Бесіда №3 якщо вкусила зміяСкачати 23.99 Kb.
Дата конвертації30.04.2017
Розмір23.99 Kb.
Бесіда № 3 ЯКЩО ВКУСИЛА ЗМІЯ...

Отруєння може настати також і від укусів змій, комах. Про це не слід забувати в поході чи на прогулянці у лісі, в полі. У деяких видів риб, молюсків, жуків токсини нагромаджуються в окремих тканинах і органах тіла. Тому усі продукти, які ви берете з собою, мають бути, добре запаковані, закриті.

Завжди найближчі до біди неуважні або необізнані люди. Такі, не роздумуючи, беруть до рук невідомих жуків, комах, забуваючи про небезпеку, наближаються до змій, ящірок, скорпіонів. Інші потерпають від власної агресивності, коли пробують розтоптати отруйну живність або зруйнувати її житло.

Що ж робити при укусі отруйних тварин чи комах?

 Місце укусу змії одразу починає боліти й пекти, швидко опухає, червоніє. Можуть бути нудота, блювання, підвищення температури, а в дітей – навіть марення, судоми, надмірне збудження.

Оскільки отрута змій поширюється в людському організмі дуже швидко, першу допомогу треба надавати негайно. Насамперед з ранки видавлюють краплі крові й відсмоктують це місце впродовж 25 – 30 хвилин, увесь час спльовуючи. Ні в якому разі не можна припікати чи розрізати місце укусу. Дуже важливо подбати про спокій для потерпілого, особливо про уражену частину тіла: руку чи ногу. Для цього за допомогою підручних засобів проводять іммобілізацію.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога швидше доставити у лікарню. Спеціальна сироватка, яку введуть йому там, найефективніше діє саме в перші 30 хвилин після укусу змії.


 Весною і влітку людям надокучають отруйні комахи. Вам, мабуть, доводилося читати або й чути про укуси скорпіонів, каракуртів, тарантулів у східних районах країни, та не менш небезпечні й скорпіони, що мешкають на півдні нашої країни. Людину, яку вони укусили, рятують так само, як і при укусі змії.

Найчастіше значних неприємностей завдають нам комахи, котрі звично вживаються поблизу людських осель. Скажімо, краще не потрапляти на шляху розгніваних бджіл, їхні укуси можуть не лише розладнати здоров'я, а й спричинити смертельні наслідки.

На жаль, не всі серйозно ставляться до цієї перестороги. До того ж, як показує практика, далеко не кожен уміє надавати кваліфіковану долікарську допомогу людині, яку покусали бджоли чи оси. Тому не зайве буде нагадати, що, насамперед, з ранки слід одразу витягти жало (воно, наче пульсуючий балончик з отрутою, щосекунди нагнітає її в тіло) і промити уражене місце спиртом – нашатирним або етиловим. Біль можна зменшити й холодом, скажімо, зволоженою в воді марлею, хустинкою, ще краще – льодом. Добре протерти ранку й змоченою таблеткою валідолу або розім'ятим листочком подорожника.

Якщо ж людину атакували одночасно десятки крилатих нападниць, від чого вона опухла, болить голова, підвищилася температура, почалися судоми, допомогти тут може лише лікар. До його втручання покладіть на голову потерпілому холодний компрес, дайте випити гарячого чаю.На тілі деяких риб, приміром, морського йоржа і морського дракона, що водяться в Чорному морі, ростуть шипи, сполучені з отруйними залозами організму. Наразишся на них – не минути запалювального інфільтрату. Тому треба бути у воді обережним.

Не варто брати до рук не лише невідому рибу, а й медузу. Скажімо, в Балтійському й Баренцовому морях живуть дискомедузи Ціанея, дотик яких спричиняє правець скелетної мускулатури і м'язів серця. Далекосхідні медузи-хрестовики боляче жалять, на тілі з'являються пухирі, згодом і біль, слабкість у м'язах. У їхніх чорноморських чи азовських родичів характер, щоправда, мирніший, у такому оточенні можна спокійно купатися, та все ж краще уникати контакту з ними.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал