Бюлетень національна комісія україни у справах юнескоСкачати 262.34 Kb.
Дата конвертації23.03.2017
Розмір262.34 Kb.

c:\users\dl_ukraine\desktop\фото юнеско\нацкомісія_юнеско.jpg


БЮЛЕТЕНЬ
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ У СПРАВАХ ЮНЕСКО
Випуск 5, 2016


делегація України взяла участь у роботі 199-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО

c:\users\v_voitovych\desktop\бюлетень 5\d5e2dfdf24.jpg
8 квітня 2016 р. під час пленарного засідання 199-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО (Париж, 7-15.04.16 р.) відбулися загальнополітичні дебати за участю представників 58-и держав-членів цього керівного органу ЮНЕСКО. Їх учасники дали оцінку діяльності ЮНЕСКО та виклали своє бачення ролі Організації у подоланні викликів, які стоять сьогодні перед міжнародною спільнотою у культурній, освітній, науковій та природоохоронній сферах.

У своєму виступі Глава делегації України, Заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО С.Кислиця привернув увагу учасників засідання до необхідності продовження дієвого моніторингу з боку Виконавчої ради ЮНЕСКО ситуації у тимчасово окупованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим, зокрема у питаннях збереження та захисту на півострові національної культурної спадщини (у тому числі всесвітнього значення), забезпечення прав національних меншин, гарантії безперервного та якісного навчального процесу для всіх його учасників, свободи висловлення думок, безпеки журналістів тощо.

Він повідомив про численні факти кричущих порушень окупаційною владою Росії основних прав та свобод людини в АРК, зокрема, переслідувань та утисків представників кримськотатарського народу.

Увагу учасників засідання також було привернуто до підготовки до відзначення в Україні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії та проведення  в Україні низки  заходів, присвячений цій даті, на які запрошено високих іноземних гостей з багатьох країн світу та міжнародних організацій.

Глава делегації України наголосив на необхідності продовження консолідованих міжнародних зусиль з метою вирішення соціально-гуманітарних питань, спрямованих на досягнення цілей Декади відродження та розвитку постраждалих регіонів (2006-2016 рр.). 
Постійне представництво України при ЮНЕСКОКомісія з питань програми та зовнішніх зносин 199-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»

c:\users\v_voitovych\pictures\751e012055.jpg


11 квітня 2016 р. у рамках 199-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було розглянуто доповідь Генерального директора Організації «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» та ухвалене відповідне рішення.

Документ інформує про численні факти грубого порушення російською окупаційною владою у Криму прав людини та національних меншин, насамперед кримських татар та українців. На цій підставі у доповіді зроблено висновок про значне погіршення ситуації із забезпеченням прав людини на півострові.

Виступаючи перед учасниками засідання Посол України у Франції, Постійний представник України при ЮНЕСКО О.Шамшур наголосив на тому, що суттєве погіршення ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сферах компетенції ЮНЕСКО робить дедалі більш нагальною необхідність створення дієвого механізму моніторингу ситуації, важливим інструментом якого мають бути місії ЮНЕСКО.

Позицію України підтримали делегації США, ЄС, Туреччини. Вони підтвердили відданість положенням резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27.03.2014 р. «Територіальна цілісність України».

Ухвалене за підсумками розгляду питання переважною більшістю голосів (17 – за, 5 – проти) рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» стало уже п’ятим поспіль з моменту незаконної окупації РФ Криму.

Воно передбачає, що на наступній 200-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться у жовтні 2016 р., Генеральний директор має представити чергову доповідь про ситуацію в АРК, зокрема щодо реалізації прийнятих під час попередніх сесій Виконради рішень про створення на інституційному рівні дієвого механізму моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим.


Постійне представництво України при ЮНЕСКО
25-26 травня 2016 р. відбулось перше засідання Керівного комітету з виконання Цілі сталого розвитку (ЦСР)-4 «Освіта-2030»

У заході взяв участь ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО М.Згуровський, якого у квітні ц.р. було обрано до складу Комітету.

Керівний комітет був створений як ключова структура з метою координації і підтримки освітньої діяльності з метою реалізації Програми сталого розвитку у сфері освіти. До складу Комітету входять представники шести регіональних груп держав-членів ЮНЕСКО, громадських освітніх організацій та організацій-партнерів.

Освіта визначена однією з найважливіших цілей сталого розвитку, від якої значною мірою залежить успіх у досягненні інших 16-ти цілей.


c:\users\v_voitovych\desktop\f8b7c3333b[2].jpg
Метою програму ЮНЕСКО зі сталого розвитку у галузі освіті є забезпечення всебічної та доступної якісної освіти, а також створення сприятливих можливостей для навчання людей протягом усього життя. Згадана програма базується на положеннях ухваленої у листопаді 2015 р. Рамкової програми дій ООН «Освіта 2030», де визначено загальний механізм реалізації цілей освітнього розвитку (ЦОР)-4.

У ході засідання Керівного комітету було ухвалено рішення щодо започаткування ЮНЕСКО спільно з організаціями партнерами серії регіональних зустрічей для формування спільного розуміння і реалізації цілей SDG4. У жовтні 2016 року таку зустріч планується провести у штаб-квартирі ЮНЕСКО для регіональних груп 1 (країни Західної Європи і Північної Америки) та 2 (країни Східної Європи).

З метою формування національних мереж координації дій з втілення Програми сталого розвитку до 2030 під час зустрічі було ухвалено рекомендацію щодо доцільності створення з цією метою у кожній державі-члені ЮНЕСКО відповідного внутрішнього механізму/органу при Міністерстві освіти (або при міністерствах, що відповідають за освіту).
Постійне представництво України при ЮНЕСКО
засідання Виконавчої ради ЮНЕСКО
c:\users\v_voitovych\desktop\cyril2156[1].jpg
3 червня 2016 р. у штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулось Третє міжсесійне засідання Виконавчої ради ЮНЕСКО, одним з головних питань порядку денного якого була діяльність Інституту статистики ЮНЕСКО (ІСЮ).

З доповіддю на тему «Дані про сталий розвиток. Роль Інституту статистики ЮНЕСКО у Порядку денному до 2030 р.» перед учасниками засідання виступила Директор інституту С.Монтойа. Вона поінформувала їх про роль ІСЮ у реалізації цілей стійкого розвитку та наголосила, що ефективна імплементація Порядку денного 2030 потребує нових підходів до збору інформації. Директор ІСЮ закликала національні організації надавати максимально вичерпну інформацію користувачам (тим, хто займається розробкою політики та навчальних програм, школам, батькам), а також більш активно залучати державні органи, що відповідають за питання освіти до використання одержаних даних на практиці.

Торкнувшись питання щодо ролі ІСЮ у Глобальній системі показників С.Монтойа підкреслила, що Інститут виступає координатором внеску ЮНЕСКО у розробку глобальної системи показників, а також представляє Організацію у міжінституційній та експертній групі з показників цілей сталого розвитку та у Статистичній комісії ООН. Важливими завданнями ІСЮ є збір та опрацювання даних для Доповіді Генерального секретаря ООН про виконану роботу щодо досягнення цілей сталого розвитку у сфері компетенції ЮНЕСКО.

Беручи участь у обговоренні доповіді директора ІСЮ заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО В.Войтович відзначив дедалі зростаючу роль Інститут у координації діяльності ЮНЕКСО в рамках Порядку денного розвитку до 2030 р. Він наголосив на необхідності якнайповнішого врахування у Запитальнику ІСЮ щодо доступності даних для моніторингу освіти до 2030 року закладеного у його зміст головного призначення – сприяти ідентифікації прогалин у відповідних індикаторах у зазначеній галузі.

Учасники засідання позитивно оцінили зусилля керівництва ІСЮ спрямовані на створення груп експертів, а також залучення представників окремих держав та інституцій, зокрема, Глобального Альянсу з моніторингу навчання, Групи з технічного співробітництва тощо для виконання завдань глобальної та тематичної системи показників ІСЮ. Вони закликали колектив Інституту більш активно працювати над розробкою нових продуктів з метою оперативного інформування держав, осіб, відповідальних за прийняття політичних рішень, користувачів даними та увесь широкий загал щодо показників Цілей сталого розвитку та інструментів, які допомагають у моніторингу за їх реалізацією.
Постійне представництво України при ЮНЕСКО
ЗАСІДАННЯ КЕРІВНИКІВ КАФЕДР ЮНЕСКО В УКРАЇНІ

15 червня 2016 р. за ініціативи Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО у приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулося засідання керівників кафедр ЮНЕСКО в Україні.

У засіданні взяли участь керівники та представники кафедр ЮНЕСКО вищих навчальних закладів з різних міст Україні, зокрема, Києва, Харкова, Одеси, Сєвєродонецька.

Учасники засідання обговорили стан та перспективи функціонування кафедр ЮНЕСКО в Україні, у т.ч. проблемні питання функціонування кафедр і шляхи їхнього розв’язання, потенціал зростання кафедр у рамках реалізації Програми «UNITWIN / кафедри ЮНЕСКО» на національному рівні.

Одним з важливих результатів засідання стало створення Координаційної ради Програми «UNITWIN / кафедри ЮНЕСКО» в Україні», головою якої було обрано члена Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, завідуючого кафедрою ЮНЕСКО «Права людини, мир, демократія, толерантність та міжнародне взаєморозуміння» при Національному університеті «Києво-Могилянська академія» Ю.І.Сватка.
Секретаріат Національної комісії України у справах ЮНЕСКО
Міжнародний науково-практичний семінар У

Карпатському біосферному заповіднику
26 травня 2016 р. у м. Рахів з нагоди 45-и річчя прийняття міжурядової та міждисциплінарної Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» на базі Карпатського біосферного заповідника відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Роль програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у збереженні та вивченні природних та культурних цінностей Європи».
c:\documents and settings\me\local settings\temporary internet files\content.word\1 (19).jpg
У його роботі взяли участь науковці, керівники й спеціалісти природоохоронних установ, представники органів місцевого самоврядування, викладачі та студенти німецького університету сталого розвитку з м. Еберсвальде, коледжу університету м. Рітл (Великобританія) та українських вищих навчальних закладів.
c:\documents and settings\me\local settings\temporary internet files\content.word\1 (17).jpg

У своїх виступах учасники семінару наголосили, що за час свого існування міжурядова Програма ЮНЕСКО «Людина і біосфера» досягла помітних успіхів у справі збереження навколишнього природного середовища та втілення у життя ідеї сталого розвитку.

Програма не лише стала важливим інструментом збереження біологічного різноманіття, дала необхідний імпульс налагодженню міжнародного обміну знаннями та досвідом роботи в освітніх та дослідних установах, але й сприяла активізації процесів збереження об’єктів всесвітньої природної та культурної спадщини, стабілізації екологічної та соціально-економічної ситуації у багатьох депресивних регіонах світу.

Важливим результатом втілення Програми у життя стало створення Всесвітньої мережі біосферних резерватів як модельних територій для сталого розвитку, до складу якої наразі входить понад 600 об’єктів зі 117-и країн світу.

Торкнувшись причин, які спонукали свого часу ЮНЕСКО прийняти Програму «Людина і біосфера» доктор біологічних наук, професор Ф.Гамор у своєму виступі зазначив, що проведені на початку 60-х років минулого століття численні міжнародні наукові дослідження переконливо довели катастрофічні наслідки посилення антропогенного навантаження на екосистеми, пов’язаного зі швидким зростанням населення земної кулі.

З огляду на це пріоритетним завданням затвердженої у 1971 році ЮНЕСКО міжнародної програми «Людина і біосфера» було визначено вивчення впливу господарської діяльності на природні екосистеми, дослідження взаємозалежностей між екологічними та соціальними процесами, здоров’ям людини і станом людської популяції.

Ф.Гамор відзначив, що справжнім лідером у цьому процесі виступає Німеччина, яка за рішенням Міжнародної координаційної ради МАБ ЮНЕСКО провела з нагоди 40-річчя Програми у Дрездені велику міжнародну конференцію. Саме у Німеччині був створено єдиний у Європі університет сталого розвитку, студенти та викладачі якого більше десяти років щорічно проходять навчально-виробничу практику на базі Карпатського біосферного заповідника, реалізуючи тут численні міжнародні проекти.

Професор університету сталого розвитку П.Ібіш детально зупинився на досвіді Німеччини з підготовки кадрів для багатьох країн світу. Він також поінформував учасників семінару про підсумки Світового конгресу біосферних резерватів, що відбувся у березні ц.р. у м. Ліма (Перу), у роботі якого П.Ібіш, брав участь, зокрема, прийняття т.зв. Лімського плану дій щодо реалізації стратегії МАБ ЮНЕСКО на найближчі 10 років.

План дій, зокрема, передбачає, пріоритетність заходів спрямованих на збереження біорізноманіття, відновлення і зміцнення екосистемних послуг, сприяння сталому використанню природних ресурсів, формування здорового і рівноправного суспільства, досягнення економічного та соціального прогресу у гармонії з біосферою.

До найважливіших завдань також належить розвиток науки і освіти в інтересах сталого розвитку, пошук шляхів пом’якшення наслідків і адаптація до змін клімату та інших негативних глобальних процесів у навколишньому середовищі.

Проблемні питання реалізації різноманітні аспектів Програми ЮНЕСКО порушувались у виступах інших учасників семінару, зокрема, професора коледжу університету міста Рітл (Великобританія) П.Гоманобсона, доцента Ужгородського національного університету В.Чумака, директора Карпатського біосферного заповідника М.Рибака та керівників національних природних парків «Яворівський» М.Біляка, «Гуцульщина» В.Пророчука, «Верховинський» М.Почая, директора Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру О.Геревича, голови Всеукраїнського об’єднання «Гуцульщина» Д.Стефлюка, голови села Луги Рахівського району М.Шемоти та інших.

c:\documents and settings\me\local settings\temporary internet files\content.word\1 (23).jpg
У схвалених за підсумками семінару рекомендаціях учасники запропонували органам державної влади України вжити невідкладних заходів з метою імплементації міжнародних нормативно-правових актів зі сталого розвитку, розробити і прийняти Закон України «Про біосферні заповідники (резервати) в Україні», схвалити національний план дій щодо реалізації в Україні Лімської декларації та Плану дій, активізувати міжнародну співпрацю у рамках українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» тощо.

27 травня ц.р. учасники семінару взяли участь у роботі міжнародної студентської конференції, яка пройшла у Карпатському біосферному заповіднику.

Її учасники обговорили результати проведених ними досліджень стану екологічної та соціально - економічної ситуації в національному природному парку «Яворівський»(Львівська область), природному заповіднику «Горгани» (Івано-Франківська область), Карпатському біосферному заповіднику, селі Богдан та інших населених пунктах, що розташовані у зоні діяльності природоохоронних територій.
Ф.Гамор заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор

У МІНПРИРОДИ відбулася МІЖВІДОМЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ АКТІВ ПРЕЗИДЕНТА ТА УРЯДУ УКРАЇНИ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ БУКОВИХ ПРАЛІСІВ КАРПАТ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ ЇХ РОЗТАШУВАННЯ
27 квітня 2016 р. на виконання доручення Кабінету Міністрів України у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулася міжвідомча нарада з питань аналізу стану виконання актів Президента та Уряду України щодо збереження букових пралісів Карпат та забезпечення сталого розвитку й благоустрою гірських населених пунктів Закарпаття, які знаходяться у зоні їх розташування.

Йшлося, зокрема, про виконання протягом 2009-2015 років органами державної влади України комплексу заходів, які були прийняті на виконання Конвенції про охорону Всесвітньої культурної та природної спадщини у зв’язку із включенням букових пралісів Карпат до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


c:\documents and settings\me\local settings\temporary internet files\content.word\img_4937.jpg
Учасники наради відзначили складності, пов’язані із виконання низки запланованих заходів, зокрема щодо капітального ремонту та реконструкції під’їздних доріг до територій заповідників і національних природних парків. Не були також включені до списку доріг державного значення автомобільні дороги, що ведуть до букових пралісів Карпатського біосферного заповідника та Ужанського національного парку.

За підсумками дискусії учасники наради підтримали пропозицію представників Закарпатської обласної адміністрації та Карпатського біосферного заповідника звернутися до Уряду України щодо продовження до 1 січня 2020 р. термінів виконання передбачених заходів та включення до Державного бюджету України на 2017 рік і наступні роки видатків на їх виконання. Це дасть змогу належним чином забезпечити збереження української частини природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».У цьому контексті також було висловлено пропозицію опрацювати питання щодо підготовки та реалізації у 2016-2020 роках, у рамках Державного фонду регіонального розвитку, пілотного проекту «Розбудова природоохоронної та туристично-рекреаційної інфраструктури в депресивних гірських населених пунктах Закарпатської області, які розташовані у зоні української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».
Ф.Гамор заступник директора Карпатського біосферного заповідника, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, професор

візит заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції М.Мовчана до Естонської Республіки
9-12 березня 2016 р. заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президент Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту М.Мовчан здійснив робочий візит до Естонської Республіки у складі української делегації заступників міністрів, відповідальних за питання європейської інтеграції України.

Під час візиту він провів низку двосторонніх зустрічей з представниками естонської сторони, у ході яких було обговорено актуальні питань розширення українсько-естонського співробітництва у сферах здійснення молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

Представник нашої держави поінформував естонську сторону про пріоритети діяльності та здобутки Міністерства молоді та спорту України у сферах європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, зокрема про масштабну та результативну співпрацю Міністерства з такими міжнародними організаціями як Рада Європи, Європейський Союз, ЮНЕСКО, ПРООН, Фонд народонаселення ООН та іншими агенціями системи ООН; про реформи, які Мінмолодьспорту України здійснює у сферах фізичної культури, молоді та спорту; про підписання нової Рамкової програми співробітництва між Міністерством молоді та спорту України та Радою Європи у сфері молодіжної політики на 2016-2020 роки. Сторони також обмінялись інформацією про підготовку до чергового засідання Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту, віце-президентом якого було обрано М.Мовчана.
Міністерство молоді та спорту України


заходи Міністерства молоді та спорту України з нагоди відзначення під егідою ООН Міжнародного дня спорту на благо розвитку і миру
6 квітня 2016 р. у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 87 імені О.П.Довженка, відбувся відкритий урок на тему "Спорт – шлях до миру, розвитку, здоров'я, дружби та успіху", присвячений проголошеному Організацією Об'єднаних Націй Міжнародному дню спорту на благо розвитку і миру.

Почесними гостями школи у цей день стали заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президент Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту М.Мовчан, президент Національного олімпійського комітету України, видатний український спортсмен, Олімпійський чемпіон, багаторазовий рекордсмен світу, Герой України, Чемпіон спорту ЮНЕСКО С.Бубка та координатор системи ООН в Україні Н.Вокер.

У своєму виступі під час відкритого уроку заступник Міністра молоді та спорту М.Мовчан привітав почесних гостей, учнів та педагогічний колектив школи від імені Міністра молоді та спорту І.Жданова та розповів про історію запровадження Організацією Об’єднаних Націй Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру.

Президент Національного олімпійського комітету України С.Бубка розповів школярам про важливість заняття спортом та фізичної активності для розвитку кожної людини, яка прагне стати здоровою та успішною особистістю. Здоровий спосіб життя, фізична активність громадян, наголосив він, є запорукою загального процвітання та добробуту всього суспільства.Координатор системи ООН в Україні Н.Вокер зазначив, що основною метою започаткування Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру стало прагнення Організації Об'єднаних Націй та світового співтовариства поліпшити життя людей за допомогою спорту. Відзначаючи цей день, ООН закликає міжнародні організації, уряди, неурядові організації та міжнародну громадськість посилити співпрацю з метою популяризації ідеї занять спортом та ведення здорового способу життя.

Відкриті уроки англійською мовою на тему "Спорт – шлях до миру, розвитку, здоров'я, дружби та успіху", присвячені проголошеному Організацією Об'єднаних Націй Міжнародному дню спорту на благо розвитку і миру також відбулися у Київській гімназії східних мов № 1, яка є асоційованою школою ЮНЕСКО, Хотівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія» Київської області. У цих заходах взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президент Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту М.Мовчан, заступник Голови Представництва фонду народонаселення ООН в Україні П.Замостьян, голова Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту С.Тимофєєв, голова фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Є.Баженков, радник Посольства Молдови в Україні О.Хінку, радник Посольства Угорщини в Україні А.Деак та консул Посольства Норвегії в Україні Т.Брондер.школа №1
Міністерство молоді та спорту України
телеконференції керівництва Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту
15 квітня 2016 р. відбулася телеконференція керівництва Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту (CIGEPS) за участю президента комітету – представника Південної Африки, а також віце-президентів CIGEPS – представників України, Ірану, Оману, Туреччини та Колумбії. У ході телеконференції обговорювалися питання функціонування та планів Міжурядового комітету на майбутнє.
Міністерство молоді та спорту України
Українсько- литовський дитячо-юнацький шаховий турнір
За підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні 23-28 квітня 2016 р. у Одесі відбувся українсько-литовський дитячо-юнацький шаховий турнір, присвячений Дню державності Литви та 25 -й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Під час урочистої церемонії відкриття турніру вітання його учасникам від Міністра молоді та спорту України І.Жданова передав заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президент Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту М.Мовчан. Учасників турніру також привітали повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Г.Керушаускас, президент Федерації шахів України В.Капустін та віце-президент Литовської шахової федерації Й.Седабрас.
Міністерство молоді та спорту України
заходи Міністерства молоді та спорту України з нагоди відзначення Дня Європи
13 травня 2016 р. у школі I-III ступенів № 9 Оболонського району м.Києва за сприяння Міністерства молоді та спорту України та Громадської Ради при Мінмолодьспорту відбувся відкритий урок, присвячений Дню Європи в Україні. Його метою було пропагування англійської мови, як основної мови міжнародного спілкування у рамках відзначення у 2016 р. Року англійської мови в Україні, проголошеного Указом Президента України №641/2015 від 16.11.2015 р.
Відкритий урок англійською мовою для учнів школи провели заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президент Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту М.Мовчан, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ю.Пойканс та Голова Громадської Ради при Міністерстві молоді та спорту України С.Тимофєєв.

Поважні гості розповіли дітям про історію та значення Дня Європи, стан та перспективи європейської інтеграції України, співробітництво нашої держави з Радою Європи, ЮНЕСКО та іншими організаціями системи ООН. Посол Латвії в Україні Ю.Пойканс розповів про досвід його країни у набутті членства в ЄС, українсько-латвійські відносини, співробітництво між нашими державами у сфері реалізації молодіжної політики та спорту.

20 травня 2016 р. у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 220 м.Київа відбулися відкритий урок та святкові заходи з нагоди Дня Європи в Україні.Гостями заходів стали заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції М.Мовчан, Надзвичайний та Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ді Алмейда, голова Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Н.Бондар, Начальник управління освіти Голосіївської районної державної адміністрації Г.Полторак.

У ході заходів М.Мовчан та Марія Кріштіна Серпа ді Алмейда розповіли дітям про європейські ідеали та цінності, співпрацю України з Європейським Союзом, Радою Європи, ЮНЕСКО. Значну увагу було приділено українсько-португальським відносинам. Посол Португалії в Україні закликала до розширення контактів та співробітництва між школами, дітьми та молоддю України та Португалії.

21 травня 2016 р. з нагоди Дня Європи в Україні у центрі Києва за сприяння Мінмолодьспорту пройшли фізкультурно-оздоровчі заходи.

Привітати їх учасників прийшли Міністр молоді та спорту України І.Жданов, заступник Міністра М.Мовчан, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні І.Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ді Алмейда, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Л.Якобс.

23 травня 2016 р. заступник Міністра молоді та спорту України М.Мовчан та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Л.Якобс взяли участь у тематичній зустрічі зі студентами та аспірантами Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ).

У своєму виступі М.Мовчан розповів про основні здобутки спортивної дипломатії України, співпрацю Мінмолодьспорту України з ЮНЕСКО та іншими організаціями системи ООН, діяльність Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту тощо. Студенти, аспіранти та викладачі НУФВСУ мали нагоду поспілкуватися англійською мовою із заступником Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції та Послом Бельгії в Україні, задати питання стосовно функціонування Європейського Союзу та українсько-бельгійських відносин.

25 травня 2016 р. у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 85 м.Києва відбулися відкритий урок та святкові заходи з нагоди проведення Дня Європи в Україні.

У заходах взяли участь учні та вчителі школи, заступник Міністра молоді та спорту України М.Мовчан, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні М.Януконіс та Начальник управління освіти Голосіївської районної державної адміністрації Г.Полторак.М.Януконіс та М.Мовчан розповіли дітям про історію та значення святкування Дня Європи, європейську інтеграцію, європейські ідеали та цінності, співпрацю України з Європейським Союзом, Радою Європи, ЮНЕСКО. Посол Литви в Україні М.Януконіс поінформував про розвиток українсько-литовських відносин, співробітництво між школами та молодіжними організаціями обох держав та закликав учнівську молодь до більш активного вивчення іноземних мов, зокрема, англійської, яка наразі є базовою мовою міжнародного спілкування. Йшлося також про важливість занять фізичною культурою та спортом для здоров'я дітей і молоді.
Міністерство молоді та спорту України
відбір кандидатів для участі у програмі “Молодіжний делегат до ООН-2016”
2 червня 2016 р. завершився фінальний етап відбору на участь у програмі «Молодіжний делегат до ООН-2016». Цей проект спрямований на більш широке залучення талановитої молоді у всьому світі до участі у розробці документів та прийнятті рішень в органах системі системи ООН.

Понад 80 осіб подали свої кандидатури для участі у програмі. Відбір тривав з 12 травня по 02 червня 2016 р. На першому етапі було відібрано 16 осіб. З них, за результатами співбесід, залишилося чотири, а за підсумками фінального етапу було визначено двох переможців.

Ними стали У.Автономова та К.Безкоровайний, які у жовтні цього 2016 р. представлятимуть Україну на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
До складу відбіркової комісії увійшли президент Фонду Б.Гаврилишин, директор Фонду О.Бекреньова, заступник Міністра молоді та спорту України О.Ярема, директор Департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту І.Бєляєва, заступник директора Департаменту міжнародних організацій МЗС В.Покотило, ініціаторки заснування програми “Молодіжний делегат України до ООН” і перші молодіжні делегатки від України В.Швидченко та В.Лучка, молодіжні делегати від України 2015 року І.Сандюк та О.Пуришев.
Міністерство молоді та спорту України


Спільна відповідальність: як Львів вшановує єврейську історію міста
Після десятиліть занепаду і забуття єврейський квартал у львівському середмісті наповнюють новим змістом. Відкриття інноваційного комеморативного проекту «Простір синагог: єврейська історія, спільна спадщина і відповідальність» заплановано на 4 вересня 2016 р.

Сьогодні на великій площі, що за львівським Арсеналом, кипить життя! З одного боку кожен сантиметр центральної частини мусить по-справжньому вражати туристів. З іншого, саме цей строкатий простір, за задумом міських чиновників, має невдовзі перетворитися на меморіал вшанування львівських жертв Голокосту. Адже мало хто знає, що ніякої великої площі тут ніколи не існувало, навіть не планувалося. Ще до середини ХХ століття тут, поміж житловими будинками, розташувалися три важливі для єврейської спільноти Львова споруди: Велика міська синагога, Бейт Гамідраш (будинок навчання) і приватна синагога «Золота Роза». У 1942 році усі три будівлі було підірвано німецькими військами. На їхньому місці утворилася пустка, яку за кілька десятиліть перетворили на незаконну парковку, а далі – на майданчик для літніх терас сусідніх ресторанів.

До минулого року ніщо, крім встановленої у 90-х роках минулого століття меморіальної дошки, не свідчило про те, що тут, за півсотні метрів від міської Ратуші, не просто знищили будівлю синагоги. Тут знищили пам’ять про цілу спільноту, яка до середини ХХ століття неабияк долучилася до формування ідентичності Львова.

Незважаючи на окремі успіхи певних комеморативних проектів, які можна вважати успішними, зазвичай збереження пам’яті про історичне минуле обмежується встановленням пам’ятника або меморіальної дошки.

Власне, аби подолати цей формат «історії будівель», «історії місця» та змістити наголос на «історію людей» сім років тому у Львові був започаткований проект «Простір синагог».

Говорячи про мету проекту директорка Центру міської історії м.Львова, одна з його координаторів С.Дяк зазначила, що загально прийнятим є твердження про те, що Львів пережив Другу світову війну майже без знищень. Архітектура міста вціліла. І саме це становить разючий контраст порівняно з тим скільки людей не пережили війну, або не змогли до цього міста повернутися, або не змогли у ньому залишитися. Якщо ми подумаємо про це, - зазначає С.Дяк, - то зрозуміємо, що не знищеними під час війни у Львові залишилися лише споруди. І те, що ми цінуємо як спадщину ЮНЕСКО, і що можна побачити у численних буклетах і рекламних роликах не так показує як приховує справжню історію міста та його мешканців, - додає вона.

Уперше про проведення конкурсу щодо вшанування місць єврейської пам’яті у Львові йшлося під час Міжнародної конференції «Міська єврейська спадщина та історія Центрально-Східної Європи», що її організував Центр міської історії у жовтні 2008 р. у м.Львові. Дослідники, які брали у ній участь зійшлися на тому, що незважаючи на велике зацікавлення єврейською спадщиною м.Львова серед істориків, ширша публіка знає про цю частину історії міста дуже мало.

У 2010 р. Львівська міська рада оголосила міжнародний конкурс ідей щодо вшанування місць єврейської пам’яті у Львові.

«Для людей з різних частин світу, які їдуть сюди шукати особисті та родинні історії своїх предків, важливо побачити, що ми, сучасні мешканці м.Львова, шануємо та зберігаємо спільну спадщину, - каже міський голова Львова А.Садовий. - Поділяючи цю відповідальність ми ініціювали кілька проектів спрямованих на вшанування місць єврейської історії. Я переконаний, що такий підхід та приклад буде хорошим орієнтиром для усієї нашої держави».

Тоді на конкурс було подано 35 проектів. Міжнародне журі, яке оцінювало та визначало переможця, складалося з архітекторів, істориків, представників українських єврейських організацій та чиновників Львівської міської ради. Переможцем конкурсу став архітектор Ф.Решке з Берліна. На основі його проекту український архітектор Ю.Столяров оформив офіційну документацію у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Загальна концепція, що її запропонував архітектор Ф.Решке, спрямована на вшанування та роздуми про релігійні споруди, які раніше стояли тут, і про спільноту, яка тут молилася і здобувала знання. На думку архітектора, важливо не створювати нові великі монументи, а облаштувати мінімалістичний простір, що відображав би атмосферу того, що стояло тут протягом століть і чого більше немає.

Загалом проект «Простір синагог» поділяється на чотири частини. Три з них пов'язані зі спорудами, яких на цій дільниці більше немає. Четверта частина – інсталяція «Увіковічнення», яка має на меті поділитися з відвідувачем простору не сухою історичною довідкою, а спогадами тих чоловіків і жінок, які раніше тут мешкали.

Простір, де колись стояла синагога «Золота Роза», є ключовим місцем проекту. Звідси почалася його реалізація. За проектом кандидатки архітектурних наук О.Бойко у другій половині 2015 р. була проведена консервація вцілілих залишків синагоги. Платформа, що пролягатиме вздовж синагоги, захистить місце з боку входу та стане майданчиком, з якого можна буде роздивитися залишки споруди. Це місце покликане стати місцем спокою. Саме звідси можна буде відчути масштаб пустки, що утворилася на місці, де багато століть вирувало єврейське життя.

Під час другого етапу, що розпочався минулого року, відбулося маркування фундаменту Бейт Гамідрашу (будинку навчання). Ця ділянка стане тихим зеленим місцем спілкування, порозуміння та рефлексій.

Спершу звільнений від землі фундамент споруди очистили від бетону, яким його «маркували» ще за радянських часів. Далі почалося ознакування за допомогою світлих елементів, кожен з яких виконано за окремим проектом. Світлі лінії фундаменту виділять структуру колишньої будівлі та відтінять її на тлі стін довколишніх будівель. Додатковий контраст буде створений за допомогою трав’яних газонів поміж обрисами фундаментів

Між законсервованими залишками синагоги «Золота Роза» та ознакованим фундаментом Бейт Гамідрашу планується встановити меморіальну інсталяцію «Увіковічнення».

Інсталяція «Увіковічнення» - одна з найцікавіших частин проекту. Вона складатиметься з 39 стел різної фактури, на частині з яких планується розмістити цитати та фотографії. 21 цитату міжнародна група науковців шукала поміж спогадів, щоденників, книг рабинів, мислителів, істориків, письменників і простих мешканців міста, пов’язаних із єврейською громадою.

Якщо ідеї, пов'язані зі синагогою «Золота Роза» та Бейт Гамідрашем, уже практично втілено ужиття, то роботи на території, де колись стояла Велика міська синагога, почнуться лише у 2017 р. Цю ділянку пропонують лишити відкритим простором, щоб підкреслити пустку, що з'явилася тут після Голокосту, на тлі густої навколишньої забудови історичного середмістя. Про те, що раніше на цьому місці стояла велика синагога свідчитиме точно відтворений план приміщення. Він дасть глядачам уявлення про реальні розміри і конструкцію синагоги.

Згідно із концепцією конкурсу та пропозицією проекту-призера, це місце мало б залишитися відкритим громадським простором, місцем для культурних заходів і подій, спрямованих на вшанування історичної пам’яті, зокрема, щорічного фестивалю «Львів Клез Фест», який організовує благодійний фонд «Хесед Ар’є».

Основну частину бюджету проекту профінансовано Львівською міською радою та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).Бажаючі долучитися до реалізації проекту «Простір синагог» можуть знайти більш детальну інформацію про нього на сайті: http://Jewish.lviv.travel
Львівська міська рада


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал