Енциклопедія професії 4121 «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних»Скачати 141.1 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації11.05.2017
Розмір141.1 Kb.


Енциклопедія професії
4121 «Обліковець з
реєстрації
бухгалтерських даних»


Загальні поняття:
Коротка історія професії обліковець з
реєстрації бухгалтерських даних
Вислови про професію
Роздуми про професію
Характер роботи
Умови роботи
Ринок праці
Освітня підготовка
Медичні обмеження
Вимоги
до
індивідуально

психологічних особливостей
Перспективи
Споріднені професії


Обліковець - це професія,
Що виникла в далеку давнину,
Коли збирали піддані
Князівську данину.
Ходив за збирачами робітник,
Що називався княжий рахівник.
В наш час бухгалтер – це великий трудівник, на підприємстві – незамінний працівник.
Загальні поняття професії обліковець з реєстрації
бухгалтерських даних

Обліковець – професія, що потрібна завжди. Поки існує держава, завжди буде попит на професію. Протягом останніх 5-7 років попит на бухгалтерських працівників досить стійкий.
Багато хто вважають роботу бухгалтера рутинною й нудною.
Суцільні цифри, постійно повторюються операції, відсутність творчості...
Професія обліковець має безліч плюсів:
1. Розвивається логічне мислення. Японські кросворди й ребуси
«відпочивають» у порівнянні з формуванням проводок! І якщо перше – хоббі, те в роботі вміння правильно всі «погодити» дуже високо цінується.

2. Виробляються навички. Повторення - мати навчання. І те, що спочатку робилося із працею, після декількох спроб віднімає зовсім небагато часу. За рахунок цього в робочому дні можна викроїти час для відпочинку й самоосвіти.
3. Поліпшується самодисципліна. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно й на совість. Все повинне сходишся «копійка в копійку»!
4. Постійний потік нової інформації. Якщо Ви «дружите» із цифрами, за сухими документами й звітами можна побачити найцікавішу картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції фірми «проходять» через руки обліковця.
Крім того, сучасне життя жадає від обліковця гнучкості й постійного підвищення кваліфікації. На цій посаді доводиться постійно вчитися, тому що міняється законодавство, з'являються нові інструменти, програми й технології. Загалом, нудьгувати не приходиться.
5. Стабільність. По-перше, зразковий обсяг роботи заздалегідь відомий і піддається плануванню. Рідко доводиться робити щось «на вчора».
По-друге, попит на фахівців завжди залишається високим. Навіть в 40-50 років обліковцю не загрожує відмова на новій вакансії. Навпаки, досвід завжди працює на Вас.
6. Спілкування. Обліковцю доводиться мати справи з великою кількістю людей. Виробляється впевненість у собі, уміння говорити «ні», наполягати на своєму й знаходити підхід до різних співрозмовників.
Нехай професія «Обліковець» приносить
Вам задоволення та прибуток

Коротка історія професії обліковець з реєстрації
бухгалтерських даних
Слово обліковець з'явилося в часи Петра I і означає книгознавство.
Очевидно на честь цього, із причин переоцінки значення обліку й контролю взагалі за всіх часів існування адміністративної системи керування до професії обліковець ставлення держави й суспільства було досить прохолодне.
У зв'язку з переходом економічної республіки на ринкові відносини різко помінялося ставлення до цієї професії. Від уміння обліковця працювати, знання бухгалтерського обліку сьогодні, як ніколи, залежить робота підприємств.
Якщо раніше робоче місце обліковця було оснащене конторськими рахунками й мікрокалькуляторами, а її праця була чисто ручна і малопродуктивна, то сьогодні важко уявити собі бухгалтерію без високопродуктивних комп'ютерів, ксероксів і іншої оргтехніки, що полегшує й облагороджує працю обліковця.

С
лово «Обліковець» походить від німецьких слів «книга» і «тримати»
. Справа в тому, що колись обліковці записували всі здійснені фінансові операції в книгу бухгалтерського обліку, а от зараз використовує для цього переважно комп'ютер.
Цій професії вже кілька століть - основи бухгалтерського обліку винайшов італійський чернець Фра Бартоломео де Пачоли. В 1494 він опублікував книгу, де розтлумачував купцям зміст найпростіших бухгалтерських операцій - дебету, кредиту й балансу.
Сьогодні таких операцій набагато більше, а професія обліковця набула надзвичайну суспільну значимість. Без обліковця довго не проіснує жодне
підприємство. І, звичайно, кожна установа, що поважає себе, має потребу у висококваліфікованому фахівці. Тому дуже важливим є одержання фахової освіти.

Ще років 50 тому обліковець був рахівником. Він заповнював форми й баланси, вів бухгалтерський облік у спеціальній книзі. Отут було досить охайності й уважності, тому що все робилося по встановлених інструкціях.
Тоді обліковців вважали недалекими тупуватими людьми, які не змогли вступити ні на філологічну, ні на інженерно-технічну спеціальність.
90-і роки спричинили вибух бухгалтерської творчості. Ще не існувало спеціальних програм, комп'ютер міг дозволити собі не кожний... Але ринок розвивався, причому, швидше, ніж закони.
Сьогодні в Україні величезними кроками йде комп'ютеризація. Замість заповнення купи документів, досить зробити тільки проводку платежу - і всі звіти будуть сформовані автоматично.
Професія обліковець - одна з найдавніших і одна з найпоширеніших.
Перші джерела її у йдуть у глиб тисячоріч. 1000 років тому, з тієї миті, коли люди стали цілеспрямовано реєструвати факти господарського життя; 500 років тому, коли вийшла книга Луки Пачолі, і почалося осмислення обліку, і, нарешті 100 років тому, коли з'явилися перші теоретичні конструкції в галузі бухгалтерського обліку.
У первісному суспільстві, де господарство було не складніше нашого домашнього, все що можна було записати, запам'ятовувати й без запису, а результати праці були незначні й тому очевидні. Спочатку цифр не було.
Рахунок заміняли карбу, які робили на сучках дерев, на костях тварин, на
стінах печер і навіть на поверхнях скель. Особливо цікавим носієм даних були мотузки, на яких зав'язували вузлики.
Надалі носіями інформації стали папірус, глиняні обпалені таблиці –
«цегли», пергамент, віск, дерево, папір. У Греції й Римі використали воскові таблички, мідні дошки, шкіри, полотно, пергамент, папірус, у Галин - керамічну плитку й гончарні черепки, у Пера -мотузки.
Давній Єгипет може бути якщо не батьківщиною бухгалтерії то принаймні батьківщиною інвентаризації, що здійснює матеріальний облік і контроль. Облік стародавніми греками вівся переважно на дощечках, вибілених гіпсом. Іноді застосовувався папірус, але вій був дуже дорогим. Для чорнових записів користуватися глиняними

черепками.
Греція стала батьківщиною першого рахункового приладу - абака – рахункового інструмента у вигляді дощечки , що нагадує сучасну рахівницю.
Дошка розділялася на смути або стовпці, по яких пересувалися або перекладатися рахункові марки, що позначали певні грошові одиниці, а також одиниці міри й ваги. Саме в Греції вперше з'являються гроші у вигляді монети. Історія бухгалтерського обліку таємнича адже ніхто не може точно визначити час її зародження.
Змін, яких зазнала професія
До 90-х років в Україні це була мало престижна і низько оплачувана робота. З переходом до ринкової економіки виникла необхідність у спеціалістах, які здатні надавати правдиву інформацію для прийняття управлінських рішень. У зв’язку зі світовими інтеграційними процесами функції, які виконують бухгалтери ускладнились їх кількість значно зросла.
Першою професійною організацією в незалежній Україні стала Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України яка зареєстрована міністерством юстиції в 1997 році. Основна мета якої є підвищення престижу професійного бухгалтера.

Вислови про професію
Бути хорошим обліковцем - це значить: вміти точно рахувати ; вміти правильно комбінувати; вміти акуратно записувати; хотіти чесно вести книгу.

Під час навчання по даній професії, учні мають можливість розширити свій кругозір, але для цього потрібно мати перш за все, це бажання побачити позитивний результат своєї праці. Без цього успіх неможливий у жодній галузі. Обліковець - це не та професія, де можна викрутитися за допомогою загальної ерудиції чи гарно підвішеного язика.
Тут потрібно вміти сісти і зробити, бути уважним, акуратним, системно мислити - тобто бачити не окрему операцію, а систему цих операцій.
Опитуючи учнів нашого навчального закладу, чому вони обрали дану професію. Відповіді були різні, а саме:
Головльова Таня, учениця першого курсу - «В майбутньому я хочу пов'язати своє життя з професією обліковець. З дитинства мене приваблювали цифри, підрахунки, розв’язування задач за певним алгоритмом. Хоч це, мабуть, смішно звучить, але я завжди допомагала батькам планувати сімейний бюджет, а вони, як не дивно, прислухалися до моїх думок.»
Боднар Богдана, учениця другого курсу - «На мою думку, в кожної професії є своя лірика. Особисто я обожнюю математику і все, що пов'язано з нею. Розв'язуючи задачу чи рівняння, я відпочиваю, одержую естетичне задоволення. Напевно, це пояснюється тим, що за і поїм психологічним типом я «Людина - знакова система».

Я вважаю, щоб стати хорошим обліковцем, людина повинна бути наділена багатьма позитивними якостями. Головні з них: відповідальність, чесність, працелюбність, терплячість і добросовісність. Адже від обліковця залежить налагоджена робота підприємства чи організації.»
Шпирко Ольга, учениця третього курсу - «Я думаю, що отримавши цю професію, можу працювати не в одній галузі, а знайти роботу у декількох.
Можна працювати або обліковцем, або програмістом. Взагалі фахівці, які добре знають комп'ютер та програмування, у наш час потрібні у всіх галузях.

Роздуми про професію
Обліковець – це необхідна професія на підприємстві, вона найдавніша і поширена у всьому світі.
В дитинстві моєю мрією була робота вчителем. Після закінчення школи вступила на економічний факультет
Подільської державної аграрно-технічної академії по спеціальності «Облік і аудит». В 1997 році була прийнята на роботу викладачем спеціальних дисциплін.
Викладацька робота мені подобається. Спілкування з молоддю додає енергії, розмаїття життя. Я бачу, як учні стають самостійними, оволодівають професійними навичками – це і є ціллю мого життя.
Після закінчення школи, я хотіла стати освіченою людиною. Але щоб не їхати десь далеко, вирішила вступити до Хотинського сільськогосподарського технікуму. Згодом закінчила Одеську академію зв’язку.
Навчання мені дало високий запас знань.
Своїх майбутніх учнів, я бачу чесними, добрими, ввічливими, а головне освіченими людьми. Для цього треба добре вчитися, мати хороші знання. І лише тоді можна досягти своє мети і стати людиною з великої літери.

Моя майстерність полягає в умінні навчити учнів правильно і ефективно мислити.
Навчальний процес, я організовую так, щоб зацікавити дітей, викликати в них радісне почуття успіху, сформулювати творчу особистість.
Працюючи головним бухгалтером, я поєдную свою роботу із викладацькою діяльністю. Я вчу учнів не тільки теоретично розв’язувати задачі, а й практично мислити.
Я бачу своїх вихованців комп’ютерно – грамотними, стриманими, коректними, ерудованими.
Кваліфікованими працівниками не народжуються – ними стають. І потрібно дуже постаратися для цього!
Професія за покликанням
Беленчук Сергій - учень ВПУ -36 с. Балин
Кожна молода людина, йдучи в доросле життя, прагне вибрати собі професію за покликанням. Вдалий вибір професії - це запорука того, що не марно проживеш вік, натхненно працюватимеш і отримуватимеш від своєї роботи задоволення. Зробиш помилку у виборі професії, тебе не покидатиме відчуття, що займаєшся не своєю справою. Отож найважливіше в житті - вчасно відчути своє покликання і сказати собі: «Це - моє».
У кожного свій шлях до усвідомлення того, як наповнити власне життя глибоким змістом. Справді, не просто зробити вибір поміж багатьох професій.

Зацікавленість професією обліковця виникла поступово, спочатку не дуже усвідомлено. А бажання стати саме бухгалтерським працівником з'явилося в мене, напевне, ще шостому класі. Обліковець - це професія, яка потрібна завжди.
Минали роки, я дорослішав і в старших класах вже цілеспрямовано готувався до вступу у вище професійне училище. Поглиблено вивчав алгебру, інформатику. Та щоб стати справжнім професіоналом, мало володіти певним обсягом знань, треба бути акуратним, та емоційно стрімким, адже професія обліковець потребує постійно підвищення інтелектуальною рівня та кваліфікації.
Я розумію, що обліковцем може стати людина лише відповідальна і організована, адже бухгалтер не має права забути або загубити документи, несвоєчасно здавати звітність.
Це також повинна бути людина, володіюча математичними здібностями, оскільки прийдеться мати справу з цифрами і помилка тут може дорого коштувати. Ще бажано мати добру пам'ять, розвинуте логічне мислення та вміти тримати язика за зубами.
Робота бухгалтера важка,
Весела і важлива.
Знайте, бух облік як наука - є
Найцікавіша штука!
Все важливо: і нуль, і одиниця
Навіть кома і крапка згодиться.
Сьогодні коли я зробив свій остаточний вибір професії, добре розумію також, що справжній фахівець має бути людиною духовно багатою, чуйною.
Він повинен мати добре і щире серце, понад усе цінувати людське життя!

Моя майбутня професія
Міндюк Марія - учениця ВПУ -36 с. Балин
Одним із найважливіших кроків людини, у житті
є вибір професії, Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість. Вибір навчального закладу, а згодом і професію значною мірою впливає на все подальше життя. Тут не можна квапитись з вибором.
Людина повинна обирати самостійно, цілеспрямовано й не поспіхом. Це питання дуже важливе та впливає на майбутнє життя.
Я обрала професію «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», тому що це цікаво. Адже ця професія дуже давня. її запровадив цар Петро 1-й ще в 1700 році.
Обліковець - це професія найкраща на землі. Робота сучасного бухгалтера пов'язана не тільки з цифрами, але й з комп'ютером.
Мені дуже подобається все підраховувати, робити бухгалтерські розрахунки. заповнювати різні документи, нараховувати заробітну плату робітникам. І взагалі я обрала цю професію, тому що вона пов'язана з математикою, яку я дуже люблю.
Після закінчення Балинського ВПУ -36, я хочу вступити до вищого навчального закладу після якого влаштуюсь на роботу за фахом.
Я вже уявляю своє робоче місце, де буде сучасна технологія і техніка та обладнання для моєї праці.
Зараз у наш час для кожної професії створюються автоматизовані робочі місця на базі персональних, електронно - обчислювальних машин. Мій кабінет повинен перш за все подаватися мені. Я вважаю, що робоче місце працівника певною мірою впливає на людину. Адже, якщо все буде так як мені подобається в кабінеті, де буде обладнання, то звичайно працювати буде набагато легше і приємніше.

У взагалі я вважаю, що краще займатися тим, що тобі подобається або нічим не займатися і це дуже важливо.
Кваліфікованими працівниками не народжуються - ними стають. І потрібно дуже постаратися для цього!

Моя майбутня професія

Характер роботи
Бухгалтерський облік - це робота, про яку можна сказати словами Данте:
«Тут надо, чтоб душа была тверда, тут страх не должен подавать совета».
Бухгалтерський облік в широкому розумінні, є основною базою, він ставить нові проблеми, розкриває нові можливості, спонукає до дій, про які ще вчора не було уявлення.
Сьогодні в соціально-економічному житті відбувається перетворення. Країна створює ринкову економіку. У зв'язку з цим зростають вимоги до підготовки фахівців економічних професій, в тому числі спеціалістів з бухгалтерського обліку
Обліковець повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні, та інші керівні матеріали з організації бухгалтерського обліку, організацію документообігу на дільницях, основи трудового законодавства, основи економіки, організації праці, основні принципи і практичні навички на комп’ютері.
Обліковець повинен уміти: виконувати роботу з ведення нескладних операцій щодо обліку майна, коштів. Одержувати за оформленими документами кошти і цінні папери в банківських установах для виплати заробітної плати, премій, витрат на відрядження тощо. Вести на основі прибуткових і видаткових документів Касову книгу, складати касову звітність. За дорученням здійснювати роботу з оперативного обліку готової продукції, витрат сировини, палива, електроенергії, виходів працівників на роботу. Приймати і контролювати правильність оформлення первинних документів, готувати їх до лічильного опрацювання, а також складати нескладну бухгалтерську звітність. Виконувати поточні зобов’язання в межах
своєї компетенції за розпорядженням та дорученням керівництва підприємства.
Обліковцям слід пам'ятати, що бухгалтерський облік дзеркало роботи суб'єктів підприємницької діяльності.
Професор Валеріан Горбачовськнй писав, що: «...фундаментом бухгалтерії є математика, логіка, естетика, етика.
Професія обліковця пов'язана з багатьма професіями.
В зв'язку з глобальною комп'ютеризацією - це перш за все, професій комп'ютерних спеціальностей
Адже застосування спеціальних бухгалтерських програм значно полегшує роботу обліковця.
Навіть домогосподаркам потрібен бухгалтерський облік, щоб вести облік своїх доходів, планувати витрати.
Керівник любить бухгалтерію зате, що Не любов до неї вимірюється значними фінансовими збитками, бухгалтер її любить тому, що це його професія і до того ж непогано в основному оплачується. Не любов обліковця до своєї професії - це його крах . Враховуюче те що обліковець завжди працює, з людьми , він повинен бути стриманим, чуйним у відношенні до людей .
Бухгалтерський облік має свою символіку . В 1944р. французький вчений Жан Батіст Дюмарже створив міжнародний герб бухгалтерів, який складається з трьох фігур: сонця - бухгалтерський облік освітлює господарську діяльність, ваг – баланс, кривої
Бернуллі, яка символізує те, що облік який виник одного разу буде існувати вічно.
Дата свята день бухгалтера в Україні – 16 липня була вибрана не випадково. В цей день 1999 року був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні.»

Умови роботи
Щоб стати хорошим обліковцем необхідно солідна теоретична та практична підготовка.
Девіз обліковця:
«Наука,
довіра,
незалежність»
На уроках теоретичного навчання учні здійснюють складання первинних документів по руху матеріалів, готової продукції, товарів, облік касових операцій по обліку готівки, розрахунки по собівартості придбання і виготовлення продукції, приймають участь у проведенні інвентаризації майна.
Уроки виробничого навчання дають практичні навики в оформленні лімітно – забірних карток, прибуткових ордерів, рахунків – фактур, ведення
Касової книги, карток складського обліку, здійснення розрахунків.
Застосування персональних комп’ютерів на уроках дозволяє автоматизувати робоче місце обліковця, і підняти на новий рівень процес реєстрації господарських операцій. В процесі навчання учні постійно знайомляться з електронними презентаціями, новинками бухгалтерської літератури, з метою подальшого застосування її на робочих місцях.
Обліковець в своїй діяльності використовує форми та методи бухгалтерського обліку. Виконує роботи на різних ділянках бухгалтерського обліку(обліку основних фондів і коштів, товарно – матеріальних цінностей, реалізації продукції та ін.) Перевіряє отримані первинні документи за формою та змістом, у разі відсутності на них обов’язкових реквізитів передає
їх керівнику підрозділу(відділу, управління) бухгалтерського обліку для прийняття рішення.
Систематизує отримані первинні документи, переносить
інформацію, відображену в цих документах, у потрібному аналітичному
розрізі у відомості (допоміжні відомості, аркуші-розшифровки), виводить підсумки цифрової інформації у цих документах за її видами, напрямами та | періодами.
На документах, дані яких включено до облікових реєстрів, обліковець зазначає номер відповіді облікових регістрів і порядкові номери запису в них (номер рядка). Готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, та подає їх розгляд.
Готує дані та форми документів для розрахункових операцій. Вносить записи в журнали обліку бланків суворої звітності, цінних паперів тощо. Здійснює реєстрацію документів бухгалтерського обліку, які надходять до підрозділу.
Ринок праці
На початку 90-х років, у період становлення нових ринкових відносин, професія обліковця, як ніколи, стала однієї із самих популярних у Росії. Без бухгалтерії не обходиться жодне підприємство, фірма, компанія, будь-які дитячі заклади або машинобудівний завод-гігант. Ця спеціальність входить до числа самих затребуваних. За кмітливого, прискіпливого й досвідченого обліковця керівник будь-якої фірми готовий віддати, що називається, половину королівства. Обліковець виконує роботу з різних видів бухгалтерського обліку (облік основних коштів, матеріальних цінностей; розрахунки з постачальниками й замовниками, нарахування заробітної плати,
ін.). Приймає й контролює первинну документацію по відповідних видах обліку й готує її до рахункової обробки. Обліковці працюють на підприємствах, в організаціях і установах різних форм власності: державної, акціонерної, кооперативної, приватної, виконуючи роботи з різних видів
бухгалтерського обліку. Обліковці проводять облік основних коштів, матеріальних цінностей, витрат на виробництво. Для здійснення фінансової діяльності підприємства проводять розрахунки з постачальниками й замовниками, нарахування заробітної плати, податків.»
Сьогодні, вся фінансова діяльність підприємства фіксується в документах, обліковець приймає від інших організацій і контролює первинну документацію по різних видах бухгалтерського обліку й готує її до рахункової обробки.
Що вимагає сьогодні роботодавець від обліковця?
Досвід у конкретній сфері діяльності, гарне володіння однією з бухгалтерських програм, знання податкового законодавства, уміння мінімізувати оподатковувану базу. Обліковець працює звичайно в складі бухгалтерії підприємства, де розділені функції обліку й виконує якусь одну з них, наприклад, готувати платіжні відомості на видачу заробітної плати, розраховуючи прибутковий податок із штатного працівника, відрахування із зарплати по всіх видах страхування й у різні фонди. Однак обліковець повинен вільно орієнтуватися у всіх видах бухгалтерського обліку для того, щоб мати можливість підмінити при необхідності інших членів бухгалтерії.
Освітня підготовка
Шляхи опанування професії «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» можуть бути різними. У нас ви її можете отримати після закінчення школи – термін навчання 1,5 року (після 11 класів) або 9 класів – термін навчання 3 роки.
Подальшому можна навчатися в технікумах або ВУЗах.
Слід також зазначити, що термін професійної підготовки включають до трудового стажу.
Після закінчення учні отримують відповідний документ державного зразка.

Отримайте для себе професію 4121Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних і для Вас відкривається новий цікавий світ фінансово – господарських операцій.
Навчання за професією Обліковець з реєстрації
бухгалтерських даних здійснюють:
Волочиське промислово-аграрний професійний ліцей;
ВПУ-36 с. Балин
Деражнянський професійно-аграрний ліцей;
ВПУ-25 м. Хмельницький
Грицівське ВПУ-38
Отримайте для себе професію 4121Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних і для Вас відкривається новий цікавий світ фінансово – господарських операцій.
Елементи уроку з бухгалтерського обліку
Медичні обмеження
Нажаль ті люди, які мають захворювання нервової системи; відхилення у психіці (надмірна недовірливість, високий рівень тривожності, збудливість), судинна дистонія з вираженими головними болями (гіпертонія мігрень), виражені захворювання зору, не можуть працювати на даній професії, інакше з них не буде висококваліфікованого спеціаліста.

Вимоги до індивідуально – психологічних
особливостей

Обліковець має мати високий рівень уваги, лічильно-аналітичні здібності, оперативну пам'ять, схильність до роботи з числами, емоційну стійкість, прагнення до підвищення професійного рівня, схильність до систематичної роботи з літературою, принциповість, акуратність, зосередженість, наполегливість, терпіння, вимогливість, відповідальність, організованість. Обліковцю потрібно вміти сісти і зробити, бути уважним, системно мислити, тобто бачити не окрему операцію, а систему цих операцій.
Обліковцеві необхідні не тільки охайність, висока зосередженість, але й високий рівень емоційно-вольової стабільності. У цей час більшість бухгалтерій мають свою обчислювальну техніку, тому обліковець повинен уміти вільно працювати на комп'ютерній техніці.
Хто може стати обліковцем?
Людина відповідальна і організована, адже обліковець просто не має права забувати або губити документи, а також не здавати звітність у строк, володіючи математичними здібностями, оскільки постійно має справу із цифрами, і помилка тут дорого коштує - у самому буквальному значенні.
Робота з документами, звітами вимагає високої концентрації уваги. Бажано також мати гарну пам'ять, розвинене логічне мислення й уміти тримати рот на замку.
Багато фахівців в області, бухгалтерського обліку сходяться в думці, що
їхня професія не вимагає якихось надприродних здібностей. Головне - щоб вона подобалася. Бухгалтерське утворення потрібне у фінансово-кредитних
установах, страхових компаніях, податково-бюджетних і державних органах, на промислових підприємствах, у спільник і торгівельних компаніях на посадах керівників підприємств, головних бухгалтерів, фінансових директорів, бухгалтерів, менеджерів різних рівнів керування, аудиторів, викладачів навчальних закладів.
Загальна вимога одне: відмінне знання вимог і умов бухобліку.
Загальнопрофесійні вимоги
Обліковець повинен: раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; дотримуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ
(пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

Перспективи
Можливість працювати на себе. Зараз багато невеликих компаній віддають ведення бухгалтерії «на сторону». Ставши гарним фахівцем, Ви можете взяти на обслуговування одну або кілька фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, та й прибуток зросте. А якщо замислиться про відкриття власного бізнесу, бухгалтерські тонкості не будуть для Вас
«темним лісом».
Чудовий поет Борис Чичибабін все життя проробив бухгалтером у трамвайно-тролейбусному управлінні. Як бачите, бухгалтер - не обов'язково причепливий зануда, що вміє тільки копатися в паперах.
Робота обліковця і небезпечна, і важка, і весела, і важлива...
В усьому світі багато хто вважає професію «Обліковець», а також сам бухгалтерський облік справою нудною, важкою, але якщо дуже уважно придивитися, то це зовсім не так. Обліковці, що люблять свою роботу, мають гарне почуття гумору, жартують, а іноді на дозвіллі складають потішні вірші, ребуси про бухгалтерський облік. Яку б професію Ви не вибрали, нехай вона приносить Вам задоволення та прибуток.
Бо сказано : хто не лічить
той не має.
Т. Шеченко

Споріднені професії
економіст; податковий інспектор; викладач у навчальному закладі; фінансист; аудитор; ревізор.

Оголошення підсумкової атестації


Екзаменаційна комісія


Урок бухгалтерського обліку


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал