Урок світової літератури у 7 класі «Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби «до останнього дюйма», а також подолання «останнього дюйма»



Скачати 241.41 Kb.
Дата конвертації16.02.2017
Розмір241.41 Kb.
ТипУрок
Урок світової літератури у 7 класі

«Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби «до останнього дюйма», а також подолання «останнього дюйма», що розділяє людей, - провідна думка оповідання»

( за оповіданням Джеймса Олдріджа «Останній дюйм»)

0

Мета: навчити бачити проблему твору, розмірковувати над нею, висловлювати своє судження ; вдосконалювати вміння доводити власну думку, давати характеристику вчинкам героїв; виховувати почуття поваги до батьків та почуття власної гідності; вчити поступатися.



Епіграф: Ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш.

Дж. Олдрідж

Обладнання: портрет письменника, книга з оповіданням Дж. Олдріджа «Останній дюйм».

Тип уроку: проблемний урок з елементами дослідницької роботи.



dsc03530dsc03516

Хід уроку



  1. Організаційний момент

  2. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Читаючи оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм», ми розмірковуємо над дуже серйозною проблемою – взаємини між батьками та дітьми. Але нам на думку приходять і власні проблеми, які змушують нас замислитись над тим, чому саме так, а не інакше все складається. Для того, щоб вміти знаходити вихід із ситуації, яка, на перший погляд, здається нерозв’язною, ми і проаналізуємо дуже цікаве оповідання «Останній дюйм».



  1. Робота над темою уроку

а) Бесіда з учнями:

На сьогоднішньому уроці ми повинні з’ясувати дуже важливі в житті людини моменти:



  • Взаємини між батьками і дітьми;

  • Взаємини взагалі між людьми;

  • Що в житті кожної людини значить останній дюйм

* Отже, яким було відношення батька до сина? ( цитати з твору: «Хлопець у 10 років відчував, що мати ним не цікавиться, а батько – чужа людина»; «Бен пожалів, що взяв його з собою»; «Бен знав, що не вміє розмовляти з хлопцем»; «Коли Деві про щось запитував у батька, голос у нього ставав похмурим: він заздалегідь був готовий до різкої відповіді»; «Бену хотілось чимось порадувати хлопчика, але за багато років йому це жодного разу не вдалося, а тепер, видно, вже було пізно»)

кадр из фильма

* Що найстрашнішим було в їхній ситуації? (І у хлопця, і у батька немає більше нікого рідних)

* У чому виявляється відсутність звички турбуватись про сина? ( Не взяв для нього води, не нагадав, щоб Деві взяв собі що – небудь для розваги)

* Може, Деві сам не хотів спілкуватись з батьком, був невеселим та відлюдкуватим? На це запитання відповідь нам дасть уривочок із кінофільму ( перегляд епізоду із кінофільму «Останній дюйм»)

* Яку характеристику ми можемо дати хлопчику? Чи підтвердились наші здогадки стосовно того, що Деві – невеселий та відлюдкуватий хлопчик? ( ні, від веселий, дуже любить свого батька і хоче, щоб батько приділяв йому більше уваги і хоч коли – небудь хвалив його)

* Що ж сталося під водою, що повністю змінило все життя героїв та зробило їх рідними людьми? ( переказ епізоду про підводну зйомку акул та трагедію, що сталася з Беном)

*Чи можна сказати, що і тепер батько не помічає сина і переживає лише за себе, за своє життя, хоче підлеститись до нього, щоб той його не кинув? ( ні, він вважає, що помре від ран і боїться, що Деві залишиться сам на острові, його тут ніхто не знайде, або знайдуть надто пізно. Бен намагається не втрачати свідомості, адже в ній – остання надія на порятунок хлопчика.)кадр из фильма

* Коли хлопчик побачив пораненого батька, які були його дії? ( він з усіх сил намагався допомогти батькові, зняв з нього акваланг, перев’язав пошматовані ноги і руки, почав проявляти свій характер) ( перегляд епізоду з фільму)

* Що було далі? ( Бен намагається, не злякавши хлопця, повідомити, що саме хлопчику доведеться вести літак)

* Як в цій ситуації поступає Деві? (Спочатку він не хоче вірити, що зможе сісти за штурвал, але почуття відповідальності за життя іншої людини змушує його підняти в небо літак)



кадр из фильма

* Які важливі моменти зрозуміли і Бен, і Деві під час посадки літака?

( дуже важливо відчути останній дюйм, який є відправним пунктом під час посадки літака і в людських стосунках)

* Чим закінчується твір? ( твір закінчується перемогою людяності та взаєморозуміння між сином та батьком)

* Чи можна сказати, що Деві здійснив героїчний вчинок? ( так, адже він врятував життя двох людей)

* Чи можна сказати, що в даній ситуації все залежить тільки від Деві? ( ні, адже якщо б він не пішов назустріч батькові, то і Бен помер би, і сам Деві не вижив би. Тож в людських стосунках відповідальними є обидві сторони) (перегляд уривку з фільму)



кадр из фильма

б) Робота над епіграфом уроку.

Бесіда:


  • Як ви розумієте слова Дж. Олдріджа: « Ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш» ? ( відповіді учнів)

  1. Рефлексія

- В яких ситуаціях може проявитись ваш характер?

- З якими запитаннями ви хотіли б сьогодні звернутись до ваших батьків?( наприклад:

* Чи відпустила б ти мене з батьком в рейс?

* Чи гордились би ви мною в такій ситуації?

* Чи були моменти, коли ти дійсно мною гордилась?

* Чи часто вам ваші батьки говорять «Молодець? ( запитання вчителя)

- Завершити речення:

«Сьогодні на уроці я дізнався ( здивувався, відчув, уявив…)»

5. Оцінювання відповідей учнів.


  1. Домашнє завдання: перекажіть батькам зміст оповідання і запишіть їхні думки стосовно почутого.







Урок світової літератури у

7 класі

«Життєвий вибір Андрія

(за повістю М.Гоголя «Тарас Бульба»)»



Мета уроку:

вчити учнів аналізувати художній твір, давати характеристику вчинкам героїв, добирати цитати до образів; розвивати уміння робити висновки, узагальнювати інформацію; створювати портфоліо, використовувати Інтернет-ресурси; виховувати почуття честі, вірності та обов'язку, патріотизму, відповідальності, товариства, взаємоповаги.



Обладнання: комп'ютер, телевізор, ДВД - програвач.

Тип уроку: урок-дослідження

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Ми з вами прочитали і обговорили багато літературних творів. Кожен з


вас має певний життєвий досвід. І ви, мабуть, не раз замислювались над
питанням, що в людському житті найважливіше? Без чого життя людини не
буде мати сенсу, конкретної мети? І я думаю, не слід нікого переконувати в тому, що важливе значення в житті кожної людини має честь, обов'язок, вірність даному слову.

Ми з вами прочитали повість М.В.Гоголя «Тарас Бульба» і сьогодні на уроці розглянемо чинники, які впливають на формування свідомості людини, її поведінку та вчинки. Підсумком нашої роботи стане створення проекту-комп’ютерної презентації «Життєвий вибір Андрія».



II. Актуалізація опорних знань

Випереджувальне завдання. Повідомлення учня. «Коротка історія козаччини».



III. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Бесіда з комп'ютерною підтримкою (створення портфоліо). Прийом «Асоціативний кущ» (складання плану до змісту твору)

(Біля комп'ютера працюють по черзі 2 учні - режисери монтажу).



  • Як звати героїв повісті?

Сьогодні ми поговоримо про життєвий вибір молодшого брата
Андрія.

  • Як характеризує автор героя?




«Він горів жадобою лицарського подвигу...»



«...Але в душі його знаходилось місце і для інших почуттів»




Приїзд Остапа і Андрія додому
На початку твору хлопці приїджають додому.

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\до уроку\3.jpg



  • Яке рішення він приймає?





«…коли на те пішло, то і я з вами їду…»


  • З якою настановою звернувся батько до синів, проводжаючи їх на Січ?

( Перегляд відеосюжету про благословення батьків)

Сім'я Бульби на Січі пірнула у вир цікавого життя.

Ми включили до презентації документальні матеріали з екскурсії до Запорозької Січі.

Хлопці на Січі познайомились з побутом козаків.






Але прямого свого обов'язку не забували.






«... і в бою пороху понюхали»


Виразне читання уривків з тексту про бойові подвиги Остапа і Андрія

Але в житті всіх членів родини сталося велике горе - втрата молодшого брата і сина.



( читання цитати з твору ( зустріч Андрія зі служницею панночки)).


Місто Дубно – радість і горе Андрія


Андрій дізнається, що в місті помирає з голоду дівчина-полячка, яка колись запала в йому в душу.



(Перегляд відеосюжету )


«Пропав, пропав ні за що»



«Що мені Батьківщина?»

І дуже легко відмовляється від усього святого. Тарас Бульба не може стримати свій гнів, дізнаючись про те, що накоїв Андрій.






«Своїх?..Своїх, чортів сину, своїх б’єш?»


В голові Тараса не вкладається вчинок сина. Згадаємо настанову батька перед виїздом на Січ...




«Отак продати? Продати віру? Продати своїх?»


(Перегляд відеосюжету)

Тарас вважає, що зрадникам (навіть, рідному сину) не місце на землі.




«Я тебе породив, я тебе і вб’ю»


(Місце біля комп'ютера режисер монтажу звільняє для звукорежисера)

  • Яка музика відповідає настрою нашої презентації?

(В дібраній музиці повинні звучати ніжність, сум, скорботна сповідь, страждання,

безнадія, біль).



ІУ. Підсумок уроку

  • Який висновок можна зробити із прочитаної повісті?

(Хлопця погубив нестійкий характер, тому що Андрій не мав того стрижня, що не дозволяє людині переступити через власну совість, переконання та святиню.)

Перегляд створеної презентації

  • Закінчіть речення: «Сьогодні на уроці я ...»

У. Оцінювання роботи учнів на уроці (з елементами самооцінювання).

УІ. Домашнє завдання: створити пазли до образу Андрія.

Інтелектуальна гра для учнів 10-11 класів

«Розум. Ерудиція. Талант»img_2781
Тарас бачит

Мета заходу:

поглибити інтерес учнів до предмету «Світова література»; розвивати логічне мислення, уяву, зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати в учнів потребу в читанні літературних творів, здатність насолоджуватись мистецтвом слова.



Хід заходу

  1. Слово вчителя. Представлення учасниць гри.



  1. Привітання учасниць ( не оцінюється).



  1. Жеребкування: хто швидше дасть відповідь на запитання, залежить порядок вибору теми для конкурсу «Оратор».

  1. Назвати художній твір та автора переглянутих відеосюжетів:

    • С.Я.Маршак «12 місяців»;

    • М. Шолохов «Доля людини».

2. Головним героєм якого твору є Жульєн Сорель?

(Стендаль «Червоне і чорне»)

3. Хто написав баладу «Пісня про віщого Олега»?

(О.Пушкін )



img_2777



  1. Конкурс «Оратор».

Теми для висловлювання:

  • Бути сентиментальним немодно ?..

  • Заповіді, яких не дотримується сучасна молодь…

  • Кохання чи розрахунок?

  • Сучасна дівчина – яка вона?

(оцінюється вміння висловлювати свої думки стисло, чітко доводити правильність своїх суджень, максимум – 4 бали).

5. Конкурс «Хто більше?»: хто більше дасть правильних відповідей на запитання за 1 хвилину.

(правильна відповідь – 1 бал).

1 учасниця:

1. Причина Троянської війни. (Яблуко розбрату)

2. З яких трьох кіл складається світ в «Божественній комедії»? (Пекло, чистилище, рай)

3. Яке слово повинен був скласти Кай? (Вічність)

4. Що загубила Попелюшка на сходах біля палацу? (Черевичок)img_2776

5. Продовж прислів’я: Чи може бути прямою тінь, коли стовбур (кривий).

6. Хто є прототипом Робінзона Крузо? (Олександр Селькірк)

7. В якій країні існує закон тупоконечників та гостроконечників? (Ліліпутія)

8. Назвіть улюблену героїню Л.Толстого. (Наташа Ростова)

9. Герой якого роману розробив теорію сильної особистості? («Злочин і кара»)

10. В який бік ішов вчений кіт, щоб завести пісню? (праворуч)

11. Скажіть українською мовою: У сильного всегда бессильный виноват. (У сильного безсилий винен завсігди)

12. Хто написав вірш «На заре ты ее не буди»? (А.Фет)

13. Чужими руками жар загрібати – прислів’я чи приказка? (Приказка)

14. В якій казці круглий кулінарний виріб тікає від господарів? («Колобок»)

15. В якому оповіданні А.Чехова йдеться про двох шкільних товаришів? («Товстий і тонкий»)



2 учасницяimg_2775

  1. Скільки років тривала Троянська війна?

(майже 10 років)

  1. Хто написав твір «Божественна комедія»?

(Данте Аліг’єрі)

  1. Що хотіла подарувати Герда річці за інформацію про Кая? (Нові черевички)

  2. Хто допоміг Попелюшці зібратись на бал? (Хрещена мати)

  3. Продовж прислів’я: Хто сподівається отримати черевики в спадок, той усе життя ходить (босим).

  4. Скільки років Робінзон Крузо пробув на безлюдному острові? (28)

  5. Якого зросту були ліліпути? (6 дюймів)

  6. Хто з героїв роману «Війна і мир» загинув на Аустерліцькому полі? (Андрій Болконський)

  7. Скільки людей вбив герой роману «Злочин і кара»? (Двох)

  8. Яка конструкція у О.Пушкіна не мала ні вікон, ні дверей? (Избушка)

  9. Скажіть українською: теория сильной личности. (Теорія сильної особистості)

  10. Хто написав вірш «Люблю грозу в начале мая»? (Ф.І. Тютчев)

  11. Що легко дається, те мало шанується – прислів’я чи приказка? (Прислів’я)

  12. Звідки у старої та старого взялася мука для колобка? (По сусакам поскребла)

  13. В якому оповіданні А.Чехова йдеться про городового Очумєлова? («Хамелеон»)

3 учасницяimg_2774

  1. Яка жінка була причетна до початку Троянської війни? (Єлена Прекрасна)

  2. Куди, за змістом «Божественної комедії», відразу після смерті потрапляє душа? (У чистилище)

  3. Хто відібрав у Герди теплий одяг і золоту карету? (Маленька розбійниця)

  4. Із кого чарівна фея зробила для Попелюшки кучерів? (Із щурів)

  5. Продовж прислів’я: Сите черево вчення не (йме).

  6. Хто з літературних героїв ходив в гості до кіклопа? (Одіссей)

  7. Що саме Робінзон Крузо вважав за непотріб, що дуже ціниться на великій землі? (Гроші)


Сценарій вечора

«Подорож у царину Літератури»

для учнів 5-11 класів
images

Музика. Ведучі за столиком, на якому глобус, парасолька, книги, підсвічник.
Вед. 1:Добрий вечір, шановні старшокласники, вчителі і гості свята. Сьогоднішній бал -літературний, він присвячений безсмертним творам світових письменників і поетів, музиці та танцям, котрі не забуваються уже багато-багато століть. Коли я дивлюсь на глобус, то згадую чарівника Оле Лукойє, який легким порухом руки відкривав свою чарівну парасольку і повертав кулю глобуса, щоб запросити нас у подорож по казках
(Ведуча І відкриває парасольку, ведуча 2 повертає глобус)
Вед.2: А ми сьогодні оглядаємо глобус, щоб ще раз впевнитись, яка різноманітна наша Земля, скільки народів населяють її.

Вед 1. І кожен з цих народів має свою культуру, мистецтво. Кожен народ має свого представника в океані літератури, яким пишаються не тільки співвітчизники, але й читачі всього світу.

Вед 2: Олександр Пушкін говорив про бал: Во дни веселий и желаний Я был от балов без ума, Верней нет места для признаний И для вручення письма».

Вед 1: Кохання... У всі часи і у всіх народів кохання завжди брало верх над всіма проблемами і завжди свої почуття закохані виражали за допомогою віршів, танцю та музики. Сьогодні ми спробуємо полинути в подорож сторінками чудової країни - її Величності Світової Літератури. Володимир Висоцький говорив: « Щастя - це подорож. Не обов'язково з переміною місця: подорож може бути в душу іншої людини - у світ письменника, поета...»



(Відео 1)

Читець 1. Карпенко К. (вірш)

На білих і пожовклих сторінках

Життя в потоках розмаїтих плине...

Читач блукає і мандрує по морях

З улюбленцем премудрої Афіни,

Шукає з Фаустом молодощів шляхи,

З Овідієм сумує на чужині,

І Дон Кіхотів поділяє гнів

В борні з ворожим плем'ям вітряків

Вед 2: Не помилюся, коли скажу, що перший крок у храм світової літератури ми здійснюємо після знайомства з вічною доброю казкою Шарля Перро

« Попелюшка»



Вед 1: Кожен юнак бажав би знайти кришталевий черевичок, який подарує йому щасливе кохання

Вед 2: А кожна дівчинка мріє хоч би раз побувати на місці Попелюшки: сісти в чарівну карету, потрапити на бал і зустріти свого принца

Танець Попелюшки і принца (Кайнога А.,Мягков А.)



d:\фото\концерт 11.11.11\изображение 041.jpg

Вед 1: А ми продовжуємо подорож країнами.
Відео 2 Іспанія
Левченко Г.: У 2002 році Нобелівським інститутом в Осло проведено визначення «Кращого художнього твору в Історії людства». Ним став роман Сервантеса «Дон Кіхот»

Лисяк О.: Нині ця книга є найбільш читаною у світі після Біблії. Щороку, 23 квітня, в день смерті автора, на батьківщині письменника відзначають безперервним читанням роману «Дон Кіхот», який в Іспанії називають «нашою Біблією». Читці змінюють один одного протягом 48 годин

Левченко Г.: Лицар Сумного Образу, премудрий гідальго, Дон Кіхот. Він став символом безкорисливого служіння добру і справедливості, готовності до боротьби зі злом, незважаючи ні на які перешкоди.

Лисяк О.

О, Дон Кіхоте мій, натхненнику богеми!

Хай з тебе юрмами глузують мудреці,

А нам твоє життя понад усі поеми:

Не мали рації, їй Богу, вітряки!

Воюй, воюй із ними і забудь,

Що справжні кріпості існують ще на світі.

За подвиги достойно вознесуть

Тобі хвалу у XXI столітті.


Левченко Г .

О, Дон Кихот, ты никуда не канул,

Мы все страдаем болью ран твоих.

На свете столько злобных великанов,

Принявших облик мельниц ветряных.

А в мире правит суд неправый кто-то,

А правый плачет, жребий свой кляня.

Земля не может жить без Дон Кихотов,



Как без воды, без хлеба, и огня.
Вед 1.Лицар Сумного Образу і досі долає свій нелегкий шлях, тепер вже духовними дорогами людства. Одні вважають його божевільним, інші - велетнем. Як би там не було, а свої подвиги він здійснював заради жінки - коханої Дульсінеї.

Вед 1.: Література допомогла нам повірити в те, що добро обов'язково переможе , а любов - це нагорода за вірність і щирість почуттів.

Вед 2: Разом з улюбленими героями ми вчилися розуміти сильних і проявляти милосердя до слабких. Ми розгадували таємниці і знаходили відповіді, шукали скарби і зрозуміли, що скарб -це дружба і любов.

Андрієнко Ю.: Такої неоднозначної думки дотримувалися сучасники до сьогодні про великого, а колись недооціненого, корифея світової літератури, Вільяма Шекспіра - драматурга, актора, поета.

Фіськова Є.: Зі звичайного громадянина Англії, якого оточували і вірні друзі, і запеклі заздрісники, Шекспіру вдалося стати громадянином світу, адже його творчість, 37 п'єс і 154 сонети, стала коштовною перлиною світової літератури, якою пишаються, милуються, яку наслідують вже багато поколінь.

Андрієнко Ю.:: Цьогоріч минає 400 років з виходу у світ збірки сонетів поета. Літературознавці їй дали свою назву: «154 коштовні камені, відшліфовані генієм Шекспіра»
Фіськова Є Сонет 130 англійською мовою

My mistress' eyes are nothing like the sun;
Coral is far more red than her lips' red;
If snow be white, why then her breasts are dun; 
If hairs be wires, black wires grow on her head.
I have seen roses damasked, red and white,
But no such roses see I in her cheeks;
And in some perfumes is there more delight 
Than in the breath that from my mistress reeks.
I love to hear her speak, yet well I know
That music hath a far more pleasing sound.
I grant I never saw a goddess go; 
My mistress when she walks treads on the ground. 
And yet, by heaven, I think my love as rare 
As any she belied with false compare.
Андрієнко Ю.: Сонет 130 українською мовою
Її очей до сонця не рівняли, 
Корал ніжніший за її уста, 
Не білосніжні пліч її овали, 
Мов з дроту чорного коса густа. 

Троянд багато зустрічав я всюди, 
Та на її обличчі не стрічав, 
І дише так вона, як дишуть люди,- 
А не конвалії між диких трав. 

І голосу її рівнять не треба 
До музики, милішої мені, 
Не знаю про ходу богинь із неба, 
А кроки милої - цілком земні. 

І все ж вона - найкраща поміж тими, 
Що славлені похвалами пустими.
Вед 1:І які б не велися суперечки - чи насправді існував Шекспір, чи насправ всі твори написані саме ним, напевно, це для нас не так важливо. Ми читаємо рядки і насолоджуємося тією силою почуттів, яку автор передає своїм палким словом.

Вед 2: Наша подорож триває. І наступна країна - Росія.

Вед 2: Великий Шіллер сказав, що література - це храм, в який можна ввійти лише з чистою совістю і благородними намірами.

Вед 1: А наші наміри - знайти відповіді на питання, які завжди хвилюють людину: що таке щастя, якою є істинна любов, чи дійсно краса врятує світ.

Вед 2: У цьому нам допоможуть герої повісті О.Пушкіна «Барышня - крестьянка»
Кулікова Ю, Сидоренко О.

-Позвольте мне сегодня пойти в гости, - сказала Настя, одевая барышню. - Изволь, а куда?

- В Тугилово, к Берестовым. Поварова жена у них именинница и вчера приходила звать нас отобедать.

- Вот, - сказала Лиза, - господа в ссоре, а слуги друг друга угощают.

- А нам какое дело до господ! - возразила Настя. - К тому же я ваша, а не папенькина. Выведь не бранились еще с молодым Берестовым; а старики пускай себе дерутся, коли им это весело.

- Постарайся, Настя, увидеть Алексея Берестова, да расскажи мне хорошенько, каков он собою и что он за человек…


- Ну, Лизавета Григорьевна, - сказала она, входя в комнату, - видела молодого Берестова; нагляделась довольно, целый день были вместе.

- Как это? Расскажи, расскажи по порядку.

- Извольте-с: пошли мы, я, Анисья Егоровна, Ненила, Дунька...

- Хорошо, знаю. Ну потом?

- Позвольте-с, расскажу по порядку. Вот пришли мы к самому обеду. Комната полна была народу. Были колбинские, захарьевские, приказчица с дочерьми, хлупинские...

- Ну! А Берестов?

- Погодите-с. Вот мысели за стол, приказчица на первом месте, я подле нее... а дочери и надулись, да мне наплевать на них...

Ну вот вышли мы

- Ах, Настя, как ты скучна с вечными своими подробностями!

- Да как же вы нетерпеливы! Ну вот вышли мы из-за стола... а сидели мы часа три, и обед был славный; пирожное блан-манже синее, красное и полосатое... Вот вышли мы из-за стола и пошли в сад играть в горелки, а молодой барин тут и явился.

- Ну что ж? Правда ли, что он так хорош собой?

- Удивительно хорош, красавец, можно сказать. Стройный, высокий, румянец во всю щеку„.

- Право? А я так думала, что у него лицо бледное. Что же? Каков он тебе показался? Печален, задумчив?

- Что вы? Да этакого бешеного я и сроду не видывала. Вздумал он с нами в горелки бегать.

- С вами в горелки бегать! Невозможно!

- Очень возможно! Да что еще выдумал! Поймает, и ну целовать!

- Воля твоя, Настя, ты врешь.

- Воля ваша, не вру. Я насилу от него отделалась. Целый день с нами так и провозился.

- Да как же, говорят, он влюблен и ни на кого не смотрит?

- Не знаю-с, а на меня так уж слишком смотрел, да и на Таню, приказчикову дочь, тоже; да и на Пашу колбинскую, да грех сказать, никого не обидел, такой баловник!

- Это удивительно! А что в доме про него слышно?

- Барин, сказывают, прекрасный: такой добрый, такой веселый. Одно нехорошо: за девушками слишком любит гоняться. Да, по мне, это еще не беда: со временем остепенится.

- Как бы мне хотелось его видеть! - сказала Лиза со вздохом.

- Да что же тут мудреного? Тугилово от нас недалеко, всего три версты: подите гулять в ту сторону или поезжайте верхом; вы верно встретите его. Он же всякой день, рано поутру, ходит с ружьем на охоту.

- Да нет, нехорошо. Он может подумать, что я за ним гоняюсь. К тому же отцы наши в ссоре, так и мне всё же нельзя будет с ним познакомиться... Ах, Настя! Знаешь ли что? Наряжусь я крестьянкою!

- И в самом деле; наденьте толстую рубашку, сарафан, да и ступайте смело в Тугилово; ручаюсь вам, что Берестов уж вас не прозевает.

- А по-здешнему я говорить умею прекрасно. Ах, Настя, милая Настя! Какая славная выдумка! - И Лиза легла спать с намерением непременно исполнить веселое свое предположение.

(Романс Висоцький О.)
Вед 1:Є ще одна країна. Це країна найталановитіших, найпрекрасніших у всьому світі людей.

Відео З

Вед 2: Звичайно, це - Україна. А на Україні є невеличке містечко.

Ви всі здогадались: це - Дніпродзержинськ, а в ньому живуть також дуже талановиті люди. Про них не знають у всьому світі тільки тому, що вони іще дуже молоді. Але у них все попереду.



Вед 1:Є в нашій школі людина, закохана у поезію, вона присвячує свої вірші видатним людям, поетам, музикантам.
Хільська Б..
Моему фортепиано

Сложила голову на руки

У фортепиано моего,

Я слышу дрожь и слышу звуки

Под черной крышкою его.

Оно хихикает, смеется,

Хоть ровно клавиши молчат.

А струны - нет, а им поется -

Я им пример, они не спят.

Но как же тихо и неслышно...

Рука на сердце, слышу стук.

Стучится. Тише, только тише...

У них сейчас единый звук.

Дрожит полоска у порога,

С души покатится валун.

Замру я, чтобы слышать Бога

И тихий рокот Божьих струн...

18 - 19 сентября 2010г. (ночь)

Фінальна пісня

По слідах героїв Гріна,

По книжках, що любиш ти,

Під вітрилом невидимим

Нам із друзями пливти

Приспів

Нам книги поради дають на роки,

У них ми знаходим важливі думки.

Жага відкриттів нам відома

Дороги у нас не близькі

Як Ассоль ми йдем до мрії

Принц вказав шлях до зірок.

І не втратити надію -

Це життєвий наш урок.

Ми навчилися любити

У Шекспіра і Гюго, -

У Толстого - в мирі жити,

А боротись - у Дефо.



d:\фото\концерт 11.11.11\изображение 054.jpg

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал