Довідка на апаратну нараду Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 28. 07. 2015 з питанняСкачати 87.93 Kb.
Дата конвертації19.12.2016
Розмір87.93 Kb.
ТипДовідка
ДОВІДКА
на апаратну нараду Дарницької районної в місті Києві державної

адміністрації 28.07.2015 з питання:

«Про реалізацію державної політики в галузі охорони праці та аналіз виробничого травматизму на підприємствах, установах та організаціях Дарницького району за I півріччя 2015 року».
Діяльність сектору у І півріччі 2015 року здійснювалась у відповідності до повноважень та функцій визначених згідно діючого законодавства, нормативних документів з охорони праці, планів роботи на І та II квартали та річного, а також плану заходів на І півріччя 2015 року, наданого відділом з питань охорони праці Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації.

За І півріччя 2015 року сектором надано консультативну, методично-практичну та організаційну допомогу у вирішенні питань з охорони праці 91 суб'єкту підприємницької діяльності, які використовують найману працю, в т. ч. спільно з фахівцями відділу з питань охорони праці Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації. Проведено нарад з питань профілактичної роботи з попередження нещасних випадків та професійних захворювань на 14 підприємствах.

Керівникам та суб’єктам господарювання надавалася допомога щодо сприяння у вивченні основ охорони праці, організації професійної підготовки, підвищення кваліфікації, перевірки знань, удосконалення системи управління охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях, впровадження заходів щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці, зниження рівня виробничого травматизму.

Протягом І півріччя 2015 року сектор приймав участь у численних нарадах, які проводились в Київській міській державній адміністрації, Територіальному управлінні Держгірпромнагляду в місті Києві та Київській області, районних державних адміністраціях міста Києва та в загальноосвітніх навчальних закладах району.

Впродовж січня-червня п.р. сектор приймав участь у роботі комісій з проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників підприємств розташованих на території району.

Також, сектор брав участь у роботі комісій ТУ Держгірпромнагляду у Київській області та місті Києві з розслідування нещасних випадків виробничого характеру.

На виконання Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006 про відзначення у 2015 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» сектором з питань охорони праці доводилось суб’єктам підприємницької діяльності району звернення Оргкомітету та Плану заходів з підготовки та проведення у 2015 році Дня охорони праці в Україні.

На підприємствах, загальноосвітніх навчальних закладах та в організаціях створювались оргкомітети, визначались відповідні заходи та затверджувались робочі плани їх реалізації.

Надавалась методична та організаційна допомога підприємствам та організаціям району в створенні оргкомітетів та проведенні заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

Проводились дні «відкритих дверей», а також «гарячих телефонних ліній» з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму для представників підприємств, установ та організацій, роботодавців та громадян.

Надавалась допомога керівникам підприємств району в організації та проведенні на підприємствах конкурсів на краще робоче місце, виробничу дільницю, кращого працівника, з визначенням та заохоченням переможців у цих номінаціях.

На підприємствах та в закладах освіти оформлювались стенди присвячені Дню охорони праці.

Так, спільно з представниками ТУ Держгірпромнагляду у Київській області та місті Києві, представниками Лівобережного відділу УВД ФССНВ у місті Києві, представниками управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації та представниками загальноосвітніх навчальних закладів району у спеціалізованій загальноосвітній школі з поглибленим вивченням природничо-математичного циклу № 255, ліцеї суспільно-природничого профілю №303 та інших закладах освіти проводились заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні, проводились відкриті уроки на тему «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці», проводились конкурси серед учнів шкіл на знання ними основ законодавства про охорону праці.

Проводились виїзні консультації з питань охорони праці для представників підприємств, установ та організацій, роботодавців та громадян.

Протягом І півріччя 2015 року працівники сектору проходили перепідготовку та підвищення кваліфікації державних службовців у Київському міському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

У травні 2015 року сектор приймав участь в перевірці готовності пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах району щодо оздоровлення дітей.


Як відомо, згідно пункту 8 розділу III Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2015, перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) протягом січня-червня 2015 року проводились виключно з дозволу Кабінету міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання.

Керуючись вимогами статті 34 Закону України “Про охорону праці”, а також з огляду на запроваджені зміни в чинному законодавстві України, сектором з питань охорони, відповідно до затвердженого Дарницькою районною в місті Києві державною адміністрацією та погодженого Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Переліку, здійснювались комплексні заходи спрямовані на дотримання суб’єктами підприємницької діяльності вимог нормативно-правових актів з охорони праці, в т.ч. і в частині попередження виникнення випадків травматизму на виробництві.


Аналіз виробничого травматизму по Дарницькому району м. Києва свідчить, що основними причинами аварій і каліцтв, одержуваних працівниками на підприємствах є нехтування вимогами законодавства про охорону праці, елементарні – неуважність, необережність, поспішність, перебування в стані збудження тощо.

Відомо, що травмування працівників стається, з одного боку, через самовпевненість або недбалість при додержанні встановлених норм і правил з охорони праці. У цьому разі мотиви, що спонукають до свідомого порушення правил безпеки, бувають доволі різноманітні – це і помилково зрозумілі виробничі інтереси, і егоїстичне прагнення полегшити свої обов’язки, звільнившись від необхідності докладати додаткових для здійснення заходів в галузі охорони праці. А з іншого боку, - через відсутність необхідних для даної роботи індивідуальних якостей психологічного чи фізіологічного порядку, брак знань та досвіду, порушення фізичного чи емоційного стану тощо.

Зазвичай найбільше схильні до небезпеки травмування особи з психофізіологічними дефектами: слабкою пам’яттю, поганим зором, недостатнім слухом, нестійкою увагою.

На нещасні випадки впливають і багато соціальних факторів – психологічний клімат у колективі, прийнята система оплати та інтенсивність праці, умови виробничого побуту, час перебування на виробництві тощо.

Загалом, нещасні випадки трапляються саме в результаті численних порушень працівниками вимог чинного законодавства з питань охорони праці.

Як приклад, на підприємстві ТОВ «КЖБК БМУ-1» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з монтажником даного підприємства. Згідно висновку матеріалів розслідування було встановлено, що згаданий випадок трапився внаслідок численних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці. Зокрема, працівником було порушено: вимоги безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів; невиконання посадових обов’язків та вимог інструкцій з охорони праці тощо.

Також, мав місце смертельний випадок з машиністом земснаряда підприємства ПАТ «Гідромеханізація». Згідно висновку матеріалів розслідування було встановлено, що причинами настання нещасного випадку було порушення працівником: правил безпеки праці при виконанні днопоглиблювальних робіт і обслуговуванні механізмів земснарядів річкового флоту; необережність під час переміщення через настили пульпопроводу земснаряду; вимог інструкції Правил поведінки працівників на підприємстві.

Усе це вказує на те, що людський фактор у питаннях безпеки праці відіграє набагато більшу роль, ніж це прийнято вважати, і заслуговує не тільки на констатацію, а й на значно пильнішу увагу порівняно з тією, яка йому зараз приділяється.

Водночас, варто наголосити, що відповідно до статті 14 Закону України “Про охорону праці” працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. Також, статтею 13 цього ж Закону передбачено, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Також, варто акцентувати увагу і на наступному, не менш актуальному питанні.

Пунктом 38 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2001 №1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» зазначено, що спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться комісією із спеціального розслідування нещасного випадку утвореною органом Держгірпромнагляду за місцезнаходженням підприємства або за місцем настання нещасного випадку, у разі, коли нещасний випадок стався з фізичною особою – підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно, або внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (події) за погодженням з органами, представники яких входять до її складу.

На сьогоднішній день облік нещасних випадків ведеться за місцем реєстрації підприємства, що не завжди співпадає з його місцезнаходженням, тобто фактичною адресою. Наприклад, такі підприємства як: ПII “Макдональдз”, ТОВ “МЕТРО Кеш енд Кері Україна” та ТОВ “АТМА” у Дарницькому районі зареєстровані як юридичні особи, однак свою діяльність здійснюють поза його межами, де і сталися всі нещасні випадки.

Водночас, статтею 93 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 №435-IV зазначено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Також, статтею 95 цього Кодексу передбачено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Разом з тим наголошуємо, що згідно статті 34 Закону України “Про охорону праці” та статті 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації здійснюють свої повноваження у межах відповідних територій.

Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1232 “Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” надання інформації керівником підприємства та лікувально-профілактичним закладом районним державним адміністраціям в частині інформування та ведення обліку нещасних випадків останніми взагалі не передбачено.

Сектором, разом з секторами з питань охорони праці районних в місті Києві державних адміністрацій та міськими профспілками на нарадах, які проводились в ТУ Держгірпромнагляду у Київській області та місті Києві та Департаменті міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації неодноразово піднімалось питання щодо розмежування відомостей про нещасні випадки, які сталися на підприємствах зареєстрованих в районах, де і здійснюється діяльність, та на підприємствах які здійснюють діяльність за межами відповідної території незалежно від місця реєстрації, оскільки головним завданням розслідування нещасних випадків є, передусім, об’єктивне встановлення причин та обставин через які вони сталися.

З огляду на дану невідповідність Сектор з питань охорони праці Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації листом від 02.07.2015 № 101-6423/02 звернувся до Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України з проханням надання роз’яснення щодо питання розслідування та взяття на облік нещасних випадків за місцезнаходженням підприємства чи за місцем реєстрації у відповідності до чинного законодавства з охорони праці.


Отже, підсумовуючи вищесказане, варто наголосити, що діяльність Сектору з питань охорони праці Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації у I півріччі 2015 року спрямовувалась на виконання законів та реалізацію державної політики в галузі охорони праці, конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці.

Завідувач секторуз питань охорони праці Бедратий В.М.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал