Вчимося плавати граючисьСкачати 31.78 Kb.
Дата конвертації20.02.2017
Розмір31.78 Kb.
ТипМетодичні вказівки
Вчимося плавати граючись

Добірка ігор для навчання дітей плаванню.Рухливі ігри у воді не тільки цікаві розваги для дітей, але й ефективний засіб їх фізичного розвитку і загартування. Ігри пов’язані з плаванням активно діють на всі види м’язів, серцево-судинну систему, позитивно впливають на органи кровообігу і травлення. Так, як і плавання, рухливі ігри у воді послуговують для лікування різних захворювань. Вони сприяють виправленню у дітей певних вад постави та плоскостопості, допомагають розвинути правильну поставу. Дітям, які не вміють плавати, ігри дають можливість перебороти страх перед водою, а стрибки і занурення – виховують сміливість, рішучість, силу волі.

Світлана Чернишенко, інструктор з фізкультури ДНЗ (ясел-садка) №17 «Усмішка» м. Біла Церква, Київська обл.

«Жабенята»

Мета: вправляти в стрибках з просуванням вперед, розвивати вміння орієнтуватись у воді.

Хід гри: дві команди дітей стають в шеренгу біля протилежних (коротких) бортів басейну. За сигналом дорослого, стрибаючи на двох ногах, діти просуваються до середини басейну (відмітка прапорці). Перемагає команда, яка швидше дістанеться до встановленого орієнтиру.

Методичні вказівки. Під час гри не можна бігати, штовхати один одного. Рівень води не вище рівня пояса.

«Підводники»

Мета: вчити дітей занурюватись з головою і відкритими очима у воду затримавши дихання.

Хід гри: діти шикуються спиною до борта басейну, на дні якого заздалегідь розкидані кольорові іграшки. За сигналом дорослого вони занурюються і дістають іграшки. Перемагає учасник, який збере більше іграшок.

Методичні рекомендації. Під час гри не можна штовхатись, забирати іграшки. Рівень води вище рівня пояса.

«Морський бій»

Мета: освоєння затримки дихання і орієнтування у воді.

Хід гри: дві команди розташовують у дві шеренги одну напроти одної, на невеликій відстані (1-2 м.). За сигналом діти ударяють долонями по воді «обстріл» супротивників, направляючи на них бризки води і заставляючи їх відступити. Ті хто повернувся спиною до супротивника, вибуває з гри. Перемагає команда в якій лишиться більше гравців.

Методичні вказівки. Під час гри не дозволяється торкатися один одного. Витирати обличчя руками. Рівень води по пояс.

«Чаплі»

Мета: освоєння ходьби та розвиток орієнтування у воді.

Хід гри: дві команди шикуються біля протилежних (коротких) бортів басейну. За сигналом усі діти просуваються до середини басейну високо підіймаючи коліна. Команда, учасник якої першими досягне встановленої відмітки, перемагає.

Методичні вказівки: положення рук довільне або регламентоване – у сторони, уперед, до плечей, на поясі. Заздалегідь ця вправа проводиться на суші.

«Оса»

Мета: вправляти дітей в умінні занурюватись у воду з головою та затриманням дихання у воді.

Хід гри: гравці утворюють коло. Інструктор стає в середині кола і тримає вудочку на кінці якої прикріплений бантик (оса). Він по черзі чи вибірково старається посадити дітям бантик на ніс.

Гравцям потрібно зануритися у воду з головою. Перемагає той учасник, якого «оса» не торкнеться жодного разу.Методичні рекомендації: дітям не можна закривати очі і витирати їх руками. Рівень води в басейні повинен бути вище рівня пояса.

«Фонтан»

Мета: вивчення рухів ногами «кролем» на спині.

Хід гри: ставши по колу, гравці сідають на дно басейну в положення: упор руки позаду, ноги прямі, носочки витягнуті в коло. За сигналом діти починають рухати ногами «кролем» на спині утворюючи великі «фонтани». Повторити 3-4 рази.

Методичні вказівки. Заздалегідь ця вправа проводиться на суші. Ноги в колінах не згинати.

«Зірочка»

Мета: вивчення безопорного горизонтального положення.

Хід гри: рівень води в басейні 30-35 см. Діти розташовуються довільно, але не заважають один одному, і за сигналом набувають безопорного горизонтального положення на спині, руки і ноги розведені. За повторним сигналом виконують зведення та розведення рук і ніг.

Методичні рекомендації. При фіксованому положенні руки витягнуті і з’єднанні, ноги випрямленні, носки відтягнуті. У положенні на спині дивитися в гору не закидаючи і не нахиляючи голову.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал