Україн а теофіпольська районна рада Хмельницької області сьоме скликання проект рішенн яСкачати 65.25 Kb.
Дата конвертації10.03.2017
Розмір65.25 Kb.


У К Р А Ї Н А

Теофіпольська районна рада

Хмельницької області

сьоме скликання


проект

Р І Ш Е Н Н Я
30 вересня 2016 року № ___- 6/2016
Про інформацію Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території Теофіпольського району
Відповідно до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада
ВИРІШИЛА:
Інформацію Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території Теофіпольського району взяти до відома (інформація додається).

Голова районної ради А.Петринюк

Додаток


до рішення районної ради

30 вересня 2016 року №__-6/2013


ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Теофіпольського району у першому півріччі 2016 року(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)
На виконання ст. 6 Закону України "Про прокуратуру", направляю інформацію про результати діяльності Старокоотянтинівської місцевої прокуратури на території Теофіпольського району упродовж І півріччя 2016 року.

Прокуратурою вживалися заходи, спрямовані на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, посилення протидії корупції.

Керівником місцевої прокуратури у звітному періоді проведено І координаційну нараду керівників правоохоронних органів району, па якій скоординовано та узгоджено діяльність останніх по боротьбі зі злочинністю, визначені конкретні заходи.

Стан злочинності

Упродовж І півріччя 2016 року органами поліції в Сдиному реєстрі досудових розслідувань (далі - СРДР) зареєстровано 188 кримінальних правопорушень.

Усього обліковано 130 кримінальних правопорушень (злочииів) (у 2015 102), тобто рівень злочинності на території району збільшився на 27,5 %. З них: 4 - особливо тяжких злочинів (у 2015-1), 43 - тяжких (\ 2015-30, ріст на 43.3 %), 40 - середньої тяжкості (у 2015-44, зменшення на 9,1 %). 43—невеликої тяжкості (у 2015-27, ріст на 59,3 %).

Із зареєстрованих кримінальних правопорушень: 26 - проти життя та здоров'я особи (за перше півріччя 2015 - 14), 60 - проти власності (за перше півріччя 2015 - 49), 6 - проти безпеки руху та експлуатації транспорту (за перше півріччя 2015 -2), 6 - проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян (за перше півріччя 2015 - 2), 6 - у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (за перше півріччя 2015 - 5),3 - проти правосуддя (за перше півріччя 2015 - 1),

Найбільший ріст у порівнянні з І півріччям 2015 року відбувся крадіжок (60 проти 49, ріст на 22,4 % ), шахрайств (7 проти 4, ріст на 75 %), грабежів (2 проти 1, ріст на 100 %) та розбоїв (1 або 100%), які в за 1 півріччя минулого року взагалі не реєструвались.

Крім цього, у І півріччі поточного року відбулось збільшення злочинів, пов'язаних з порушенням правил безпеки руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (4 проти 1, ріст на 300 %) та незаконних заволодінь транспортними засобами (2 проти 1, ріст на 100 %).

Разом з цим, зменшилась кількість умисних вбивств, злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадян, злочинів проти безпеки виробництва,проти громадського порядку та моральності, які протягом І півріччя 2016 року взагалі не реєструвались.

Зменшилась кількість злочинів у сфері господарської діяльності (2 проти 4 у 2015 році), громадської безпеки (1 проти 3 у 2015 році), у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (4 проти 10 у 2015 році).

З 4 до 11 (на 175 %) зросла кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини та на 50% ( з 2 до 3) зросла кількість злочинів, скоєних неповнолітніми.

При цьому, на 55% зменшилася кількість злочинів, скоєних групою осіб (4 проти 9).

Рівень зареєстрованих кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення становить 30,2%, що більше від середньообласного (-1,5%).

Водночас, залишається значна кількість проблемних питань, які потребують вжиття невідкладних заходів до їх вирішення, зокрема виявлення злочинів, пов'язаних із корупцією та спричиненням збитків бюджету, порушень у земельній сфері, протидії незаконному обігу наркотиків, зброї тощо.

У лютому 2016 року під головуванням керівника місцевої прокуратури проведено засідання координаційної наради керівників правоохоронних органів району щодо протидії злочинності та корупції, на якій розроблено комплекс заходів, що сприятимуть реальному зміцненню законності та правопорядку.


Стан законності у сфері запобігання корупції

У 2016 році прокуратурою складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів). За результатами розгляду вказаних протоколів до відповідальності притягнуто 2 осіб.


Стан законності у сфері кримінального судочинства

З початку року місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у 263 кримінальних провадженнях, 188 з яких розпочато у 2016 році.

Із загальної кількості, слідчим відділом Теофіпольського ВнП Красилівського ВП ГУ НП України в Хмельницькій області закінчено ПО проваджень, в тому числі 43 - скеровано до суду з обвинувальними актами, 67 - закрито, 4 - провадження скеровано за підслідністю в інші правоохоронні органи, 45 особам повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень,.

Під час кримінального провадження не допущено фактів порушення конституційних прав громадян та забезпечено відшкодування 38 тис. гри. збитків, із 77 тис. грн. спричинених злочинами.

З метою покращання стану досудового розслідування, за результатами вивчення матеріалів кримінальних проваджень процесуальними керівниками надано 19 письмових вказівок та скасовано 3 незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень.

У 2016 році прокурорами підтримано державне обвинувачення у 34 кримінальних провадженнях, з яких з ухваленням вироків у 26.

На незаконні рішення судів першої інстанції у кримінальних провадженнях подано 1 апеляційну скаргу.
Стан законності у сфері організації представницької діяльності

на захист інтересів громадянина та держави

За результатами представницької діяльності прокуратурою виявлено 7 кримінальних правопорушень, відомості про які внесено до СРДР, з них 2 кримінальних провадження направлено до суду з обвинувальними актами.

Упродовж 1 півріччя 2016 року органами прокуратури у сфері земельних відносин пред'явлено 2 позови на загальну суму 237 тис. гри., які на даний час перебувають на розгляді суду.
Стан законності щодо захисту прав і свобод дітей

Упродовж 1 півріччя 2016 року органами поліції стосовно неповнолі тніх розпочато 5 кримінальних проваджень (3 кримінальні провадження об'єднані в одне), досудове розслідування у 3 кримінальних провадженнях закінчено з направлення обвинувальних актів до суду. Кримінальні провадження минулих років у 2016 році судом не розглядалися.

Поряд з цим, місцевою прокуратурою у сфері захисту прав дітей пред'явлено 1 позов, який розглянуто та задоволено.
Додержання законності щодо звернень громадян

У 2016 році місцевою прокуратурою розглянуто 31 звернення громадян. «За результатами розгляду 9 звернень вирішено, звернень, 13 - направлено до інших відомств, 1- задоволено, 1 - повернуто заявнику та по 7 надано роз'яснення.Найбільшу кількість звернень розглянуто з питань досудового розслідування 8.
Стан інформування суспільства про роботу прокуратури

З метою інформування суспільства про результати діяльності місцевої прокуратури оперативними працівниками здійснено 10 виступів в засобах масової інформації.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал