Виступ Романа Теребенця – начальника управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністраціїСкачати 69.81 Kb.
Дата конвертації05.01.2017
Розмір69.81 Kb.
Виступ

Романа Теребенця – начальника управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації
Дозвольте мені спершу привітати наших гостей тут на Львівщині – у туристичному серці України. Кажу туристичне серце без жодного перебільшення. Адже навіть за короткий час роботи нашого молодого управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації ми бачимо помітні зрушення у туристичній сфері регіону.
З кожним роком кількість туристів збільшується, у 2015 році на 32%.

Протягом минулого року у готельних комплексах Львівщини зупинилось понад 715 тис туристів. З них 591,3 тис – у санаторіях, пансіонатах та базах відпочинку. Зростає також зацікавленість туристів до мінеральних та оздоровчих вод Львівщини. Лише минулого року на території нашої області оздоровилося 124 тисячі осіб. Здебільшого санітарно-курортним закладам віддавали перевагу гості з Білорусії, Молдови та Азербайджану. А в готельних комплексах серед іноземців переважали поляки – 15 тисяч відвідувачів, турки – майже 7 тисяч осіб та німці – 6 тисяч туристів. Іноземні туристи становили десяту частину приїжджих. Загалом у 2015 році туристичні підприємства Львівщини надали послуги іноземним відвідувачам із 34 країн світу. До речі, всього на Львівщині діє 273 готелі, які мають змогу одночасно прийняти 18 тис гостей. Крім того, функціонує 38 санаторіїв, з яких 5 дитячих, 2 пансіонати з лікуванням, 4 пансіонати відпочинку та 9 баз відпочинку. Одночасно оздоровитися у цих закладах мають змогу 16 тис осіб.

В області працює низка туристичних фірм, які готові надати свої послуги кожному, хто бажає гарно провести час. Діють туристично інформаційні центри у Львові, Яворові, Дрогобичі, Жовкві, Самборі, Трускавці.
Через територію Львівської області проходять три важливі транспортні коридори:

- із Заходу на Схід: коридор № 3 (Берлін – Вроцлав – Львів – Київ); коридор № 5 (Трієст – Любляна – Львів);

- з Півночі на Південь (коридор Гданськ – Варшава – Львів – Одеса)

Прокладена мережа міжнародних залізничних колій до столиць багатьох європейських держав. 800 км дільниць Львівської залізниці входять до складу міжнародних транспортних коридорів: Крітський № 3: Берлін - Вроцлав - Пшемисль - Мостиська ІІ - Львів - Красне - Підволочиськ - Козятин - Київ. Крітський № 5: Трієст - Любляна - Будапешт - Чоп - Львів. Міжнародний транспортний коридор Гданськ (Балтійське море) - Одеса (Чорне море) - Ягодин - Ковель - Здолбунів. Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького є четвертим аеропортом в Україні за об`ємами перевезень. Щоденно здійснює близько 10 рейсів, діють Австрійські авіалінії, напрямки в Тель-Авів, Рим, Болонью, Мадрид, Стамбул, Варшаву, є можливість забезпечення трансконтинентальних перельотів. На території області розташовані пункти перетину кордону  з Республікою Польща: чотири автомобільні (Краковець,  Шегині, Рава-Руська та Смільниця) три залізничні (Рава-Руська, Мостиська та Хирів)

Варто також зазначити, що на території Львівщини понад 4000 пам’яток історії та культури, значна частина яких (понад 2000) зосереджена у Львові – місті світової культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у містах Жовкві, Белзі, Бібрці, Золочеві, Жидачеві, Самборі, Дрогобичі.
Завдяки багатому природному та рекреаційному потенціалу, туризм на Львівщині набуває активних обертів, забезпечує зростання економіки як регіону, так і країни загалом. На сьогодні пріоритетним для нас є розвиток туристичної інфраструктури для активного туризму та промоція туристичних можливостей регіону: в області вже розпочали створення сюжетів для промо-роликів, готуємо інформацію для туристичних каталогів, яка буде орієнтована на внутрішніх та зовнішніх туристів. Також у тестовому режимі успішно працює туристичний сайт Львівської області lviv-region.travel, який містить інформацію про всі туристичні об’єкти та маршрути Львівщиною, фестивалі та культурні події, які відбуватимуться в регіоні.

Важливим фактором для нас є участь у всеукраїнських та міжнародних туристичних виставках: у лютому ми представляли туристичний потенціал області на міжнародній виставці «ІМТМ 2016» в Ізраїлі. Там вдалося налагодити контакти з кількома ізраїльськими туристичними фірмами, які зацікавлені у відкритті нового туристичного напрямку – Львівщини. В березні відвідали міжнародну виставку UITT-2016 «Україна – подорожі та туризм» та міжнародну наукову конференцію «Стратегія розвитку туризму у ХХІ столітті в контексті сталого розвитку». Також минулого місяця брали участь в Одеському туристичному бізнес-форумі. А цими днями в Києві проходить ІІ-й Всеукраїнський туристичний фестиваль “У гості до українців”, де Львівщина також представляє свої туристичні можливості. Адже нам є, що запропонувати туристам, у нас є що подивитись і де добре відпочити. Звичайно, головна мета – це промоція області, як туристичного напрямку доступного для туристів чотири сезони на рік. Для нас важливо стимулювати українців до подорожей своєю країною, зокрема Львівщиною. Хочемо, аби про потужний потенціал нашого регіону знали й прагнули сюди приїхати. Саме тому вже починаємо готуватись до виставки UITM-2016 в Києві у жовтні цього року, у планах міжнародна виставка - ярмарок “ТурЕКСПО” у Львові, “Туризм та подорожі” в Туркменістані та World Travel Market у Великобританії.


Хорошого результату дають промо-тури областю: цьогоріч уже приїжджали журналісти з Києва, Латвії та Саудівської Аравії, Чехії та Словаччини. Відтак цього тижня приїжджають журналісти та туроператори з Казахстану. Хочемо запропонувати подорожуючим якісний туристичний продукт усієї Львівщини. Переконаний, що різноманіття туристичних пропозицій, зокрема унікальні пам`ятки спадщини ЮНЕСКО, природа Карпат та унікальні лікувальні води курортів дозволять залучити в область численні туристичні потоки.
Курорти Славська, Волосянки (137 км від Львова), Розлуча, Орявчика, Тисовця (138 км від Львова), Трускавця (93 км від Львова), Моршина та Східниці (111 км від Львова) мають великий потенціал для розвитку відпочинку впродовж усього року. На сьогодні вже напрацювали ряд інфраструктурних проектів, які стосуються розвитку Карпатського регіону, зокрема це розбудова мережі туристичних шляхів та кемпінгів, знакування піших та велошляхів (на сьогодні промарковано 900 км піших та 1300 км велошляхів). Розроблено інтерактивну карту відпочинкових місць в лісах Львівської області (35 місць для пікніку на природі).

Постіно оновлюємо єдиний календар подій з фестивалями й івентами, такими, як Фестиваль «Небу-ХАЙ!», концерт "Під небом Парижу“, LvivKlezFest, “ТуСтань!” та інші.

Особливу увагу приділяємо брендингу (прив'язка до «сильних брендів» – Львів – Карпати – Галичина – ЮНЕСКО).

Зважаючи на те, що туристи та гості Львова прагнуть відвідувати нові місця, особливо, на віддалі від цивілізації в екологічно чистих місцях, ми повинні відкривати і запропонувати нові туристично-рекреаційні продукти, які мають бути якісними, ексклюзивними, неповторними, унікальними.

Тому ми зосереджуємо особливу увагу на міжнародних стандартах розвитку туристично-рекреаційної індустрії, обмінюючись досвідом з іноземними партнерами.

Активно працюємо над проектами розвитку Львівщини. Цього тижня було запущено перші в Україні веловагони, які щоденно курсуватиме за напрямком Львів-Мукачево та Львів-Ужгород. У Східниці побудовано відпочинковий багатофункціональний комплекс (амфітеатр), площею понад 500 метрів квадратних, що дає можливість використовувати його для масових культурно-відпочинкових заходів не лише влітку, але й взимку. Здійснються роботи над проектом розбудови велосипедних трас: загальна протяжність прогулянкових трас – 25, 1 км; трас для гірськолижного велосипеду – 50 км. А також роботи по реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Парк курорту» у Моршині. Проведено ремонт історичної ротонди, проспектів, систем каналізації, освітлення на на загальну суму 28624,2 тис. грн, у 2015 р. - 24200,734 тис. грн. Відкриття заплановано на червень 2016 року.


На Львівщину туристи їдуть через доступні ціни, якісне обслуговування та гостинність. Приваблюють іноземців і багаті лікувально-оздоровчі ресурси: регіон має більш як 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів та найбільше в Україні родовище озокериту. На цій базі розвиваються відомі курорти Трускавець, Моршин, Східниця, Немирів, Любінь Великий, Розлуч та Шкло. Неабияким попитом серед поляків, німців, італійців, американців та іспанців користується медичний туризм, здебільшого приваблюють європейських пацієнтів стоматологічні послуги, репродуктивна медицина, офтальмологія, урологія, кардіологія, естетична медицина, косметологія та пластична хірургія – все це за вартістю значно доступніше, аніж у Європі.
На сьогодні Львівщина є одним з найбільш інвестиційно привабливих регіонів України. Існує багато чинників, які впливають на залучення інвестицій у регіон. Найважливішими для зручності роботи інвесторів є розвинута інфраструктура, близькість до кордону, підготовлені території, які можна використовувати під реалізацію інвестиційних проектів. На території Львівщини за гранти Європейського Союзу реалізовується низка транскордонних туристичних проектів, які стосуються саме рекреаційного, екологічного, природного гірського туризму, а саме: Розвиток курортів Моршин та Горинець-Здруй – шанс на активацію польсько-українського прикордоння; Поланчик та Східниця – використання туристичного та культурного потенціалу для вдосконалення конкурентоздатності в регіоні Бещадських гір; Є тільки один король! Шлях Яна ІІІ Собеського як транснаціональний туристичний продукт та інші.

Люди багато знають про Львів, але мало про те, що можуть отримати у Карпатах або Трускавці чи малих туристичних містах. Отож нашим завданням є розвинути бренд «Львівщина» як туристичний напрямок, показати гостям нашу етнічність, автентичність та багату культурну та природну спадщину.Ми гордимося, що Україна і Львівщина, зокрема, має багатий туристично-рекреаційний потенціал. Але якщо його не берегти, не плекати, не підтримувати, не відроджувати, не прославляти, то він поступово піде в забуття. Наш край вартий того, щоб глибше відкрити перед світом свою унікальність, самобутність, історію, культуру, народних традицій і перетворитись в один із основних регіонів вітчизняного та міжнародного туризму.

Сподіваюсь, що сьогоднішній захід стане майданчиком для налагодження і зміцнення співпраці у сфері туризму, встановленні нових ділових контактів та сприятиме розвитку туризму як в малих містах так і в області загалом.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал