Фіголь А. С. Національний авіаційний університет, КиївСкачати 13.09 Kb.
Дата конвертації09.05.2017
Розмір13.09 Kb.
УДК 159.937.515.5 (043.2)

Фіголь А.С.

Національний авіаційний університет, Київ
АРТ-ТЕРАПІЯ ЯК МЕТОД У СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

В системі соціальної роботі все частіше вдаються до методу арт-терапії. Вона є ефективним способом лікування, розвитку особистості та впливає на її інтеграцію в суспільство. Арт-терапія полягає в організації розвитку особистості та має на меті виявлення здатності до самоаналізу та самовираження. В такій своєрідній формі через малюнок людина здатна передати власні переживання, зняти напруження та заспокоїтись, отримати новий досвід у вирішенні конфліктних та психотравмуючих ситуаціях. Переносячи свої переживання на малюнок, можна переосмислити своє життя, з іншого боку подивитися на самого себе, інших людей та знайти вихід будь-якої ситуації.

Метод арт-терапії допомагає підвищити свою самооцінку, розкритись та знайти себе. Дає можливість на символічному рівні висловити свої почуття радості, гніву, страху, щастя, любові, ненависті. До класичної арт-терапії відносять наступні візуальні види творчості: фотографія, графіка, живопис, ліплення, малювання. Однак останнім часом арттерапія розширює свої простори та налічує все більше методик таких як: музикотерапія, пісочна терапія, бібліотерапія, маскотерапія, відеотерапія, орігамі, казкотерапія, кольоротерапія, ігротерапія. Нещодавно з’явився новий комплексний метод – арт-сінтезтерапія, що заснований на поєднанні віршуванні, живопису, драматкргії, пластики та риторики.

Отже, арт-терапія – це діагностика, психокорекція, психотерапія, яку застосовують як метод роботи індивідуально, для сім’ї, групи. Використання соціальним працівником методу арт-терапії є позитивним елементом при супроводі, що дає можливість забезпечити психологічний комфорт клієнта.Науковий керівник: Блінов О.А., канд. психол. наук, доцент

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал