6 курсу медичного факультету за спеціальністю ”Медико-профілактична справа”Скачати 62.32 Kb.
Дата конвертації26.02.2017
Розмір62.32 Kb.
ТЕМАТИЧНИЙ І КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

з інфекційних хвороб для студентів6 курсу медичного факультету за спеціальністю ”Медико-профілактична справа”

на осінній семестр 2016 -2017 навчального року


Цикл з 01.09. до 30.12.2016 р.

Кількість годин: для аудиторних занять - 18

для самостійної роботи - 12

Робочий день:

Курація хворих (4-6 чол.) - 4 год.

Обходи хворих з клінічним їх розбором за участю викладача;

опрацювання тематики заняття - 2 год.Клінічні розбори провадяться з врахуванням таких методологічних підходів:

Ранні клінічні прояви.

Провідні клініко-патогенетичні симптоми і синдроми.

Методи розпізнавання на різних стадіях хвороби.

Вибір оптимальних методів специфічного лабораторного та інструментального обстеження інфекційних хворих і клінічна інтерпретація їх результатів.

Диференціальна діагностика з подібними за клінікою інфекційними та соматичними хворобами.

Засоби лікування та інтенсивної терапії при важкому перебігу і ускладненнях хвороби.

Профілактичні та протиепідемічні заходи.


Тематика занять:Т е м а

Кількість год.

аудит

самостАктуальні питання діагностики та лікування інфекційних хвороб із переважанням фекально-орального механізму передачі.

Епідеміологічні, патогенетичні і клінічні особливості кишкових інфекційних хвороб. Черевний тиф, паратифи А та В. Виявлення інфекційних хвороб серед гарячок невідомого походження.

Діарейний синдром: етіологія, патогенез, класифікація в залежності від типу взаємодії мікро- і макроорганізму, клінічні особливості, лабораторна діагностика. Харчові отруєння мікробного походження. Поняття про ентеротоксигенні та ентероінвазивні діареї (сальмонельози, харчові токсикоінфекції, ешерихіози, єрсиніози, холера). Диференціальний діагноз гострих інфекційних та неінфекційних діарей (отруєння грибами, солями важких металів, загострення хронічних захворювань травної системи, гострі гінекологічні та хірургічні хвороби).

Особливості клініки та діагностики харчових інтоксикацій мікробного походження. Стафілококові інтоксикації, ботулізм.

Колітичний синдром. Кишкові інфекційні хвороби з переважним ураженням товстої кишки: шигельоз, амебіаз.

Особливості клінічного перебігу, діагностики та диференціальної діагностики актуальних гельмінтозів (аскаридоз, ентеробіоз, стронгілоїдоз, трихінельоз, токсокароз, опісторхоз, фасціольоз, теніаринхоз, теніоз).

Вірусні гепатити з ентеральним шляхом передачі (гепатит А та Е). Особливості перебігу гепатиту Е в неендемічних зонах.

Лікування та профілактика кишкових інфекційних хвороб.6

3Проблеми вірусних гепатитів. Епідемічна ситуація з гострих і хронічних вірусних гепатитів в Україні. Соціальні аспекти поширення хронічних вірусних гепатитів. Раннє виявлення вірусних гепатитів, роль та використання різних методів діагностики, оцінка їх інформативності. Диференціальна діагностика вірусних гепатитів з іншими хворобами печінки (медикаментозні, токсичні гепатити, алкогольна хвороба печінки, неалкогольний стеатогепатит, холестатичні жовтяниці, надпечінкові жовтяниці). Диференціальна діагностика інфекційних хвороб, що супроводжуються жовтяницею (лептоспіроз, тропічна малярія, сепсис, єрсиніоз, інфекційний мононуклеоз, паразитарні ураження печінки). Диференціальна діагностика жовтяниць у вагітних. Ведення хворих на гострі і хронічні вірусні гепатити. Особливості діагностики та лікування фульмінантних форм вірусних гепатитів. Впровадження в практику світового досвіду лікування хронічних вірусних гепатитів. Побічні дії специфічного лікування. Особливості лікування хронічних вірусних гепатитів на тлі супутньої патології (цукровий діабет, ожиріння, тиреоїдити). Профілактика вірусних гепатитів (загальна і специфічна).

Алгоритм надання невідкладної допомоги при гострій печінковій недостатності, енцефалопатії.Проблеми ВІЛ-інфекції Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні та світі. Нормативні документи щодо запобігання поширенню ВІЛ-інфекції та соціального захисту населення. Соціальні наслідки поширення ВІЛ-інфекції. Класифікація клінічних стадій, критерії діагнозу - великі та малі. Методи неспецифічної та специфічної діагностики ВІЛ-інфекції. Правила проведення передтестового консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, просвітницька робота. Післятестове консультування. Принципи та підходи до лікування хворих на ВІЛ-інфекцію. Загальна характеристика груп лікарських засобів, що застосовуються в лікуванні ВІЛ-інфекції. Провідні ВІЛ-індикаторні інфекції, в тому числі мікобактеріальні, основні особливості їх лікування. Загальна і специфічна профілактика ВІЛ-інфекції. Профілактика ВІЛ-інфікування, попередження передачі від матері до дитини, діагностика, лікування ВІЛ-інфікованих та соціально-психологічна підтримка людей, що живуть з ВІЛ. Універсальні заходи безпеки та організація праці лікаря з метою запобігання інфікування ВІЛ-інфекцією медичних працівників. Техніка безпеки при інвазивних маніпуляціях. Екстрені заходи у разі контамінації заразним матеріалом на робочому місці.

Актуальні питання діагностики та лікування інфекційних хвороб із переважанням трансмісивного шляху передачі.

Загальна характеристика інфекційних хвороб із трансмісивним механізмом передачі. Диференціальна діагностика, специфічна лабораторна діагностика малярії, лейшманіозу.

Трансмісивні хвороби, що передаються через укуси кліщів: кліщовий енцефаліт, Лайм-бореліоз. Рикетсіози (епідемічний висипний тиф та хвороба Брілла. Ку-гарячка. Марсельська гарячка).

Геморагічні гарячки (омська, кримська ГГНС). Гарячки Ебола, Ласса. Жовта гарячка.6

3Актуальні питання діагностики та лікування інфекційних хвороб з повітряно-краплинним шляхом передачі. Диференціальна діагностика ГРВІ (грип, парагрип, риновірусна, аденовірусна, респіраторно-синцитіальна хвороба). Особливості перебігу сезонного і пандемічного грипу у вагітних і на тлі супутньої патології (цукровий діабет, ожиріння). Клініка, діагностика, особливості перебігу і ускладнення дифтерії у дорослих. Диференціальна діагностика тонзилітів різної етіології. Ускладнення після введення сироваток, невідкладна допомога та подальша тактика ведення хворого. Невідкладна допомога при ураженні органів дихання при інфекційних хворобах з повітряно-краплинним шляхом передачі (гостра недостатність дихання, порушення трахеобронхіальної прохідності, набряк легенів). Профілактичні заходи (неспецифічні і специфічні) щодо захисту населення від інфекційних хвороб з повітряно-краплинним шляхом передачі. Імунопрофілактика сезонного і пандемічного грипу, дифтерії.

Алгоритм надання невідкладної допомоги при інфекційних хворобах. (анафілактичний шок, дегідратаційний шок, гостра дихальна недостатність, стеноз гортані)Актуальні питання діагностики та лікування нейроінфекцій. Інфекційні хвороби з ураженням центральної нервової системи. Специфічна лабораторна діагностики нейроінфекції, оцінка інформативності методів. Диференціальна діагностика менінгітів (первинні, вторинні, вірусні, бактеріальні) та енцефалітів різної етіології. Особливості клінічного перебігу нейроінфекцій на тлі супутньої патології. Методика проведення люмбальної пункції, ускладнення та їх профілактика. Невідкладні стани при нейроінфекціях (церебральна гіпертензія, набряк-набухання головного мозку, інфекційно-токсичний шок, синдром Уотерхауза-Фрідеріксена, коматозні стани). Методи профілактики (специфічної і неспецифічної). Імунопрофілактика поліомієліту.

Алгоритм надання невідкладної допомоги при інфекційних хворобах. (нейропаралітичні розлади дихання, набряк набухання головного мозку, інфекційно-токсичний шок, судорожний синдром).
6

3Залік
3


НАОЧНІ МАТЕРІАЛИ

Провідним є праця біля ліжка хворого і клінічний розбір тематичних хворих, мікрокурація, опанування практичними навичками обстеження і лікувальних маніпуляцій. При відсутності тематичних хворих демонструються хворі з подібною симптоматикою в плані диференціальної діагностики, копії архівних історій хвороб, діапозитиви, макро- і мікропрепарати. муляжі, схеми і таблиці.Початок занять: 9.00 годин.
Завідувач кафедри професор Зінчук О.М.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал