1. Обладнання безпеки для всіх груп автомобілів Каркас безпеки Ремені безпекиСторінка1/2
Дата конвертації15.06.2017
Розмір0.5 Mb.
  1   2
Технічні вимоги до автомобілів, ATV та UTV для трофі-рейдів на 2011

Зміст

1. Обладнання безпеки для всіх груп автомобілів

1.1. Каркас безпеки

1.2. Ремені безпеки

1.3. Головний вимикач електроустаткування

1.4. Буксирувальні провушини, стропи, шакли

1.5. Дах

1.6. Вогнегасник

1.7. Шоломи

1.8. Медична аптечка

1.9. Засоби зв'язку

2. Серійні позашляхові автомобілі (група ТР1)

2.1. Визначення

2.2. Межі дозволених змін

2.3. Посилення

2.4. Маса автомобіля

2.5. Двигун

2.6. Трансмісія

2.7. Підвіска

2.8. Колеса (колісні диски) і шини

2.9. Електроустаткування

2.10. Паливна система

2.11. Кермове управління

2.12. Кузов і рама

2.13. Лебідка і додаткове обладнання

3. Підготовлені позашляхові автомобілі (група ТР2)

3.1. Визначення

3.2. Межі дозволених змін

3.3. Посилення

3.4. Маса автомобіля

3.5. Двигун

3.6. Трансмісія

3.7. Підвіска

3.8. Кермове управління

3.9. Колеса (колісні диски) і шини

3.10. Гальмова система

3.11. Електроустаткування

3.12. Паливна система

3.13. Кузов і рама

3.14. Лебідка і додаткове устаткування

4. Спеціальні позашляхові автомобілі (група ТР3)

4.1. Визначення

4.2. Межі дозволених змін

4.3. Маса автомобіля

4.4. Двигун

4.5. Трансмісія

4.6. Підвіска

4.7. Кермове управління

4.8. Колеса (колісні диски) і шини

4.9. Гальмова система

4.10. Електроустаткування

4.11. Паливна система

4.12. Кузов і рама

4.13. Лебідка і додаткове устаткування

5. Устаткування безпеки для квадроциклів

5.1. Шоломи

5.2. Медична аптечка

6. Квадроцикли (група ATV)

6.1. Визначення

6.2. Межі дозволених змін

6.3. Колеса (колісні диски) і шини

6.4. Акумулятор

6.5. Світлотехнічне устаткування

6.6. Захист

6.7. Бампер

6.8. Лебідка

7. Позашляхові автомобілі вільной конструкції (група Open 33)

7.1. Визначення

7.2. Межі дозволених змін

7.3. Маса автомобіля

7.4. Двигун

7.5. Трансмісія

7.6. Підвіска

7.7. Кермове управління

7.8. Колеса (колісні диски) і шини

7.9. Гальмова система

7.10. Електроустаткування

7.11. Паливна система

7.12. Кузов і рама

7.13. Лебідка і додаткове устаткування

8. Пліч-о-пліч (група UTV)

8.1. Визначення

8.2. Межі дозволених змін

8.3. Колеса (колісні диски) і шини

8.4. Акумулятор

8.5. Світлотехнічне обладнання

8.6. Каркас безпеки. захист

8.7. Бампер

8.8. Рама

8.9. Лебідка і додаткове обладнання

8.10. Додаткові каністри

8.11. Система охолодження

8.12. Паливна система


  1. Обладнання безпеки для всіх груп автомобілів

1.1.Каркас безпеки.

1.1.1.Для автомобілів группи ТР1 – рекомендується.

1.1.2.Мінімально має бути присутня головна запобіжна дуга (додаток №1). 
Матеріал: Всі елементи каркаса безпеки повинні виготовлятися з безперервного відрізка холоднотягнутої безшовної труби (починаючи з місць кріплення до кузова (до шасі, кабіни або вантажної платформи). Виготовлення дуг з відрізків труб, з'єднаних зварюванням або іншими способами не дозволяється. 
Труби повинні бути зігнуті процесом холодного гнуття, і радіус згину по осьовій лінії має дорівнювати, принаймні, трьом діаметрам труби. Згини труб мають бути плавними, без складок і зминання стінок. 
Якщо переріз труби в процесі згину набуває овальної форми, відношення мінімального поперечного розміру до максимального має бути не менше 0,9. 
Мінімально допустимі діаметр і товщина стінки труб каркаса безпеки:

  • Головна дуга або бічні дуги і їх з'єднання : труба 45х2,5 або 50х2,0 мм.

  • Решта елементів каркаса : труба 38х2,5 або 40х2,0 мм.

Монтажна опора має бути приварена до труби каркаса безпеки, товщина цієї пластини повинна бути не менше 3 мм і горизонтальна площа - не менше 120 кв.см. 
Не дозволяється безпосередньо приварювати каркас до кузова або до шасі, тільки через опорні пластини.

Дозволити кріпити до каркасу безпеки (головна запобіжна дуга, задні упори, діагональний елемент) кронштейнів для кріплення такелажу, обладнання, тощо шляхом свердління та зварювання.1.1.3.У місцях, де частини тіл водія й штурмана або їх захисні шоломи можуть контактувати з каркасом безпеки, рекомендується встановити захисні чохли, виготовлених з пружного матеріалу, що не підтримує горіння.

1.2.Ремені безпеки.

1.2.1.Автомобілі повинні бути обладнані для всіх членів екіпажу щонайменше триточковими автомобільними ременями безпеки заводського виробництва. Ремені мають бути закріплені на кузові або шасі автомобіля. Рекомендується використання штатних точок кріплення ременів. Для автомобілів початково не обладнаних ременями безпеки, дозволяється кріплення ременів до додаткового поперечного елемента каркаса безпеки.

1.3.Головний вимикач електроустаткування.

1.3.1.Для автомобілів группи ТР1 – рекомендується.

1.3.2.Автомобіль повинен бути обладнаний головним вимикачем усіх електричних ланцюгів (акумулятора, стартера, генератора, освітлення, сигналізації, запалення, і т.ін., за винятком електролебідок). Він має працювати без утворення іскри й бути доступний для всіх членів екіпажу. Вимикання всіх електричних ланцюгів повинне супроводжуватися зупинкою двигуна, незалежно від його типу (бензиновий або дизельний).

1.4.Буксирувальні провушини, стропи, шакли.

1.4.1.Автомобіль повинен бути обладнаний буксирувальними вушками, щонайменше одним, встановленою спереду, і щонайменше одним, встановленим позаду автомобіля. Буксирувальні вушка повинні кріпитися до рами автомобіля або кузова, якщо автомобіль має несучий кузов. Вушка мають бути міцними, мати замкнуту форму, діаметр отвору не менше 60 мм, яскравого (червоного) кольору. Дозволено встановлення автомобільних буксирувальних пристосувань на зразок «гак» заводського виробництва.

1.4.2.Трос лебідки, подовжувач троса, стропи, кріпильний гак, скоби (шакли) такелажів і блоки, які використовуються разом із лебідкою, повинні витримувати зусилля на розрив, що дорівнює двократному максимальному зусиллю лебідки.

1.4.3.Автомобіль повинен бути укомплектований плоскою корозахисною стропою, завширшки щонайменше 60мм.

1.4.4.Заборонені до використання побутові й будівельні мотузки, побутові стропи. Дозволені лише фірмові цільові динамічні стропи промислового виробництва.

1.5.Дах.

1.5.1.Для автомобілів категорії ТР1 – рекомендується.

1.5.2.Автомобілі повинні мати жорсткий металевий дах (захист) над кабіною / відсіком екіпажу. При цьому по ширині цей дах повинен бути не менше ширини верхньої частини рамки лобового скла, а по довжині тягнутися від рамки лобового скла до найбільш віддаленої від неї однієї з вертикальних площин, що проходить через задні ребра спинок передніх сидінь або головну дугу каркаса безпеки.

1.5.3.Допускаються пластикові дахи заводського виробництва.

1.6.Вогнегасник.

1.6.1.Автомобілі повинні бути обладнані вогнегасниками заводського виробництва, що містять не менше 4 кг вогнегасного складу (брометил, вуглекислота, вогнегасний порошок), зосередженого в одному або двох балонах. Наявність манометрів обов'язкова (на балонах).

1.6.2.Застосування пінних вогнегасників не допускається.

1.6.3.Вогнегасники мають бути розташовуватися в досяжних місцях для водія та штурмана. Кріплення вогнегасника повинно бути надійним, але забезпечувати швидке знімання його без застосування інструменту в разі пожежі, тобто дві сталеві стрічки зі швидкознімними защіпками.

1.7.Шоломи.

1.7.1.Шоломи, що використовуються на етапах всіх офіційних змагань з трофі- рейдів, повинні мати жорстку зовнішню енергопоглинаючу поверхню (пінополіуретанову, пінопластову і т.ін.) внутрішню вставку, що є невід'ємною частиною конструкції шолома, і вентиляційні отвори. Рекомендується застосування шоломів для рафтингу, для гірських велосипедів, гірськолижних або хокейних. Дозволяється застосування автомобільних або мотоциклетних шоломів, стандартів Е22 і вище.

1.7.2.Не допускається застосування будівельних касок, шоломів для дорожніх велосипедів, танкових або інших м'яких шоломів.

1.8.Медична аптечка.

1.8.1.Автомобілі повинні бути укомплектовані автомобільною аптечкою. Всі складові аптечки мусять відповідати терміну придатності і не мати видимих слідів пошкодження упаковки. Аптечка повинна бути в доступному місці ій мати водонепроникне упакування.

1.9.Засоби зв'язку.

1.9.1.Для забезпечення заходів безпеки і своєчасності надання медичної допомоги рекомендується обладнати автомобілі радіостанціями (частоти за узгодженням з організаторами змагань), а екіпажу мати при собі стільникові або супутникові телефони.

2.Серійні позашляхові автомобілі (група ТР1)

2.1.Визначення.

2.1.1.Серійні позашляхові легкові автомобілі колісної формули 4х4, випущені в кількості не менше ніж 1000 ідентичних екземплярів, що мають щонайменше два місця для сидіння.

2.1.2.Відповідальність за докази серійності автомобіля загалом і його окремих вузлів і агрегатів покладена на учасника. При технічній інспекції автомобілів дозволяється порівняння деталей автомобілів із серійними деталями або каталогом завода-виробника.

2.1.3.Допуск до офіційних змагань ФАУ автомобілів, що не повною мірою відповідають цим вимогам, перебуває виключно в компетенції робочої комісії ФАУ з трофі-рейдів. Письмовий запит, з описом відмінностей, слід надіслати до комісії, не пізніше ніж за місяць до початку змагання, у якому планується участь цього автомобіля.

2.1.4.Автомобіль, конструкцію якого Технічна комісія визнала небезпечною, не може бути допущений Спортивними Комісарами до змагання.

2.2.Межі дозволених змін.

2.2.1.Будь-які зміни, не обумовлені в даних вимогах, безумовно, ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ.

2.2.2.Будь-яка зношена або пошкоджена деталь може бути замінена тільки деталлю, що замінюється ідентично.

2.2.3.Всі автомобілі повинні перебувати на обліку в органах Державної дорожньої інспекції й мати офіційний дозвіл на рух дорогами загального користування (мати державний номер, талон технічного огляду, що діє, або відмітку про пройдений технічний огляд).

2.3.Посилення.

2.3.1.Дозволяється посилення будь-якої деталі за умови, що використовуваний матеріал повторює форму посилюваної деталі, якщо інше не обумовлене конкретним пунктом даних технічних вимог.

2.4.Маса автомобіля.

2.4.1.Маса автомобіля повинна бути не менше 800 і не більше 3500 кг.

2.4.2.При зважуванні всі баки, що містять рідини (мастило, охолодження, гальма, підігрів і т.ін.) слід заправляти до нормального рівня, вказаного виробником. Виняток становлять бачки склоочисника й очисника фар, баки системи охолодження гальм, паливні баки і баки вприскування води, які під час зважування мають бути порожні. Повинні бути видалені з автомобіля такі елементи:

2.5.Двигун.

2.5.1.Повітряний фільтр. 
Дозволяється робити отвір у панелях кузова / моторного відсіку, за винятком моторного щита, для забезпечення двигуна повітрям, і розміщувати в цьому отворі трубу повітрозабірника (шноркель). За жодних обставин шноркель не може бути виведений (або проходити) через відсік екіпажу.

2.5.2.Система живлення:

2.5.2.1.Дозволяється встановлення додаткових паливних фільтрів за умови, що вони не будуть розміщені в салоні.

2.5.2.2.Привод акселератора можна замінити або дубльовати іншим, незалежно від того, оригінальний він чи ні.

2.5.3.Система запалювання.

2.5.3.1.Дозволяється зміна місцерозташування елементів системи запалення в межах моторного відсіку.

2.5.3.2.Дозволяється застосування грязезахисних чохлів для котушки, розподільника запалювання й високовольтних проводів.

2.5.3.3.Дозволяється заміна контактної системи запалювання на безконтактну й навпаки.

2.5.4.Система охолодження.

2.5.4.1.Дозволено зняття або встановлення жалюзі (екрана) та їх приводу перед радіатором, проте зовнішній вигляд автомобіля при цьому не може бути змінений.

2.5.4.2.Вентилятор і його привод можуть бути змінені й/або видалені. Кількість вентиляторів і їх розмір не обмежуються.

2.5.5.Система випуску відпрацьованих газів.

2.5.5.1.Система випуску відпрацьованих газів повинна виступати за периметр кузова автомобіля, при огляді зверху, не менш ніж на 20 мм та не більш ніж на 100 мм.

2.5.5.2.Система випуску повинна загалом, при зовнішньому огляді, відповідати конструкції заводу-виробника. Проте додатково дозволяється:

  • встановлення додаткових кріплень системи випуску до кузова/рами автомобіля;

  • виведення випускного тракту вверх/убік після останнього глушника. При цьому має бути забезпечений захист з метою запобігти опікам від нагрітих елементів системи, з якими можуть зіткнутися люди, що перебувають зовні автомобіля.

2.6.Трансмісія.

2.6.1.Дозволяється встановлювати диференціал, що блокується, за умови, що його встановлено в оригінальний картер.

2.7.Підвіска.

2.7.1.Дозволяється встановлювати будь-які амортизатори за умови збереження їх типу (телескопічний, важільний і т.ін.), принципу дії (гідравлічний, фрикційний і т.ін.) і точок кріплення. 
Роз'яснення: Газонаповнені амортизатори за принципом дії слід розглядати як гідравлічні.

2.7.2.Пружний елемент. 
Гвинтові пружини: Довжина довільна, як і число витків, діаметра прутка, зовнішній діаметр, тип пружини (прогресивний чи ні), зовнішній діаметр і форма опор пружин. 
Листові ресори: Довжина, ширина, товщина й вертикальне викривлення - довільні. Число листів не обмежується. 
Торсіони: Діаметр не обмежується.

2.7.3.Дозволено переносити обмежувачі ходу підвіски.

2.8.Колеса (колісні диски) і шини.

2.8.1.Заборонена будь-яка додаткова фіксація боковин шин на диску (бедлоки, аерлоки, зміни висоти хампа диска тощо), окрім клею.

2.8.2.Забороняється змінювати рисунок протектора шин методом нарізки.

2.8.3. Дозволяється застосування тільки автомобільних пневматичних шин, зовнішній діаметр яких при вимірюванні не перевищує 839мм/33". Для автомобілів з бортовими редукторами 787мм/31". Методика вимірювання: Виміри проводяться на шинах, накачаних до тиску в 1,5 атм., по прямій лінії, що проходить через центр шини і не є вертикальною відносно землі (при вимірюванні не беруться до уваги природні проминання шини). Вимірювання проводиться на всіх шинах (включаючи запасні, змінні тощо), використовуваних надалі на змаганнях. Ширина шини не повинна перевищувати 292 мм/11,5".  • Вимірювання проводиться на всіх шинах (включаючи запасні, змінні й т.ін.), використовуваних надалі на змаганнях.

  • Вимірювання проводяться на шинах, накачаних до тиску 1,5 атм.

  • Ширина шини не повинна перевищувати 292 мм/11,5".

2.9.Електроустаткування.

2.9.1.Дозволяється доповнення реле і плавких запобіжників у електричні ланцюги, подовження або доповнення електричних кабелів. Електричні кабелі та їх кожухи довільні.

2.9.2.Акумулятор.

2.9.2.1.Марка і ємність акумулятора(-ів) довільні, проте їх кількість, передбачена виробником, має бути збережена.

2.9.2.2.Кожний акумулятор повинен бути надійно закріплений (щонайменше заводське кріплення), а його клеми закриті суцільною діелектричною кришкою (пластик / гума).

2.9.3.Генератор.

2.9.3.3.Марка й потужність генератора не обмежуються, як і його положення в моторному відсіку, проте система приводу (ремінна, ланцюгова тощо) не може бути змінена.

2.9.3.3.Регулятор напруги не обмежується. Його положення може бути змінене, але він не може бути розміщений у кабіні, якщо це не його оригінальне розташування.

2.9.4.Світлотехнічне устаткування.

2.9.4.1.Додаткове світлотехнічне устаткування не обмежується, проте воно має відповідати вимогам ПДР. Штатне світлотехнічне устаткування має перебувати в робочому стані хоча б на момент передстартової технічної інспекції.

2.10.Паливна система.

2.10.1.Горловина паливного бака(-ів) має бути обладнана кришкою, що забезпечує її надійне закривання.

2.10.2.Забороняється встановлення та/або експлуатація газобалонного устаткування будь-якого типу. У випадку, коли на автомобіль встановлено таке обладнання, газовий балон має бути демонтовано. Демонтований балон не може знаходитися на борту автомобіля. Це обмеженя діє на весь час змагання, від пред'явлення автомобіля для проходження технічної інспекції і до закриття змагання.

2.11.Кермове управління.

2.11.1.Дозволяється заміна кермового колеса на інше.

2.11.2.Дозволяється встановлення підсилювача кермового управління.

2.12.Кузов і рама.

2.12.1.Зовнішній вигляд.

2.12.1.1.Дозволяється встановлення верхніх багажників для кріплення додаткового устаткування.

2.12.1.2.Дозволяється встановлення кронштейнів для зовнішнього кріплення запасного колеса, за умови, що ці кронштейни не виконують ніякої іншої функції.

2.12.1.3.Дозволяються найменші зміни в панелях кузова (радіаторна решітка, бампер і т.ін.) для встановлення лебідки.

2.12.1.4.Якщо на автомобілі застосування розбірні бічні двері, дозволяється знімати верхню частину таких дверей. При цьому зняті деталі не потрібно перевозити в автомобілі під час змагань.

2.12.1.5.Дозволено відновлення раніше обрізаних деталей зварюванням, клепанням та т. ін.

2.12.1.6.Дозволено змінювати матеріал і форму решітки радіатора.

2.12.1.7.Дозволені мінімально необхідні зміни (різання або деформація) крил для встановлення коліс більшого діаметра. За будь-яких умов комплектні колеса (шини разом з дисками), при огляді зверху, мають бути закриті крильми або розширювачами арок на всю їхню ширину та довжину. Встановлення розширювачів повинно бути безпечним.

2.12.2.Захист кузова.

2.12.2.1.Дозволяється застосувати знімний захист знизу кузова, за умови, що він призначений винятково для захисту двигуна, радіатора, трансмісії, випускної системи, паливного бака, і не виконує жодної іншої функції.

2.12.2.2.Дозволяється застосування «антикенгуринної» запобіжної решітки. Вона не повинна виконувати жодних інших функцій, окрім захисної та встановлення додаткових фар чи лебідки. Ця решітка має бути закріплена на бампері.

2.12.2.3.Дозволяється застосування «гілковідбійників». Вони не повинні виконувати жодних інших функцій, окрім захисної.

2.12.3.Бампер. 
Дозволяється змінювати, але не видаляти бампер. Конструкція та матеріал бампера не обмежуються.

2.12.4.Домкрат. 
Дозволяється посилення місць встановлення домкрата і/або зміна їхнього розташування. Кронштейни, що не використовуються, можуть бути вилучені.

2.12.5.Сидіння.

2.12.5.1.Дозволяється замінювати передні сидіння на будь-які інші – автомобільні. Сидіння мають бути надійно закріплені.

2.12.5.2.Дозволяється демонтувати всі сидіння, крім водійського і переднього пасажирського, а також їхні кронштейни.

2.12.6.Інтер'єр.

2.12.6.1.Килими та звукоізоляційне покриття можуть бути вилучені.

2.12.6.2.Дозволяється змінювати або знімати підлокітники дверей і ручки над дверима.

2.12.6.3.Дозволяється знімати декоративні накладки порогів.

2.12.6.4.Дозволяється змінювати, але не видаляти, внутрішню оббивку дверей і салону.

2.12.6.5.Задня знімна полиця у двооб’ємних автомобілях може бути вилучена. Так само дозволяється вилучати її кріплення.

2.12.6.6.Дозволяється застосування будь-яких контрольно-вимірювальних приладів за умови, що їхнє встановлення буде травмобезпечне.

2.12.6.7.Всі органи керування, за місцем їхнього розташування та схемою роботи, повинні відповідати оригінальному автомобілю. Дозволяється їхня модифікація для підвищення зручності керування (подовження важелів коробки передач, роздавальної коробки та стоянкового гальма, встановлення додаткових накладок на педалі і т.ін.).

2.12.6.8.Дозволяється додатково встановлювати таке устаткування комфорту, як опалення, вентиляція, додаткове освітлення, радіо.

2.12.6.9.Дозволяються додаткові відділення до ящика з речами і кишень на дверях.

2.12.6.10.Дозволяється заміна електросклопідіймачів на ручні й навпаки з найнеобхіднішими змінами панелі дверей.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал