214 роль знань у житті людиниċėĊіндивідаċ ĊСкачати 15.23 Kb.
Pdf просмотр
Дата конвертації11.05.2017
Розмір15.23 Kb.

214
РОЛЬ ЗНАНЬ У ЖИТТІ ЛЮДИНИĊėĊІНДИВІДАĊ
Ċ
Баран М.МĘĖĊВаськович ІĘĊМĘĊ
Національний університетĊŽЛьвівська політехнікаžĊ
У сучасному суспільстві освіта стала однією з найпоширеніших сфер людської діяльності. Нею займаються більше мільярда осіб, які навчаються і навчають. Важливою є також соціальна роль освіти. Від її напрямків і ефективності залежать перспективи розвитку сучасної людини. Останнім часом світ поступово змінює своє ставлення до усіх видів освіти. Можна сміливо стверджувати, що вища освіта є головним фактором соціального та економічного розвитку. Причина такої уваги полягає у розумінні того, що основним капіталом сучасного суспільства є людина, яка є рушієм прогресу.
Отже, у житті сучасної людини, знання відіграють одну з найважливіших ролей.
Знання, які здобуває людина можна назвати «людським капіталом», бо саме вони забезпечують кожному з нас гідні умови для існування. Знання – це обов’язкова складова для того, щоб про тебе могли сказати розумна людина, чи безпосередня людина? Мабуть ці два поняття дещо відрізняються. Розумна людина, однозначно, повинна володіти певною широкою базою знань, але чи є вона при цьому людиною безпосередньою?
Людина може бути надзвичайно розумною, але великою посередністю. Чи такі люди є рушіями розвитку? А безпосередня людина, якою є вона? Мабуть така людина повинна бути не обов’язково розумною і освіченою, але при цьому вона повинна бути ще й кмітливою, швидко і чітко приймати рішення, без усіляких комплексів і не обмежена певними умовностями, які існують у суспільстві. Безпосередня людина завжди буде подобатися іншим більше, аніж просто розумна людина.Постає питання: «Чи варто тягнутися до знань і бути освіченою людиною?». Відповідь однозначна – так! Не можна бути безпосередньою людиною і не мати живого розуму. Безпосередня людина завжди цікавиться життєвим процесом, їй усе цікаве. Отже, людина безпосередня – це людина освічена і цікава. А лише розумна людина – людина освічена і нецікава.
Отже, яка ж роль знань у нашому житті? Потрібні вони чи ні? Якщо порівняти звичайного робітника і економіста з вищою освітою, то твердо можна сказати, що вищий рівень життя, як мінімум на один щабель, може забезпечити економіст, а не робітник.
Економіст може покращити свій життєвий рівень, вивчивши, наприклад, кілька іноземних мов, і керувати якоюсь закордонною фірмою. Це, звичайно принесе немалий дохід, а фінансові питання, на даний час особливо важливі, але й вдосконалюючись людина підвищує свій культурний рівень, а це дуже важлива складова нашого життя.
Світова культура – це скарбниця людства. І кожен з нас мав би прагнути доторкнутися до цієї скарбниці. Це основа повноцінного існування людини! Але багато людей цього не розуміють, і не прагнуть знань. Чому? Чому сучасна молодь надає перевагу не театру, музею, цікавій книжці, а кафе, барам, дискотекам? Це проблема більш глибока, ніж людська. Це проблема на рівні суспільства. У сучасної молоді є своя мотивація і свої бажання. Багато хто не розуміють своєї мети і через це страждають.
Знання у житті людини не можна переоцінити. Це надзвичайно рушійна сила. Але вони не здобуваються швидко і легко. Отримання знань – це дуже важка і кропітка робота! Але із ними, кожен зрозуміє, що є дуже багато цікавого, корисного, і почне дивитися на світ
іншими очима та помічати те, чого раніше ніколи не помічали. Отже, без знань у 21 столітті просто неможливо!
Lviv Polytechnic National University Institutional Repository http://ena.lp.edu.ua


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал