Сучасна молодіжна мода і здоров’яСкачати 268.58 Kb.
Дата конвертації30.03.2017
Розмір268.58 Kb.
Круглий стіл на тему: ,, Сучасна молодіжна мода і здоров’я

Мета: навчити учнів оцінювати модні явища з точки зору шкоди або користі для здоров’я; формувати морально – гігієнічну культуру і естетику зовнішнього вигляду; розвивати відповідальність за своє здоров’я.І – й ведучий. Сьогодні нам би хотілося поговорити про моду. Тема моди нескінченно нав’язується нам засобами масової інформації і стає надзвичайно привабливою для сучасних молодих людей. Але модні тенденції іноді призводять до виникнення проблем, пов’язаних як із духовним, так і з фізичним здоров’ям . Спробуємо сьогодні в цьому розібратися. Як ви думаєте, що таке мода?

ІІ – й ведучий. Мода – це засіб життя в певний історичний момент. Вона торкається кожної людини й усіх сторін її життя – від форми каблука до літератури, від аромату парфумів до архітектури.

І – й ведучий. Які ти знаєш модні молодіжні течії?

ІІ – й ведучий. Серед молоді сьогодні модно робити татушки і пірсинг.

І – й ведучий. А тепер ти мене просвіти, що це таке.

ІІ – й ведучий. Татуювання є введенням у дерму невивідних, невитирних пігментів одного або декількох кольорів з метою створення на тілі тексту або зображення. А пірсинг – це проколювання різних частин тіла.

І – й ведучий. Нами було проведено опитування учнів нашої школи, і з’ясувалося, що з ___ опитуваних - ____ % учнів мають татуювання і ____ % - пірсинг. На думку наших учнів, частіше молоді люди роблять пірсинг, ніж татуювання. А ще ми запитували учнів, чи цікаво їм дізнатися, як давно існує татуювання і пірсинг. ____ % відповіли ,, так “.

Доповідач 1. Мистецтво прикрашати себе тату можна вважати одним із найдавніших. Історія татуювання налічує 6 тисяч років, вони наносилися ще в Стародавньому Єгипті. Перші зразки тату були знайдені при розкопках єгипетських пірамід. На виявлених там муміях, яким не менше ніж 4 тисячі років, виразно видно татуювання.

Ще в первісному суспільстві давні люди зображували на своєму тілі малюнки. Спочатку малюнок, що наділявся певними властивостями, наносився на тіло фарбами ( для відлякування злих духів, для вдалого полювання), але вони були недовговічні, тому виникла необхідність у стійкіших візерунках.

Натільні знаки у прадавніх людей, наприклад, вказували на приналежність їх володаря до певного племені, роду, а також наділяли володаря магічною силою.

Татуювалися різні племена Європи й Азії, індіанці Америки, індіанці Індонезії та Полінезії.

Обличчя – завжди на видноті. Тому саме воно прикрашається в першу чергу. Племена Майорі з Нової Зеландії носять на обличчях маскоподібне татуювання - Моко. Візерунки служать бойовим розфарбуванням і показником доблесті та суспільного становища їхніх володарів. За місцевими звичаями, якщо в загиблого воїна на обличчі була маска Моко, він удостоювався вищої почесті - його голову відрізували і зберігали як реліквію племені.

Жінки японських аборигенів Айну татуюванням на обличчі означали свій сімейний стан. За візерунками на губах, щоках і віках можна було визначити, чи заміжня жінка і скільки в неї дітей. В інших народів велика кількість візерунків на тілі жінки символізувала її витривалість і плодючість. Доходило до крайності: на атолі Нукуро дітей, народжених не татуйованими жінками, вбивали при народженні.

Проте магія тату використовувалася не лише ,, дикунами “. У арабів талісманами вважалися вибиті на тілі цитати з Корану, британські моряки зображували на своїх спинах величезні розп’яття в надії, що це захистить їх від тілесних покарань. Подорожуючи світом, ці мореплавці привозили в Європу як сувеніри дивовижні картини на власній шкірі.

Але в деяких випадках татуювання служило і покаранням. У японській провінції Чукудзен як кару за перший злочин розбійникам наносили горизонтальну лінію через лоб, за другий – дугоподібну, а за третій – ще одну. Так само за допомогою тату иітили рабів, військовополонених, утруднюючи цим втечу і полегшуючи їх упізнання.

Але ось настають 90 – ті роки ХХ ст., і тату стає частиною світової індустрії краси, атрибутом молодіжної моди.

Доповідач 2. Вплив татуювань на здоров’я. Основну небезпеку при нанесенні татуювань несе барвник. Барвник містить дуже сильний алерген і у багатьох людей може викликати довічну алергію на сонцезахисні креми, болезаспокійливі пігулки, а також одяг і тіні для повік, що містять такий барвник. Були випадки, коли, здавалося б, у здорових підлітків після нанесення тату розвивалася бронхіальна астма.

Крім того, частки фарби потрапляють у лімфатичні судини, а по них у лімфатичні вузли, які стають схожими на забиту брудом зливну каналізацію й перестають виконувати свою захисну, імунологічну функцію.

Зведення татуювання полегшення не принесе, оскільки частки фарби, що потрапили в лімфатичні вузли, устигають зробити свою чорну справу. У результаті послаблення імунітитету виникають герпес, гнійничкові захворювання шкіри, активізується вірус, що викликає появу папілом. Можуть проявитися цистит, захворювання нирок. При нанесенні татуювання у непрофесіоналів удома є вірогідність отримати гепатит і ВІЛ – інфекцію.

Доповідач 3. Навіть тимчасове татуювання може принести шкоду здоров’ю, так стверджують португальські медики, застерігаючи населення про небезпеку алергії та інших ускладнень після нанесення татуювання.

Татуювання зроблене за допомогою чорного чорнила особливо небезпечне, оскільки до складу чорнила, окрім традиційної хни, входить така речовина як парафеніленодіамін. Це хімічна субстанція, дозволена до застосування в декількох видах косметичної продукції в строго визначених невеликих кількостях. Ускладненням такого втручання в організм людини може бути екзема, дерматит.

Лікар кураєвого центру медичної профілактики О. Бахтінов говорив: ,, Слід також взяти до уваги, що татуювання можуть завдавати непоправної шкоди здоров’ю. Роблячи татуювання, ви травмуєте шкіру і вводите під неї фарбувальну речовину. Хоча голка проникає неглибоко, кожного разу ви ризикуєте занести собі під шкіру мікроби або віруси. Якщо робити татуювання вже використаними, ,, брудними “ голками, можна заразитися сифілісом, гепатитом, ВІЛ – інфекцією та іншими не менш небезпечними захворюваннями . Фарби, що використовуються при цьому , можуть викликати дерматит, алергію і навіть рак шкіри ”.

У наш час цей вид самовираження набув масового характеру. Якщо раніше вважалося, що тату – це швидше приналежність людей тих, що відбувають термін, то сьогодні молоді люди використовують його з метою прикраси свого тіла, підкреслюючи свою індивідуальність, а також демонструючи свободу і незалежність. Нанести тату не складно, а ось вивести обридливий малюнок або вивести її через алергічну реакцію – це вже проблема.

У морській піхоті США введено обмеження на татуювання. Командування морської піхоти порахувало, що великі татуювання нижче за лікоть і нижче за коліно завдають шкоди іміджу морськ ої піхоти і із 1 квітня ввело заборону на таке самовираження.

Актриса Халлі Беррі зізналася, що здійснила помилку, зробивши на сідницях татуювання з ім’ ям Девіда Джастіна. Після розлучення зірці стало зрозуміло, що робити цього не варто було. Хеллі вийшла заміж за музиканта Еріка Бенета, а татуювання було перероблене в квіточку. Зараз зірка зустрічається з моделлю Габліелем Обрі, а щодо татуювань вважає, що від них одна шкода і ніякої користі. Краще залишатися з нормальною шкірою, пише журнал GLAMOUR.

Існують різні виведення татуювань: лазерне видалення ( випалювання), хірургічна операція ( вирізування ), абразивне усунення за допомогою солі ( просочення татуйованої шкіри спеціальним соляним розчинам ), скарифікація ( видалення за допомогою розчину кислоти і створення на її місці шраму ). Шрами, залишені після виведення татуювання, радості їхньому володареві не приносять.

Можливо, перед тим, як зважитися нанести на своєму тілі подібну прикрасу, варто подумати не тільки про своє здоров’я, але й про свою кар’єру і репутацію. Під час вступу на високооплачувану посаду вам можуть відмовити зайняти престижне місце тільки внаслідок видимого натільного живопису, щоб не кидати тінь на імідж підприємства.ІІ – й ведучий. Пірсинг – чого чекати від нього?

І – й ведучий. Двоє дівчаток, 12 – ти й 15-ти років, потрапили до лікарні в Запоріжжі. Вони випадково проковтнули прикраси для пірсингу. Тепер витягати сережки з кишківника доведеться лікарям.

ІІ – й ведучий. Це не кадри середньовічних катувань. Так підлітки самотужки роблять собі пірсинг просто на вулиці. Інструменти, яких ніхто не стерилізує, лежать на підвіконні.

І – й ведучий. - Аааа, тихо … ааа. Тихо.

ІІ – й ведучий. Ярослав Заблоцький, лікар – стоматолог сказав:

І – й ведучий. – Будь-яка хірургічна процедура несе в собі ризик перш за все інфекції, це значить: СНІД, це гепатит, Гепатит – на сьогодні називають ласкавим вбивцею . Тобто тим, хто приносить шкоду, але люди про це не знають, а дізнаються через багато років, коли вже нічого зробити не можуть.

ІІ – й ведучий. Що ж до пірсингу на язиці, то за кілька років він може не лише пошкодити зубну емаль, а й змістити самі зуби – попереджають лікарі.

Доповідач 4. Таким же давнім, як татуювання, є мистецтво пірсингу. Зараз проколеним язиком, або пупком нікого не здивуєш. Пірсинг сприймається як один із напрямів боді-арту. Насправді він має тисячолітню історію.

У Стародавньому Єгипті дочкам фараонів проколювали пупок і вставляли в нього золоті пірси з коштовними каменями.

Індійські жінки проколювали крило носа після заміжжя. Деякі індійські чоловіки проколювали собі язик на знак обітниці зберігати мовчання.

За літописними свідченнями, згадка про проколювання різних частин тіла ( в основному, вух ) належить до правління князя Ігоря ще за часів давньої Русі. У літописі говорилося, що Ігор – величезний лисий велетень, з великою сережкою в мочці. Жіноча мода того часу також припускала носіння сережок, тому як тоді, так і в наш час проколоти собі вуха міг кожен, незалежно від статевої, і соціальної приналежності.

Тенденції останніх років не можуть не радувати любителів пірсингу. Зараз майже в кожної людини пробито вухо ( можливо навіть не одне, і не один раз ), модно робити пірсинг пупка, язика, підборіддя і всього чого тільки можна. Обмежень для сучасної людини вже не існує! Зараз пірсинг роблять усі – починаючи від маленьких дітей, яким дбайливі батьки відразу після народження відкривають шлях у світ моди і стилю, закінчуючи престарілими людьми, які не хочуть відставати від молоді.

Помітно, що пірсингом частіше захоплюються жінки, ніж чоловіки. Але так відбувається не тому, що чоловіки менше цього хочуть. Річ у тому, що чоловічий організм може дуже сильно постраждати, якщо проколоти шкіру трохи не там де треба. Тому жіночий пірсинг набагато популярніший, ніж чоловічний – він просто менш небезпечний.Доповідач 5. Модне захоплення пірсингом не таке безпечне, як може здатися на перший погляд. Інфекційні запалення на місці проколу, кровотечі, рани, що не гояться, виривання сережки й утворення великих шрамів і рубців – досить часті явища. Пробиваючи брову, можна пошкодити лицьовий нерв і обличчя спотворить судома. Сережка в язиці може викликати його часткове оніміння.

Були випадки, коли пірсинг язика став причиною абсцесу мозку – локалізованого гнійного утворення. Прокол язика викликає запалення м’яких тканин. За рахунок цього інфекція з кров’ю може потрапити в головний мозок і спричинити небезпечні наслідки. Вилікувати такі захворювання надзвичайно важко, й у більшості випадків вони призводять до летального результату. Викликає це запалення типова бактерія, яка живе в ротовій порожнині кожного. Повністю стерилізувати ротову порожнину неможливо, і при проколюванні язика загроза інфекції існує завжди.

Кільце в губі може пошкодити ясна і зуби, навіть у тому випадку, якщо фахівець із пірсингу використовує стерильний інструмент.

Усе вищезгадане – ще не найстрашніше. Якщо технологія стерилізації порушена, то, здавалося б, безневинний пірсинг може призвести до таких смертельно небезпечних інфекційних захворювань, як СНІД, гепатит В і С, зараження крові, правець. Пірсинг категорично протипоказаний людям із захворюваннями крові, системними хворобами внутрішніх органів ( нирок, легенів, серця), шкіряними захворюваннями ( екзема, псоріаз, фурункульоз ). Протипоказаннями є зниження імунітету, діабет, уповільнене загоєння ран, алергія на метали.Доповідач 6. Чи є пірсинг безпечним? ,, Не завжди! – наголошує черкаський лікар-дерматолог Андрій Кивенький. – Часто небезпека полягає в тому, що пірсинг робиться власноруч або людьми, які навчилися робити це від друзів, подивившись відео чи прочитавши в журналах. Такі пірсери часто не дотримуються правил гігієни і недостатньо знають анатомію людини “.

Крім того, існує також небезпека заразитися СНІДом чи іншими інфекційними хворобами – через нестерильні інструменти. Багатьом людям узагалі протипоказані проколи, хоч би і зроблені професіоналами – це люди зі слабким імунітетом. Кожен організм індивідуальний , і якщо в одного ранка загоюється за тиждень, то в іншого цей процесс затягується надовго, а іноді й утворюється рубець.

Черкаські пірсери погодждуються, що їхня робота не з легких і дуже відповідальна.

Найскладніше робити прокол язика ( через слиновиділення ) і геніталій. Але при будь – яких проколах, навіть після того, як ранка загоюється, за пірсингом потрібний постійний догляд… Часто до лікарів звертаються люди, яким зробили пірсинг у салоні краси або перукарні. У них виникають гнійні процеси через те, що втягнуто сережку не з титану, а з дешевих матеріалів. У такому разі сережку треба витягувати, дочекатися, поки отвір заросте, і робити новий прокол.Доповідач 7. Молоді люди роблять пірсинг, як правило, для того, щоб виділитися, набути індивідуальних особливостей. Крім того, це є щей своєрідним протестом протии усталених суспільством норм поведінки.

Часто пірсинг, як і будь – яке модне віяння, роблять, прагнучи бути схожими на когось зі своїх Знайомих, або тому, що так заведено в певній компанії. Але прикметно, що таким чином ,,прикрашають” себе молоді люди, яким бракує уваги з боку близьких людей, в першу чергу батьків. У таких випадках спрацьовує підсвідомий психічний механізм: ,,Мене ігнорують, тому, що я в чомусь винен. Але не карають, тому я повинен сам себе покарати, зробити собі боляче “. Таким чином, іноді пірсинг – це лише реалізація підсвідомого бажання завдати собі болю … Але не треба плутати це явище з такою нетиповою сексуальною поведінкою, як мазохізм – це різні речі.Кожна людина, зважуючись на всілякі зміни на своєму тілі ( тату, пірсинг, шрамування тощо ), повинна пам’ятати, що через декілька років їй доведеться влаштовуватися на роботу, а не кожний роботодавець погодиться довірити престижну посаду таким чином ,,прикрашеній” людині. Варто мати на увазі, що навіть тоді, коли сережку або цвяшок буде остаточно витягнуто і дірочка заросте ( найшвидше відновлюються крила носа ), на цьому місці все одно залишиться відмітка, схожа на велику розширену пору.

І – й ведучий. У молоді є мода слухати дуже гучну музику, але це також не є зовсім небезпечним, тому що існує міжнародна шкала, за якою весь діапазон звуків, які ми чуємо, вміщується в 140 децибел .

ІІ – й ведучий. Для оцінки користуються сумарним рівнянням, яке вимірюється за шкалою А шумоміра.

І – й ведучий. Поріг чутливості – 0 дбА.

ІІ– й ведучий. Шелестіння листя – 10 дбА.

І – й ведучий. Шепотіння – 20 дбА.

ІІ – й ведучий. Палати лікарських приміщень - 25 дбА.

І – й ведучий. Читальний зал бібліотеки – 30 дбА.

ІІ – й ведучий. Кімнати квартир – 30 дбА.

І – й ведучий. Міський шум уночі – 30 – 4- дбА.

ІІ – й ведучий. Аудиторії навчального закладу – 40 дбА.

І – й ведучий. Спортзали, зали вокзалів – 60 дбА.

ІІ– й ведучий. Слабка розмова гучномовця – 50 дбА.

І – й ведучий. Шумна вулиця – 80 дбА.

ІІ – й ведучий. Шум залізничного транспорту – 70 – 90 дбА.

І – й ведучий. Сирена ,,швидкої допомоги” – 90 дбА.

ІІ – й ведучий. Шум мотоцикла – 80 дбА.

І – й ведучий. Шум літака і ,,пожежної допомоги” – 110 дбА.

ІІ – й ведучий. Реактивний двигун – 130 дбА.

І – й ведучий. Больовий поріг – 130 дбА.

ІІ – й ведучий. Гігієнічна норма звуку – 40 дбА.

І – й ведучий. Давня грецька мудрість вчить: ,, Все є отрута і все є ліки. І тим, і іншим його робить норма “ . Так і звуки: і шкодять, і допомагають.

Доповідач 8. Людина з моменту народження випробовує себе на стійкість до шуму. Уже х перших секунд життя вона має бути готовою до сприйняття та відображення колосального потоку звукових подразників. Ніжний голос мами, тиха розмова батька, мелодійна колискова бабусі заспокійливо діють на організм немовляти. Дитя поступово входить у світ шумів. І зовсім небайдуже, які звуки дитина чує. Сильні, постійні звукові подразники перевтомлюють слухові рецептори. Шум впливає на нервову систему, порушуючи нормальну життєдіяльність організму. Під дією шуму виникає безсоння, швидка втомлюваність. Особливо швидкий для організму інтенсивний шум ( більше 90 дБ ), тоді знижується працездатність людини, звужуються периферійні судини, порушується серцевий ритм, з’являється головний біль, підвищена дратівливість, і, як наслідок, - нервово – психічні порушення. Постійно перебуваючи в середовищі з підвищеною зашумленістю, людина втрачає слух.

Отже, зовсім небайдуже, які звуки ми чуємо, які мелодії нас оточують.

До речі, фізіологи та гігієністи вважають, що спеціально підібрана музика позитивно впливає на відновлення сил, заспокоює, знімає дратівливість.

Спробуйте заспокоїтися, прослухавши ,, Адажіо “ Т.Альбіоні або ,, Місячне світло“ К.Дебюссі. Якщо вам тривожно – допоможе мазурка Ф.Шопена, а у разі роздратова-ності зверніться до ,, Кантати № 2 “ Й. – С.Баха. Швидко зніме втому музика Моцарта, Брамса.

Сучасна модерна музика, на жаль, часто шкодить здоров’ю. Хворіють від неї і самі виконавці – серед артистів дуже багато хворих на виразку шлунка. Вкрай негативно впливає гучна музика і на слухачів. Дослідження вчених підтверджують, що музика, побудована на твердих ритмах, паралізує волю, вводить у стан трансу. Так, наприклад, рок – його не слухають, а занурюються в нього, як в океан звуків.

Медики, які спеціалізуються на ,, ракових хворобах “, стверджують, що навіть пасивне прослуховування такої музики веде до пошкодження слуху, зору, спинного мозку, нервової системи. Група спеціалістів обстежила молодь, яка часто слухала голосну сучасну музику: у 20 % дівчат і хлопців слух був знижений, як у 85 – річних людей. Під дією такої гучної музики різко зростає нервове збудження, а процеси гальмування пригнічуються.

У середні віки існувала кара: засудженого садовили під великий дзвін, звуки якого вбивали його. А в Стародавньому Китаї для тих, хто зневажливо ставився до релігії, придумували покарання: флейтисти, барабанщики і крикуни повинні грати перед ним удень і уночі, поки він ні впаде мертвий.

Отже, висновок один: відпочинок у природі – на березі річки, у лісі під заспокійливе шелестіння листя – найкращий для слуху і для всього організму.Доповідач 9. Природа в акустичному понятті ніколи не була мертвою, безголосою. Звук – один із найдавніших її проявів, таких давніх, як сама Земля. Народження і розвиток нашої планети йшли під акомпанемент звуків: шуміли хвилі, гримів грім, свистів вітер, шелестіло листя, співали птахи.

Голоси природи звучали чітко. Вони були господарями і неначе нічого не перешкод-жало їхньому звучанню. Але проходили століття. Не стояла на місці й людина. З усіх живих істот тільки вона повною мірою використовувала властивості навколишнього середовища як провідника, носія звуків. Людина внесла у світ звуків мову і музику, зробила звук своїм помічником. У найдавніші часи ревіння дикого звіра попередж-увало нашого пращура про небезпеку, шелестіння листя, дзюрчання струмка наповнювали його душу спокоєм, бойовий клич допомагав подолати ворога. Ріг, труба, барабан були засобом зв’язку і мистецтва. У результаті її діяльності з’являлися все нові й нові джерела звуку, росла їх сила.Шумові ефекти дуже різноманітні:

 • природні ( краплі дощу, спів птаха, шум моря );

 • штучні ( побутовий, транспортний, виробничий ).

ІІ – й ведучий. Як дружать мода і здоров’я ? Коли ми вибираємо для себе одяг та взуття, то керуємося не лише гігієнічними міркуваннями, але модними тенденціями.

І – й ведучий. Мода – велика сила! Але мода здатна не тільки творити красу, а й руйнувати … здоров’я . Зовнішній вигляд суттєво впливає на наш настрій.

ІІ – й ведучий. Якщо людини в комфортному модному одязі, то вона відчуває себе добре, впевнено, у неї підвищена працездатність. Але законодавці моди часто при- думують моделі, які негативно позначаються на здоров’ї . Наприклад, колись модні корсети приводили до деформації грудної клітки, хребта, а величезні перуки, обов’яз-кові головні убори і жабо порушували мозковий кровообіг і викликали головний біль і непритомність.

І – й ведучий. Сучасна мода більш поблажлива , однак і в наші дні деякі віяння моди можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. У першу чергу мова йде моду на ,,міні”. Деякі жінки вже не мислять свого гардероба без численних міні – спідниць і коротких суконь. При цьому колекція міні приготовлена на будь – який сезон. Таким відчай-душним модницям варто пам’ятати , що прагнення виглядати завжди еротично при-зводять до регулярного переохолодження, внаслідок чого розвивається порушення кровообігу органів малого таза.

ІІ – й ведучий. Систематичне носіння коротких спідниць загрожує захворюваннями матки, яєчників, сечового міхура, з’являються порушення менструального циклу. До- дати ,,перцю” до вже й так зухвалого вигляду через короткі спідниці модниці намага-ються за допомогою тонких панчіх, легких туфель, коротких піджаків і курток, коли пупок виглядає назовні.

І – й ведучий. Оголена талія, можливо, і виглядає еротично, але закінчитися така демонстрація може плачевно. Такий нераціональний одяг призводить до переохолод-ження нирок, що загрожує пієлонефритом або циститом. І все це не дріб’язкові хво-роби, лікування яких полягає в разовому прийомі таблетки. Хронічний цистит і піє- лонефріт лікуються довго і нудно, а в майбутньому можуть серйозно дати про себе знати, коли настане вагітність.

ІІ – й ведучий. Скільки разів на холодну пору можна побачити молодих людей без головного убору? При температурі повітря нижче – 10 С тепловтрати організму збільшуються до 17 %, а при відкритій шиї – до 27 %. Охолодження голови призво-дить до порушення кровообігу волосистої частини голови, під впливом чого можуть атрофуватися волосяні цибулини, і, як наслідок, до облисіння.

І – й ведучий. Нелюбов до головних уборів взимку може стати причиною запалення лицевого нерва, лобових і придаткових пазух носа. Особливо варто зупинитися на модних в останні роки як серед жінок, так і чоловіків, вузьких брюках із заниженою талією. Саме із запровадженням цієї моди лікарі відзначили часті звернення у зв’язку з деформацією спини, утрудненням дихальних екскурсій легень, захворюванням яєчок. Чим же небезпечні вузькі джинси?

ІІ – й ведучий. В області таза порушується нормальний кровообіг, з’являються наб- ряки. Натирають самі інтимні місця, що створює сприятливі умови для розмноження бактерій. Так, ризик появи молочниці збільшується в 15 разів ! Вузькі штанини пору-шують теплообмін , що негативно позначається на збереженні здорової мікрофлори і викликає недолік кисню і поживних речовин у клітинах, а це, дорогі модниці, прямий шлях до целюліту.

І – й ведучий. Жінки вперті у своєму бажанні вміститися у вузькі джинси виснажу-ють свій організм постійними дієтами. За деякими медичними даними, вузькі штани можуть стати причиною імпотенції. До речі, є думка, що ініціаторами вузьких джинсів із заниженою талією були китайці з метою контролю над народжуваністю. Постійне носіння вузького одягу, міні – спідниць, тугих поясів і корсетів, а ще все це в поєднанні з високими підборами – це справжня бомба уповільненої дії, яка не змусить себе довго чекати і вже років після 30 можна буде відчути всі принади цієї ,, краси “. Звичайно, мода диктує нам свої правила, але варто знаходити розумний компроміс між одягом і здоров’ям.

Доповідач 10. Свобода ! Спідниці короткі, ноги відкриті, пальчики напедікюрені… Одягаєш босоніжки на високих підборах – і відразу, здається, стала стрункішою і легше. Давайте ж разом розглянемо, яке буває вплив високих підборів на здоров’я людини. А до вечора великий палець натертий до крові і болить, звичайно.

П’ятка не до крові, але теж натерта. Педикюр пора переробляти … І ти ще самого страшного не знаєш: неправильно підібране взуття може завадити тобі в боротьбі із зайвою вагою!

Піднявшись навшпиньки ( тобто на каблук ), ти начебто миттєво худнеш: ноги ві-зуально подовжуються, в попереку з’являється прогин, і талія, здається тонше. Але за цю красу доводиться дорого платити.

Кістки і суглоби стопи – природна система, що дозволяє при ходьбі рівномірно розподілити вагу тіла і підтримувати рівновагу. За задумом природи основне наван-таження у людини припадає на три точки – п’яту, область під великим пальцем і під мізинцем. Якщо ти забралася на каблук, п’ята повисла в повітрі і всі твої кілограми тиснуть вже на дві точки. Взуття з вузьким мисом – і точка опори зовсім одна. Центр ваги зміщується. Здавлені пальці не витримують і починають деформуватися.

Високий каблук, особливо в поєднанні з вузьким мисом, призводить до деформації стопи. За радянськими ГОСТами раціональним взуттям вважалося те, де висота каблука не перевищувала чотирьох сантиметрів. Все, що вище, веде до перевантажень. А якщо ще додатково стиснути стопу з боків, це сприятиме деформації великого пальця. Він починає підгинатися, суглоб запалюється, змінює форму і згодом вже ніколи не повертається на звичне місце. Ситуацію може виправити тільки операція. З часом з’являються молоткообразні деформації другого і третього пальців - вони розширюються на кінці, суглоби роздуваються і запалюються.

Виникають також і серйозні внутрішні проблеми. Зміщення центру ваги викликає посилення тиску на хребет, застій крові в органах малого тазу ( що зрештою може привести до безпліддя ). Говорити про натоптишах, мозолі й інших дрібницях на цьому тлі навіть якось ніяково. Однак не слід забувати, що на стопу проектується весь організм, і натоптишів перекриває тобі не тільки точку опори, а й точку акупунктури – відображення того чи іншого внутрішнього органу. Область на ступнях трохи нижче пальців відповідає за гормональний баланс. Почала додавати у вазі? Перевір – може бути, всьому виною красиві, але незручні туфлі.Доповідач 11. Вибір між красою, модою і комфортом завжди болісний. А компроміс не завжди знаходиться. Ти знову і знову переш пальці ( п’яти ) в кров Як не прикро, виною тому мода. Ну, іноді ще економія.

В знаряддя тортур взуття перетворює поєднання декількох чинників: • високий каблук;

 • занадто вузький мис;

 • невідповідна висота задника;

 • тонкі ремінці;

 • синтетичні матеріали.

Моду створюють чоловіки, і бачити жінок красивими – їх природнє бажання. Але ви повинні пам’ятати, що каблук вище шести сантиметрів для ходьби в принципі не призначений. На такому потрібно вміти красиво вийти з машини, дійти до крісла і зручно влаштуватися для демонстрації бездоганних ніг. При дуже високих підборах стопа норовить зісковзнути вниз по туфлі, як по гірці. Якщо мисок вузький, пальці будуть здавлюватися Якщо на миска виріз, великий палець буде виштовхуватися в цю діру, і на самому широкому місці – на рівні суглоба – шкіра неминуче зітреться до крові. Крім того, що доведеться здорово напружувати ногу, щоб не чіпляти голими пальцями асфальт: і ноги втомлюються понад норму, і потертості з’являться на тому місці, де шкіра ноги стикається зі шкірою туфлі. Що ж вибрати? Найкраще – закритий оголений мисок.

Треба сказати спасибі дизайнерам, узаконив минулого літа платформу: відчайдушна висота на яку вона нас піднімає, компенсується товщиною підошви, і залишаються реальні 4 – 5 сантиметрів, що цілком допустимо для повсякденного взуття.

Але в цьому році дизайнери навперебій пропонують ,,примотувати” , босоніжки до ніг незліченною кількістю ремінців. Попереджаємо: чим ремінець тонший, тим більша небезпека стерти ноги до крові! ,, Вузькі ремінці категорично протипоказані при схильності до набряків і судинної недостатності: ремінці будуть врізатися в тил стопи. Цього в жодному разі не можна допускати при варикозному розширенні вен, тромбо-флебіті “ . Якщо це твій випадок, відмовся від ремінців і стрічок, тобі цілком підійде легке взуття з сіткою, актуальна нинішнього літа.

Але навіть самі відкриті, самі вентильовані босоніжки повинні бути з натуральної м’якої тканини. Інакше у тебе не буде шансу уникнути потертостей. У туфлях з синтетики шкіра не дихає, ще виділяється волога накопичується під смужками мате-ріалу, і тертя в поєднанні з підвищеною вологістю роблять свою справу!

Зверни увагу, що ,, натуральний “ і ,, м’який “ - це зовсім не синоніми! Джинсові босоніжки можуть стерти пальці в кров, якщо при виготовленні їх з’ єднали з жорсто- кою прокладкою, щоб краще тримали форму. Що вже говорити про грубо вичинені шкіри … І ще одна порада: висота задника взуття повинна відповідати висоті п’яти. Інакше мозолі неминучі.

Виробники взуття та лікарі-ортопеди сходяться в одному: на кожен сезон треба мати не менше п’яти пар взуття, і не варто ходити в одній і тій же парі більше двох днів підряд. Адже під впливом високих підборів на здоров’ я людини, деформуються кістки його стопи, а це щось неприємне.

З точки зору ортопедії різні моделі взуття по-різному розподіляють навантаження: туфлі на високих підборах навантажують передній відділ стопи, ті, що не гнеться платформа аба танкетка, змушують посилено працювати голеностоп , а плоскі балетки – задню поверхню ноги. Регулярно змінюючи це навантаження, ми рівномірно перерозподіляємо її і тим самим уникаємо деформацій якоїсь певної частини стопи.

Взуттьовики вважають, що туфлям обов’язково потрібно відпочивати. Адже ми зволожуємо їх , потім тиснемо на них усією своєю масою – улюбленим туфлям та чоботам потрібно давати час , щоб вони просохли і розправилися.

Щож увійде в твою ,,п’ ятірку” літнього взуття? Врахуй, туфлі на шпильці можуть бути тільки шостими! Балетки. Обирай моделі, забезпечені хоча б мінімальним каблучком, абсолютно плоска підошва майже так само шкідлива, як і високий каблук. На ній ,,ресорні” якості стопи не зможуть проявитися в повному обсязі. Босоніжки на танкетці. Вони дають можливість ,,підняти” п’яту, але виключають провисання середній частині стопи, розподіляючи вагу на всю підошву. Цього літа продовжують носити еспандрільі – матерчаті туфлі іспанських танцівниць на мотузяній танкетці.

Ведучий ІІ. Великий вплив на зростання комп’ютерних захоплень серед дітей збільшилося останнім часом.

Ведучий І. У Японії та інших країнах з’явився новий вид хворих, яким становлять діагноз ,,техногізм”. Ці нещасні, зробивши Інтернет своїм другим життям, втратили інтерес до всього іншого. Зазвичай вони проводять за комп’ютером цілі ночі, занурюючись у невідомі глибини і посилаючи через модеми повідомлення своїм віртуальним приятелям. Вранці ці люди мляві, похмурі й практично весь день не можуть працювати.

Ведучий ІІ. Аналогічна ситуація і зі школярами, які до глибокої ночі дивляться бойовики та інші відеофільми і не відпочилі не в змозі сприймати шкільні програми.

Ведучий І. Діти, які захоплюються комп’ютерними іграми, можуть отримати важку форму епілепсії.

Доповідач 12. З екранів йде люциферове світло темряви, висмоктує енергію з людей, руйнує психіку і тіло. Навіть якщо глядач розуміє, що дивиться фантастичні сюжети, його підсвідомість приймає їх за реальність. Стирається грань між істиною і брехнею. Людина входить в екранний простір, потрапляє в потойбічний світ, глядач відчуває патологічне задоволення, як наркоман під час галюцинацій. Телевізійний світ ілюзій – дуже тонкий наркотик, але залежність від нього виникає не менша, ніж від героїну та опіуму. У психіатричних клініках уже з’явилися телевізійні та комп’ютерні наркома-ни. Після обробки телефільмами люди можуть повірити будь – якій брехні, яку їм підносять під видом правди політичні оглядачі.

Дуже важливий зміст комп’ютерних ігор Недарма в Японії та США деякі сюжетні лінії заборонені і, судячи з даних друку, остання 5 – 6 років йде все більш жорстоке обмеження сюжетів( так само роблять і в Німеччині ). У нас же повна свобода: більше 90 % віртуальних образів носять відверто мортальний ( тобто пов'язаний зі смертю ) характер – бажання вбивства чи прагнення померти. А ці образи швидко сприйма-ються і при досягненні критичної аси ( у кожного вона своя, визначити її поки неможливо ) діти скоюють специфічно жорсткі злочини.

Людина, що ввійшла у віртуальний світ комп’ютерних ігор, стає небезпечно залежною від свого кіберпартнера. Свідомість гравця керована, його можливо закодувати на певні дії, внести будь – яку інформацію в підсвідомість, зробити з людини робота.

Сьогодні дитина вже в 6 – 7 років починає освоювати комп’ютер, а в 8 - 9 років може всерйоз пристраститися до комп’ютерних ігор. Щоб зрозуміти, наскільки велике це додаткове навантаження, треба знати, який в цілому психічний стан сучасних малюків.

Зупинити прихід комп’ютерної епохи неможливо, зменшити небезпеку, що підстерігає дитину перед екраном монітора, необхідно! Тому дуже важливо створити оптимальні умови для того, щоб перегляд телевізора та відеоігри не збільшували накопичення за день стомлення, а сприяли відпочинку дітей.

Ведучий ІІ. Поряд із модою існує і псевдомода на слабоалкогольні напої і пиво.

Ведучий І. Для підтримання водного гомеостазу або рівноваги ми п’ємо кожен день. Хто п’є воду, хто каву або чай, а хто – пиво, соки, газовану воду, чи ще гірше – слабоалкогольні напої. Основу будь – якого напою складає вода, але сам напій не є чистою питною водою, і сприймається він організмо м не як чиста вода. Різні речовини, які є в напоях, впливають на наш організм через водний гомеостаз.

Ведучий ІІ. Слабоалкогольний напій? І для чого він придуманий людиною? Це щоб, у першу чергу, людина постійно була під ,,невеличким” градусом. Ніби і не алкоголь, ніби і не вода. Але для організму людини це страшна отрута, бо в організмі відбувається постійне порушення водного гомеостазу. У першу чергу ці зміни відчутні для тих органів, які містять найбільше зв’язаної води: це мозок людини, статеві клітини, кровоносна і лімфатична системи. Порушення водного гомеостазу для мозку, для статевих органів – це причина порушення розумових здібностей людини, а також дітородної функції організму. Якщо алкогольні або слабоалкогольні напої людина вживає рідко, як кажуть, лише на свята, то шкода від них не така відчутна. А коли це робиться часто, мало не щоденно ? Коли слабоалкогольний напій людина вживає занадто часто, то це вже проблема.

Доповідач 13. У наш час людина, яка п’є на вулиці пиво, це звичне явище. Реклама пропонує пити пиво постійно, у будь – якій життєвій ситуації, фактично йти по життю з пляшкою. При цьому більшість рекламних роликів орієнтовані на молодь. Особливо небезпечні ролики, у яких задіяні її кумири. Зрозуміло, що проблема зростання пивного алкоголізму не хвилює виробників цього напою. Прищеплюючи підростаючому поколінню за допомогою реклами новий стереотип споживання пива ( а фактично – постійної алкоголізації ), вони забезпечують гарантоване підвищення попиту на свій продукт у майбутньому. Проте проблема зловживання пивом існує і все більше турбує наркологів. Пиво завжди вважалося ,,стартовим “ напоєм, з якого починали практично всі алкоголіки, поступово переходячи до міцних напоїв. Тепер же часто спостерігається інша ситуації, коли шлях до алкоголізму починають з пива і ним же ,,закінчують “ . Цей соціальний і водночас медичний феномен дуже небезпечний.

Фармакологічна дія пива сприяє відпочинку, заспокоєнню. У 20 – ті роки минулого століття його пропонували як седативний ( заспокійливий ) напій. Таким чином, вживаючи пиво, людина виробляє в себе звичку не тільки до алкоголю, а й до своєрід-ного заспокійливого засобу. Минає час, і він уже стає вкрай необхідним. Відтак збільшуються дози випитого пива, формується алкоголізм. Хоча громадська думка майже не сприймає пиво як алкогольний засіб. Можливо, тому, що пивна алкого-лізація тривалий час не проявляється алкогольними ексцесами з бійками та сімейними конфліктами. А потреба пити пива не спричинює такої тривоги, як потреба в горілці. Пивний алкоголізм розвивається більш приховано і підступно, ніж горілчаний. Але коли вже він виникає, то це дуже тяжкий алкоголізм.Доповідач 14. Окрім того, дія пива на організм теж шкідлива, особливо якщо вжива-ти його багато. Це призводить до варикозного розширення вен і меж серця ( серце ,,обвисає”, стає млявим, а його функції порушуються, виникає синдром ,,пивного серця”). У відповідь на вживання пива у чоловічому організмі починає виділятися патологічна речовина, яка пригнічує вироблення чоловічого статевого гормону. Натомість починають продукуватися жіночі статеві гормони. Із часом у чоловіків ширшає таз, розростаються грудні залози. А жінки, які зловживають пивом, ризикують захворіти на рак грудної залози.

Небезпечно питии пиво матері, яка годує груддю ( у дитини можуть з’явитися епілептичні судоми, а пізніше може виникнути епілепсія). У разі пивної алкоголізації тяжче, ніж під дією горілки, уражуються клітини головного мозку, тому швидше порушується інтелект і настають тяжкі психопатоподібні зміни. За даними ВООЗ, уживання пива достеменно підвищує ризик виникнення раку товстої кишки.Доповідач 15. Яких речовин більше : корисних чи шкідливих.

У пресі досить часто з’являються публікації про користь цього напою. Дані подібних досліджень здебільшого оплачені алкогольною індустрією, якій вигідне однобічне їх висвітлення. Наприклад, стверджують, що пиво багате на вітаміни і корисне для здоров’я. Ці вітаміни, здебільшого групи В, надходять у пиво переважно із солоду. Але в процесі виготовлення пива концентрація їх значно знижується. І, приміром, щоб забезпечити денну потребу у вітаміні Ві, слід пити 10 л пива за день ! Для порівняння: з’їсти 300 – 400 г чорного хліба з борошна грубого помелу. Що краще?

Навіть малі дози пива знижують спортивні досягнення. Наприклад, ковзанярі і плавці, що випили по літру пива, зменшили швидкість плавання й бігу в ковзанах приблизно на 20 %. До речі, відомий шахіст Гаррі Каспаров свого часу повністю відмовився від уживання будь – яких алкогольних напоїв.

А ось про шкідливі речовини, які містяться у пиві, виробники замовчують. Приміром, допустимі норми вмісту важких металів у пиві такі ( мг / кг ): свинець – 0,3, кадмій – 0,003, срібло – 0,2, ртуть – 0,005, мідь - 5,0, цинк – 10,0. Не складно підрахувати, що, наприклад, гранично допустиму дозу кадмію, який додають до пива для утворення й утримання піни, легко можна перевищити, випивши понад 2 пляшки (1 літр) пива. Не виключено, що атипізм пивного алкоголізму частково обумовлений не лише великим об’ємом рідини, що потрапляє в організм ( водна інтоксикація ), а й додатковою ( а можливо, основною ) токсичною дією солей важких металів.Доповідач 16 . Із чого починається пивний алкоголізм. Пиво досить швидко може перетворитися із слуги на володаря. Поріг і швидкість виникнення та прогресування хвороби в різних людей залежать переважно від сталості обміну речовин. Очевидно, що ризик зростає за умови раннього початку алкоголізації ( у підлітковому віці ), у разі систематичного вживання пива та за звички перевищувати його разову дозу понад 1 літр.

Коли ж людина переступає невидиму межу ? У світі наводиться далеко не повний перелік ознак алкоголізму. Однак, якщо присутня хоча б одна із них, це має бути сигналом до того, що необхідно переглянути своє ставлення до вживання алкогольних напоїв і звернутися за консультацією до нарколога: 1. Людина зовсім не спроможна або часто не може зупинитися на великій дозі спиртного.

 2. Вживає набагато більше спиртного, ніж раніше, але ефект від цього такий самий або й менший.

 3. Виникають провали у пам’яті на період сп’яніння .

 4. Людина починає вживати спиртні напої на роботі, за кермом, у громадських місцях, з випадковими знайомими, на самоті, або в зовсім невідповідній для цього ситуації.

 5. Людина відчуває бажання випити пива наступного дня після його вживання (вранці, вдень або навіть увечері ).

 6. Спроби зменшити частоту й дозу випитого зазнають невдачі.

Отже, як бачимо, ,, нешкідливість” пива оманлива. А агресивна реклама цього напою може спричинити спалах нової форми алкоголізму серед молоді, який матиме тяжкі медичні і соціальні наслідки. У деяких країнах таку рекламу взагалі заборонено.

У розвинених країнах Заходу стає немодним пити пиво, адже в умовах сучасних технологій навіть невеликі дози алкоголю можуть призвести до помилки, яка коштуватиме тисячі доларів. Тому пивні компанії змушені шукати нові ринки збуту своєї продукції . Там, де не усвідомлюють, що пиво так само небезпечне для людини, як і будь – який інший спиртний напій.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал