Детально про відповідальність за порушення у сфері готівкових розрахунківСкачати 35.64 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації10.03.2017
Розмір35.64 Kb.

Детально про відповідальність за порушення у сфері готівкових розрахунків

Головне управління Міндоходів у Черкаській області нагадує платникам, які здійснюють розрахункові операції за готівку, про відповідальність за порушення порядку їх проведення.
Так, штрафні санкції із застосуванням РРО до суб’єкта господарювання застосовуються відповідно до статей 17-24 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зокрема, згідно зі ст. 17 зазначеного Закону України до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

У разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а у разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.
Вчинене вперше – 1 грн.; вчинене вдруге – 100 % вартості проданих із порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (послуг); за кожне наступне порушення – в п’ятикратному розмірі вартості проданих з по- рушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (послуг).

Двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або не зберігання розрахункових книжок протягом установленого терміну.

Двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його не зберігання.

Десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО, або не збережено протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

П’яти (85 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг та обліку їх кількості.


Десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі порушення встановленого п. 1 ст. 9 цього Закон порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції мають проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або в разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті.

Ста (1 700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесено зміни, не передбачені конструкторсько- технологічною та програмною документацією виробника, за умови відсутності чи пошкодження пломби центру сервісного обслуговування.

Десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням
РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків із РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку за умови обов’язковості її подання.
При цьому варто пам’ятати, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку (п. 1 ст. 9 Закону про РРО).
Порядок проведення розрахунків у касі підприємства встановлено
Положенням про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004
№ 637. А за порушення вимог зазначеного Положення до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».
Також згідно із 155 1
Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення порядку проведення розрахунків тягне за собою накладення штрафу і на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох (34 грн.) до п’яти (85 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від п’яти
(85 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів.
Передбачені вище дії, вчинені громадянином, якого протягом року піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на звичайних осіб від п’яти (85 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів, на посадових осіб – від десяти (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів.
Крім того, постановою Правління Національного банку України від
06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня, фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), фізичних осіб між собою за
договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню. Так, згідно із п. 1 зазначеної постанови підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150 000 грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. При цьому кількість фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки протягом дня, не обмежується.
Відповідно до ст. 163 15
КпАП, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), зокрема, перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадовців юридичної особи від ста (1 700 грн.) до двохсот (3 400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначені дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот (8 500 грн.) до тисячі (17 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Детальну інформацію з цього та інших питань платники податків та зборів можуть отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ
Міндоходів в області; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua
За наявності проблемних питань слід звернутися за номером «гарячої лінії»
Головного управління Міндоходів в області 33-91-34.
За інформацією Головного управління Міндоходів у Черкаській області


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал