які є для нас взірцем, прикладом для наслідування, хоча вони й не ставили за мету здобути собі славу.

Сяє на сонці золотими банями на тлі блакитного неба Софія Київська – витвір архітектурного мистецтва, втілення величі людського духу. Великий князь Ярослав Мудрий уславив себе цим незрівнянним зразком зодчества, а також сприяв розвитку писемної культури свого народу, був справжнім державотворцем.

Видатний український філософ, поет, мислитель, педагог Григорій Сковорода сенс життя вбачав у пізнанні самого себе, навколишнього світу та Бога в собі. Він вважав, що життя потрібно прожити так, щоб совість була, «як чистий кришталь».

Наш національний пророк Тарас Шевченко карався, мучився, але не каявся: він будив свій народ та кликав до волі, підтримував власним прикладом знедолених, дорікав байдужим, проклинав експлуататорів.

Геніальний Каменяр, сильна духом Леся Українка, інтелігентний, але непокірний Коцюбинський, незламний Василь Стус… Вони залишили у спадок нам свої геніальні твори, стали віхою нашої історії. Всі вони жили не заради власного добробуту, а сенс свого буття вбачали у служінні своєму народові, в безмежній любові до рідної землі, тому й житимуть вічно в пам'яті людській.

Сенс життя для кожної людини різний, він змінюється в залежності від життєвих обставин та віку. Ми відчуваємо щастя, задоволення, коли досягаємо того, чого прагнули. Людина усе своє життя знаходиться в пошуках істини, суті свого існування. Якщо ж вона не збагнула, в чому полягає сенс її життя, то просто не відчула, не знайшла або не шукала...

Яскравим прикладом втілення пошуків істини буття для мене є образ вченого Фауста з однойменної трагедії Гете. Головний герой має чітко визначену мету – зрозуміти, в чому полягає сенс людського життя. Він набув багато різноманітних знань, але істина залишилася недоступною. Втомившись від наукових пошуків, Фауст розуміє, що життя проходить повз нього. Він розчарований, на межі самогубства. У нього більше немає стимулу продовжувати наукові дослідження, пошук істини. Заради того, щоб прожити життя заново, він закладає душу дияволу. Фауст переживає найсолодші та найгіркіші моменти, та все ж таки знаходить сенс буття в пошуках, у боротьбі, у праці.

Можливо, мої погляди на сенс життя поступово зміняться. Зараз я мрію гарно закінчити школу, вступити до вищого навчального закладу, а потім займатися справою, що мені подобається. Я хочу мати вірних друзів, щоб менше було горя на землі, щоб яскраво світило сонце та зеленіли сади. Мені здається, що тільки тоді варто жити, коли маєш змогу приносити комусь радість, робити когось щасливим, тому я намагаюся жити так, щоб не тільки мені було добре, а й людям біля мене.

То для чого ми живемо на Землі, який слід по собі залишимо? Відповідь на це вічне філософське запитання можна знайти в рядках вірша поетеси Ганки Глички:

Ми на Землі живемо, щоб кохати,

Дітей ростити, колисати, -

Свій рідний край і землю оспівати!

Ми на Землі живемо, щоб творити…

Ми на Землі живемо, щоб прощати, -

Щоб не судити, не вбивати, -Добро вершити - людям віддавати!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал