Історія і трагедія Бабиного ЯруСкачати 45.29 Kb.
Дата конвертації12.04.2017
Розмір45.29 Kb.
Малоантонівське НВО

«середня загально-освітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»Година пам'яті

«Історія і трагедія Бабиного Яру»

Вчитель: Давиденко Т. С.


2016 р.
Година пам'яті «Історія і трагедія Бабиного Яру»

Тема: Історія і трагедія Бабиного Яру

Мета: розкрити зміст подій, пов'язаний з трагедією в Бабиному Ярі, виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжувати формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві, учити співчувати та допомагати ближньому.

Хід заходу

Вступне слово вчителя: (слайд 1-2)Українська та світова спільнота у вересні 2016 року відзначатиме 75-річницю початку подій у Бабиному Ярі. Бабин Яр це урвище з мирною назвою, але в усьому світі його знають як символ жахіття, символ найстрашніших подій в історії людства, символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей .

Надходить час Добра.

Ніч розбрату минає.

Світанок провістить

Єднання всіх сердець:

«Є брат, і є сестра,

А ворога – немає».

Людина прагне жить

І Пам'ять промовляє:

«Ми тут, ми з Вами,

Ми живі!»

(слайд 2) Вчитель: Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки.. Однією з них є Друга світова війна, яка обернулася для Києва низкою жахливих подій. Уже на світанку 22 червня 1941 року Київ бомбардувала німецька авіація, а 11 липня німецькі війська підступили до Києва. Київська оборонна операція тривала 78 днів. Форсувавши Дніпро в районі Кременчука, німецьким військам вдалося оточити Київ, а 19 вересня місто було захоплене ворогом.

Під час німецькофашистської окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів, смерті безвинних , могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Його було вибрано не випадково. Бабин Яр, один з найбільших на території Києва ярів (завдовжки — 2,5 км, завглибшки — від 10 до 50 метрів), де можна було б заховати тисячі трупів. Першими жертвами були 752 пацієнта психіатричної лікарні їх розстріляли 27 вересня 1941 року.

(слайд 3) Наймасовіші розстріли відбулися 29 та 30 вересня 1941 року. Лише за два дні було знищено 33 771 єврей. Хто саме ? Всі чоловіки були на фронті, всі робітники були евакуйовані, залишились старі, жінки, діти саме вони стали жертвами Бабиного Яру. Бабин Яр це остаточне рішення нацистами єврейського питання. Це був не перший розстріл євреїв на території України. (слайд 4) В оголошенні 29 вересня було вказано «усьому єврейському населенню з’явитись » тобто це була перша спроба знищити всіх євреїв великого міста..

(слайд 5) Розстріли продовжувалися 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941 р. за ці дні було знищено 17 тис. чоловік. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100 000 – 200 000 осіб.

29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили в свою останню путь.

Це була страшна дорога смерті. Дорога по якій їшли приречені. Дорога в небуття.

(Слайди 6-8 ) Крім євреїв тут були розстріляні 621 учасник антинацистського підпілля ОУН серед ний українська поетеса Олена Теліга, футболісти Динамо, військові полонені.Відео .

(під час перегляду слайдів 9-18 учні читають вірші. Грає мелодія Шестаковича.)Учень 1. Владико світла, доброти і правди,

Спустись з небес на землю нашу стань.

Тут людська кров, пролита без пощади,

Горять в могилі, як не згасна грань.


Учень 2. Їх тисячі лягли у Бабин Яр широкий,

І катували їх тіла, у тім яру кати.

Топтали їх тіла, ридали хмари…

Й дощем червоним хмари ті лягли.


Учень 3. Страшним став вересень осінній,

Для тих , що йшли в далеке небуття.

Земля здригалася в холодній тіні,

І плакала немов хоронячи дитя.


Учень 1. А нелюди дивилися жорстоко,

Бо серця в них не було і нема.

А під ногами в них здригалася в потугах ,

Ридала й плакала багряная земля.


Учень 2. Її призначення високе:

Родити хліб від колоса зерня,

Знівечив варвар боже призвання,

Холодним дулом кулемета.


Учень 3. Пройшли роки, давно вже сплили ріки,

То вереск кров’ю в тім яру цвіте.

Бо біль землі, і біль душі навіки,

Про злочин пам’ять у віки несе.


Вчитель. Ті, хто прийшли до Бабиного Яру вже ніколи не повернуться. Ці страшні події не вміщаються в людській свідомості. Це неможна ні осмислити, ні зрозуміти. Такій жорстокості немає пояснення. Вшануймо пам'ять безневинних.

Хвилина мовчання (слайд 19)

(слайд 20-28) В пам’ять про страшну трагедію Бабиного Яру в Києві поставлено пам’ятник тим, хто пішов у небуття.

Цей пам’ятник є і пам’яттю і пересторогою для прийдешніх поколінь.

Ми маємо пам’ятати трагедію Бабиного Яру. Ми маємо молитися за безневинно убієнні душі. Лише наша пам’ять може заспокоїти їх.Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася. Ми – Люди !

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал