Як уберегти себе від нападу не тільки бродячої, але й домашньої собаки?Скачати 162.81 Kb.
Дата конвертації03.04.2017
Розмір162.81 Kb.
c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0434605.wmf


Собака, як відомо, друг людини. Але для людини сторонньої вона може виявитися джерелом цілком серйозної небезпеки. Який напис прикрашає багато дворів? "Обережно, на подвір’ї зла собака!» І це застереження не тільки злодіям, але й добропорядним людямЯк уберегти себе від нападу не тільки бродячої, але й домашньої собаки? • Насамперед, ніколи не потрібно її дражнити. Як правило, собака ніколи не кидається на людину першою. Пса для цього потрібно розлютити. Але можна просто «не сподобатися» тварині, зупинившись біля неї і подивившись їй в очі. Цього собаки не люблять. Ставитися до тварин потрібно з повагою і не торкайтеся до них під час відсутності хазяїна;

 • не торкайте тварин під час сну або їжі;

 • не відбирайте те, з чим собака грає, щоб уникнути її захисної реакції;

 • не годуєте чужих собак;

 • не наближайтеся до собаки, що перебуває на прив'язі;

 • не грайте з хазяїном собаки, роблячи рухи, які можуть бути сприйняті твариною як агресивні;

 • не виказуйте страху або хвилювання перед вороже настроєною собакою;

 • не робіть різких рухів і не наближайтеся до собаки;

 • віддавайте твердим голосом команди, типу: “ Місце, стояти, лежати, фу ”;

 • не починайте бігти, щоб не викликати у тварині мисливського інстинкту нападу й не стати легкою здобиччю;

 • у випадку, якщо ви зазнали нападу собаки, киньте в її бік що-небудь із того, що у вас є під рукою, щоб виграти час;

 • намагайтеся захистити горло і обличчя;

Собаки нападають звичайно так: • Спереду. Вивертаються від ударів того хто обороняється і намагаються обійти його збоку/ззаду. Після чого кусають за руку, за ногу й т.п.

 • Ззаду (доганяючи). Важкий собака звичайно хапає людину за торс зубами і валить на землю. Середній собака збиває людину з ніг, стрибаючи всіма чотирма лапами на нього й наносить удар в область попереку. Легкі собаки заплигують на спину і намагаються вцепиться в плече або шию і зависнути на людині.

 • У жодному разі не можна собаку боятися.

 • Не можна тікати від собаки (не втечете!), не можна повертатися до неї спиною.

 • Нетреновані собаки почувають себе невпевнено, якщо гублять хазяїна з виду або коли віддаляються від території яку охороняють. Має сенс відступити так, щоб собака опинилась в іншій обстановці, ніж на початку зіткнення. Втративши впевненість, вона стає менш агресивною і можливо втече сама.

 • Можна спробувати заричати на собаку і показати їй зуби, або загрозливо закричати.  • Гарний прийом, якщо собака стрибає на вас спереду, бажаючи вчепитися в горло: перед горлом виставляється рука, і як тільки собака в неї вчепиться, друга накладається на шию собаки ззаду. Потім різко рукою, що у пащі, робиться рух від себе / вгору / убік. Рука, що лежить на шиї, робить ривок на себе.

  • Спущена з повідця собака негайно кидається на ворога (якщо нацькували), тому важливо вловити момент атаки, і зустріти псину потужним ударом у груди або живіт. Відлетіла, заскиглила - ногою ще два раз під дих, чим-небудь важким по морді, по носі, по потилиці.

  • Погляд собаки завжди спрямований у місце, за яке вона хоче вкусити, тому не так уже складно вивернутися й збити її з ніг у момент стрибка. Стусани, що збивають собаку з траєкторії повинні бути сильними і швидкими, інакше вкусить. Їх варто проводити в ділянку лопатки, у шию й груди.

  • Не можна самому провокувати напад собаки, кричати на неї й хазяїна, махати руками, підходити зненацька ззаду і зненацька заговорювати з власником (особливо в темний час доби). Не можна тягти руки до чужої собаки, гладити її, командувати нею. Особливо будьте обережні з собаками в намордниках або на коротких повідцях - просто так їх ніхто не одягне.

  • Якщо собака таки вчепилась, то в неї на шиї під щелепою, по обидва боки трахеї, є виїмки. Якщо в них вкласти пальці (великий і вказівний) і сильно здавити по обидва боки, то відпустить.

  • Для оборони від собак придатні будь-які предмети: палиці, пляшки, і т.п. Ними можна лупити собаку по життєвих точках, а можна запихати в глотку. Класика - це дубина. Підходить також власний одяг - наприклад дати собаці вчепитися в рукав куртки, накинути куртку на морду і т.п.c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0426030.wmf

c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0426030.wmf


1

кінчик носа

перенісся

перехід від морди до чола

основа черепа

середина спини

сідничний бугор

скакальний суглоб

живіт

сонячне сплетіння

зап'ястя


4

3

22

5

1
na-evrazii


3

645

9

867100

8910Укус собаки. Наслідки

Під час бою з собакою в жодному разі не бережіть "фірмовий" одяг, речі і т.п. їхня вартість сущий дріб'язок, у порівнянні з вартістю якісного лікування від укусів. До того ж, їхня вартість, плюс моральний збиток, можуть бути відшкодовані через суд з власника собаки. Буде досить нерозумно, якщо ви виявитеся сильно покусані через те, що "берегли" свою улюблену куртку. Життя й здоров'я у вас ОДНІ, а джинси або куртку ви купите собі нові і ще 10 разів. Причому за рахунок власника собаки.

Будь-який факт нападу собаки на людину (самостійне або по нацькуванню хазяїна) - це надзвичайна подія. У жодному разі не слід залишати подібні інциденти без наслідків. Навіть якщо хазяїн буде стверджувати, що це ви роздражнили його собаку - собака в громадському місці повинна бути на повідку і у наморднику. Максимум, що їй дозволено - це погавкати досхочу на того, хто її дражнитьЯкщо вас покусали, то:

 • промийте місце укусу водою з милом;

 • якщо рана кровоточить, скористайтеся пов'язкою, щоб зупинити кровотечу;

 • навіть якщо рана не серйозна, зверніться до травмпункту або викличте “Швидку допомогу”;

 • зверніться до хазяїна, щоб з'ясувати, чи був собака щеплений проти сказу;

 • поставте до відома міліцію і санітарні служби про те, що трапилося, вказавши по можливості точну адресу власника собаки.
c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0428343.wmf


Організм людини для збудників бактеріальної й вірусної природи тварин є неспецифічним хазяїном - біологічним тупиком. Однак, таке все-таки може трапитися, коли вдома перебуває хвора тварина.

Можливість зараження людини від свійських тварин визначається:

 • видом свійської тварини;

 • наявністю інфекційної хвороби у свійської тварини;

 • режимом свійської тварини (умовою її утримання);

 • часом, протягом якого тварина вже живе в домашніх умовах.

 • необхідно також, враховувати періодичність огляду тварини ветеринаром і проведення планових профілактичних щеплень (від сказу, лептоспірозу й т.п.)


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\img_191311.jpg


Які ж свійські тварини є у нас найпоширенішими і якими інфекційними захворюваннями можна від них заразитися?

Собаки можуть бути джерелом зараження лептоспірозом. Найбільше епідеміологічне значення мають хворі тварини, але деякі переносять лептоспіроз без будь-яких клінічних проявів. Основний шлях передачі інфекції - водний. Зараження людини найчастіше відбувається при контакті шкіри й слизових оболонок з водою, забрудненої виділеннями тварин, зі слиною, сечею тварин.

Кішки можуть бути джерелом зараження токсоплазмозом. Цикл розмноження токсоплазм відбувається в епітеліальних клітинах кишечнику тварини. У вигляді цист токсоплазми виділяються з фекаліями тварин у вологе середовище, де вони довго зберігаються. При забрудненні рук ґрунтом, фекаліями цисти попадають у шлунково-кишковий тракт, звідки й починають розвиток.

Кішки є джерелом одного з видів бартонеллезу - захворювання, що частіше називається хворобою котячої подряпини. Найбільшою небезпекою є кошенята або молоді кішки. Зараження відбувається при подряпинні шкіри людини, можливо також потрапляння збудника хвороби зі слиною кішки під час укусу або облизування. В останньому випадку має значення наявність попереднього ушкодження цілісності шкіри.

Кімнатні птахи (папуги, хвилясті папужки, канарки й інші дрібні співочі птахи), є джерелом зараження орнітозом. Занедужують особи, що постійно контактують з птахами. Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом.

Гостре вірусне захворювання, яке характеризується симптомами підвищеної збудливості ЦНС з наступним паралічем і смертю. Поширене в усьому світі. Основним джерелом інфекції є собаки (95% випадків сказу в людей пов'язане з укусами собак).

Сказ протікає як специфічний енцефаліт, що розвивається після інкубаційного періоду тривалістю від декількох днів до одного року (у більшості випадків 20-90 днів). Тривалість інкубаційного періоду залежить від дози, що інфікує, і локалізації ушкодження (віддалення від мозку).
american_bulldog_aris_005


Після інкубаційного періоду наступає продромальний період хвороби (тривалість 1-3 дня), протягом якого спостерігаються:

 • місце укусу знову припухає, червоніє, з'являється сверблячка;

 • невралгії по ходу нервів, найближчих до місця укусу

 • загальне нездужання, підвищення температури тіла, порушення сну

Потім наступає період розпалу хвороби, при якому проявляються приступи водобоязні, що протікають з болючими судорожними скороченнями м'язів глотки й гортані, гучним подихом, іноді зупинкою подиху при спробі пити, а надалі побачивши або почивши звук води, що ллється, словесному згадуванні про неї. Приступи тривають кілька секунд, після чого спазми м'язів проходять. Також спостерігаються приступи психомоторного збудження: хворі стають агресивними, кричать і мечуться, ламають меблі, проявляючи нелюдську силу; можливий розвиток слухових і зорових галюцинацій; відзначають підвищене потовиділення, рясне слиновиділення; хворий не може проковтнути слину і постійно її спльовує. З'являються вегетативні розлади: тахікардія, гіпертензія. Даний період звичайно триває 2-3 дня.Паралітичний період починається із заспокоєння: зникає страх. тривоги, приступи гідрофобії, виникає надія на видужання. Наступає параліч кінцівок і черепних нервів різної локалізації, підвищення температури тіла понад 40 градусів.

Смерть наступає від зупинки серця або паралічу дихального центра.

Близько 50000 чоловік щорічно у світі вмирають від сказу.


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0428355.wmf
Дикі тварини воліють не зіштовхуватися з людиною: інстинкт застерігає їх від цього. Але якщо ви все-таки зустріли лісових мешканців - не лякайтеся! Навіть хижаки, як правило, нападають на людину, тільки якщо поранені або захищають дитинчат. Тому не рухайтеся й не нападайте самі: дайте можливість тварині спокійно піти. А при його агресивному поводженні використайте як захист вогонь (запалена гілка, смолоскип і ін.) або шум - кричіть голосніше, стукаєте ціпком по дереву або металевому предмету... Помятайте, що до тварини не можна повертатися спиною й тікати.

У крайньому випадку, повільно відступайте, не зводячи з неї погляду. Якщо це вовк або дикий кабан, можна влізти на дерево або (якщо ви на березі) зайти у воду.Зустріти в наших лісах (а також у степу або пустелі) отрутну змію простіше, ніж бурого ведмедя або лося. Змії при зустрічі з людиною також воліють поступитися їй дорогою. Але справа в тому, що нюх і зір у змій слабкі, а тому, швидко крокуючи, ви на неї можете просто наступити.

На території України живе звичайна гадюка. Це нічний плазун, але і удень її можна частенько побачити навіть у будь-якому пригороді: вона любить грітися на сонечку. Зустріти гадюку можна в лісі, на болоті, у полі... Іноді гадюки заповзають навіть на дачні ділянки. Будьте уважні! Не встигла піти від вас змія спробує атакувати. Гадюка перед цим скручується клубком, а потім викидає тіло на 30-40 сантиметрів уперед. Не плутайте гадюку з необразливим вужем: вона майже чорна, у неї трикутна голова і немає жовтих цяток, як у вужів. Гарним захистом від укусу змії може бути високе й міцне взуття. Майте це наувазі, збираючись у ліс за грибами і ягодами!Як бути, якщо змія все-таки вкусила? Укладіть потерпілого в тінь, щоб голова була нижче рівня тіла. Після цього ранку від укусу потрібно обробити йодом або перекисом водню і забинтувати. Не вірте старим пригодницьким романам: жгут на ногу або руку накладати не можна! А от спокій і рясне питво (міцний чай або кава) корисні. Але головне - потрібно якнайшвидше доставити потерпілого в лікарню або поліклініку: там йому нададуть допомогу!
Комахи, що зустрічаються на нашому шляху, можуть бути як нешкідливими, так і небезпечними, а іноді – просто неприємними й докучливими. Якщо ви побачили на собі підозрілу комаху, скиньте її щигликом або різким рухом.

Наприклад, кліщі – рознощики енцефаліту – у наших лісах зовсім не рідкість. Якщо ви можете з’явитися в місцях, де багато кліщів, найкраще зробити завчасно щеплення від енцефаліту. Але рідкий дачник замислюється над цією небезпекою!

Вам допоможе проста уважність і правильний підбір одягу. Як би не було пекуче, у ліс найкраще відправлятися в добре захищаючому тіло, який щільно застібається й зашнуровується одягу (у так званій «штормівці– традиційному одягу геологів). Після лісу, потрібно уважно оглянути своє тіло, звертаючи увагу на самі затишні місця: кліщі люблять пробиратися туди, де шкіра найбільш тонка. У випадку укусу кліща (він зовсім не обов'язково може виявитися рознощиком хвороби) комаху потрібно негайно видалити. Для цього змажте жиром або маззю (наприклад, «Зірочкою») черевце кліща, що стирчить назовні (він дихає їм, а тому спробує звільнитися). Видаляючи комаха пінцетом, робіть це різким, упевненим ривком, щоб його голівка не залишилася в ранці: буде нарив! Після видалення комахи змажте ранку йодом. І зверніться в поліклініку, укус кліща – не дріб'язок!

!

Комахи небезпечні й докучливі
Для захисту від комарів, ґедзів і мошок, набагато менш шкідливих, ніж кліщі, але більше численних й докучливих, людство придумало безліч засобів – від простого накомарника, різних мазей, рідин і гелів до ультразвукових приладів, відлякуючих комах. Але комарі однаково продовжують отруювати наше життя у лісі, на дачі і навіть у місті, залітаючи на всі поверхи будинків! Перераховувати всі засоби захисту від комарів і мошки не варто: їх багато, і спосіб застосування зазначений на упаковці. Лише дві поради: купуйте препарати в спеціалізованих магазинах (гарантія від підробок), а також ніколи не розчісуйте місця укусів! Це вірний шлях занести в організм інфекцію.

Поодинокий укус бджоли або оси в більшості випадків особливих неприємностей доставити не може. Поболить і перестане (тільки бджолине жало потрібно витягти), а пухлина - спаде. Але бувають люди з підвищеною реакцією (алергією) на бджолину отруту. Для них укус навіть однієї комахи в шию або язик небезпечний: набряк швидко поширюється і може привести до задухи, тому потерпілого потрібно терміново доставити до лікаря.


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0438019.png

c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0411640.wmf
Відносини, які можуть зв'язувати дитину зі свійською твариною, безумовно, гарні з погляду виховання. Звичайно свійські тварини слухняні і грають з дітьми, навіть приймаючи від них маленькі образи, однак потрібно бути обережними з собаками тих порід, які відомі своєю агресивністю - це неапольский сторожовий пес, дог, доберман, бультер'єр і т.п.

Кішки можуть подряпати та занести до рани інфекцію; були випадки, коли кішка позбавляла дитину ока. Інша небезпека - передача людині різних типів інфекцій через вовну тварин.

Тварини не повинні спати в ліжку або в кімнаті дитини. Їх треба часто й ретельно мити, періодично показувати ветеринарові, робити їм необхідні щеплення.Потрібно завжди пом’ятати – тварина, якою б вона милою не виглядала, завжди залишається твариною. Від неї завжди може прийти небезпека.


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0411642.wmf


Взяти тварину до дому – взяти на себе велику відповідальність. За твариною повинен бути відповідний догляд. Догляд за твариною – це Ваша безпека і безпека Вашої родини.


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0424732.wmf


Догляд за твариною потребує певних знань, багато часу, і як правило, чималих коштів. Зважте на це, перш ніж придбати тварину.


c:\documents and settings\нмц\мои документы\мои рисунки\организатор клипов (microsoft)\j0424736.wmf

.


НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал