Екстремальних умовахСкачати 272.2 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/3
Дата конвертації16.02.2017
Розмір272.2 Kb.
  1   2   3


НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ.
ЩО РОБИТИ?

ДЕЯКІ ПОРАДИ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ В
ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ
Кожна людина у випадках аварій, катастроф і стихійного лиха повинна вміти захистити себе, свою сім’ю і надати допомогу потерпілим.
У разі необхідності цього вимагає саме життя, наша дійсність. Науково- технічний прогрес значно збільшив можливості виробництва, але приніс з собою техногенну небезпеку для людини і навколишнього природного середовища.
Більшість регіонів держави, у тому числі і Запорізька область, також підпадають під вплив небезпечних природних явищ. Ось чому кожен із нас повинен багато знати і вміти в ім’я збереження здоров’я і життя.
Пам’ятка “Надзвичайна ситуація. Що робити?” містить короткі відомості про надзвичайні ситуації і порядок дії населення в екстремальних умовах. Розроблена з використанням діючих документів та інших матеріалів з питань цивільного захисту і надзвичайних ситуацій.
ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
“УВАГА ВСІМ!” – це головний сигнал цивільного захисту. Подається включенням сирен, а також інших сигнальних засобів, для привернення уваги населення в екстремальних випадках.
Почувши цей сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення штабу цивільного захисту населення міста
Запоріжжя.
На кожний випадок надзвичайних ситуацій готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.
Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів
(сирени, гудки і т.д.).
Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Повідомлення включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.
ГРОМАДЯНИ! ПАМ’ЯТАЙТЕ! Кожне повідомлення може і буде відрізнятися одне від одного.
ЗМІСТ КОЖНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення області та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт».

ПРИ АВАРІЇ НА ХІМІЧНО НЕБЕЗПЕЧНОМУ ОБ’ЄКТІ
«УВАГА! Говорить черговий Департаменту з питань цивільного захисту
населення Запорізької обласної державної адміністрації

ГРОМАДЯНИ! Сьогодні _____ (дата, місяць і час) відбулася аварія (назва об’єкта, місце розташування) з викидом в повітря хлору – сильнодіючої отруйної речовини. Хмара зараженого повітря поширюється у ______ (такому-то) напрямку з швидкістю ______ км/г і досягне міста Запоріжжя через _____ (хв., год.). В зону хімічного зараження потрапляють: ______(іде перерахування масивів і вулиць).
Жителям масивів і вулиць ______ (іде перелік) із приміщень не виходити, зачинити вікна, двері, здійснити герметизацію квартир (будинків). У підвалах, нижніх поверхах не ховатися, тому що хлор важчий за повітря і затікатиме у низинні місця та підвальні приміщення.
Жителям ______ (масивів і вулиць) негайно залишити квартири (будинки), об’єкти господарської діяльності за планом евакуації і виходити у _______ райони
(такі-то).
Всім громадянам надягти засоби індивідуального захисту: цивільні протигази усіх типів, дитячі протигази, камери захисні дитячі, а при їх відсутності – ватяну марлеву пов’язку або рушник, попередньо змочені водою або 2 % розчином питної соди.
Повідомте про це сусідів. Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками».
ПРИ АВАРІЇ НА РАДІАЦІЙНОМУ ОБ’ЄКТІ
«УВАГА! Говорить черговий Департаменту з питань цивільного захисту
населення Запорізької обласної державної адміністрації
ГРОМАДЯНИ! Сьогодні … (дата, місяць і час) відбулась аварія на радіаційному об’єкті з викидом в повітря радіоактивних речовин. Хмара радіоактивного повітря поширюється у _______ (такому-то) напрямку з швидкістю _____ км/г і досягне міста
(району) __________ через _____ (хв., год.). В зону можливого радіаційного забруднення потрапляють: __________ (іде перерахування районів, масивів, вулиць).
Жителям … (масивів, вулиць) із приміщень не виходити, зачинити вікна, двері, здійснити герметизацію квартир
(будинків) та місць утримання сільськогосподарських тварин.
Пам’ятайте, що підвальні, заглибленні
і загерметизовані приміщення є надійним місцем укриття від радіоактивних опадів.
Всім громадянам прийняти препарат йоду та привести у готовність засоби
індивідуального захисту органів дихання і шкіри і постійно тримати їх при собі. По нашій команді або при необхідності одягніть їх. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, плащі або куртки.
Повідомте про це сусідів. Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками».
ПРИ ЗАГРОЗІ КАТАСТРОФІЧНОГО ЗАТОПЛЕННЯ
«УВАГА! Говорить черговий Департаменту з питань цивільного захисту
населення Запорізької обласної державної адміністрації

ГРОМАДЯНИ! Сьогодні _______ (дата, місяць і час) внаслідок руйнування греблі Кременчугського водосховища, що може призвести до утворення хвилі прориву і катастрофічного затоплення частини території наступних районів міста
________ (перелік районів, масивів і вулиць), хвиля прориву досягне границі області через 22 години.
Населенню, що потрапляє в зону можливого катастрофічного затоплення перенести необхідні речі на горища, верхні поверхи будинків, підготувати необхідний одяг і взуття, зібрати продукти харчування. Перед виходом вимкнути електроенергію, газ і самим вийти в безпечні райони ________ (перерахувати які). Там пройти реєстрацію на збірних евакопунктах __________ (вказати адресу).
Якщо ви не змогли залишити зону катастрофічного затоплення, підготуйте підручні плаваючі засоби та підніміться на верхні поверхи будинків і споруд.
Про отриману інформацію сповістіть сусідів, надайте допомогу старим і хворим.
За будь-яких обставин не втрачайте самовладання, не піддавайтесь паніці.
Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з нашими вказівками і чекайте на допомогу аварійно-рятувальних сил».
ПРИ ЗАГРОЗІ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (ЕПІДЕМІЙ)
«УВАГА! Говорить черговий Департаменту з питань цивільного захисту
населення Запорізької обласної державної адміністрації
ГРОМАДЯНИ! На території _______ (яких районів, масивів) міста з’явилися окремі випадки захворювання населення особливо небезпечними інфекційними захворюваннями на ____________ (вказати які хвороби), що можуть перейти в епідемію. Потерпілі вживали в їжу продукти, закуплені на стихійних ринках, що не пройшли лабораторного контролю.
ГРОМАДЯНИ! Ті, які спілкувалися з потерпілими та у яких з’явилися наступні симптоми ________ (вказати які) повинні негайно звернутися в лікувальні заклади для отримання необхідної медичної допомоги.
Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації попереджує громадян про небезпеку захворювання внаслідок споживання продуктів, які придбані на стихійних ринках.
Дотримуйтесь особистої і громадської гігієни. Бережіть здоров’я і життя як своє особисте, так і оточуючих людей.
Слухайте наступні наші повідомлення. У подальшому дійте у відповідності з вказівками Департаменту з питань цивільного захисту населення та Департаменти охорони здоров’я обласної державної адміністрації і чекайте на допомогу».

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ СТИХІЙНОГО ЛИХА ТА
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
До явищ стихійного лиха, які можливі на території області відносяться: землетруси силою до 5 балів; катастрофічне затоплення внаслідок прориву греблі
Дніпровського каскаду ГЕС; зсуви гранту у правобережній частині області; сильний вітер (ураган, смерч), снігопад, хуртовина, бурі та інші явища природи, до яких можна віднести і лісові пожежі. Вони порушують нормальну життєдіяльність людей, руйнують і знищують матеріальні цінності, а іноді призводять до загибелі людей.

Надавши першу допомогу членам сім’ї, оточуючим і самому собі, громадянин повинен брати участь у ліквідації наслідків стихійного лиха, використовувати для цього особистий транспорт, інструмент, медикаменти, перев’язочний матеріал і т.п.
КАТАСТРОФІЧНЕ ЗАТОПЛЕННЯ
При отриманні попередження про загрозу руйнування гребель Дніпровського каскаду ГЕС та виникнення катастрофічного затоплення слід дотримуватися установленого порядку, без зволікання вийти в безпечні та підвищені місця. При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватись вимог рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби
(катери, човни, плоти і т.д.), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає врятуванню.
Потрапивши у воду, слід скинути із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи підвищені над водою предмети, скористатися ними до отримання допомоги.
Якщо є час, то необхідно вжити заходи щодо рятування майна і матеріальних цінностей: перенести їх у безпечні місця, а самим зайняти верхні поверхи (горища), дахи будинків.
При достатньому часі попередження про можливе руйнування греблі
Дніпровського каскаду ГЕС, здійснюються заходи щодо підготовки і проведення завчасної евакуації населення і сільськогосподарських тварин, щодо вивозу матеріальних цінностей з районів можливого затоплення, про що оголошується спеціальним розпорядженням Запорізької обласної державної адміністрації.
Населення про початок і порядок евакуації оповіщається з використанням місцевих радіотрансляційних мереж
і телебачення, через адміністрацію суб’єктів господарювання.
Населенню повідомляються місця розгортання збірних евакуаційних пунктів, строки прибуття на ці пункти, маршрути руху під час евакуації пішим порядком, а також інші відомості, що співвідносяться з місцевою обстановкою, очікуваним масштабом лиха, часом його упередження.
За наявності достатнього часу населення із небезпечних районів будуть эвакуюватимуться разом з майном. З цією метою кожній родині надається автомобільний чи інший транспорт з зазначенням його подачі.
Якщо люди спостерігають підйом води на першому поверсі чи інших поверхах і на вулиці, необхідно залишити квартиру, піднятися на верхні поверхи; якщо будинок одноповерховий – зайняти приміщення на горищах. При перебуванні на роботі, діяти згідно з розпорядженням адміністрації суб’єкту господарської діяльності, слід дотримуватися установленого порядку, зайняти підвищені місця. Знаходячись на вулиці при раптовому затопленні слід зайняти підвищенні місця або дерева, використати різного роду плаваючі засоби, що маєте під рукою або збудуйте їх з колод, дощок, автомобільних камер, бочок, бідонів та інших підручних матеріалів, які легші за воду.

СНІГОВІ ЗАМЕТИ (ХУРТОВИНА)
З оголошенням штормового попередження – необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшити витрати палива.
Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.
Під час руху на автомобілі не варто назмагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль - гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення його розморожування. При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів; з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.
Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду.
Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад
(хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.
Під час ожеледі пересування пішоходів ускладнюється, обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стане реальною загрозою для людей
(травматизм). Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опорів, під деревами.

УРАГАН (СМЕРЧ, ГРОЗА, ЗЛИВА)
З отриманням штормового попередження негайно слід удатися до проведення запобіжних робіт: зміцнити не досить тривкі конструкції, зачинити двері, приміщення на горищі, слухові вікна, вентиляційні отвори. Великі вікна і вітрини необхідно забити дошками. Шибки заклеїти смужками паперу або тканини, а якщо можливо, вийняти. Двері і вікна з підвітряної сторони залишити відкритими, щоб урівноважити внутрішній тиск у будівлі. З дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть заподіяти людям травмувань.
Якщо є можливість і необхідність, треба вимкнути комунальні енергетичні мережі, відкрити допоміжні люки для пропускання води. З легких споруд людей перевести у більш міцні будівлі або укрити в захисних спорудах цивільного захисту.
Припинити зовнішні роботи. Запастися електричними ліхтарями, гасовими лампами, свічками. Доцільно створити запаси води на 2-3 доби, підготувати похідні плитки, гасівки, примуси. Не забувати запастися продуктами харчування і медикаментами, особливо перев’язочними матеріалами, радіоприймачі і телевізори тримати постійно ввімкненими.
Знаходячись у будинку (квартирі), слід стерегтися поранень осколками скла, що розлітається. Для цього треба відійти від вікон і встати впритул до простінку. Можна
використовувати також міцні меблі. Найбільш безпечним місцем є сховища ЦЗ, підвали або внутрішні приміщення перших поверхів цегляних і кам’яних будинків.
Не можна виходити на вулицю одразу ж після послаблення вітру, тому що через кілька хвилин порив може повторитися. Якщо це все-таки необхідно, треба триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, опорів, електричних дротів.
Заборонено знаходитися на шляхопроводах, наближатися до місць зберігання легкозаймистих або сильнодіючих отруйних речовин.
Слід пам’ятати, що частіше всього в таких умовах люди зазнають травмувань від уламків скла, шиферу, черепиці, покрівельного заліза, зірваних шляхових знаків, від деталей оздоблень фасадів і карнизів, від предметів, що зберігаються на балконах і лоджіях.
Якщо ураган (смерч) застав вас на відкритій місцевості, ліпше за все сховатися у канаві, ямі, яру, будь-якій виїмці: лягти на дно заглиблення і щільно притулитися до землі. Знаходитись у пошкодженій будівлі небезпечно: вона може обвалитися під новим натиском вітру.
Особливо слід стерегтися розірваних електропроводів: не виключена імовірність того, що вони під напругою.
Ураган (смерч) може супроводжуватися грозою (бурею). Ухиляйтесь від ситуацій, при яких збільшується імовірність ураження блискавкою: не укривайтеся під деревами, які стоять окремо, не підходьте до ліній електропередач і т.п.
Головна умова – не піддаватися паніці. Діяти грамотно і свідомо, утримуватися від нерозумних вчинків, надавати допомогу потерпілим.

ЗСУВИ
Перш за все, треба пильно стежити за оповіщенням щодо умов проходження зсуву та небезпеки для людей, що відбувається, як слід діяти, що необхідно зробити вдома, на подвір’ї.
Необхідно знати телефони управління (відділу) з питань цивільного захисту населення міст (районів) та підготуватися до можливої евакуації з місця зсуву та вивозу матеріальних цінностей.
Залишаючи приміщення, слід загасити вогонь, перекрити газові крани, вимкнути світило і електроприлади. Це допоможе відвернути виникнення пожежі.
Надати потерпілим першу допомогу, вивести свою сім’ю (інших людей) у безпечну зону, взяти при можливості участь у локалізації і ліквідації осередків виникнення пожеж, огородженні небезпечних ділянок, виставленні спеціальних попереджувальних знайків, відключенні комунальних енергетичних систем. У подальшому діяти за вказівками органів управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення.
ЗЕМЛЕТРУСИ
Попередити землетрус неможливо, але у випадку оповіщення про загрозу землетрусу чи появи його ознак слід діяти швидко, але спокійно, впевнено і без паніки.
При завчасному попереджені про загрозу землетрусу, перш ніж залишити квартиру (дім), необхідно вимкнути джерела електроенергії і газ, якщо топилася піч –
загасити її; після цього слід одягти дітей, старих, одягтися самому, взяти необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування, медикаменти, документи і вийти на вулицю. На вулиці слід якомога швидше відійти від будівель і споруд у напрямку площ, широких вулиць, скверів, спортивних майданчиків, незабудованих ділянок, суворо дотримуючись установленого громадського порядку.
Якщо землетрус почався раптово, коли зібратися і вийти з квартири (будинку) виявляється неможливим, необхідно зайняти місце (встати) у дверному чи біля віконного прорізу; тільки стихнуть перші поштовхи землетрусу - швидко вийти на вулицю, не користуючись при цьому ліфтом.
У подальшому необхідно діяти у відповідності з обстановкою, що склалася, виконувати всі розпорядження органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста.
ДІЇ НАСЕЛЕННЯ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ АВАРІЯХ НА ХІМІЧНО
НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТАХ
Найбільш розповсюдженими сильнодіючими отруйними речовинами на території області є: хлор, аміак, різні хімікати, пестициди, кислоти та інші хімічні сполуки.
Аварії (катастрофи) на хімічно небезпечних об’єктах економіки можуть супроводитися викидом (виливом) сильнодіючих отруйних речовин в атмосферу і на поверхню підстилки. Вдихання зараженого повітря може привести до ураження органів дихання, а також очей, шкірних покровів та інших органів.
ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ХІМІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
Отримавши інформацію про викид в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин, глибину і час розповсюдження отруйної хмари та про небезпеку хімічного зараження, необхідно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання, найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки) і покинути район аварії.
Якщо відсутні засоби індивідуального захисту і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні, увімкніть гучномовець місцевого радіомовлення (радіоприймач, телевізор); чекайте повідомлень управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста. Щільно закрийте вікна
і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки). Вхідні двері завісьте шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини у вікнах і стики рам плівкою, лейкопластиром або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) сильнодіючих отруйних речовин.
Запам’ятайте! Надійна герметизація житла виключає проникнення сильнодіючих отруйних речовин у приміщення.
Залишаючи квартиру (будинок), виключіть джерела електроенергії, візьміть з собою особисті документи, необхідні речі, надіньте протигаз або ватяну марлеву пов’язку, накидку або плащ, гумові чоботи.
Виходьте із зони хімічного зараження в сторону, яка перпендикулярна напрямку вітру. Обходьте переходи через тунелі, яри, лощини – в низьких місцях може бути висока концентрація сильнодіючих отруйних речовин.

Почувши розпорядження про евакуацію, будьте уважні до вказівок
Департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації і ретельно виконуйте їх.
При евакуації транспортом уточніть час і місце посадки. Не запізнюйтесь і не приходьте раніше призначеного строку. Попередьте про евакуацію і від’їзд сусідів.
При виході із зони зараження, зніміть верхній одяг і провітріть його на вулиці, прийміть душ, умийтесь з милом, ретельно вимийте очі і прополощіть рот.
При підозрі на ураження сильнодіючими отруйними речовинами виключіть будь-які фізичні навантаження, прийміть велику кількість пиття (чай, молоко і т. д.) та зверніться до медичного працівника або в медичний заклад.
ДІЯ НАСЕЛЕННЯ ПРИ АВАРІЯХ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ І
АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ НЕБЕЗПЕЧНИХ
РЕЧОВИН
Загорання, витік небезпечної речовини, пошкодження тари або рухомого складу
(ємностей, встановлених на транспорті) з небезпечним вантажем можуть привести до вибуху, пожежі, опіків, отруєння, захворювання людей і тварин.
Інформацію про аварії і про те, що необхідно робити в кожному конкретному випадку, ви отримаєте із повідомлення, яке передається Департаментом з питань цивільного захисту населення обласної державної адміністрації через радіотрансляційну мережу (телебачення) або через гучно мовний зв’язок служби охорони громадського порядку (міліція).
Запам’ятайте! Небезпечна зона аварії (катастрофи) на транспорті по периметру огороджується спеціальними знаками. Наближатися до цієї зони і входити до неї категорично заборонено.
Основний спосіб захисту – це своєчасно покинути небезпечну зону або осередок зараження.
Якщо ви не змогли покинути приміщення до підходу отруйної хмари, залишайтесь у приміщенні, зробіть герметизацію вікон, дверей, вентиляційних отворів, використовуйте найпростіші засоби захисту (ватно-марлеву пов’язку, маску
із тканини, рушник тощо), змочені водою.
Про можливість повернення до місця проживання (роботи) вас повідомлять після ліквідації наслідків аварійної ситуації з використанням засобів масової
інформації.
НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ УРАЖЕННІ ХІМІЧНО-
НЕБЕЗПЕЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ
В першу чергу необхідно захистити органи дихання від подальшої дії сильнодіючих отруйних речовин.
На потерпілого необхідно надіти протигаз або ватяну марлеву пов’язку, попередньо змочивши її при отруєнні хлором водою, а краще 2 % розчином питної соди, а при отруєнні аміаком – водою, а краще 5% розчином лимонної кислоти, і винести (вивести) його із зони ураження. У випадках отруєння сильнодіючими отруйними речовинами потерпілому необхідно забезпечити спокій і тепло.
При виході із зони зараження вимийте очі і відкриті ділянки тіла (чаєм, молоком
і т. д.) і зверніться за допомогою до медичного працівника або до медичного закладу.

РТУТЬ

Ртуть відрізняється високою токсичністю для будь-яких форм життя.
Категорично забороняється зберігати і вживати їжу, а також палити в приміщеннях, де виділяються пари ртуті та її сполуки.
При виявленні розливу ртуті негайно дзвоніть за телефоном 101.
Перша допомога при отруєнні парами ртуті: при важких гострих отруєннях через рот негайно промийте шлунок водою з 20-
30 гр. активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне; при гострих отруєннях вивести постраждалого із зони ураження, забезпечити повний спокій, потім госпіталізувати; при легкій, початковій формі не контактувати :і ртуттю 3-4 тижні і забезпечити лікування в стаціонарних умовах.
Захист - промислові фільтруючі протигаз марки «Г», респіратор протигазовий
РПГ-67-Г.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал