Додаток №1 до листа кз днмц пс від 06. 09. 2016 р. №01/03-144 Про стан розвитку та пріоритетні напрямки діяльностіСкачати 379.83 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації01.01.2017
Розмір379.83 Kb.
ТипДодаток
  1   2
Додаток № 1 до листа КЗ ДНМЦ ПС

від 06.09.2016 р. 01/03-144


Про стан розвитку та пріоритетні напрямки діяльності

психологічної служби системи освіти Донецької області

у 2016-2017 навчальному році: методичні рекомендації

Укладачі:

Кладієва Г.А., в.о. директора ДНМЦ ПС

Єфремова Т.Б., методист відділу ППСР ДНМЦ ПС

Коваль А.В.,завідувач ОПМПК

Ольшанецька О.В., методист відділу ППСР ДНМЦ ПС

Хрустенко С.М., методист відділу ППСР ДНМЦ ПС

Зміст
 1. Стан розвитку та пріоритетні напрямки діяльності психологічної служби у містах та районах області на 2016-2017 навчальний рік (Кладієва Г.А., Ольшанецька О.В.) 1. Організація психологічного супроводу ЗНО. (Хрустенко С.М.)

 2. Планування психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу в ДНЗ на 2016-2017 н.р. (Хрустенко С.М.) 1. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у 2016 – 2017 н.р. (Хрустенко С.М.)

 2. Вдосконалення роботи щодо запобігання самогубств серед учнів у 2016-2017 н.р. (С.М. Хрустенко) 1. Психолого-педагогічний супровід учнів (вихованців) з особливими освітніми потребами та інвалідів. (Коваль Г.В.) 1. Форми і методи роботи працівників психологічної служби з профілактики насильства, правопорушень, торгівлі людьми.(ЄфремоваТ.Б.) 1. ШСП у профілактиці розв’язання конфліктів в закладах освіти (ЄфремоваТ.Б.)

 1. Стан розвитку та пріоритетні напрямки діяльності психологічної служби у містах та районах області на 2016-2017 н.р.

Завдання психологічної служби Донецької області визначаються відповідно до стратегії розвитку системи освіти України, Плану заходів щодо розвитку психологічної служби до 2017р. (затвердженого Наказом МОНУ від 06.08.2013р. № 1106) і водночас залежать від особливостей регіональної політики, ситуації, яка склалася в регіоні і трансформуються у відповідності до змін у нормативно-правовій базі.

Діяльність Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та ДНМЦ ПС у 2015-2016 навчальному році була спрямована на збереження мережі психологічної служби системи освіти області, а саме: приведення відповідно до нормативів чисельності та введення до штату дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та інших типів навчальних закладів ставок практичних психологів та соціальних педагогів; забезпечення фахівцями служби мобільних соціально-психологічних пунктів освітніх округів; поліпшення якісного складу працівників служби; вдосконалення психологічного забезпечення навчально-виховного процесу; поліпшення методичного забезпечення діяльності працівників служби.

У 2015-2016 н.р. в області діяли 15 міських та 12 районних психологічних служб. Станом на 01.06.2016 р. в містах і районах області відкрито 43,5 ставок керівників психологічних служб, з яких: 24,5 ставок (23 працюючі) у ЦППСР і 19 (18 працюючих) методистів, які відповідають за психологічну службу. У містах та районах збережено ставки методистів, які відповідають за психологічну службу. Однак, у зв'язку з реорганізацією районних методичних кабінетів у Великоновосілківському та Володарському районах відсутні ставки методистів, які відповідають за психологічну службу. У Слов'янському районі та м. Дружківка ставки методистів залишаються вакантними. Невирішеним є питання відкриття ставки методиста, відповідального за психологічну службу в Ясинуватському районному відділі освіти. Збережені та функціонують 5 міських ЦППСР (м. Бахмут, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Маріуполь). 12 керівників психологічних служб відповідають за своїми функціональними обов'язками за декілька напрямів роботи. Загалом з 40 керівників психологічних служб вищу кваліфікаційну категорію мають 12 осіб, 1 фахівець має звання методиста. У зв'язку з децентралізацією змінюватиметься структура психологічної служби області і постає питання відкриття ставок методистів, які відповідають за психологічну службу у новостворених громадах.

Всього у психологічній службі області працювало 694 фахівці (618,05 ставки), з них: практичних психологів 504 фахівці (455,3 ставки), соціальних педагогів 137 фахівців (104,25 ставки), методистів 41 фахівець (43,5 ставки).

Відповідно до інформаційно-аналітичних матеріалів, поданих методистами, які відповідають за психологічну службу, забезпеченість ставками практичних психологів становить: середня по містах – 61,3%, середня по районах – 34,7%. З них найбільша: Вугледар – 100%, Мирноград – 95 %, Слов'янськ – 86,3%, Торецьк – 75,6%, Бахмут – 69,6%. Забезпеченість ставками соціальних педагогів становить: середня по містах – 33,4%, середня по районах – 12,3%. З них найбільша: Мирноград – 100%, Вугледар – 100%, Дружківка – 87,9%, Селидове – 85,7%, Торецьк - 84,6%.

Найкраще забезпечені ставками практичних психологів ЗОНТ(94,3%) ті МНВК(100%), а найгірше – позашкільні НЗ. Найкраще забезпечені ставками соціальних педагогів спеціальні ДНЗ (100%), найгірше – вечірні НЗ (16,7%).

Найбільший дефіцит ставок практичних психологів у: Ясинуватському (90,9%), Великоновосілківському (89,6%), Покровському (80,3%) районах та м. Краматорськ (86,4%). Найбільший дефіцит ставок соціальних педагогів у: Великоновосілківському (95,3%), Добропільському (90,7%), Костянтинівському (90,2%) районах. Ставки соціальних педагогів відсутні у: м.м. Авдіївка, Краматорськ, Лиман та Олександрівському, Бахмутському, Добропільському, Костянтинівському, Мангушському, Слов’янському, Ясинуватському районах.

Переважна більшість практичних психологів (89,5%) мають освітній рівень, який відповідає вимогам, натомість соціальні педагоги здебільшого не мають фахової освіти (81%).

Кваліфікаційний рівень фахівців психологічної служби покращується з року в рік, але на даний час все-таки найбільше як серед практичних психологів, так і серед соціальних педагогів мають категорію «спеціаліст» 46,8% та 75,2% відповідно. 41,5 % методистів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.07.2016 № 1/19-383 «Про забезпечення навчальних закладів практичними психологами і соціальними педагогами та організацію у 2016-2017 н.р. належного психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу» та враховуючи ситуацію, яка склалася у регіоні, актуальними напрямами діяльності у 2016-2017 навчальному році залишаються: • соціально-педагогічна допомога сім’ям вимушених переселенців у налагодженні соціальних зв’язків із місцевими закладами охорони здоров’я, працевлаштування, соціальних служб, закладів і установ освіти, ефективна інтеграція внутрішньо переміщених осіб, дітей, постраждалих внаслідок військових дій, а також їх батьків, в нові умови проживання;

 • забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення належних соціально-психологічних умов для комфортного освітнього середовища та захисту честі і гідності учнів, вихованців, студентів;

 • своєчасне виявлення та профілактика негативних факторів освітнього середовища, в т.ч. у взаємовідносинах між педагогічними працівниками та учнями, що спричиняють або можуть спричинити виникнення кризових станів серед учнівської молоді;

 • допомога у вирішенні проблем адаптації дітей до навчального закладу та запобігання конфліктам в учнівських колективах, у тому числі і засобами медіації та миробудування;

 • профілактика негативних соціальних явищ в освітньому середовищі, а саме: попередження експлуатації та торгівлі дітьми, залучення дітей до найгірших форм дитячої праці, в т.ч. комерційної сексуальної експлуатації дітей, дискримінації дітей, булінгу та мобінгу; профілактика адиктивної поведінки, захворювання на ВІЛ/СНІД, негативного впливу Інтернет на формування поведінкових моделей дітей, кібербулінгу та кібермобінгу; забезпечення дотримання принципів гендерної рівності в освітньому середовищі;

 • психологічний та соціально-педагогічний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативна і просвітницька робота з батьками таких дітей;

 • формування усвідомленого батьківства, здорового способу життя, активної громадської позиції, моделей безпечної поведінки у ситуації ризику, відповідального ставлення за власний вибір;

 • забезпечення індивідуального супроводу працівниками психологічної служби системи освіти дітей, вихованців, учнів, студентів які опинилися у складних життєвих обставинах з метою попередження та профілактики насильства в сім’ї, дитячої бездоглядності та бродяжництва;

 • створення сприятливого соціально-психологічного клімату в навчальному закладі та оптимізація змісту і форм психологічної просвіти педагогічних працівників і батьків;

 • недопущення своїми діями чи бездіяльністю вторинної травматизації учасників навчально-виховного процесу та, у разі потреби, перенаправлення дітей, батьків і педагогів до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо);

 • залучення до надання соціально-педагогічної допомоги висококваліфікованих фахівців, практичних психологів, соціальних педагогів, психотерапевтів, консультантів ПМПК.

 • налагодження ефективної міжсекторальної та міжвідомчої взаємодії із спеціалістами відповідних служб (службою у справах дітей, центрами занятості населення, центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді тощо) у забезпеченні повноцінного психологічного і соціального розвитку дітей та молоді.

Вирішення складних проблем виховання сучасної молоді робить необхідним організацію діяльності фахівців психологічної служби на основі мультидисциплінарного підходу, в рамках якого спеціалісти з різних служб, відомств, установ обмінюються інформацією і створюють найкращі умови для розвитку дитини, вирішення її потреб. При плануванні діяльності рекомендуємо врахувати Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей в яких наведений порядок такої взаємодії, основні функції кожної служби (лист МОН України від 28.10.2014р., №1/9-557).

Основними завданнями діяльності психологічної служби області на 2016-2017 навчальний рік є подальша реалізація комплексу заходів: • забезпечити надання психологічної допомоги постраждалим в зоні АТО, переселенцям, біженцям та членам їх сімей;

 • сприяти підвищенню психологічної компетентності керівників закладів і установ освіти; міжвідомчій взаємодії зі спеціалістами відповідних служб;

 • забезпечувати психологічний і соціально-педагогічний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, проводити консультативну і просвітницьку роботу з батьками таких дітей;

 • здійснювати психологічний супровід учнів до іспитів, випускників до зовнішнього незалежного оцінювання;

 • створювати належні соціально-психологічні умови для комфортного освітнього середовища, сприяти у вирішенні проблем адаптації дітей, учнів, студентів до навчального закладу;

 • проводити просвітницькі заходи щодо пропагування здорового способу життя учнівської молоді;

 • сприяти формуванню гендерної культури серед молоді, загальнолюдських моральних цінностей, правової культури;

 • провести профілактичні та корекційні заходи з питань правопорушень, проявів насильства, агресивної поведінки, торгівлі людьми, залежностей;

 • сприяти роботі ШПС та вирішенню конфліктів в учнівському середовищі засобами медіації, формуванню у студентів навичок ефективного спілкування;

 • забезпечити психологічний супровід обдарованих та потенційно обдарованих дітей;

 • покращити методичне забезпечення діяльності працівників служби у тому числі і в навчальних закладах новостворених територіальних громад;

 • узагальнювати та поширювати перспективний досвід роботи працівників психологічної служби.

Роботу необхідно здійснювати на нових методичних засадах, із застосуванням індивідуального підходу до кожного учня/вихованця, кожного учнівського/дитячого колективу, із впровадженням в систему формального освітнього середовища інтерактивних методів та технологій неформальної освіти.


 1. Організація психологічного супроводу ЗНО.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.07.2016 №1/9-383 та з метою досягнення ефективності організації психологічного супроводу ЗНО рекомендувати керівникам психологічних служб області: • Розробити та внести у річний план роботи систему заходів щодо психологічного супроводу ЗНО.

 • Психологічний супровід планувати поетапно:профілактичний; інформаційно-діагностичний; реконструктивно-формуючий; пост екзаменаційний (реабілітаційний).

 • Планувати роботу з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

 • Виробити алгоритм дій щодо організації психологічного супроводу ЗНО у вашому місті / районі.

 • Накопичувати теоретичний та практичний матеріал із означеної проблеми.

 • Ініціювати допомогу всім учасникам навчально-виховного процесу у ході підготовки до ЗНО.
 1. Планування психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу в ДНЗ на 2016-2017 н.р.

Організація освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016-2017  навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти (2012 р.), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305), нового Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров`я України від 24.03.2016 № 234), інших нормативно-правових актів.

Зміст освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі реалізується  відповідно до вимог чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами. Чинними для використання у  2016/2017 навчальному році в дошкільних навчальних закладах різних типів і форм власності є комплексні і парціальні програми, рекомендовані (схвалені) Міністерством освіти і науки України.

Пріоритетними змістовими напрямами освітнього процесу у ошкільних навчальних закладах на 2016/2017 навчальний рік визначаються з урахуванням потреб сьогодення є:


 • у посиленні складових соціально-морального, емоційно-ціннісного  розвитку  дітей,  

 • покращення  їхнього  фізичного, психічного  здоров`я упродовж дошкільного дитинства. 

Посилюється увага до організації взаємодії дошкільного навчального закладу з батьками вихованців. Основними векторами цієї роботи є залучення батьків (осіб, що їх замінюють), інших членів родин вихованців до участі в освітньому процесі закладу, груп та їх медико-психолого-педагогічна просвіта. 

 З метою вивчення запитів і очікувань батьків щодо надання дітям освітніх послуг, готовності їх до взаємодії із дошкільним закладом у вирішенні завдань розвитку, виховання і навчання дітей,  труднощів, які виникають у  родинному вихованні  у забезпеченні індивідуальної траєкторії розвитку дитячої особистості, проводяться усні/письмові опитування, обговорення актуальних питань в індивідуальних і колективних бесідах. Зібрана інформація враховується при плануванні роботиЗадля підвищення якості освіти при організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах необхідно урізноманітнювати форми цілеспрямованого навчально-виховного впливу, зокрема:

 • шляхом організації індивідуальних та групових занять, направлених на корекцію особистісних якостей дитини дошкільного віку;

 • застосовувати в освітній роботі психологічні та педагогічні інновації, сучасні психолого-педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології;

 • вивчати, узагальнювати та поширювати передовий психологічний досвід місцевого рівня;

 • активізувати взаємодію з батьками та покращувати якість просвіти з батьками та усіма учасниками навчально-виховного процесу;

 • удосконалювати механізми моніторингу ефективності та поліпшення психологічного супроводу освітнього процесу в дошкільних закладах міста (району).
 1. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у 2016 – 2017 н.р.

У наступному навчальному рекомендуємо працівникам психологічної служби:

 • вживати соціальні, психолого-педагогічні та інші заходи, спрямованих на усунення причин і передумов, що сприяють подоланню дитячої безпритульності та бездоглядності,

 • впроваджувати у навчальних закладах навчальні та виховні програми з протидії дитячої безпритульності та бездоглядності,

 • під час проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів залучати представників громадських та міжнародних організацій, які працюють у цій сфері.


Форма звітності
п/п

Види, форма роботи


Тематика заходу

Кількість охоплених осіб

Всього заходів

1. Педагоги2. Учні3. Батьки


 1. Вдосконалення роботи щодо запобігання самогубств серед учнів у 2016-2017 н.р.

У наступному навчальному рекомендуємо працівникам психологічної служби:

 • Використовувати в роботі інформаційно-методичні матеріали щодо профілактики суїцидальної поведінки (лист МОН від 28.03.2014 № 1/9-179) та методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей (лист МОН від 28.10.2014 № 1/9-557)

 • Проведення ретельного психолого-педагогічного виявлення дітей, чиї особистісні риси створюють підвищений ризик самоушкоджень

 • Під час проведення батьківських зборів залучати працівників кримінальної міліції у справах дітей, психологів та соціальних педагогів для проведення роз'яснювальної роботи з метою попередження вчинення дітьми навмисних самоушкоджень.

 • Ознайомити батьків та дітей про функціонування Національної дитячої „гарячої лінії"(0 800 500 225), створеної з метою надання можливості дітям анонімно і конфіденційно отримати підтримку і пораду на теми: „Насильство та жорстоке поводження", „Безпека в Інтернеті", „Стосунки в сім'ї" тощо, а дорослим - проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками щодо порушення прав дитини.

Форми звітності

Аналіз роботи

психологічної служби ________________________________

щодо профілактики суїцидальної поведінки серед учнів і попередження негативних проявів поведінки та збереження здоров’я

станом на ___________________

Таблиця1п/п

Види, форма роботи


Тематика заходу

Кількість охоплених осіб

Всього заходів

1. Педагоги2. Учні3. Батьки

Таблиця2

Найменування


Кількість

Наявність тел. довіри у школі
Пошта довіри
Консультаційний пункт
Інформаційні стенди ( за даною проблемою):

 • для дітей

 • для вчителів

 • для батьків


Таблиця 3

Співробітництво з громадськими організаціями та міжвідомчими структурами


Назва організації

Спільні заходи

Місце проведення

Категорія

учасників

Кількість людей

Результати співпраці


 1. Психолого-педагогічний супровід учнів (вихованців) з особливими освітніми потребами та інвалідів.

Пріоритетними напрямками роботи практичного психолога, який здійснює психологічний супровід інтегрованого (інклюзивного) навчання дітей з особливими потребами, є:

 • запобігання появі у хворої дитини психопатологічних рис під впливом особливих умов її розвитку;

 • запобігання затримці здобуття знань, розвитку особистості, запобігання інфантилізму;

 • заспокоєння дитини, зміцнення її вольових рис;

 • стимулювання позитивного ставлення до дефекту, віри в можливість його компенсації;

 • просвітницька робота з іншими дітьми та педагогами школи щодо особливостей контингенту;

 • оптимізація спілкування дитини з однолітками, батьками, педагогами;

 • допомога дітям в опануванні системи стосунків зі світом і самим собою;

 • розробка і впровадження відповідних форм і методів роботи як умови успішного навчання дітей з особливими потребами.

Згідно з листом МОН молодь спорту від 02.01.2013р. № 1/9-1 визначені завдання для керівників психологічних служб районів (міст), практичних психологів, соціальних педагогів щодо організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах:

 • Організація та забезпечення діяльності районних (міських) методичних об’єднань практичних психологів і соціальних педагогів з проблем психологічного і соціально-педагогічного забезпечення інклюзивної освіти із залученням до цієї роботи фахівців ПМПК, вчителів-дефектологів, логопедів, науковців.

 • Здійснення методичного контролю (супервізії) за діяльністю фахівців психологічної служби, що беруть участь в організації інклюзивного навчання.

 • Планування та інше організаційне забезпечення підвищення кваліфікації працівників психологічної служби, що беруть участь організації інклюзивного навчання.

 • Збір, науково-методична експертиза, узагальнення і розповсюдження передового досвіду роботи практичних психологів і соціальних педагогів в умовах інклюзивного навчання.

 • Організація і проведення у навчальних закладах працівниками психологічної служби просвітньої роботи з підвищення психологічної культури вчителів, батьків і учнів з метою попередження стигматизації і дискримінації дітей, що мають особливі освітні потреби.

Завдання практичного психолога

 • Виявлення дітей, у яких виникають труднощі у навчанні, спілкуванні та взаємодії з оточуючими; визначення причин цих труднощів; при потребі, скерування до відповідних фахівців з метою встановлення причин та надання допомоги.

 • Виявлення причини соціального неблагополуччя або затримки у розумовому розвитку дитини шляхом спостережень, аналізу навчальної документації, проведення консиліумів з вчителями.

 • Проведення спостереження за дитиною з метою вивчення її індивідуальних особливостей, схильностей, інтересів та потреб.

 • Участь, у межах своєї компетенції, у складанні розгорнутої психолого-педагогічної характеристики на дитину та її індивідуального плану розвитку.

 • Участь в підготовленні документів для розгляду на засіданнях психолого-медико-педагогічних консультацій.

 • Ознайомлення з висновками і рекомендаціями психолого-медико-педагогічних консультацій щодо організації навчання дитини та надання їй додаткових послуг; розробка індивідуального плану корекційно-розвивальнової роботи.

 • Участь у розробці необхідної адаптації навчальних матеріалів, підходів, а саме, надання рекомендацій педагогам щодо врахування особливостей навчально-пізнавальної діяльності дитини при визначенні форм і методів роботи з нею.

 • Сприяння створенню позитивного мікроклімату в колективі, проведення заходів, спрямованих на профілактику стигматизації і дискримінації у шкільному оточенні, формування дружнього та неупередженого ставлення до дитини з особливими освітніми потребами.

 • Надання у межах своєї компетенції консультативно-методичної допомоги педагогам у роботі з дитиною.

 • Налагодження співпраці з фахівцями, які безпосередньо працюють з дитиною з особливими освітніми потребами та приймають участь у розробленні індивідуальної програми розвитку.

Завдання соціального педагога

 • Захист і забезпечення прав і свобод дитини з особливими освітніми потребами в умовах навчального закладу та під час перебування дитини в сім’ї.

 • Виявлення дітей, у яких виникають труднощі спілкуванні та взаємодії з оточуючими або які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 • Визначення соціальних питань, які потребують негайного вирішення причин та труднощів; при потребі, скерування до відповідних фахівців з метою надання відповідної допомоги.

 • Визначення статуту дітей з особливими освітніми потребами в колективі, надання рекомендацій класоводу, класному керівникові щодо шляхів ефективної інтеграції такої дитини в колектив однолітків, формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі.

 • Поширення інформації про засади інклюзивного навчання серед педагогів, батьків, дітей з метою формування дружнього та неупередженого ставлення до дитини з особливими освітніми потребами.

 • Участь у складанні розгорнутої психолого-педагогічної характеристики на дитину та її індивідуального плану розвитку; участь в роботі психолого-педагогічного консиліуму.

 • Забезпечення дитини з особливими освітніми потребами та її батьків інформацією про інфраструктуру позашкільних навчальних закладів у мікрорайоні, місті, селі, сприяння щодо участі дитини в гуртках, секціях з урахуванням її можливостей.

 • Представлення інтересів дитини з особливими освітніми потребами у відповідних органах і службах.


Форми звітності

Місто/р-н _____________________________Таблиця 1

Інформація про інклюзивне навчання (для дітей з особливими потребами)Загальна кількість навчальних закладів з інклюзивною формою навчання

Дошкільні навчальні заклади (назва, кількість) /охоплено осіб

Загальноосвітні школи (назва, кількість) /охоплено осіб

1

2

3


Таблиця 2

Інформація про інклюзивне навчання (для дітей з інвалідністю)Загальна кількість навчальних закладів з інклюзивною формою навчання

Дошкільні навчальні заклади (назва, кількість) / охоплено осіб

Загальноосвітні школи (назва, кількість)

/ охоплено осіб1

2

3


Таблиця 3

Форми сприяння інклюзивному навчанню (для дітей з особливими потребами в тому числі і для дітей з інвалідністю)

п/п

Види діяльності

Кількість заходів

охоплено осіб

І квартал

ІІ

квартал


ІІІ

квартал


1

Психолого – педагогічне вивчення

2

Консультування педагогів

3

Фаховий супровід навчання дитини

4

Участь у складанні ІНП

5

Складання індивідуальної програми дитини з інвалідністю

6

Забезпечення навчальними посібниками, програмами

7

Кореційно-розвиткові заняття для дітей, які навчаються в інклюзивному класі

8

Інше (вказати в примітці*)

Всього

Інформацію підготував (ПІБ, телефон) _________________________

 1. Форми і методи роботи працівників психологічної служби з профілактики насильства, правопорушень, торгівлі людьми.

  1. Рекомендації щодо профілактики насильства та жорстокого поводження з дітьми.

 • Проаналізувати нормативно-правові документи з питань попередження насильства в сім’ї.

 • Посилити роботу у напрямку психологічної просвіти та підвищення психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховного процесу з питань попередження та проявів насильства в сім’ї.

 • Забезпечувати участь фахівців психологічної служби у семінарах, засіданнях, конференціях, тренінгах з питань попередження насильства в сім’ї.

 • Здійснювати соціально-педагогічну, психологічну реабілітацію дітей, учнів та студентської молоді, що зазнали різних форм насильства.

 • Відпрацювати взаємодію фахівців психологічної служби, учасників навчально-виховного процесу та міжвідомчих структур з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення.

 • Вести реєстрацію звернень по факту насильства та жорстокого поводження з дітьми та фіксувати їх в «Журналі щоденного обліку роботи» або в окремому «Журналі реєстрації звернень по факту насилля та жорстокого поводження з дітьми» за наступною формою:

Журнал реєстрації звернень по факту насильства та жорстокого поводження з дітьми

Кількість звернень

Фізичне насильство

Психологічне насильство

Сексуальне насильство

Батьки:


Діти:


Інші особи:


ВСЬОГО:Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал