2015 тиждень педагогічної майстерності «на уроці майстра»



Сторінка1/3
Дата конвертації17.03.2017
Розмір0.92 Mb.
  1   2   3
2015

ВІДДІЛ ОСВІТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

2015

ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «НА УРОЦІ МАЙСТРА»

ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ


ОСНОВНА І СТАРША ШКОЛА

(РОЗРОБКИ УРОКІВ)

ЗМІСТ


  1. Безугла І.В. Спорт в нашому житті. Урок з англійської мови. 6 клас……2

  2. Шишко В.П. Узагальнення та систематизація вивченого про однорідні члени речення. Урок з української мови.8 клас……………………………7

  3. Кузнєцова М.В. Имя существительное. Склонение. Падежные окончания. Урок з російської мови. 6 клас………………………………..13

  4. Московка І.С. Технології в нашому житті. Урок з англійської мови. 9 кл……………………………………………………………………………19

  5. Плахотникова М.І. Діалогічне мовлення. Враження від картини. Урок з англійської мови. 11 клас…………………………………………………...24

  6. Нагач О.В. Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами. Синтаксична роль узагальнювальних слів. Урок з української мови. 8 клас…………………………………………………………………………27

  7. Школьна Л.Г. Деепричастный оборот. Знаки препинания при

деепричастном обороте и одиночном деепричастии. Урок з російської

мови. 7 клас…………………………………………………………………33



  1. Віннік О.О. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Створення

і збереження зображень. Розробка плану побудови зображення. Урок з інформатики. 5 клас……………………………………………….39

  1. Матюха Н.В., Куропятник Н.М. Робота з фрагментами тексту: копіювання, переміщення, вилучення та вставляння. Інтегрований урок з інформатики та української літератури. 6 клас…………………………47

  2. Моргун. Л.В. Значення риб у природі та житті людини. Рибне господарство. Охорона риб. Урок з біології. 8 клас……………………..55

  3. Тропнікова Н.Я. Сприяння формуванню знань і навичок учнів щодо організації здорового дозвілля. Урок з фізичної культури. 5 клас…..63

  4. Прокопенко В.І. Технологія різання та обпилювання плоских деталей з тонколистового металу. Урок з трудового навчання. 6 клас…………..67

  5. Роменська О.А. Структура наукової книги. Бібліотечний урок……….72

  6. Попова Т.О. Ліна Костенко «Крила». Духовне багатство – найбільший скарб у житті. Урок з української літератури. 7 клас…………………..79



ПРЕДМЕТ: АНГЛІЙСЬКА МОВА

Клас 6


Спорт в нашому житті

Підготувала

Безугла І.В.,

вчитель англійської мови

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14

Тип уроку: комбінований

Цілі уроку:


  1. практичні - удосконалення навичок аудіювання, читання, автоматизація навичок говоріння на рівні зв’язного висловлювання у формі діалогів, спонтанного монологічного мовлення; активізація вивченої лексики й граматичних структур;

  2. освітні – розширення знань учнів про різні види спорту; поповнення їх словникового запасу;

  3. розвиваючі – розвиток фонематичного та музичного слуху, пам’яті, акторських здібностей;

  4. виховні – форсування в учнів розуміння користі занять фізкультурою q здорового способу життя.

Обладнання: роздатковий матеріал, наочність, ноутбук, проектор, екран.
Procedure.

  1. Introduction

  1. Greeting.

T.: Good afternoon, guys! I hope all of you feel quite well. So you are eager to work hard at our today’s lesson, aren’t you?

2. Presentation of aims.

T.: Well, the theme of our lesson is “Sport in our life». Today we are going to sum up the information we’ve already got and find out some additional data on the topic. You’ll develop your communicative skills, activise you lexics and grammar structures, show us your actor’s talent. We are united team and we together can reach our goal – to know English better.



3. Warming-up.

T.: So, please, say our motto:

Ps.: The boys are handsome,

The girls are pretty.

We all are clever

And very witty.

We like to study,

We like to rest.

We are very happy –

We are the best!



  1. The Main Part.

  1. Task 1. Association.

T.: At first I’d like to ask you: what do you imagine, when you hear the word “sport”?

P1, P2, P3 … (possible answer)



  • men and woman with strong ideal bodies:

  • thousands of spectators, supporting their team at stadiums:

  • golden medals and the sounds of national anthems…

  1. Task 2. Opinion exchange.

T.: We are going to play improvised handball game. I know that almost all of you go in for some kinds of sport. So, tell me, please, why do you do that?

Ps.: (possible ansvers)



  • I go in for sport because I want to be strong and healthy.

  • I go in for sport because I want to be healthy and attractive.

  • I like doing physical exercises, meeting my friends.

  • I like taking part in sport competitions and won the prize places.

  • I go in for sports because it is interesting and funny.

  1. Vocabulary revision.

  1. Task 1. Group work.

T.: And now we recollect some words and their definitions, which refer to the different kinds of sport (pupils join in 2 teams and exchange the words and their definitions).

  1. A game played by 2 teams of 11 players who try to kick round ball into their opponents’ goal.

  2. A game in which you hit a ball against a wall with your hand.

  3. A sport involving skilled and controlled physical exercises and movements, often performed in competitions.

  4. The sport of jumping over a high bar using a long pole.

  5. A kind of skating in which you cut patterns in the ice with yours skates.

  6. A sport in which two people fight b holding onto each other and trying to make each other fall down to the ground.

  7. The sport of lighting specially shaped weights.

  8. Moving your body through water.

  9. The sport of fighting while wearing big leather gloves.

  10. A game for 2 players. They have rackets. They hit a shuttlecock over a high net.

  11. A game in which 2 teams of 5 players try to throw a ball into a net basket fixed to a metal ring.

  12. A game for 2 players. That have 16 figures which they move on the board.

Words: football, handball, gymnastics, pole vault, figure skating, wrestling, weight lifting, swimming, boxing, badminton, basketball, chess.

  1. Task 2.

T.: Look at the screen, please. One word in each line is not about sport. Find it.

fencing

yachting

cooking

cycling

cricket

badminton

lawn tennis

dancing

ball

racket

shuttlecock

spectacles

score

calculator

point

draw

contest

concert

competition

tournament

team

crew

band

champion

athlete

footballer

winner

singer

wicket

hole

bat

knife

fighting

fist

round

oval

pass

kick

attack

dream




  1. Grammar revision. Group work.

T.: Many sport words became international. Do you know these words? Put them in the right column in the table: nouns, verbs, adjectives.

Words: play athlete, fast, tennis, player, artistic, footballer, net, strong, ball, hokey, swim, figure skater, skiing, basketball, bike, jump, ride, field, track, gymnastic, patient, stadium, ring, runner.



  1. Guesing game (video).

T.: You are going to watch funny video and try to do that they’ll propose to.

(Pupils watch the video and act adiquatly).

T.: It’s great! And a wonder could you represent a kind of pantomime that is concerned our today’s lesson? I’ve been sure you can. (Pupils show some gestures and actions, others try to guess the word)

6. The questionnaire.

“Are you a sport fan?”



  1. Speaking. Pair work (checking the homework).

T.: Last lesson I proposed you some conversational situation for your homework. Have you succeeded? Ok! We’ll see your dramatizing with great pleasure!

(Pupils perform the dialogues which they have prepared).



  1. Gapped reading.

T.: and now I’d like to propose you interesting and challenging reading. Look at the text. You’ll read the text three times and every time some words will disappear. Your task is to restore the text. Go ahead!

9. Relaxation.

T.: So, it’s high time to have some relaxation. We’ll have a musical pause. Let’s sing our song. (Pupils sing “If you’re happy”)

10. Slide-show “Extreme kinds of sport”.

T.: And now be ready to answer my questions.

1) Make a list of all the sports mentioned in the text.

2) What kind of sport, in your opinion, in the most dangerous?

3) Which extreme kind of sport would you like to try in future?

4) OK. Some people think that dangerous sports should be banned. What do you think about it?

III. Conclusion. Summarizing.

T.: So, guys, we are coming to the end of our lesson and I’d like you make some conclusions. Today we have spoken about the different kinds of sport, the importance of sport and exercises in our life. Could you tell us a few words what you personally think about sport.

P1, P2, P3…(possible answers)

P1: Speaking about sport we should mention that there is a great number of different physical activities, which are especially beneficial for our health.

P2 : I’d love to say that sport make us feel full of energy all the time and free us from tension and stress.

P3: What is more, physical exercises build our muscles, develop our lungs, improve our health and mental performance.

T.: Well done. So, have you enjoyed the lesson? Have you learned anything new and interesting? Look at the board. Youcan see a sentence. Try to write down the words which are strated from every letter of the word “exercises” to convey the main idea of our today’s lesson.

Sport is emotions

Enjoyment

Reaction

Creation

Inspiration

Shape

Euphoria



Superiority

T.: Your hometask is to compose an essay, devoting to the subject of today’s lesson. The proverbs on the blackboard can be interest into your essays.

Thanks a lot for your excellent work. See you next time.

ПРЕДМЕТ: УКРАЇНСЬКА МОВА

Клас 8


Узагальнення та систематизація вивченого про однорідні члени речення

Підготувала

Шишко В.П.,

вчитель української мови і літератури

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Тема: Узагальнення та систематизація вивченого про однорідні члени речення

Мета: узагальнити і закріпити знання учнів про однорідні члени речення;

формувати вміння визначати однорідні члени, узагальнювальні слова при них, розставляти розділові знаки у таких реченнях; моделювати схеми речень з узагальнювальними словами при однорідних членах; розвивати культуру усного й писемного мовлення, логічне мислення, пам'ять; виховувати любов і повагу до рідного краю.



Хід уроку

І. Організаційний момент

- Доброго дня, учні, шановні колеги, гості.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок,

В країну відому, в країну чудову,

Яка нас чекає й збагачує мову.




Ми будемо:

Урок має бути:
А щоб здійснити цей крок, давайте дамо рекламу нашому уроку.

цікавим, продуктивним, творчим, уважними, активними, дружними, насиченим, емоційним. дисциплінованими, творчими.



  • Саме таким повинен бути урок, і я дуже задоволена, що ви такі молодці.

  • А зараз кожен візьміть свого сусіда за руку і подаруйте йому теплу посмішку, побажайте успіхів у навчанні.

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

Слово вчителя

Діти, скажіть, будь ласка, над якими розділами ми зараз працюємо?

Що вивчають ці розділи?

Чому ми їх вивчаємо разом?

Яка тема опрацьовувалася на попередніх уроках?

Сьогодні перед нами стоїть завдання – повторити й узагальнити вивчений матеріал із теми «Речення з однорідними членами», підготуватися до написання контрольної роботи. Вашу роботу, активність та знання оцінює спікер, заповнюючи протягом уроку оцінювальну таблицю.



ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

«Чарівний куб» (на сторонах питання)

  1. Які члени речення називаються однорідними?

  2. Як поєднуються між собою однорідні члени речення?

  3. Які розділові знаки ставляться між однорідними членами?

  4. Коли між однорідними членами коми не ставляться?

  5. Яке слово ми називаємо узагальнювальним?

  6. Які розділові знаки ставляться у реченні з УС при однорідних членах?

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Стук у двері.

- Доброго дня, Вікторіє Петрівно. 8-Б? Вам телеграма.


  • Дякую.

  • Діти, нам прийшла телеграма із завданням від королеви Пунктуації:

«Я могутня Пунктуація, Та, що завжди має рацію. А мене розчарували: Усі коми поховали. Королева в гніві й тузі. - Розшукайте знаки, друзі!»

Ну що, діти, допоможемо? Отже, вирушаймо в мандрівку! Нас чекатимуть різні випробування.

Нас чекатимуть різноманітні випробування. Жодна далека подорож неможлива без карти. Вона допоможе нам потрапити в резиденцію Королеви Пунктуації.



V. Узагальнення й систематизація матеріалу.

Робота з картою подорожі. Пункт відправлення – м. Красноармійськ. Місце призначення - резиденція Королеви Пунктуації. Поїхали…

1 зупинка – Парк однорідних підметів.

Записати реч., розставити розділові знаки. Читає реч., на дошці – схеми, визн. вид зв’язку.

І гр. Гори, долини, сади сумують за теплом.

ІІ гр. Гнів і жаль, огонь і холод, несамовита радість і гірка туга охопили Петрове серце.

Мандруємо далі.

2 зупинка – Алея однорідних присудків.

Доповнити речення однорідними присудками (Коментоване письмо):

І гр. Він підійшов до столу, взяв книгу і почав читати.

ІІ гр. На базарі продавали, кричали, запрошували, пекли, варили…

Молодці, діти, ви впорались із завданням. Наша подорож продовжується. Перед нами озеро однорідних додатків. Скласти речення з однорідними додатками.



1 група (у науковому стилі):

Математика, фізика, хімія.

Синтаксис, пунктуація, морфологія.

2 група (у художньому стилі):

Степи, ліси, долини.

Калина, верба, тополя.

Фізкультхвилинка

Продовжуємо подорож. Нарешті ми дісталися до берега однорідних обставин. Записати речення, знайти обставини. Зробити синтаксичний розбір речень, розставити розділові знаки.

І гр. У степу, в замріяних лісах живе краса, оспівана в віках.

Реч., розпов., неокл., просте, двоскл., повне, поширене, ускл. однор. обстав. та дієпр. зворотом.

ІІ гр. Все наполегливіше, міцніше, різкіше вдаряв по боках вітер. Реч., розпов., неокл., просте, двоскл., повне, поширене, ускл. однор. обстав.



5 зупинка

Величезне синє море зустріло нас привітно. Його хвилі ніжними, лагідними погойдуваннями натякали, що вони радіють нам.

- Чим цікаве море Означень?

- Як відрізнити неоднорідні означення від однорідних?



1. Вправа «Додай блиску і об’єму»: Оберіть речення, яке б ви хотіли поширити однорідними (неоднорідними) означеннями.

… …. …. хмари снували над горами.

Над … …. землею починається ранок.

2. Самоконтроль

Знайдіть означення, підкресліть їх. Визнач у реченнях однорідні (А) та неоднорідні (Б) означення.



А 1. Весна прийшла в Донбас рання, буйна, дружна.

Б 2. Велике тютюнове листя зразу обплутало мене.

А 3. Іноді тільки ловив несподівано її очі – глибокі, пильні, допитливі.

Б 4. Ще очі дивились мрійно кудись за вікно в місячну морозну ніч.

Б 5. Синє небо розгортало своє безкрає поле.

А 6. Холодний, колючий вітер гнав низько над землею важкі хмари.

Відповіді: АБАББА

6 зупинка. А ось і Острів Узагальнювальних Слів при ОЧР.

Скласти речення за поданими схемами.

1. УС: О і О, О і О.      

2. УС: О, О, О – …

- Які розділові знаки ставляться при узагальнювальних словах?

- Від чого це залежить? Зробіть висновок: що таке УС?



І ось ми біля дверей резиденції королеви Пунктуації. А щоб потрапити всередину, необхідно вступити у вирішальний двобій із вартовими, які приготували для вас завдання.

Гра «Перехресний бій»

Завдання: поєднайте речення й умови постановки розділових знаків так, щоб одне другому відповідало.

Кома ставиться перед протиставним сполучником.




Не наука й труд, а знання манливо кличуть.


Кома не ставиться між неоднорідними означеннями.




Хороща-хороша голубоока дівчина.

Кома ставиться між ОЧР, з’єднаними повторюваним сполучником.




І роси, і птахи, і трави з зорею вітають мене.


Кома ставиться між парами, якщо з’єднані попарно.




На поля і дороги, стежинки і ліс падають сніжинки.

Кома не ставиться перед одиничним сполучником.




Він нічого про це не знав і не відав.

Кома ставиться, якщо ОЧР поєднуються безсполучниковим зв’язком.




Недарма весна нас охотить до дії, руху, поривань.

Двокрапка ставиться перед однорідними членами речення, коли вони стоять після узагальнювального слова.




У Карпатських лісах ростуть такі дерева: ялина, сосна, смерека.

Тире ставиться після однорідних членів речення, коли вони стоять перед узагальнювальним словом.




На річці, в лісі, на полі – всюди німа тиша.


Наша подорож закінчується. Усі перешкоди подолано. Ви були дружними, активними, впоралися з усіма завданнями. Ми на місці, але чому ж нас ніхто не зустрічає?

КОРОЛЕВА. Друзі! Ви так сумлінно працювали, що навіть не помітили, що я, Королева Пунктуація, протягом усієї подорожі була серед вас, пильно стежила за вашою роботою. Ви молодці! Навели лад у моєму королівстві, розставили по місцях усі розділові знаки. Дякую за допомогу і запрошую вас на чай з чарівними тістечками. Прошу, пригощайтесь. Тістечка не прості – на кожному з них – завдання: незакінчені речення. Ви повинні їх продовжити.

VІ. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Незакінчені речення»

  • Однорідні члени речення – це ….

  • Однорідними бувають такі члени речення …

  • Тип зв’язку однорідних членів речення буває …

  • Означення бувають …

  • Розділові знаки при узагальнюючих словах…

VІІ. Домашнє завдання.

Діти, дякую за роботу. Спікери груп стежили за вашою роботою, оцінювали її. Найактивнішими були… Діти, здайте, будь ласка, зошити, спікери – аркуші оцінювання. Я перегляну ваші зошити, врахую оцінку спікера та ваші відповіді і виставлю оцінки за урок. А зараз запишіть домашнє завдання:



  1. § 18-22 повторити, вправа № 235 (розставити розділові знаки).

  2. А для творчих – написати лист королеві Пунктуації, використовуючи однорідні члени речення.

Додаткові завдання:

1. Гра „Спіймай помилку” (в групах)

Знайдіть неправильне твердження і сформулюйте його за правилом.



  1. Якщо узагальнювальне слово стоїть перед однорідними членами, то після узагальнювального слова ставимо тире (ус - О,О,О)?

  2. У реченні ставимо саме такі розділові знаки:

Я нарву найкращих квітів: купчаків, жоржин, леліток.

  1. Однорідні члени речення вимовляємо з перелічувальною інтонацією.

  2. У реченні розділові знаки поставлено правильно.

Роси, легенький ранковий туман, п’янкий любисток, маковий цвіт і калину: все це любити мене навчила мати.

Кома ставиться перед протиставним сполучником.




Не наука й труд, а знання манливо кличуть.

Кома не ставиться між неоднорідними означеннями.





Вузька польова дорога одразу за селом пірнає в ранковий розлив туману.

Кома ставиться між ОЧР, з’єднаними повторюваним сполучником.




І роси, і птахи, і трави з зорею вітають мене.


Кома ставиться між парами, якщо з’єднані попарно.




На поля і дороги, стежинки і ліс падають сніжинки

Кома не ставиться перед одиничним сполучником.




Він нічого про це не знав і не відав.

Кома ставиться, якщо ОЧР поєднуються безсполучниковим зв’язком.




Недарма весна нас охотить до дії, руху, поривань.

Двокрапка ставиться перед однорідними членами речення, коли вони стоять після узагальнювального слова.




У Карпатських лісах ростуть такі дерева: ялина, сосна, смерека.

Тире ставиться після однорідних членів речення, коли вони стоять перед узагальнювальним словом.




На річці, в лісі, на полі – всюди німа тиша.


ПРЕДМЕТ: РОСІЙСЬКА МОВА

Клас 6


Имя существительное.

Склонение. Падежные окончания

Підготувала

Кузнєцова М.В.,

вчитель російської мови і літератури

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5

Типы склонения имен существительных. Падежи имен существительных.



Цели: углубить знания учащихся о типах склонения имен существительных- постоянном признаке этой части речи; вырабатывать навыки правильного написания падежных окончаний; дать определение понятиям: прямой падеж, косвенные падежи.

Тип урока: объяснение нового материала.

Оборудование: учебник, учебные тексты, карточки с индивидуальным заданиями, мультимедийная презентация, памятки.

Ход урока

І. объяснения темы и цели урока

ІІ. Актуализация опорных знаний учащихся

  1. Проверка домашнего задания (взаимопроверка)

  2. Проверка опережающего задания

Работа над самообразовательной деятельностью учащихся: составление памятки «Имя существительное» (индивидуальные задания)

  1. Фронтальный опрос.

Вопросы

  1. Что называют именем существительным?

  2. Как изменяется имя существительное?

  3. Перечислите основные признаки имени существительного?

  4. Как определить род имени существительного?

  5. Какие имена существительные называются собственными, а какие нарицательными?

  6. С какой буквы пишутся имена собственные?

  7. Какие имена существительные называются одушевленными, а какие неодушевлёнными?

  8. Каким членом предложения может быть имя существительное?




  1. Работа с карточками (индивидуальные задания во время фронтального опроса)

  2. Закрепляем пройденный материал.

Определить род имен существительных, распределяя в три колонки по родам : м.р. , ж.р. и с.р.

Картофель, пальто, трамвай, ведерко, рояль, полотенце, пюре, кино, туфля, заря, фамилия, какао, тюль, врач, метро, мощь, овощ, дочь, шалаш, гость, самбо.



ІІІ. Работа над темой урока

  1. Слово учителя.

Объяснение нового материала

Один и тот же падеж у разных имен существительных бывает выражен разными окончаниями. Если сравнить винительный падеж у существительных доска, альбом, степь, то мы получим соответственно: доску, альбом, степь. В двух словах – нулевое окончание. В творительном: доской, альбомом, степью. Подобные различия наблюдаются и в других падежах. Разряды имен существительных, имеющие одинаковые падежные окончания, называют типами склонения. Например, слова доска, стрела, юноша, дядя относятся к одному склонению; слова степь, мышь, свежесть- к третьему. Склонение – это постоянный признак имени существительного.



  1. Работа с таблицей «Три склонения имен существительных»

Падежные

вопросы


Единственное число

І склонение

ІІ склонение

ІІІ склонение

Ж.р. М.р

М.р ср.р

Ж.р.

И.п. кто? что?

Яблоня юноша

Карта -а



апрель поле -е

дар окно -о



степь

мышь


Р.п. кого? чего?

яблони -и юноши

Карты -ы



апреля -Я поля

дараокну



степи -И

мыши



Д.п. кому?

чему?


яблоне -е юноше

карте



апрелю -Ю полю

дару -У окну



степи -И

мыши



В.п. кого? что?

яблоню юношу

карту



апрель поле –е

дар окно



степь

мышь


Т.п. кем? чем?

яблоней -ей юношей

картой -ой



апрелем -ем полем

даром -ом окном



степью

мышью



П.п. о ком?

о чем?


(о) яблоне (о) юноше

(о) карте



(об) апреле поле

(о) даре окне



(о) степи -И

(о) мыши


Внимательно рассмотрите карточку с таблицей «Три склонения существительных». Ответе на вопросы.

- Какие существительные относятся к первому склонению?

Приведите собственные примеры.

- Какие существительные относятся ко второму склонению? Приведите собственные примеры.

- Какие существительные относятся к третьему склонению? Приведите собственные примеры.

- Расскажите о правописании мягкого знака после шипящих в существительных второго и третьего склонения.


  1. Задание на закрепление.

Прочитайте записанный на доске текст. Укажите падеж существительного арбуз. Сравнить падежные окончания по таблице.

Вырос арбуз. Он огромный и сладкий.

Скоро арбуз не стало на грядке.

Папа взволнован, расстроен, чудак,

В поисках плода залез на чердак.

Надо б арбузу еще подрасти,

Я же решил свой арбуз унести.
Стану арбузом друзей угощать,

Как я его охранял, вспоминать.

Вот на арбузе уселась пчела-

Стала от сока она весела.




  1. Разноуровневые задания

І вариант

Выписать имена существительные в единственном числе по склонениям. Определить падеж, выделить окончания (использовать таблицу).

ІІ вариант

Выписать имена существительные во множественном числе. Определить падеж, склонение и род (поставив в единственное число), выделить окончания.

Попугай не дружил с бегемотом,

с черепахой, слоном, кашалотом,

с обезьянкой Мими, куланом,

а дружил лишь с одним чемоданом.

В чемодане лежали вещицы,

без которых житья нету птице:

лоскуток, горсть зерна, два банана,

прошлогоднее перья, панама,

ворох тряпочек, разных бумажек,

и осколочек зеркальца даже;

лапка мухи, засохший кузнечик,

и заклепки для конских уздечек.

Это мелочью он обзавелся,

а с друзьями давно разошелся.


  1. Работа с учебником.

Страница 57-59

Упражнение 144, стр. 159.



  1. Физминутка

  2. Объяснение учителя

Падеж – словоизменительная категория имен существительных, выражающих отношение обозначаемого существительного существительным предмета к другим предметам, действия, явлениям, признакам.

Именительный падеж называется прямым падежом, он никогда не употребляется с предлогом. Остальные падежи называются косвенными, у каждого падежа есть свой набор предлогов. Если все косвенные падежи могут либо иметь предлог, либо не иметь, то предложный падеж никогда без предлога не выступает.



8.Ознакомление с карточкой «Падежи имени существительного»

(Карточки лежат на партах перед каждым учащимся)



9.Задание на закрепление.

Запишите в тетрадь пословицы. Определите, в каком падеже стоят выделенные существительные.

Весенний день год кормит. Маленькая течь может привести к гибели большой корабль. Умелый воин в бою не дрогнет. Солдат без командира, что бочка без обруча.



10.Задания по вариантам.

І вариант

Вставьте в необходимых местах мягкий знак, обращая внимание на склонение существительных.

Ноч…, решение задач…, помощ…, этаж…, радость встреч…, программа передач…, капли с крыш…, этаж…, малыш…, луч… .



ІІ вариант

Определите склонение существительных, вставьте, где необходимо мягкий знак. Стремя словосочетаниями составьте предложение.

Идти через рож…, сухой камыш…, ровно в полноч…,сторож… у ворот, полевая мыш…, обилие рощ…, громада туч….



ІІІ вариант

Правильно запишите окончания существительных, учитывая их склонение и падеж.

На знамен…, на ветк… черемух…, о решительност…, к гореч…, по истори…., на лужайк…, к молодеж…, в пламен…, к свобод….


ІV. Закрепление изученного материала

Вопросы к учащимся.

  1. Что называют склонением?

  2. Сколько склонений в русском языке?

  3. Сколько склонений в русском языке? Перечислите их.

  4. Назовите вопросы падежа.

V. Домашнее задание

  • Выучить теорию: учебник, стр. 57-59;

  • Средний уровень: выполнить упр. 145;

  • Достаточный уровень: выполнить упр. 147;

  • Высокий уровень: составить таблицу из 15 слов, (І скл.-5 слов, ІІ скл.-5 слов, ІІІскл. – 5слов.),используя памятку.


VІ. Тест «На закуску»

1) Укажите имя существительное

а) трудиться; б) трудовой;

в) трудоголик ; г) трудно.

2) Укажите имена собственные

а) Аленка(имя); б) «Аленка»(шоколад);

в) воробей ; г) одессит.

3) Укажите одушевленные имена существительные

а) дерево; б) собака;

в) человек; г) общество.

4) Какого признака нет у имени существительного?

а) Рода; б) времени;

в) падежа; г) склонение.

5) Выберите существительное общего рода:

а) народ; б) молодежь;

б) симпатяга; г) бумага.

6) Какое существительное имеет форму только единственного числа?

а) молоко; б) пирожное ;

в) крупа ; г) макароны.

ПРЕДМЕТ: АНГЛІЙСЬКА МОВА

Клас 9


Технології в нашому житті

Підготувала

Московка І.С.,

вчитель англійської мови

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12

Тема уроку: Технології в нашому житті

Мета уроку: 1. Активізувати лексику теми.

2. Удосконалювати техніку читання.

3. Практикувати учнів в аудіюванні.

4. Продовжувати формувати навички діалогічного та

монологічного мовлення.

5. Тренувати учнів у вживанні речень з дієсловами

пасивного стану.

6. Навчати учнів обґрунтовувати власну точку зору.

7. Розвивати творчі здібності та пізнавальний інтерес.

8. Виховувати культуру спілкування.

9. Виховувати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: - підручник для 9 класу ЗНЗ з англійської мови

А.Несвіт “ Ми вивчаємо англійську мову”

Київ “Генеза” 2009, 288 ст.;

- Робочий зошит для 9 класа О.М.Павлюченко

“Англійська мова” -“ Ранок” 2011, 96 ст.

(до підручника А. Несвіт);

- стаття з газети “Digest”- “ Key Dates in Science”


  1. № 17;

-комп’ютер, диск, текст вірша“Bare Necessities”

9th FORM



TECHNOLOGIES IN OUR LIFE.

I.Greeting T: Good morning, everyone. I am glad to see you. I hope you are fine.

Ps: Good morning, teacher. We are glad to see you, too.

We hope you are fine, too.

T: How are you, Max? / Vlad, Vicky, etc. /

Ps: I’m fine / feel good, O’K /. I feel like a new penny / like number 1,

like million dollars, like the hub of the Universe /



II. Aim of

the lesson T: Today we have an unusual lesson – we have guests today. They

are our principal and vice-principal, teachers of English from our

town. The theme of our lesson today is “Technologies in Our

Life”. How do you think what we are going to do at the lesson

today?

Ps: We are going to speak English as much as possible and enjoy



our lesson.

… to work hard and to get good marks.

… to check our homework and correct mistakes if any.

… to be attentive, friendly and tolerant.

… to improve our reading, writing, listening and speaking skills.

… to work in groups and in pairs.

… to speak about pros and corns of technology.

… to write an acrostic about science and technology.

… to please our teacher, our parents and ourselves.

… at the end of the lesson to make a conclusion.

… to have good marks and to feel good, etc.

III. Warming up “ Check your memory” guess what is it?


  1. A piece of electronic equipment which you use to listen to programmes that are broadcast, such as music and news.( a radio )

  2. A piece of equipment used to take photographs or make films or television programmes. ( a camera )

  3. A type of oven that cooks food very quickly using very short electric waves instead of heat. ( a microwave oven )

  4. The system of communication that you use to have a conversation with someone in another place. ( a telephone )

  5. A machine for stitching cloth or clothes together. ( a sewing mashine )

  6. An electric machine that stores information and uses programs to help

you find, organize or change the information. ( a computer )

  1. A machine for washing clothes. (a washing machine )

  2. A large piece of electrical equipment, shaped like a cupboard, used for

keeping food and drink cool. ( refrigerator )

  1. The glass part of an electric light that the light shines from. ( a bulb )

  2. A vehicle that flies in the air and has wings and at least one engine.

( a plane )

IV. Main body of the lesson.

1.We live in the world which is full of different helpful devices and very

often we even don’t think when and whom they were invented by. More

and more inventions make our life warmer, longer, easier, more comfort-

table and pleasant.

Now you are going to work in groups. I suggest you the article from the

newspaper “DIGEST” - “Key Dates in Science”. Your task is to look the

article through and chose 5 the most important inventions for the

humanity. (time setting 5 min.) Appendix I



2. Now I suppose you’ve got some new and useful information about

inventions and inventors during 20 centuries time and now you can

do a quiz on the matter.( time setting 3 minutes )

Match the names of the inventors with their inventions:




  1. Alexander Graham Bell

  1. a sewing machine

  1. Konrad Zuse

  1. Penicillin

  1. Paul Nipkow, Charles Jenkins, John Baird, Philo

Farnsworth, Vladimir Zworykin

c)a computer mouse

  1. Hans Wilhelm Geiger

  1. a microwave oven

5) Nicolas Joseph Cugnot, Karl Benz

e)a telephone

6) Rudolf Diesel

f)a computer

7) Joseph Nicephone Niepce, Louis-Jacques-Mand

Daguerre


g) cell/mobile phone



8) Percy Spencer

h) the radio

  1. Douglas Engelbart

i)x-rays

10) Barthelemy Thimonnier, Walter Hunt, Isaac Singer

j) photography

11) William Conrad Roentgen

k) a car

12) Alexander Fleming, Andrew Moyer

l) Geiger counter

13) Guglielno Marconi

m) a television

14) Dr. Martin Cooper

n) diesel engine

The keys : 1e, 2f, 3m, 4l, 5k, 6n, 7j, 8d, 9c, 10a, 11i, 12b, 13 h, 14g


3. I am sure you will agree with me that a telephone has become one of

the most successful invention in the 20th century, especially a mobile

one. Now you are suggested to listen to the poem about a mob.phone

“Bare Necessities” and to give your opinion about the matter.



( listening to the poem ) Appendix II

4. It goes without saying you use your mob.phone for different purposes,

but the most often it is used for talking, communication. Your home-

assignment for today was to get ready with a tel. call to a friend. So

you are welcome. ( talking on the phone )



5. Another way of using a computer or a mob. phone is a possibility to

to write letters, that is e-mail – electronic letters, which is very quick

and really exciting. In our WB we have an example of such letter and

the information in this letter is mixed. Your task is to put the letter in

the correct order. Ex.2 p.54 in WB. ( doing the ex. )
6. Thanks a lot, you really worked hard. And now a piece of reading –

open your textbooks on page 97 ex.9. There is the text “ How Has

Modern Technology Affected Our Lives?” What should you do in

this exercise? ( doing the ex. and making a summary )


7. Sure, every generation has its own inventions and inventors and

it is not a secret that there are benefits as well as disadvantages

about new technologies. Now you are going to work in groups

and make a list of pros (advantages) and corns (disadvantages)

of new technologies. ( time setting 5 minutes )
8. Good of you! Well done! Thanks.

Next step of our lesson is some grammar exercises – Passive Voice.

Let’s practice our grammar skills.

( WB ex.1, p.53 ) and Reported Speech ( WB ex.2, p. 55 )


9. And now the next hometask – an acrostic about SCIENCE and

TECHNOLOGY.

Some sayings, proverbs or quotations on the theme.

IV.Getting marks and making the conclusion of the lesson.

Our lesson is coming to the end and I’d like to emphasize you did your

best during the lesson. Thanks a lot for being active and creative. All the

pupils’ marks are of high level.

And now let’s make the conclusion of the lesson.

T: What have we done at the lesson today ?

Ps: We have spoken about technology and how it affects our life.

We have improved our reading, writing, listening and speaking skills.

We have worked in pairs and groups.

We have checked our homework and corrected mistakes.

We have been hardworking, friendly and tolerant; etc.
V. Homeassignment

Appendix III

TECHNOLOGIES IN OUR LIFE FEEDBACK



Name

Activities

Very well

Good



Not good



Notes

Beginning the lesson

I will do my best at the lesson and get … mark













Summing up

Warming up
















Work in pairs
















Work in groups
















Reading skills
















Grammar skills
















Creating a poem

/an acrostic/


















Sayings, proverbs, quotes
















Making conclusion
















Being active and hard-working
















Being friendly, helpful and

tolerant














ПРЕДМЕТ: АНГЛІЙСЬКА МОВА

Клас 11


Діалогічне мовлення.

Враження від картини

Підготувала

Плахотникова Н.І.,

вчитель англійської мови

Красноармійського

навчально-виховного комплексу





Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал