Урок №39 Тема. Узагальнення І систематизація вивченого про



Скачати 33.56 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір33.56 Kb.
ТипУрок

УРОК № 39

Тема. Узагальнення і систематизація вивченого про складнопідрядні речення.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про СПР, удосконалити вміння ставити розділові знаки між частинами СПР; розвивати культуру усного та писемного мовлення; виховувати працелюбність, наполегливість.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, зразки синтаксичного розбору СПР.

ХІД УРОКУ



  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

  2. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Практична робота.

Ознайомлення з порядком розбору СПР та зразками повного синтаксичного розбору речень.



Після ознайомлення за порядком розбору СПР самостійно виконайте повний синтаксичний розбір речень.

Дітям здавалося, що вже вечір і що зараз прийде мати. (С. Васильченко)

Порядок розбору складнопідрядного речення з кількома підрядними

    1. Характеристика всього речення за метою висловлювання та будовою.

    2. Вид складного речення — складнопідрядне з кількома підрядними.

    3. Кількість простих речень у складному.

    4. Вид підрядності — послідовна підрядність, однорідна чи неоднорідна супідрядність.

    5. Розділові знаки.

    6. Кожна частина складного речення аналізується як просте речення.

Порядок розбору складнопідрядного речення

          1. Характеристика всього речення за метою висловлювання та будовою.

          2. Вид складного речення — сполучникове, складнопідрядне.

          3. Вид складнопідрядного речення — означальне, з'ясувальне, обставинне.

          4. Кількість простих речень: головне і підрядне.

          5. Чим з'єднані головне і підрядне речення — сполучником чи сполучним словом?

          6. Що пояснює підрядне в головному — ціле речення чи окремі члени?

          7. Розділові знаки.

          8. Кожна частина складного речення аналізується як просте речення.

      1. Написання навчального диктанту.

      2. Синтаксичний розбір речень з диктанту за варіантами.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ



  1. Повторити відомості про СПР, підготуватися до контрольної роботи, виконавши тест для самоперевірки с. 112-114.

  2. Виконати повний синтаксичний розбір СПР з кількома підрядними.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал