Тема: Остап Вишня. Загальний огляд життя і творчості письменника-гумориста. Тематика і проблематика усмішок «Моя автобіографія», «Зенітка», «Як варити і їсти суп із дикої качки» : життєвий оптимізм, любов до природи та людини



Скачати 198.14 Kb.
Дата конвертації12.04.2017
Розмір198.14 Kb.


Тема: Остап Вишня. Загальний огляд життя і творчості письменника-гумориста. Тематика і проблематика усмішок «Моя автобіографія», «Зенітка» , «Як варити і їсти суп із дикої качки» : життєвий оптимізм, любов до природи та людини ; м’який гумор як риси індивідуального почерку Остапа Вишні.

Теорія літератури: поняття про комічне, жанри комічного: усмішка, гумореска, фейлетон.



Мета: знати основні факти життя і творчості письменника-гумориста, жанри комічного твору, зокрема: усмішки, гуморески, фейлетону, зміст прочитаних гумористичних творів;

уміти сприймати зміст аудіотвору «Моя автобіографія» на слух й аналізувати його, виразно читати твори «Як варити і їсти суп із дикої качки»; «Зенітка»; працювати з текстами, аналізувати та визначати жанри комічного ;

розвивати естетичні смаки, почуття гумору; вміння вести діалог, слухати співрозмовника; творчі здібності.

виховувати любов до природи рідного краю, дбати про її збереження

Тип заняття: оглядова лекція

Обладнання: портрет О. Вишні , ілюстрації, комп’ютерна презентація, проекти, примірник «Мисливських усмішок», ілюстрації до творів, виставка творів О. Вишні

Література: 1.Українська література. 11клас. : Хрестоматія/Упорядник О.І. Борзенко,

М.П. Сподарець – Харків : Веста: Видавництво «Ранок» 2014. – 752с.

2. Авраменко О. М. Українська література: підручник для 11 класу (рівень стандарту)/

О.М. Авраменко. – К.:Освіта, 2011. – С. 191-193.

3. Нечволод Л. І. Українська література. – Х. : ФОП Співак В.Л., 2014. -608с.

4. Українська література. Стислий виклад змісту всіх творів за новою шкільною програмою.

10-11 класи. – Х. : Вид-во «Ранок», 2015.-544с. –(Дайджест).

5. Хропко П.П. Українська література: підручник для 10 класу/ П.П. Хропко.- – К.: Освіта, 2001. –

с. 96-98

6. Збірки творів Остапа Вишні: 1. Остап Вишня. Зенітка: Гуморески, усмішки. – Дніпропетровськ: Січ, 1993. – 191 с.


Епіграф :

Остап Вишня, хто він для нас?

Країна веселої мудрості.

Слава України, її невмируща краса

Олесь Гончар

План

1. « Віхи життя і творчості О. Вишні». Гумореска «Моя автобіографія»

2.Десятирічка О.Вишні. Інсценізація гуморески «Зенітка»

3. Тема природи та захисту довкілля у зб. О. Вишні «Мисливські усмішки»

4. «Вінок письменнику»
Перебіг заняття

l. Організаційний момент.
-- Робота з опорною схемою «Славетні імена на літературній мапі Сумщини»
Сумщино, Сумщино, моя Батьківщина,

Тобою пишаюсь, горжусь …
П. Грабовський



ll. Оголошення теми, мети, завдань заняття. Мотивація навчальної діяльності.

Основне завдання – навчитися любити природу, як самого себе, дбайливо ставитись до неї, берегти її, примножувати. Щоб глибше ознайомитись з творчістю О.Вишні, ми створили дві групи, які допомагали нам у досягненні мети заняття. Це групи «Юні читці» та «Любителі природи», а також ви отримали завдання на випередження, творчі завдання, які ми розглянемо у процесі вивчення нового матеріалу. У кінці заняття, як підсумок, ви повинні будете відповісти на проблемне питання



Проблемне питання :

  • що допомогло О.Вишні у важких життєвих обставинах не втратити почуття гумору, людяність?

ІII. Сприйняття й засвоєння студентами навчального матеріалу.

1 сторінка. Вступне слово викладача

Сила сміху перетворює сум на радість, робить людину здоровою і нездоланною.

Щоб не померти з переляку від життєвих труднощів, уміти посміятися над ними й жити далі – людині необхідне почуття гумору. Не в кожного з нас воно є. Та сьогодні ми будемо говорити про людину, яка була щедро наділена цим почуттям все життя – це Павло Михайлович Губенко

Яким же ж був життєвий і творчий шлях Остапа Вишні?



  • Пропоную переглянути презентацію «Віхи життя і творчості О. Вишні

  • Відеофільм «Чудака, їй-богу»

Теорія літератури. Поняття про комічне. Жанри комічного: фейлетон, гумореска, усмішка. Робота в зошитах.
Гумореска «Моя автобіографія»

Викладач…. А зараз поринемо у світ української мови і … згадайте, що таке автобіографія? Автобіографія – це документ, у якому особа власноруч у хронологічному порядку подає стислий опис свого життя та діяльності.

Історія написання: Остап Вишня назвав свою усмішку «Моя автобіографія». Роботу розпочав ще у 1927 р. Майже все життя продовжував роботу над нею. 1955 р. великий гуморист був реабілітований після 22 років життя в ролі «ворога народу»; за рік до смерті він нарешті дописує гумористичну автобіографію, у якій «сяє сміх крізь сльози».(1927-1955)
Завдання. Пропонуємо прослухати аудіочитання твору «Моя автобіографія». Прослуховуючи аудіозапис, підготуйтесь до обговорення. Зверніть увагу на героїв твору ,чому автор поспішав написати свою автобіографію, яку помилку допущено у назві , визначте комічні епізоди?
Бесіда за змістом твору «Моя автобіографія». Гра «Мікрофон»

  • Хто є героями цієї гуморески? (прості люди: дід, батько, мати, оповідач…)

  • Чому автор поспішав написати свою автобіографію? («Чому я поспішав так із своєю автобіографією? Через віщо сам я оце її випускаю в світ? Та дуже просто. Я ж не певний, що як дуба вріжу, хтось візьметься за мою біографію… А так сам зробиш, — знатимеш уже напевно, що вдячні нащадки ніколи тебе не забудуть». )

  • Доведіть, що це твір є автобіографією. (Це дійсно автобіографія, бо у творі присутні всі дані, властиві цьому документу: місце і дата народження, відомості про батьків, про освіту, захоплення, початок трудової діяльності та літературної творчості.

  • Чи можна вважати, що це є документ офіційно-ділового стилю? (Ні! Адже весь текст приправлений такими коментарями, поясненнями та своєрідними «ліричними відступами», що до ділового паперу його ніяк не віднесеш.)

  • Чи правильною є, з лексичної точки зору, назва гуморески? (Комічне починається вже із заголовка. Автобіографія, як засвідчують словники, — це написаний будь-ким опис власного життя. Тому слово «моя» зайве. Це налаштовує на якісь невідповідності, на комічний лад. )

  • Яка тема та ідея твору? ( Ідея - намагання автора у гумористичній формі розповісти про фактори, що сприяли становленню митця. Тема - розповідь про родину, становлення і формування Остапа Вишні як письменника )

  • Назвіть комічні епізоди твору .

(1. Комічне починається вже із заголовка. Автобіографія, як засвідчують словники, — це написаний будь-ким самим опис власного життя. Тому слово «моя» зайве. Це налаштовує на якісь невідповідності, на комічний лад.

2. «У мене нема жодного сумніву в тому, що я народився, хоч і під час мого появлення на світ білий, і потім — років, мабуть, із десять підряд — мати казали ,що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку».

3. «Батьки мої були як узагалі батьки». Далі письменник силкується дотримуватися «стилю», «серйозності», навіть вживає таке наукове слово, як «генеалогія». І тут же вдається до діалогу, та ще й з лайливими словами: «…а коли, було, спитаєш у баби (батькової матері) про діда чи там про прадіда, вона завжди казала: — Отаке стерво було, як і ти оце! Покою від їх не було!» Комізм цієї фрази підсилюється вживанням середнього роду замість чоловічого («було»).

5. «Правда, неясна якась ще тоді була в мене класова свідомість. З одного боку — цілував барині ручку, а з другого — клумби квіткові їй толочив. Чистий тобі лейборист. Між соціалізмом і королем вертівся, як мокра миша».

6. «Письменник не так живе й не так росте, як проста собі людина. …Про письменника подай, обов’язково подай: що впливало на його світогляд, що його оточувало, що організовувало його ще тоді, коли він лежав у матері на руках і плямкав губами…»



«Писатиме, — сказав якось батько, коли я, сидячи на підлозі, розводив рукою калюжу». )

Викладач. А тепер створимо паспорт твору «Моя автобіографія» (усно, якщо є час)


Паспорт твору

Автор твору : О.Вишня (Павло Губенко)

Рік написання: 1927-1955

Жанр: гумореска, автобіографія.

Тема: розповідь про родину, становлення і формування Остапа Вишні як письменника

Ідея: намагання автора у гумористичній формі розповісти про факти, що сприяли становленню митця.

Образи твору : прості люди: дід, батько, мати, оповідач…
Проблемне питання :


  • Так що ж вплинуло на формування О.Вишні як гумориста?

Висновок: Тут увесь Вишня: любов до життя, любов до людини, іронія до отого «щасливого» дитинства…(«Отак між природою з одного боку та людьми — з другого й промайнули перші кроки мого дитинства золотого» )
Свою «біографічну» тему письменник продовжує в гуморесках: «Перший диктант», «Отак і пишу», «Якби моя бабуся встали…», «Великомученик Остап Вишня», «Все життя з Гоголем», у щоденнику «Думи мої, думи мої…» та інших творах.

2 сторінка. Другий етап творчості - «Трагічна доля О.Вишні».

  1. Розповідь викладача про трагічну долю гумориста.

  2. Читання студентами групи «Юні читці» гуморески «Зенітка» у ролях з елементами інсценізації.

ІІІ сторінка. Тема природи та захисту довкілля у зб. О. Вишні «Мисливські усмішки» Ознайомлення з гуморескою «Мисливські усмішки»

Викладач. Пригода «Тікай куций…» Письменник створив великий цикл неперевершених за своєю майстерністю, тонкістю відчуття рідної природи «Мисливські усмішки» Мисливські усмішки є найбільш поетичними творами Остапа Вишні. Це справді ліричні вірші в прозі, які стоять в одному ряду з «Записками мисливця» Тургенєва, мисливськими етюдами та оповіданнями Лєскова і Пришвіна.

Девізом Остапа Вишні були слова: «Живіть зайці!». Цей девіз стосувався і Рильського і Малишка. Якщо ж і траплялося вполювати звірину, настрій був зіпсований і полювання перетворювалося на траур по убієному.


Викладач… Помітне місце із циклу « Мисливські усмішки» посідає гумореска «Як варити і їсти суп з дикої качки». Читаючи твір ,зверніть увагу на героїв, комічні епізоди, яке основне знаряддя мисливця тощо

Перевірка виконання завдання на випередження. Бесіда за прочитаним твором «Як варити і їсти суп з дикої качки» (супровод. слайд.)


  • Кому присвячена усмішка «Як варити і їсти суп із дикої качки ?» (М. Рильському)

  • Назвіть прізвище орнітолога, який визначив місце перебування диких качок у природі.

  • Що, окрім рушниці, набоїв і мисливського реманенту рекомендує взяти з собою Остап Вишня на полювання ? (…стопку. Для чого ? «Щоб було чим вихлюпувати воду з човна, коли човен тече…»)

  • Що згадує про качок і як їх стріляти ? (Відповіді студентів)

  • Якою дорогою потрібно повертатись з полювання?

  • Що відповідають мисливці на зауваження дружини чи мами, коли говорять, що це не качка, а курка? ( Це - качка.Тепер усі такі качки пішли –яровизовані !)

  • У чому найбільший комізм твору?

Підсумок роботи з усмішкою «Як варити і їсти суп із дикої качки

  • З яким гаслом мисливці йдуть на полювання?

  • Визначіть тему та ідею твору

  • Назвіть жанр твору

  • Якими постають перед нами герої цієї усмішки? (У центрі усмішок стоять благородні, розумні, кмітливі люди. Вони веселі оповідачі, знавці безлічі мисливських вигадок і побрехеньок).


Презентація проекту - телепередачі «Любителі природи»

Викладач.

  • Як ви вважаєте, що є основним у процесі полювання? (любити тварин, природу, навколишнє середовище і бережно ставитись до них)

Остап Вишня дуже любив мисливство, але не через можливість мати здобич, а через можливість приємного спілкування з друзями, яке й стало мотивом для створення «Мисливських усмішок».

  • Чи любите ви природу? Як ви ставитесь до неї?

Ось ми перевіримо, як про це говорять наші «Любителі природи» з постійною ведучою ……. (Програма «Любителі природи» - круглий стіл з біологом, народознавцем, письменником Остапом Вишнею)

Ведуча. Добрий день! І знову в ефірі телепередача «Любителі природи» та я її ведуча Вікторія Чиж. Сьогодні на нашій телепередачі присутні гості:

неперевершений знавець жанру усмішки, письменник Остап Вишня(Чернов Олексій) ;

біолог, красень групи Сенченко Іван; народознавець-дослідник Ковалевська Світлана

Отже, ми починаємо! Спочатку поспілкуємося з письменником Остапом Вишнею.



Ведуча. Добрий день, пане Остапе!

Остап Вишня. – Добрий день!

Ведуча. – З якою метою ви вирушали на полювання?

Остап Вишня. – Щоб помилуватися густими лісами, зеленими луками, бездонними озерами, привітатися з улюбленими тваринами, а головне – поспілкуватися з друзями-мисливцями.

Ведуча. – Пане Остапе! Що лежить в основі ваших усмішок?

Остап Вишня. – В основі моїх творів лежать життєві факти, реальна дійсність, та звичайно ж, любов до рідного краю, чудової природи, друзів-мисливців, які люблять побрехеньки, бувальщини. анекдоти.

Ведуча. – Дякую! А тепер ми звернемось до біолога Сенченка Івана. Скажіть, чи турбує Вас екологічне становище нашого міста і навколишніх сіл ? Чому? Який вихід із ситуації ви бачите?

Біолог. – Мене, звичайно ж, турбує екологічне становище нашого міста і села, а саме: вирубка зелених насаджень; забруднення річки Шостка та Галінківського ставка; сміттєзвалище у кінці міста Шостка.

Пропоную:

організувати загони добровольців – охоронців лісосмуг, річки, ставка; встановити штрафи за вирубку лісосмуг, за забруднення річки та ставка.

Але ми неспроможні це зробити самі! Тому є пропозиція звернутися до екологічної служби міськвиконкому , розглянути це питання і винести його на обговорення .

Ведуча. – Дякую! А зараз ми звернемося до народознавця Ковалевської Світлани.

Привіт, …..! Розкажіть, які скарби народнопоетичної творчості використовував Остап Вишня у своїх усмішках?



Народознавець. – Письменник використовує пісні, прислів’я, приказки; казкові зачини, які надають творам інтимності та ліричності. Ось наприклад: приказки та прислів’я: «якби знав, де впаду, то соломки підклав би», «душа аж у п’ятах», «якби знаття, що в кума - пиття», «та якось – то воно буде», «вертівся, як мокра миша», «отаке стерво було, як ти оце!Покою від них не було!», навіть вживає таке кумедне наукове слово, як «генеалогія», качки «яровізувалися» тощо

Ведуча. – Дякую всім за змістовні відповіді. А нашим глядачам раджу обов’язково прочитати усмішки Остапа Вишні. Закликаю вас любити природу кожен день, кожну хвилину, бо вона наша мати, тож будьмо гідними її дітьми.

А я нагадую, що це була телепередача «Любителі природи» та її ведуча Чиж Вікторія.

До побачення! До зустрічі!
Висновок. Отже, скажіть, чому навчають нас усмішки О. Вишні? (Тема людини і природи в «Мисливських усмішках» багатогранна. Ці твори порушують проблеми екології та захисту природи. Закликають добре ставитися до нашого довкілля. Крім того, вони сповнені міркувань: про сенс життя, про смерть. Письменник учить шанувати природу, засуджує браконьєрство, заохочує насолоджуватися природою).
Гра «Феєрверк афоризмів» (якщо є час)

Викладач. У народі кажуть, що афоризм – це тест на інтелект. Кожен з вас підготував афоризми про гумор, сміх. (студенти називають афоризми)

Сміх – це здоров’я, сміхом можна більше вразити, ніж лайкою чи навіть бійкою.

Гумор приносить радість, якщо використовується з розумом.

Гарний сміх – це музика душі, її мудрість.

Сміх такий же святий, як і молитва.

Життя завжди краще, ніж твій настрій.

Вміння сміятися над собою – перша ознака морального здоровя.

Три хвилини сміху дорівнює п’ятнадцяти хвилинам гімнастики.
ІV. «Вінок письменнику»
Викладач. – Мабуть не має жодної людини, яка б не читала чудових усмішок Остапа Вишні. Головним джерелом його гумору була любов до життя, до людини, а девізом: «Треба любити людину більше, ніж самого себе.»

Остап Вишня – це не просто гуморист, він поет за станом душі.



Остап Вишня заслуговує на велику шану. Знамениті митці отримують нагороди: Оскари, різні кубки, лаврові вінки тощо. Словесний вінок подяки і шани великому гумористу, уродженцю Сумщини, видатному земляку О. Вишні зможемо подарувати і ми.
Додому вам було завдання на випередження : написати гумореску з власного життя і знайти та виписати вислови різних авторів про О. Вишню. Тож надаємо слово студентам.

Читаючи свої гуморески, усмішки, вислови про П.М.Губенка, ми сплетемо

вінок подяки.

Творча робота студентів (читання власних гуморесок).

Вислови різних авторів, присвячених Остапу Вишні


  1. «Нікого з нас так не любив і не любить український народ як Вишню» В.Сосюра.

  2. «Люблю Остапа Вишню. Твори його заражають нас любов/ю до життя» П. Тичина.

  3. «Творчість Остапа Вишні, здається мені, дуже близька до творчості Гоголя. Так само, як гоголь, Остап Вишня поєднує в своїй творчості ліричність з гумором, так само любить свій народ і українську природу» Д.Чавдаров-Челкаш. Болгарія.

  4. «…Його люблять і заокеанські українці – в Канаді, в Сполучених Штатах Америки. Його чудові гуморески й фейлетони читали й читають десятки тисяч українців, яких … доля закинула за океан…»

П.Кравчук. Канада.

  1. «Я - не критик, не теоретик і навіть не публіцист. Я – звичайнісінький собі читач. Читав я , звичайно, й твори О.Вишні (хто не читав творів Остапа Вишні?) «Усмішки» Остапа Вишні я полюбив. Полюбив їх за те, що вони запашні, за те, що вони ніжні, за те, що вони жорстокі, за те, що вони смішні, за те, що вони часто глибоко трагічні, за те, що вони злободенні… за те, що вони близькі робітничо-селянським масам, за те, що на них виховувалась і виховується наша письменницька молодь… » М.Хвильовий.

V. Підсумок заняття . Гра «Продовж речення»

1. Остап Вишня – це псевдонім кого? …. Павла Михайловича Губенка

2. «У мене нема жодного сумніву, що я народився…» Так починається гумореска

Остапа Вишні…… «Моя автобіографія»
3. «Мабуть, із часів Івана Котляревського не сміялась Україна таким життєрадісним, таким іскрометним сміхом, яким вона засміялася знову в прекрасній творчості Остапа Вишні», - так сказав?.... Максим Рильський;
4. Псевдонімом «Остап Вишня» вперше була підписана усмішка….. «Чудака, їй – Богу!»
5. Табірний щоденник Остапа Вишні називається…..«Чибю»;



  1. В українську літературу усмішку як новий жанр ввів …. Остап Вишня;



  1. Вкажіть місце народження Остапа Вишні (за усмішкою «Моя автобіографія»)… Витягли з колодязя

  2. Вкажіть назву книги, «що найсильніше … враження справила в моїм житті», тобто в житті О.Вишні …….. «Катехізис» Філарета



  1. Вкажіть правильну назву циклу усмішок, що розглядався на занятті …….. «Мисливські усмішки»



  1. Дайте правильне визначення літературного терміна «усмішка»……. Різновид фейлетону та гуморески

VI. Рефлексія. Гра «Вільний мікрофон» . Відповісти на проблемне запитання, що поставлене було на початку заняття:

  • що допомогло О.Вишні у важких життєвих обставинах не втратити почуття гумору, людяність?

  1. На занятті я ознайомився ….

  2. Мене найбільше вразило….

VІІ. Оцінювання

VIІІ. Домашнє завдання. Початковий рівень: скласти й записати хронологічну таблицю життя і творчості О. Вишні.

Середній рівень: Прочитати й скласти паспорт до усмішки «Сом».

Достатній рівень: прочитати гуморески з кн.. «Мисливські усмішки» та виписати комічні епізоди.

Високий рівень: Написати твір-роздум на тему: «Мої роздуми над «Мисливськими усмішками» Остапа Вишні» (об’єм – 2,5 – 3,0 с.) або оповідання скласти гумористичне з власного життя.
Додаток 1

Студентська творчість. Гуморески та усмішки
«Курорт» (Усов Михайло)

1.Вночі пꞌяний чоловік зупиняв таксі. Ледве на ногах стояв з шампанським у руці. Намір мав добратися у аеропорт – від дружини вирвався, взимку, на курорт. «Так ви ж є в аеропорті, - перечив таксист. – Он вокзал і добре чути від лайнерів свист!». Чоловік перехрестився – зрозумів проте : «Оце так переборщив…. Йопересете!»

«Чесно й щиро»

2.Влад зустрів шкільного друга. Радий, як не дивно. Років двадцять збігло, мабуть. Як не більше, певно. Трохи вдвох наговорились, сперечатись стали : «Чесних, щирих мало! Всі ж мовчать або байдужі. Крутять «шури-мури». Правда де? Усі нещирі!.. от і сам будь мудрим». Влад сміятись став із нього: - Це іще нічого. Хочеш знати щиру правду? Та простіш простого. Ти візьми труби кавалок чи якогось дрюка і вночі по батареї пару раз постукай. Гарантую, всі сусіди з кожної квартири все, що думають про тебе скажуть чесно й щиро!



«Мажор»

3.У нічному клубі моднім мажори гарцюють, відриваються « на повну», жеруть і танцюють… Залицяється до дівки «качок» здоровенний. А дівчина теж не промах: - Одвали від мене!



  • Це ж чому отак суворо? – пристає мужчина…

  • Маю я бойфренда Жору, от і вся причина.

  • А, бойфренд у тебе значить?. А у мене – тато. Та іще є дачка, тачка і бабла багато…

  • Що ж ти плачеш? – у дівчини питає мужчина.

  • Бо утратила бойфренда я у цю хвилину…

«Прогульщик» (Сашко Красуля)

4.Вчитель наш питає зранку у малого Колі:



  • Ти чому не був , признайся, вчора, хлопче, в школі?. Мабуть є якась причина: лінь, хвороба, втома? Чи батьки були не проти, щоб лишився вдома?

  • Мить якусь малюк подумав, що оце сказати:

  • Цілий день сварились вчора мої батько й мати.

  • Маму знаю, хто ж твій батько?- стала та питати.

  • Саме це вони й не можуть досі зꞌясувати.

Гумореска «Вила» (Чернов Олексій)

Діло було минулого літа. Було мені тоді 13 років.

Малий, жвавий та дурний. В голові вітер, в дупі дим- як добре бути молодим.

Літо, село, мотоцикл зламався, робити нічого. І я, як якийсь дурень з Лохвиці, скажено бігав по полю. І тут: купа сіна. Здоровенна! (Тут треба наглядно показати, бо необхідного ефекту не буде). «Ну, зараз я туди залізу» - про себе промовив я. Але ж просто залізти- це занадто легко. Треба стрибнути.

Все: розбіг взяв , біжу, не біжу, знов біжу, стрибаю , перевертаюсь у повітрі і… приземляюся дупою на вила.

«А- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а- а!!!»

Я прожогом зіскакую з вил, кричу, матюкаюсь на дванадцяти мовах світу ( навіть на суахілі), та біжу до хати.

Коли я отямився від такого потрясіння мати вже підлікувала моє «бойове поранення».

4 дірки. 4 болючі дірки. Весь час мене мучила думка: який дурень у сіно вила поклав?

Відповідь знаю: такий самий, як я.

Давно це було, дірки зажили, навіть шраму не зосталося, Але все ще болючі спогади нагадують про це. І сміх і гріх, як кажуть люди.

Усмішка «Три «Д» (Балабко Олексій)

Зустрілися два товариші. Один з них питає :

- Ну як ти, Петре, поживаєш ?

- Та нічого собі!. Пенсію отримали, на базар сходили, сала, цукру, каш купили… – відповідає Петро.

- Ну а ти ж як живеш?- запитав Дмитро.



  • На три «Д»!

  • То це ж як ?

  • Та приблизно так: доношую, доїдаю, доживаю!!

Вислови різних авторів, присвячених Остапу Вишні
1.«Нікого з нас так не любив і не любить український народ як Вишню» В.Сосюра.

2. «Люблю Остапа Вишню. Твори його заражають нас любов/ю до життя» П. Тичина.



  1. «Творчість Остапа Вишні, здається мені, дуже близька до творчості Гоголя. Так само, як Гоголь, Остап Вишня поєднує в своїй творчості ліричність з гумором, так само любить свій народ і українську природу» Д.Чавдаров-Челкаш. Болгарія.

  2. «…Його люблять і заокеанські українці – в Канаді, в Сполучених Штатах Америки. Його чудові гуморески й фейлетони читали й читають десятки тисяч українців, яких … доля закинула за океан…» П.Кравчук. Канада.

  3. «Я - не критик, не теоретик і навіть не публіцист. Я – звичайнісінький собі читач. Читав я , звичайно, й твори О.Вишні (хто не читав творів Остапа Вишні?) «Усмішки» Остапа Вишні я полюбив. Полюбив їх за те, що вони запашні, за те, що вони ніжні, за те, що вони жорстокі, за те, що вони смішні, за те, що вони часто глибоко трагічні, за те, що вони злободенні… за те, що вони близькі робітничо-селянським масам, за те, що на них виховувалась і виховується наша письменницька молодь… » М.Хвильовий.


Міні – проект телепередачі «Любителі природи»

Ведуча. Добрий день! І знову в ефірі телепередача «Любителі природи» та я її ведуча Вікторія Чиж. Сьогодні на нашій телепередачі присутні гості:

неперевершений знавець жанру усмішки, письменник Остап Вишня(Чернов Олексій) ; біолог, красень групи Сенченко Іван; народознавець-дослідник Ковалевська Світлана

Отже, ми починаємо! Спочатку поспілкуємося з письменником Остапом Вишнею.

Ведуча. Добрий день, пане Остапе!

Остап Вишня. – Добрий день!

Ведуча. – З якою метою ви вирушали на полювання?

Остап Вишня. – Щоб помилуватися густими лісами, зеленими луками, бездонними озерами, привітатися з улюбленими тваринами, а головне – поспілкуватися з друзями-мисливцями.

Ведуча. – Пане Остапе! Що лежить в основі ваших усмішок?

Остап Вишня. – В основі моїх творів лежать життєві факти, реальна дійсність, та звичайно ж, любов до рідного краю, чудової природи, друзів-миливців, які люблять побрехеньки, бувальщини. анекдоти.

Ведуча. – Дякую! А тепер ми звернемось до біолога Сенченка Івана. Скажіть, чи турбує Вас екологічне становище нашого міста і навколишніх сіл ? Чому? Який вихід із ситуації ви бачите?

Біолог. – Мене, звичайно ж, турбує екологічне становище нашого міста і села, а саме: вирубка зелених насаджень; забруднення річки Шостка та Галінківського ставка; сміттєзвалище у кінці міста Шостка.

Пропоную:

організувати загони добровольців – охоронців лісосмуг та соснового бору, річки та ставка; встановити штрафи за вирубку лісосмуг, соснового бору, за забруднення річки та ставка.

Але ми неспроможні це зробити самі! Тому є пропозиція звернутися до екологічної служби міськвиконкому ,розглянути це питання і винести його на обговорення .

Ведуча. – Дякую! А зараз ми звернемося до народознавця Ковалевської Світлани.

Привіт, …..! Розкажіть, які скарби народнопоетичної творчості використовував Остап Вишня у своїх усмішках?



Народознавець. – Письменник використовує пісні, прислів’я, приказки; казкові зачини, які надають творам інтимності та ліричності. Ось наприклад: приказки та прислів’я: «якби знав, де впаду, то соломки підклав би», «душа аж у п’ятах», «якби знаття, що в кума - пиття», «та якось – то воно буде», «вертівся, як мокра миша», «отаке стерво було, як ти оце!Покою від них не було!», навіть вживає таке кумедне наукове слово, як «генеалогія», качки «яровізувалися» тощо

Ведуча. – Дякую всім за змістовні відповіді. А нашим глядачам раджу обов’язково прочитати усмішки Остапа Вишні. Закликаю вас любити природу кожен день, кожну хвилину, бо вона наша мати, тож будьмо гідними її дітьми.

А я нагадую, що це була телепередача «Любителі природи» та її ведуча Чиж Вікторія.



До побачення! До зустрічі!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал