Жіночі голоси у сучасній українській літературіСкачати 126.12 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації23.12.2016
Розмір126.12 Kb.

Жіночі голоси у сучасній українській літературі
Іноді можна почути твердження, що вся культура є чоловічою. З цим важко погодитись. Згадаймо народну творчість пісні, сказання, погребальні плачі, заговори створювалися в основному жінками. Те саме можна сказати і про музичну творчість, в основі якої лежить народна музика. Таким чином, багато у чому творчий інструментарій напрацьований жінками. Сапфо, Жорж Санд, Франсуаза Саган, Маруся Чурай, Марко Вовчок, Грицько Григоренко, Олена Пчілка, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Анна Ахматова, Марина Цветаєва,
Шарлотта Бронте і багато інших витримали випробування часом і навіки залишилися в історії літератури. Сучасні українські літераторки гідно несуть естафету своїх попередниць. Сьогодні з’явилося надзвичайно яскраве і на диво численне сузір’я жінок-письменників та літературознавців, які докорінно змінили образ сучасної української літератури. Більше того, у багатьох відношеннях це нове талановите покоління жінок виявилось набагато радикальнішим, сміливішим та ближчим до західних ідей, ніж чоловіки, котрим було значно важче поміняти усталені в радянські часи літературні канони. Справді, чим живе жінка, як збагнути її душу, як зрозуміти її Жінка, здебільшого, хоче читати проте, що її хвилює вданий часі що їй до душі. А хто може краще зрозуміти жінку, як не сама жінка, та ще й українська, з притаманним тільки їй менталітетом. За кілька останніх років на абонементі художньої літератури бібліотеки ХНУ з’явились нові видання представниць прекрасної статі Галини Погутяк (Захід сонця в Урожі”), Ліни Костенко (Записки українського самашедшего”), Ірен Роздобудько (Амулет Паскаля,
“Гудзик; Все, що я хотіла сьогодні Оленіум”, Дві хвилини правди, Мандрівки без сенсу і моралі, Грав пацьорки”, Я знаю, що ти знаєш, що я знаю, Перейти темряву, Люко Дашвар (Мати все, Молоко з кров’ю”, “РАЙ.центр”, Село нелюди, Биті є. Макар, Оксани Забужко Музей покинутих секретів, Сестро, сестро, Ірени Карпи (Добро і зло, Піца Гімалаї, Марії Матіос (Солодка Даруся, Майже ніколи не навпаки, “Москалиця. Мама Маріца- дружина Христофора Колумба, Кулінарні фіглі”, Чотири пори життя, “Армагедон уже відбувся Тані Малярчук (Говорити, Як я стала святою, Людмили Усенко (Шансові переливи, Катерини Хінкулової (“Drifters або Любомир Касин, Кася Бон та їхні знайомства, Галини Тарасюк (Янгол з України, Ковчег для метеликів, Катерини Мотрич (Вавилонська вежа, Ніч після сходу сонця, Ганни Чубач (збірка поезії Хустка тернова, Любові Голоти (Епізодична пам’ять”), Галини Вдовиченко (“Пів’яблука”,
“Тамдевін”, Хто такий Ігор, та ін.
Тут роль піонера належить, безперечно, Оксані Забужко скандальний роман Польові дослідження з українського сексу (1996) став першим бестселером у пострадянській Україні, а її останній роман – це відкриття таких важливих, наболілих тем, за які не взявся жоден чоловік. Некоронований титул найбільш плідної письменниці України має Марія Матіос. Критика її називає як не чортиком, що вискочив із табакерки, то “грантдамою української літератури. Засвою творчість письменниця отримала чимало державних нагород.
Прикладом фантастично символічної манери письма є творчість Галини Пагутяк (Москалець). Її твори об’єднує потяг до містики та пошуків спасіння людської душі у жорстокому світі. Письменниця намагається зазирнути за межу людської свідомості та осмислити пограничний стан людського буття.
Є книги, які ми примушуємо себе читати. Книги письменниці і сценаристки Люко Дашвар самі примушують їх читати. Відкривши книгу, ти просто не в змозі відірватися від неї – настільки вона цікава і добре написана.
Яскрава представниця наймолодшого покоління українських письменниць – Ірена Карпа. Окрім виконання суто мистецьких завдань, вона, як ніхто інший, яскраво й плідно грає роль культурного провокатора, вкрай потрібного українському суспільству загалом. А ще Ірен Роздобудько – українська журналістка, письменниця, поетеса, яка отримувала неодноразові перемоги у Всеукраїнському конкурсі Коронація слова молода письменниця, Таня Малярчук
– екзальтована казкарка, яскрава представниця жанру абсурду в сучасній українській літературі і багато інших. Окрім вже знаних авторів, майже щороку з’являються імена молодих письменниць, що сприяє тому, що все більше читачів звертаються до української літератури, слідкують за появою нових творів.
Жінкам підвладні всі жанри і теми літератури від оповідань до романів, п’єс, поезій від літературних досліджень до літератури розважального характеру, яку ми читаємо в транспорті. Твори, написані ними, вирізняються не тільки увагою до жінки і жіночих проблем. Це - інший стиль мислення і письма, інша манера мовлення, жіночий погляд на світі важливі проблеми сучасності.
Чи можуть чоловіки взяти для себе щось корисне з жіночої літератури Відома українська письменниця Галина Вдовиченко вважає, що можуть, адже книжки допомагають зазирнути у психологію іншого, а отже — зрозуміти іншого. Крім того, читаючи жіночі тексти, чоловіки можуть краще зрозуміти жінку. Тож запрошуємо Вас досвіту сучасної української літератури, автори якої — жінки. Чекаємо на Вас у бібліотеці ХНУ (й поверх, абонемент художньої літератури).
С. Молчанова, завідувач сектора абонементу
старших курсів,
наукової та художньої літератури НБ ХНУ
Шевченко – нескорений, Шевченко – безжальний, Шевченко – велемудрий, Шевченко – милосердний, Шевченко – самотній. Кожне наступне покоління намагається віднайти для себе свого Шевченка, а зчаста й упізнати самого себе. Його постать вже продовж майже двох століть бентежить розум людський. Ніхто не заперечуватиме, що поява на небосхилі українського народу яскравої зірки наймення Тарас Шевченко, змінила національний код українства, він заклав базу під українську національну ідентичність. Сьогоднішня Україна, без перебільшення, постала на шевченківському моноліті духу, думки, слова.
За майже дві сотні років налічується сила-силенна модифікацій його образу. Однак сьогоднішнє покоління виглядає пригнічено-розгублиним перед духовно неосяжною Кобзаревою величчю. Шевченко, які кожен геній, весь — нескінченне і безперервне сплетіння самозаперечень і самостверджень, але його заперечення ніколи не було простою відмовою відколишнього, а ствердження — простою заміною його новим. Це був складний процес поглиблення, збагачення, перетворення попередніх понять та їхнього активного входження в наступні, перевірка колишніх уявлень та ідеалів новими, вигрунтованими на більшому знанні, їхнє боріння та взаємозапліднення - тяжка, органічна і незупинна робота вивищення духу. Духовно розкріпачений геній Шевченка вже тоді спромігся на безпрецедентний індивідуальний виклик всемогутній імперії, а палке почуття самовідданої синівської любові до України надихало його гарячою ненавистю та погордою до віх ренегатів, до всіх тих, хо матір забуває, хто її відцурався (І. Франко).
Він усвідомлює і свою самотність (тому таким, суто Шевченківським, є мотив його поезії, що нічого неварті ніякі життєйські гаразди, коли нема серця з серцем розмовляти, і свою пророчу місію воскресіння Слова, і месіанську — призначення Поета як виразника волі Господа. Слово має набути особливої духовної сили, інакше воно не відкриє рабські вуста, не зігріє охололих душне запалить святим вогнем творчості, не стане духовним пастирем рідного народу. Поет відчуває в собі це слово воно народжується в ньому, визріває і проситься йти “помеж люди. Слово для Шевченка — духовна й моральна основа, джерело енергії для самоствердження. Кожна доба заново прочитує Шевченка. І кожен українець, незмінно відчуває потребу осмислити Шевченка для себе, для своєї особистої долі та для свого громадянського діяння. І всякий недруг українського народу, коли хотів розтлити його душу, оволодіти його серцем, незмінно стикався з Шевченком і намагався накласти на нього свою руку, перефарбувати його, спотворити, зробити
«своїм».
Боротьба за Шевченка тому й триває так довго, тому й є гострою, що це — боротьба задушу українського народу. Бувши плоттю від плоті і кров’ю від крові свого багатостраждального народу, безмежно люблячи його і належачи йому всією своєю істотою, він не приймав у ньому те, що було виховане століттями соціального поневолення і національного розтління. Взявши від народу краще і життєдайне, він відринув гірше, ветхе. Та він не лише взяв від народу — він йому сторицею віддячив. Він ствердив самодостатність українського світу — як антитезу малоросійськості й провінціалізму. Шевченко належить не лише Україні — всьому людству, хоч кожне його слово — про Україну.
Шевченкова любов до України — це любов сина до матері. В ній відданість і відповідальність, неможливість зректися, абсолютного самоототожнення:
Шевченко — це не тільки те, що вивчають, ай те, чим живуть. У чому черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі. І серед його заповітів перший і останній:
...Свою Україну любіть,
Любіть її. Во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
І. Приймак,
доцент кафедри української філології
РОЗДУМИ У ПЕРЕДЮВІЛЕЙНИЙ РІК
Пропонуємо 3 сценарія святкування 8 Березня - звичайні варіанти в приємних виконаннях.
Як відсвяткувати 8 Березня з коханим
Звичайно ж, якщо у тебе є друга половинка, ти мусиш провести 8 Березня саме з ним. Дозволь йому позалицятися до тебе протягом дня, але деякі речі варто взяти і в свої руки. Наприклад, не чекай подарунків тільки від нього, ай сама побалуй коханого, наприклад приготуй щось смачненьке. А якщо хочеш чогось особливого - заберіться на дах і випийте там вина, станцюйте романтичний танець, якщо погода дозволяє, і настрій буде відмінний Головне в цей день - просто провести його мило разом, без надмірних очікувань.
Як відсвяткувати 8 Березня з подружкою
Для тиху кого поки немає другої половинки, чудовий варіант компаньйона на день - подружка. Адже саме вона знає про тебе все, і раз уже 8 Березня - це день солідарності жінок, з ким як не з подругою бути солідарною Влаштуйте собі неймовірні пригоди. Вдягніть найшикарніші сукні та рушайте в театр або в кіно, потім сходіть поїсти вишукані десерти в кафе і рушайте на вечірку в пошуках красунчиків, щоб наступний день 8 Березня зустрічати вже в обіймах коханого чоловіка.
Як відсвяткувати 8 Березня наодинці
А може, тобі 8 Березня байдуже, і єдиний плюс цього свята - вихідний Тоді це чудовий привід вимкнути телефоні поїхати за тридев'ять земель Тим більше, попереду тебе чекають цілих три вихідних дні Купи квиток заздалегідь і вирушай на пошуки пригод, можливо, саме там зможеш відпочити і насолодитися самотністю на повну силу.
Як відсвяткувати 8 Березня Тане важливо, головне - щоб у душі свято було завжди, а не тільки в певний день календаря.
М і ж народний жіночий день (англ. In- ternational Women's Day)
— це свято жіноцтва, що відзначається
8 березня. Започатковане як пролетарське феміністське свято, Міжнародний день жінок-робітниць. Це офіційна версія.
Спочатку Міжнародний жіночий день був днем протесту проти дискримінації жінок. Існує традиція прив'язувати виникнення Міжнародного жіночого дня до демонстрації, яку провели 8 березня 1857 року в
Нью-Йорку робітниці-текстильниці з вимогами рівної з чоловіками зарплати, поліпшення умов праці, годинного робочого дня (марш порожніх каструль»).
Проте, допитливі історики з’ясували, що 8 березня
1857 була. неділя. Погодьтеся, не найліпший день для страйку. Більше того, наступного тижня в нью-йоркських газетах ніхто не згадав про таку резонансну акцію з сотнями прогресивних дам на вулицях і негарною поведінкою поліції. Книжки про феміністський та робітничий руху США теж, хоч як дивно, замовчують цей інцидент.
І коли 1908 року на з’їзді соціалістичної партії США було ухвалено резолюцію відзначати в останню неділю лютого День американських жінок, ніхто з делегаток не посилався на страйк піввікової давності просто взяли довільний день року.
Під впливом дій американських жінок і на пропозицію німецької соціалістки Клари Цеткін, учасниці II Міжнародної конференції жінок-соціалісток (Копенгаген, серпень 1910 р, понад 100 учасниць із 17 країн) вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день – день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.
У резолюції, запропонованій Кларою
Цеткін, зокрема, зазначалось:
«У повній відповідності з класово-свідомими політичними профспілковими організаціями пролетаріату в кожній країні соціалістки всіх країн щорічно проводять Жіночий день, який в першу чергу слугує агітації за надання жінкам виборчого права. Ця вимога має бути висунена як складова частина всього жіночого питання в цілому і в повній відповідності з соціалістичними поглядами. Жіночому дню слід повсюдно надавати міжнародний характері він всюди має бути старанно підготовлений…»
Точну дату МЖД на тій конференції такі не було визначено.
Вперше Міжнародний жіночий день провели 19 березня
1911 року в Німеччині, Австро-Угорщині, Швейцарії та Данії. Цю дату обрали жінки Німеччини, бо саме 19 березня 1848 року король Пруссії перед загрозою збройного повстання пообіцяв (але згодом не виконав обіцянки) провести реформи — включно з введенням виборчого права для жінок року МЖД відзначили 12 травня. І лише з 1914 року дату МЖД зафіксували на 8 березня (можливо, через початок Першої світової війни, яка відсунула вбік щорічно визначення дати Міжнародного жіночого дня).
Цікаво, що позаяк Росія жила тоді, на відміну від всієї Європи, за юліанським календарем, то Міжнародний жіночий день святкували не 8 березня, а лютого. В Росії цей день почали відзначати щорічно з 1913 року.
Дивно, але факт жіночі демонстрації 23 лютого (8 березня за новим стилем) 1917 року стали початком Лютневої революції, яка потім плавно переросла у Жовтневу революцію з Леніним на чолі. І чим усе це скінчилося, всі, напевно, в курсі.
Після 1920 року свято поступово втрачає свою популярність. У СРСР свято позбувається політичного забарвлення і стає одним з небагатьох неполітичних свят. Однак несподівано, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем з 1966-го.
Суть свята по-радянськи полягала втому, щоб акцентувати увагу на особливому місці жінки в боротьбі за щасливе комуністичне завтра, виділивши для неї аж цілий день. Радянська влада забезпечила цю рівність тим, що дала жінці в руки лопату, відбійний молоток, посадила на трактори – зробивши з неї тяглову робочу силу, відібравши від жінки традиційну функцію – берегині сімейного затишку, жіночність, материнське щастя...
І на довершення всього, в 1977 році ООН, за пропозицією СРСР, прийняла резолюцію 32/142, призвавши всі країни проголосити 8 березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем. Вдруге, після Клари Цеткін.
Як відсвяткувати 8 Березня?»
За матеріалами сайту За матеріалами сайту domohazyajki.com
8 Березня історія свята

Де заробити студенту на життя?
Є думка, що можна виділити як мінімум 5 справ, які роблять студента студентом і вони торкаються різних сторін життєдіяльності молоді. Одержати максимум знань про життя.
Студенти, намагайтеся пізнати якнайбільше речей, сторін, граней нашого з вами світу. Це допоможе вам краще орієнтуватися у складних хитросплетеннях життєвих ситуацій. Робіть із себе щодня усе більш компетентного майбутнього працівника, щоб ви змогли прийти на роботу й не розгубитися перед напором практичних проблем.
2. Брати участь у максимально можливій кількості заходів Як відбувається одержання досвіду, коли виберете участь у заходах Дуже просто На кожному новому заході ви спілкуєтеся з новими людьми, взаємодієте один з одним, працюєте в команді. Тим самим, по крупицях, ви стаєте усе більш компетентною людиною в роботі з людьми. Об’їздити все, що тільки можна.
Ви молоді, ви повні сил. Тому користайтеся з будь-якої можливості й відправляйтеся в подорож Подорож – це завжди спогади, а лише спогади залишаються з нами на все життя. Тому, не сидіть постійно у будинку за комп’ютером, краще відправляйтеся в подорож. Зустріти кохану людину.
Студентська пора – це кращий час для того, щоб знайти свою другу половинку. Деякі люди навіть розшифровують абревіатуру ВУЗ як Вийти Успішно Заміж. Ну, заміж, не заміж, але постарайтеся зустріти свою другу половинку - з нею вибудете й подорожувати, і допомагати один одному вчитися. Скласти план майбутнього життя.
Після закінчення університету, перед вами буде океан – з можливостей, труднощів, успіхів і невдач. Щоб не загубитися на широких просторах цього океану, у вас завжди повинна бути карта (план, куди ви прагнете приплисти в підсумку.
Коли ж виє студентом, ви вже маєте певні знання, уміння, навички, які дозволять вам скласти грамотний план ваших дій після закінчення Вузу. Завжди будьте менеджерами Менеджерами свого життя…
Студент!... Обов’язково зроби ЦЕ!
Зараз досвід багатьох студентів показує, що можна якнайкраще поєднувати і роботу, і навчання, не завдаючи шкоди процесу здобуття освіти.
Отже, робота студентам потрібна втрьох основних випадках:

Підробіток під час навчання (а гроші студенту потрібні завжди)

Тимчасова робота на час канікул у різних життєвих ситуаціях доводиться витрачати час канікул на заробіток грошей)

Постійне робоче місце випускнику (якщо не забрали в армію залишається шукати роботу, щоб не сидіти на шиї у батьків чи чоловіка/дружини)
В-перших двох випадках не доводиться претендувати на хороші посади і високу зарплату. Вибір тут невеликий, не розраховуйте на престижну посаду з оформленням в штат, швидше за все, доведеться шукати чорнову роботу.
При наявності гарного здоров’я і фізичної підготовки можна влаштуватися на будівництво, де, до речі, можна непогано заробити, правда і працювати доведеться немало. Є варіант влаштуватися автомийником або рознощиком пошти/
газет, часто в літні кафе потрібні офіціанти. У пригоді тут стануть такі риси характеру, як комунікабельність та почуття гумору. Крім невеликої зарплатні, є шанс також отримати чайові.
Якщо ж ви непогано володієте комп’ютером, то робота веб-дизайнера, оператора ПК системного адміністратора якраз для вас. Або в літній час відкриваються табори відпочинку для дітей, куди набирають вожатих.
Під час навчання можна підробляти участю в рекламних акціях або в крайньому випадку сторожем. А можна поєднувати приємне з корисним і, наприклад, проводити дегустацію різних харчових продуктів. Користуються популярністю серед молоді і такі види робіт, як продавець- консультант та промоутер. Особливих знань та вмінь, аби влаштуватися на таку роботу, непотрібно, проте доведеться забути про сором’язливість та скромність.
Здобуло сьогодні популярності і репетиторство для учнів шкіл, так як за заняття студенти беруть зазвичай менше, ніж вчителі та викладачі вузів. Тут головне не тільки володіти знаннями у певній області, а зуміти донести матеріал дитині у зрозумілій для неї формі.
У випадку ж з постійною роботою, все зовсім по-іншому, тому що у вас є часі конкретне завдання знайти робоче місце. Не варто поспішати, ліпше добре продумайте свою стратегію пошуку роботи
– і вперед!
Бувають ситуації, коли комусь пропонують залишитися після проходження практики, йдучи на поступки з урахуванням подальшого навчання. Знайти роботу студенту сьогодні досить важке заняття, але не варто зупинятися після першої ж відмови. Не сумнівайтеся втому, що ви де-небудь потрібні, знайте, хто дійсно хоче заробити, той завжди знайде собі справу. Нехай це буде непросто і доведеться змінити десяток місць, але рано чи пізно ви зможете знайти собі справу до душі і підвищите своє матеріальне становище. Удачі вам в пошуку робочих місць!
КВН
М. Лук”янюк,
президент клубу КВН ХНУ
Перша команда КВН в нашому навчальному закладі виникла в 1990 році на базі СТЕМу, сьогодні наш університет являється справжнім центром
КВНівського руху вмісті, області, Україні, очолюючи три ліги КВН, трьох рівнів:
І-й рівень - відкрита міська ліга школярів
12 команд шкіл м. Хмельницького, а також міст Старо-Костянтинова, Кіровограда, Тернополя, Харкова. Щорічно в чемпіонаті приймають участь приблизно 100 учасників.
ІІ-й рівень - відкрита ліга Хмельницького національного університету, яка розширила сферу своєї діяльності на сусідні міста Вінниця, Тернопіль, Кам’янець-
Подільський. Приблизно 100 учасників;
ІІІ-й рівень - Подільська ліга КВН – в середньому 35 команд зміст України від Львову до Луганська. Приблизно 250 учасників.
А нещодавно наша команда КВН Студія -
220» повернулася з Міжнародного фестивалю гумору Кумедна бочка, з міста Чернігів, де в жорсткому змаганні з командами міст Гомеля, Мінська, Москви, та міст України виборола
ІІ-ге місце. Капітан команди Максим Радчук.
Є. Горда,
наш кореспондент
О. Орлова,
Центр планування кар’єри
ХНУ
Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації Студентська республіка за організаційної підтримки Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради 26 лютого 2013 року провели регіональний етап системної конкурсної програми Кращий студент України - "Кращий студент м. Хмельницького. Мета конкурсної програми – виявлення всебічно розвиненої студентської молоді, стимулювання підвищення рівня її суспільної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції студентства.
Перед регіональним етапом Кращий студент м. Хмельницького 2012 року були проведені внутрішні конкурси в вищих навчальних закладах, на яких і було визначено його учасників.
Завданнями регіонального етапу Кращий студент м. Хмельницького 2012 року конкурсної програми Кращий студент України 2012 року були- виявлення найкращих студентів у окремих сферах- підвищення ерудиції студентської молоді- забезпечення якісного i змістовного студентського дозвілля- покращення соціальної атмосфери у вищих навчальних закладах та суспільстві в цілому- створення умов для відкритої комунікації молоді та студентства- сприяння розвитку студентів та отриманню актуальних знань та навичок- налагодження партнерських відносин між студентами та викладачами.
Захід проводився на базі Хмельницького університету управління і права. Нагородження переможців у номінаціях Кращий студент-спортсмен», Кращий студент- громадський діяч, Кращий студент-науковець», Кращий студент-медійник», Кращий студент-програміст», Кращий студент-дизайнер» відбулося в урочистій обстановці одночасно з визначенням переможця у номінації Кращий студент м. Хмельницького (комплексна характеристика у фіналі регіонального етапу конкурсної програми Кращий студент України 2012 року»
Наші студенти здобули перемогу зразу утрьох категоріях- у номінації Кращий студент – програміст м. Хмельницького 2012 року Конопко Ігор Миколайович, студент факультету програмування та комп'ютерних і телекомунікаційних систем Хмельницького національного університету зайняв І місце- у номінації Кращий студент – спортсмен м. Хмельницького 2012 року Грищук Інна, студентка Хмельницького національного університету здобула ІІ місце- звання Кращого студентам. Хмельницького комплексна характеристика) 2012 року отримала студентка гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету
Волошина Катерина
Валеріївна.
П ер е м о ж ці були нагороджені грамотами та подарунками від організаторів та партнерів конкурсної програми. Хочеться привітати наших переможців та щиро побажати їм перемоги у всеукраїнському етапі конкурсної програми Кращий студент України 2012 року».
«Кращий студент Хмельницького 2012 року»
Ю. Скрипник,
кореспондент студради ХНУ,
фото І. Стинської
Хмельницький національний університет відвідала
Польська Делегація
В січні 2013 року Українсько- польський центр Хмельницького національного університету відвідала польська делегація на чолі з віце-маршалеком Куявсько-
Поморського воєводства
Славоміром
Копищем.
З поважними гостями зустрілися начальник Управління освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації
В.І. Очеретянко, проректор з міжнародних зв'язків Хмельницького національного університету М.А. Йохна, завідувач кафедри інженерної механіки та комп'ютерної графіки ХНУ, професор Ю.І. Шалапко та директор Українсько-польського центру Г.М. Драпак.
На Подільській землі поважних гостей святковими колядками привітали учасники вокального ансамблю
Гуманітарно-педагогічної академії.
Під час зустрічі професор
Ю.І. Шалапко розповів про основні напрямки співробітництва Хмельницького національного університету з вищими навчальними закладами Польщі.
В ході візиту учасники делегацій обговорили ключові аспекти культурного, освітнього та наукового співробітництва, зокрема участі Хмельницького національного університету в екологічному форумі, що проводить обласна рада Куявсько-
Поморського воєводства, а також організації спільного навчання на здобуття студентами освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.
А. Ромко,
відділ зв’язків з громадськістю ХНУ

День відкритих дверей у
Хмельницькому національному
університеті
24 лютого 2013 року у Хмельницькому національному університеті відбувся День відкритих дверей для випускників шкіл, ліцеїв та професійно-технічних училищ.
Абітурієнти мали унікальну можливість поспілкуватися з професорсько- викладацьким складом і керівництвом нашого університету – ректором, проректорами та деканами, а також отримати загальну інформацію про факультети та особливості навчання в ХНУ.
Випускників шкіл цікавили умови вступного тестування, кількість бюджетних місць, умови зарахування до університету та перспективи працевлаштування після закінчення вузу. Наці та інші запитання їм докладно відповідали представники приймальної комісії та декани.
Програма заходу передбачала також проведення безкоштовного пробного тестування за матеріалами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.
В. Галінська,
відділ зв’язків з громадськістю ХНУ
Анонс конференції
у Хмельницькому
національному
університеті
Прес-центр студради ХНУ
Студенти Хмельницького національного університету
матимуть можливість навчатися у Люблінській політехніці
28 січня 2013 року Українсько- польський центр Хмельницького національного університету відвідала делегація із Люблінської Політехніки Польща) укладі помічника ректора з питань Східного партнерства, професора Вальдемара Войціка та керівника відділу з питань Східного партнерства Вєслава Сікори.
Хмельницький національний університет представляли проректор з міжнародних зв'язків М.А. Йохна, декан факультету інженерної механіки, професор В.П. Олександренко, декан факультету програмування та комп'ютерних і телекомунікаційних систем, професор В.Д. Косенков; доцент кафедри радіотехніки Хмельницького національного університету ВВ. Мартинюк та директор Українсько-польського центру Г.М. Драпак.
Метою візиту польських колег до Хмельницького національного університету було обговорення основних аспектів одночасного навчання у магістратурі вдвох університетах і отримання двох дипломів диплому Люблінської Політехніки та диплому Хмельницького національного університету.
За круглим столом учасники делегацій обговорили правила прийому на навчання ІІ ступеня документи, необхідні для кандидатів на навчання вартість навчання для іноземних студентів, а також для кандидатів, які мають карту поляка відповідність планів навчання у Люблінській політехніці та Хмельницькому національному університеті.
Польські колеги запросили делегацію Хмельницького національного університету відвідати Люблінську Політехніку для більш детального обговорення ключових питань стосовно навчання у магістратурі.
А. Ромко,
відділ зв’язків з громадськістю ХНУ
Науковий напрямок діяльності студентської ради є дуже важливим і визначальним у розвитку і ефективному функціонуванні студентського самоврядування. Саме цьому присвячена Міжнародна студентська конференція Спектри діяльності студентського самоврядування в контексті розвитку сучасного суспільства, що проводитиметься
5-7 квітня 2013 року студентською радою Хмельницького національного університету спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією Національний студентський союз».
У межах заходу заплановано обговорення захисту прав студентів та позитивний вплив на якість освітнього процесу як основні напрямки роботи органів студентського самоврядування ролі органів студентського самоврядування у формуванні професійних якостей особистості обговорення аспектів співпраці органів студентського самоврядування з адміністрацією ВНЗ та іншими організаціями визначення ролі консолідації діяльності органів студентського самоврядування на регіональному, державному та міжнародному рівнях.
Для участі у конференції, необхідно до 25 березня року надіслати анкету та тези доповіді або статтю на електронну адресу sr.208b@gmail.com (копія на nss- press@gmail.com). Матеріали конференції будуть видані у збірнику конференції.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал