Бібліотеки ДніпропетровщиниСторінка1/10
Дата конвертації01.01.2017
Розмір2.03 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Дніпропетровська

Обласна

Універсальнаlogo

Наукова

Бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
Відділ наукової організації

І методики бібліотечної роботи
Серія «Бібліотечна практика»


Бібліотеки

Дніпропетровщини:

літопис подій

2013
Інформаційний бюлетень


Випуск 9


Дніпропетровськ

2013

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія


Відділ наукової організації і

методики бібліотечної роботи

Серія «Бібліотечна практика»


Бібліотеки

Дніпропетровщини

літопис подій

2013
Інформаційний бюлетень


Випуск 9
Дніпропетровськ

2013

Бібліотеки Дніпропетровщини: літопис подій 2013 [Текст]: Інформаційний бюлетень. — Вип. 9/ Упоряд. І.Луньова, І.Білоус. — Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2013. — с. – (Сер. «Бібліотечна практика»).

Укладачі І. Є. Луньова, І.М.Білоус

Комп’ютерний набір І.М.Білоус

Коректор Я.С.Панченко


Відповідальна за випуск Т. О.Абраїмова

Підписано до друку

Формат 60Í84/16

Тираж прим. Зам. №

Видавничий центр ДОУНБ

м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка, 10


Шановні колеги!

Відділ наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ продовжує випуск серії методичних видань «Бібліотечна практика» .

Перед Вами дев’ятий випуск цієї серії — інформаційний бюлетень «Бібліотеки Дніпропетровщини: літопис подій 2013». Основна мета його — оперативне висвітлення інформації про події, факти, що відбуваються в інформаційній, культурно-просвітницькій, рекламно-іміджовій, методичній та інших сферах діяльності публічних бібліотек області.

Дев’ятий випуск вміщує літопис подій 2013 року і адресований працівникам бібліотек, користувачам, громадськості, а також усім тим, кого цікавить сьогодення бібліотечної справи.

Укладачі видання щиро вдячні всім, хто надав цікавий матеріал з хроніки бібліотечного життя області минулого року.

Ваші думки, питання, пропозиції щодо цього видання, будь ласка, надсилайте за адресою:49006 м. Дніпропетровськ

вул. Ю. Савченка, 10

обласна універсальна наукова бібліотека

ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
відділ наукової організації і

методики бібліотечної роботи

тел./факс 770-84-68
e-mail: metod@libr.dp.ua

www.libr.dp.ua

Вісті з бібліотек області

(хроніка подій)
Січень

2 січня – в Томаківській центральній районній бібліотеці пройшла літературна панорама «Співець героїки та мужності». Захід був присвячений 100-ій річниці з дня народження видатного українського письменника Натана Рибака. Розрахований був він на масового користувача абонементу, і дав можливість ознайомитися всім бажаючим з життям та творчими доробками видатного письменника.
3 січня – в Марганецькій центральній міській бібліотеці ім. М. Островського було оголошено різдвяну благодійну акцію «Кожен читач – меценат», на яку відгукнулися не тільки користувачі бібліотеки, а й мешканці міста. Завдяки акції до фонду бібліотеки надійшло 158 примірників цікавих та корисних документів.

4 січня – у Поливанівській бібліотеці – філії Магдалинівської районної ЦБС пройшла народознавча бесіда «Січень крокує – свята дарує». В бібліотеці зібралися читачі різної вікової категорії. Завідуюча сільською бібліотекою Хоменко Т. М. донесла до користувачів інформацію про те, як на Україні проводили даровані січнем свята, про традиції, прикмети, які з ними пов’язані.
4 січня - в Троїцькій сільській бібліотеці КЗК « Палоградська районна бібліотека» відбулось засідання жіночого клубу «Берегиня» під назвою «Зустріч з бабусею Параскою». Жінки з ансамблю «Краяни» розповіли учасникам засідання про традиції і звичаї села Троїцьке, ознайомили з колядками та щедрівками, які співали раніше, а молоді учасники засідання розповіли, які колядки співають в наш час, та відтворили їх на численні прохання присутніх в живому звучанні. Кожна господиня приготувала свою кутю та пригощала все товариство. Весело, співуче, гостинно пройшла ця зустріч за чашкою кави. А бібліотекар за допомогою інтернету знайшла багато нових цікавих щедрівок і представила їх для ознайомлення.
6 січня - в Синельниківській районній центральній бібліотеці до 115-ї річниці з дня народження В. Сосюри із циклу « Ювіляри року» проведений вечір-поезії «В. Сосюра - поет всесвітньої величини», під час якого для користувачів були презентовані книжкова виставка «Є поети для епох». Ведуча заходу розповіла багато цікавого про життєвий та творчий шлях поета, а також зробила огляд його творів.
6 січня - на базі Павлоградської центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної продовжує свою роботу Правова громадська приймальня, утворена спільно з Павлоградським центром правової інформації і консультацій благодійним «Горєніє», який працює в рамках проекту Міжнародного Фонду «Відродження». Правова громадська приймальня надає допомогу малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення у формі консультацій, складанні юридичних документів.
8 січня – в читальному залі Межівської центральної районної бібліотеки проведено День письменника «Василь Стус – трагічний, великий і вічний», присвячений 75-річчю від дня народження В.С. Стуса. Фахівці бібліотеки провели літературно-мистецький вернісаж «Василь Стус – журба і гордість України», під час якого присутні познайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника. Чудовим доповненням до заходу були огляд літератури «Велетень духу і таланту», який зробила бібліограф С.А. Данилова та книжкова виставка «Василь Стус – людина, поет, легенда».
9 січня - у бібліотеці – філії №1 Новомосковської міської ЦБС відбувся народознавчий альманах «Де Христос родився, там світ просвітився», який був присвячений одному з найвеличніших днів святкового календаря - Різдву. Члени клубу «Золота душа» говорили про різдвяні звичаї українського народу, про традиції відзначення християнського свята в Україні. Проведено огляд літератури «Релігійні свята – традиції і святкування». Звучали колядки та щедрівки у виконанні клубчан.
10 січня – в Новомосковській центральній районній бібліотеці пройшло народознавче свято української коляди «З Новим Роком, український народе». Бібліотекарі завдяки інсценуванню театралізованого дійства допомогли присутнім поринути у сиву давнину, пригадати обряди та звичаї, щедрівки та колядки, прослухати старовинних українських пісень, які виконували фольклорний колектив районного будинку культури.
10 січня - для громади села завідуюча Миролюбівської сільської бібліотеки Широківської районної ЦБС спільно з учнівським колективом та сільським клубом підготувала та провела святкові посиденьки «Немає переводу добрим звичаям народу». В програмі заходу були представлені інформаційний калейдоскоп «В добрий час свято йде до нас» й тематична поличка «Свята. Звичаї. Традиції.». Також присутні на заході мали змогу поринути в чарівний і магічний світ українських обрядів, переглянувши інсценівки у виконанні учнів школи та аматорів села.
11 січня - в бібліотеці – філії №2 Тернівської міської ЦБС проведено огляд літератури «Борець за націю – В.С. Стус». Захід було проведено до 75-річчя від дня народження В.С. Стуса з ціллю ознайомити присутніх з основними подіями з життя видатного українського поета-патріота, розглянути його творчість і внесок в українську літературу, виховати почуття поваги і патріотизму.
12 січня – в Наталівській сільській бібліотеці Солонянської районної ЦБС проведено фольклорно – обрядове свято «Християнські свята та традиції». Актив бібліотеки завітав різдвяним вертепом в домівки односельчан. несучи їм радість свята Різдва Христового.
13 січня – у відділі обслуговування П’ятихатської центральної районної бібліотеки пройшов диспут «Правові та моральні норми», на який було запрошено головного спеціаліста районного управління юстиції та читачів юнацької категорії. Присутнім були запропоновані ситуації, з яких вони повинні були знайти правильний вихід та зробити правильний висновок. Бібліотекарі підготували до диспуту експрес – виставку «Молодь. Проблема. Закон».
14 січня – у Варварівській бібліотеці – філії №1 Юр’ївської районної ЦБС для користувачів всіх категорій читачів відбувся театралізований вертеп «Над Вертепом зірка зійшла». Учасники в національних костюмах, в театралізованій формі познайомили присутніх з традиціями та звичаями святкування зимових свят. У виконанні фольклорного ансамблю «Смерека» прозвучали щедрівки та колядки.
16 січня – в Чкалівській сільській бібліотеці Криворіжської районної ЦБС створено клуб «Ветеран+», девіз якого став вислів: «Не старіють душею ветерани». Роботу клубу урочисто розпочали «Різдвяними поседеньками». Завідуюча бібліотеки, привітавши ветеранів праці, дітей війни, пенсіонерів з новорічними святами, ознайомила їх з програмою діяльності клубу. Гарного настрою театралізованої програми «Різдвяний вертеп» додали учасники народного хору «Черемшина». Для присутніх проводився конкурс на краще виконання пісні, гуморески.
16 січня - працівники Петриківської районної бібліотеки до року Т.Г. Шевченка в Україні для дорослих для учнів професійно-технічного училища №79 провели літературий огляд «Він був сином мужика – і став володарем в царстві духа», та презентували виставку «Ім’я Шевченка стукає в серцях». Мета заходу: показати світову велич Кобзаря, його значимість для всіх людей на планеті, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині та культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, привити любов та шану до слова українського Пророка.

     


17 січня – в приміщенні Дніпропетровської центральної районної бібліотеки в читальному залі був представлений на замовлення Дніпропетровської районної ради відкритий перегляд літератури «Переяславська рада – очима істориків, мовою документів», який було присвячено 359-ій річниці проведення козацької ради в Переяславі.

18 січня – бібліотекарі Покровської центральної районної бібліотеки присвятили Дню соборності та свободи урок державності «Україна сильна, коли єдина». Боротьба за українську самостійну соборну державу найбільш яскрава сторінка в історії українського народу. Для нього, століттями позбавленого власної державності, проблема соборності завжди була актуальною. Вдало доповнила розповідь ведучих книжково-ілюстративна виставка «Соборність – свято українського народу».
18 січня – в Дніпродзержинській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулось відкриття «Школи громадської активності». Ця школа - це серія безкоштовних освітніх тренінгів теоретичної і практичної форм, спрямованих на підвищення рівня соціальної активності молодих громадян міста Дніпродзержинська.

18 січня - бібліотекарями Широківської районної бібліотеки для молоді з нагоди 75-ї річниці з дня народження В.Стуса для молоді було проведено літературний вечір «В. Стус – мовою музики, поезії та спогадів». Під час вечора звучали поезії В. Стуса, спогади друзів та однокурсників поета. До уваги молоді було представлено відеоролик «Світлій пам’яті В. Стуса присвячується» та презентовано виставку-портрет «В. Стус: поет і людина», оглядом якої і закінчився захід.
20 січня - в Новомосковській міській центральній бібліотеці для людей з обмеженими можливостями проведено інтернет – заняття «Психологічне розвантаження засобами Інтернету». Не секрет, що для цих людей дуже важливе душевне тепло, комфортне оточення, потрібна допомога професійного психолога. Та найголовніша потреба - це спілкування. Бібліотекар познайомила присутніх з деякими Інтернет – ресурсами, що допоможуть отримати онлайн-консультацію психолога, лікаря, поспілкуватись з однодумцями, а також розповіла, як знайти однодумців у мережі.
20 січня – в Красінській сільській бібліотеці Криворіжської районної ЦБС був проведений історичний урок-єднання «Україна, соборна держава – сонценосна колиска моя». Завідуюча бібліотеки розповіла присутнім про основні етапи розвитку української державності, про зміцнення суверенності і соборності України, відродження її історичної пам’яті. До заходу була презентована книжкова виставка «Край, де ти живеш», на якій були представлені матеріали створення української державності та рідного краю.
21 січня - у читальному залі Павлоградської центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної з нагоди Дня Соборності та Дня незалежності України відбулося засідання культурологічного клубу “Українська цивілізація”. Працівниками читального залу була презентована книжкова виставка “Світе тихий, краю милий, моя Україно”. Члени клубу ознайомились з літературою, що розповідає про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну соборну українську державу.
20 січня - користувачі абонемента Новомосковської міської центральної бібліотеки були запрошені до дискусійного відеосалону «Читаємо, дивимося, обговорюємо». Присутні аналізували екранізацію художніх творів, говорили про цінність як самої книги, так і кіно. Учасники заходу переглянули уривки та обговорили фільми «Майстер і Маргарита» за романом М. Булгакова, «Тронка» О. Гончара. Був презентований огляд літератури «Розмова про книги: дивимося фільми – читаємо книги».
22 січня – у Чаплинській бібліотеці-філії №12 Юр’ївської районної ЦБС до Дня Соборності України проведено усний журнал «Україна – наш спільний дім». Кожна сторінка журналу розповіла про шляхи Соборної України та про історичний факт злуки. На заході було презентовано книжкову виставку «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш», де використано літературу про історію України та національну символіку.
22 січня - в читальному залі Петропавлівської центральної районної бібліотеки проведено історичну годину «Наша сила і майбутнє в єдиній соборній Україні». Запрошена учнівська молодь мала змогу прослухати історичну довідку щодо подій Соборності України, переглянути виставку видань, матеріали якої відповідають даній темі; прийняти участь в заході, розповівши вірші про любов до України, Також усі присутні отримали буклет «Моя єдина Соборна Україна».
22 січня - в Булахівській сільській бібліотеці КЗК «Павлоградська районна бібліотека» відбулося розширене засідання юнацького клубу «Кругозір» під назвою «Одна нероздільна родина, одна люба наша Вкраїна», приурочене до Дня Соборності України. Гостей бібліотеки зустрічала святково придбана в українському стилі зала, майоріли державні символи України. Біля книжкової виставки «Україна – соборна держава» палала свіча людської пам'яті. Члени клубу - ведучі, читці - красномовно зачитували вірші та прозові уривки з творів українських письменників про Україну. Юні Галичанка, Буковинчанка, Дніпрянка та Слобожанка в національному одязі з вінками на головах з'єдналися в танцювальному хороводі. Звучали українські пісні, вірші місцевих поетів В. Майбороди, В. Позняк. Зі святом всіх присутніх привітав сільський голова М.О.Окселенко. Про цей захід в газеті «Популярні відомості» була надрукована стаття Ніни Чешенко «Моя Україна».
22 січня – в читальному залі Першотравенської міської бібліотеки була проведена літературно - музична година «Соборна Україна – від ідеї до життя». Присутнім була представлена інформація про історичні події, після чого була представлена книжкова виставка «В єдності нам жити й розвиватись». Бібліотекарем-бібліографом був складений інформаційний список статей з періодичних видань «Універсал Соборності – важлива подія української історії».
22 січня – в Новоіванівській сільській бібліотеці КЗК «Апостолівська центральна районна бібліотека» відбувся Урок державності «День Соборності та Свободи України». Завідуюча бібліотекою Пасічник Людмила розповіла присутнім на заході про «Акт Злуки та про живий ланцюг, який люди утворюють в наші дні, відзначаючи день Соборності України. Наприкінці заходу була проведена вікторина «Наскільки добре ти знаєш свою Україну».
22 січня - в Орджонікідзевській центральній міській бібліотеці для дорослих пройшов захід, присвячений Дню Соборності і Свободи України «Я – Українець! І я знаю про Україну все!» під таким гаслом «Великий день Злуки» для учнів загальноосвітньої середньої школи №4. Присутні приймали участь у запропонованій грі – вікторині, а найактивніші були нагороджені маленькими призами – медаллю за гарне знання історії своєї Батьківщини, за безмежну любов до своєї держави. А завершили це дійство працівники читального залу центральної міської бібліотеки для дорослих флеш – мобом на вулицях нашого міста. Пересічним громадянам за правильні відповіді з історії нашої держави вручали виготовлені власноруч медалі «Я – Українець! І я знаю про Україну все!».
22 січня - у Жовтоолександрівській сільській бібліотеці – філії П’ятихатської районної ЦБС пройшов історичний екскурс «Вона – наш витвір, наша мрія – соборна вільнаУкраїна» для молоді. Бібліотекар розповіла про історію цієї події, про те, що цілісність наших земель є запорукою розвитку, сили і стабільності нашої держави.
22 січня. – в Семенівській сільській бібліотеці Криничанської районної ЦБС разом із загальноосвітньою середньою школою проведено до Дня Соборності флешмоб «Рідний куточок і вся Україна – мила, найкраща у світі земля». Після чого завідуюча Семенівською сільською бібліотекою Дробенко О.В. розповіла про історію села Семенівка та визначних земляків-односельчан.
23 січня - бібліотекарями читального залу Нікопольської центральної міської бібліотеки було проведено літературно-музичний вечір-пам'ять «Ни дожить не успел, ни допеть». На захід було запрошено дослідника життя і творчості В. Висоцького Олександра Малишко та учні загальноосвітньої середньої школи №20.
24 січня – в Зеленогайській сільській бібліотеці-філії Томаківської районної ЦБС пройшов урок краєзнавства «Перша Катеринославська газета», присвячений ювілею виходу в світ першої катеринославської газети. Бібліотекар коротко зупинилася на історії розвитку друкарської справи на Катеринославщині, про її початківців, та розвиток нині.
25 січня – в Орджонікідзевській центральній міській бібліотеці для дорослих пройшло засідання клубу «Бібліотека. Книга. Молодь.» на тему «Добро у серці – добро у житті». Що означає це слово, що таке милосердя, співчуття? Які книги навчають добру? В ігровій формі слухачі відповідали на питання бібліотекаря, відгадували прислів`я, приказки, а на закінчення – переглянули відеоролик про добро.
25 січня – в Дніпропетровській центральній міській бібліотеці для дорослих відбулась краєзнавча година «Сторінки історії Катеринослава-Дніпропетровська» у лекторії «Цікаве про рідний край». Присутні прослухали розповідь «Початок історії Катеринослава-Дніпропетровська» кандидата історичних наук, дослідника, краєзнавця, члена Дніпропетровської організації Національної Спілки Краєзнавців України Максима Кавуна. До заходу із фондів бібліотеки була презентована виставка «Так починалось місто…».
25 січня - в Дніпровській селищній бібліотеці Верхньодніпровського району було проведено годину поезії «Я – два полюси планети», присвячену ювілею Володимира Висоцького. На заході зібралися шанувальники творчості В. Висоцького, котрі згадали творчу долю ювіляра, яка багатьох хвилює й дотепер. Учасники заходу залюбки декламували поезію В. Висоцького, співали його пісень. У бібліотеці була представлена книжкова виставка «Я – два полюса планеты», що пропонувала книги поета та матеріали про його життя й творчість.
25 січня – у Васильківській центральній районній бібліотеці до 75-річчя від дня народження талановитого поета-перекладача Василя Стуса пройшов літературний вечір «Ярій, душе! Ярій, а не ридай…». У цьому заході взяли участь учні загальноосвітньої середньої школи № 2 . Присутні познайомилися з життям та творчістю поета, читали вірші, прослухали пісні на слова поезії Стуса, переглянули уривки з документального фільму «Пресвітлої дороги свічка чорна» та залишили в своїх серцях спогади про великого патріота Василя Стуса.
25 січня – в читальному залі Вільногірської міської бібліотеки пройшов вечір пам’яті, присвячений 75 - річчю від дня народження В.С. Висоцького «Спасибі, що живий…». На захід були запрошені місцеві поети та студенти металургійного технікуму. Слухачів було ознайомлено з життєвим і творчим шляхом відомого російського поета та барда, а також з його відомими піснями.
25 січня – в Марганецькій центральній міській бібліотеці ім. М. Островського пройшов літературно - музичний вечір «Я дякую долі за дар рифмувати», присвячений 60-річчю з дня народження місцевого поета, перекладача, мецената Володимира Харлантійовича Пугача. З вітальним словом виступив міський голова м. Марганця О. Г. Бідняк і начальник відділу культури О. В. Мухіна. Привітали ювіляра всі поети міста: Л. Г. Гончарова, А. О. Антоненко, А .С. Гнєзділов, В. П. Хвостик та ін. На заході були зачитані його переклади відомих поетичних творів, а сам ювіляр розповів про свою творчість, зачитав нові вірші, а також поділився мріями і роздумами про своє майбутнє.

27 січня - в юнацькому відділі Дніпродзержинської центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка зібралися любителі кіно, щоб відзначити другу річницю створення клубу «Інтелектуального кіно». Керівник клубу Наталія Бохан розповіла всім присутнім, що за два роки було переглянуто 18 фільмів, та разом вони провели 1846 хвилин або 30 годин щастя спілкування з кращими фільмами світового кінематографа.

27 січня – в відділі обслуговування центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» на черговому засіданні літературно-музичного салону «Натхнення» відбулася палітра мистецтва «Душа і життя у мистецтві», присвячена самобутньому і неповторному таланту жовтоводського художника Леоніда Миколайовича Федорова. Протягом заходу всі його учасники поринули в чудовий світ мистецтва, насолодилися його красою та відчули творчу енергію Леоніда Миколайовича. Талановитий жовтоводець розкрив секрети своєї майстерності, а наприкінці заходу дав цікаві та змістовні відповіді на запитання присутніх.

27 січня – у літературно-музичній вітальні Дніпропетровської центральної міської бібліотеки спільно з Дніпропетровською Асоціацією композиторів Всеукраїнської Національної Музичної Спілки для шанувальників музики та поезії проведений парад прем’єр нових творів дніпропетровських композиторів та поетів. У параді були представлені твори тринадцяти дніпропетровських композиторів на вірші двадцяти поетів. Вірші звучали у виконанні Л. Некрасовської, В. Невського, С. Поліводи. До заходу із фондів відділу документів з питань мистецтв було презентовано виставку «Хорошим стихам – хорошую музыку».

29 січня – в Очеретуватівській бібліотеці-філії Магдалинівської районної ЦБС пройшла година пам’яті «Кривавий бій під Крутами». З глибоким почуттям патріотизму, гордості і разом з тим відповідальності перейнялися слухачі, прослухавши розповідь бібліотекаря про студентів, які загинули у 1918 році поблизу селища Крути. У перебігу військових дій бій під Крутами вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.


31 січня - Водянською сільською бібліотекою КЗ « Софіївська районна бібліотека» з нагоди 69-річниці визволення села Водяне від німецько-фашистських загарбників проведено для жителів села мітинг-реквієм «Минуле в пам’яті живе», після чого пройшов урок мужності «Без імен героїв немає Вкраїни» для молоді та юнацтва.
Лютий


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал