Додаток 1 до рішення V сесії районної ради VІІ скликання від 19 лютого 2016 року №67-vіі положення про порядок управління майном, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл І селищ Нововодолазького районуСторінка1/7
Дата конвертації22.12.2016
Розмір0.63 Mb.
ТипДодаток
  1   2   3   4   5   6   7

Додаток 1
до рішення V сесії районної ради VІІ скликання
від 19 лютого 2016 року

№ 67-VІІ
Положення

про порядок управління майном, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району


Положення про порядок управління майном, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл і селищ району (далі - Положення) розроблене на підставі Конституції України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про оренду державного та комунального майна", "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та інших нормативно-правових актів. У разі внесення до законодавчих актів України норм, що врегульовують відносини оренди комунального майна (у тому числі про Державний бюджет України на поточний рік тощо), вони також враховуються при врегулюванні питань оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл і селищ Нововодолазького району.

Це Положення регулює: • організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду (суборенду) майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади району (далі - майно);

 • майнові відносини між орендодавцями, комунальними підприємствами, установами, організаціями територіальної громади району, за якими на праві господарського відання або оперативного управління закріплено майно (далі - підприємства-балансоутримувачі) та орендарями щодо господарського використання майна.

Передача в оренду комунального майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району здійснюється на конкурсних засадах крім винятків, передбачених цим Положенням.

Від імені територіальних громад району, Нововодолазька районна рада укладає договори оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), індивідуально визначеного майна, з урахуванням вимог цього Положення.

Приведення діючих договорів оренди до вимог Типового договору, затвердженого Рішенням V сесії районної ради VІІ скликання від 19 лютого 2016 року № 67-VІІ, здійснюється на підставі звернень орендарів при внесенні змін в договори оренди.

Ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та цього Положення. Також пропозиція може надходити від Нововодолазької районної ради, балансоутримувачів майна - комунальних підприємств (установ, організацій).

Передача майна в оренду не припиняє права власності на це майно.

1. Об'єкти оренди


1.1. Об'єктами оренди є:

 • цілісні майнові комплекси комунальних підприємств територіальної громади району, їх структурних підрозділів. Цілісним майновим комплексом є господарський об'єкт з завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг) з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений, автономними інженерними комунікаціями, системою енергопостачання;

 • майно, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);

 • нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно.

1.2. Мінімальна площа об'єкта, який пропонується для надання в оренду, становить 1 кв. м.

2. Орендодавці


2.1. Орендодавцями є:

 • Нововодолазька районна рада;

 • Комунальні підприємства, установи та організації територіальної громади району – підприємства - балансоутримувачі - щодо нерухомого майна, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління.

3. Орендарі


3.1. Орендарями майна можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу комунального підприємства територіальної громади району, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації, особи без громадянства.

3.2. Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору оренди зобов'язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.


4. Ініціатива щодо оренди майна та порядок його передачі


4.1. Ініціатива щодо оренди майна може виходити від:

 • фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до Розділу 3 цього Положення,

 • орендодавців, зазначених у Розділі 2 цього Положення.

Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду відповідно до Порядку, встановленому цим Положенням.


4.2. За наявності ініціативи щодо оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів взаємовідносини з трудовим колективом регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна".

4.3. До формування переліку майна, що може бути передане в оренду, балансоутримувачі погоджують перелік вільних приміщень з районною радою.

4.4. У разі надходження до балансоутримувача заяви від потенційного орендаря, підприємство подає, протягом трьох днів,районній ради (як органу, який управляє комунальним майном) надані документи для проведення конкурсу на право передачі майна в оренду. У разі ініціативи(пропозиції) підприємства-балансоутримувача, щодо укладання договору оренди, останні подають районній раді заяву про оренду за формою та документи згідно з переліком (додаток 1 до цього Положення) щодо цілісних майнових комплексів, які закріплені за ними на праві господарського відання, нерухомого майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління або іншого індивідуально визначеного майна.

4.5. Фізичні та юридичні особи, які бажають (ініціюють) укласти договір оренди (далі - потенційні орендарі), надають заяву про оренду за формою та документи згідно з переліком (додаток 2 до цього Положення) районній раді.

4.6. У разі надходження однієї заяви про оренду певного об'єкта оренди, а іншої - про оренду частини цього об'єкта, орендодавець розглядає заяву про передачу в оренду всього об'єкта, про що повідомляє іншого заявника.

4.7. Заяви про оренду реєструються районною радою.

4.8. Орендодавці за власною ініціативою, з метою вивчення попиту на оренду майна, або впродовж п'яти робочих днів після дати реєстрації заяви потенційного орендаря направляють для розміщення на офіційному інтернет-сайті Нововодолазької районної ради або в газеті "Вісті Водолажчини" оголошення про намір передати майно в оренду чи відмовляють в укладенні договору оренди і повідомляють про це заявнику-потенційному орендарю.

У разі відсутності коштів у орендодавця публікація оголошення може бути здійснена за рахунок заявника або підприємства-балансоутримувача з подальшою компенсацією орендарем витрат на публікацію.

Оголошення про намір передати майно в оренду повинно містити таку інформацію:


 • характеристика об'єкта оренди (адреса, площа, вартість);

 • найменування та місцезнаходження балансоутримувача;

 • цільове використання об'єкта оренди, запропоноване потенційним орендарем або ініціатором, строк оренди.

Протягом 10 робочих днів з дня, наступного після розміщення оголошення про намір передати майно в оренду, орендодавець приймає від потенційних орендарів заяви про намір взяти відповідне майно в оренду. Заяви про намір взяти в оренду майно подаються в довільній формі.

Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв про намір взяти майно в оренду та/або інформації підприємства–балансоутримувача щодо можливості передачі в оренду об’єкта, за результатами вивчення попиту, районною радою готуються матеріали для розгляду цього питання постійною комісією ради з питань комунальної власності, будівництва, житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, транспорту і зв’язку (далі - Постійна комісія), яка за результатами приймає відповідне рішення, у відповідності до вимог чинного законодавства.

У разі надходження до районної ради заяви про передачу в оренду цілісного майнового комплексу, його структурного підрозділу не від товариства, створеного членами трудового колективу, районна рада у триденний термін повідомляє про наявність ініціативи щодо оренди цілісного майнового комплексу трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.

Якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться. За рішенням Постійної комісії питання щодо укладання договору оренди виноситься на розгляд сесії районної ради, в порядку визначеному п.8.3. даного Положення.

У випадку надходження двох і більше заяв орендодавець за рішенням Постійної комісії оголошує конкурс на право оренди. (Додаток № 2 до рішення V сесії Нововодолазької районної ради VІІ скликання від 19 лютого 2016 року № 67-VІІ рішення сесії ).

4.9. Особливості розгляду заяв про оренду без проведення конкурсу та прийняття рішень щодо передачі майна в оренду без проведення конкурсу встановлені Розділом 8 цього Положення.

4.10. Орендодавець може відмовити в укладенні договору оренди у разі, якщо:


 • прийнято рішення про приватизацію об'єкта оренди;

 • об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням районної ради;

 • прийнято рішення про укладення договору оренди майна з бюджетною установою;

 • на пленарному засіданні ради рішення щодо передачі в оренду не прийнято;

 • є інші підстави, передбачені законом.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал