Справжні друзі пізнаються в біді



Скачати 45.21 Kb.
Дата конвертації02.04.2017
Розмір45.21 Kb.
Вивчаємо твори Миколи Трублаїні

Тема: Справжні друзі пізнаються в біді

М.Трублаїні «Про дівчинку Наталочку

і сріблясту рибку»

(Урок читання у 2 класі)

Вчитель початкових класів Лиманської ЗОШ 1-3ступенів

Мащенко Олена Миколаївна

Оповідання і казки Миколи Трублаїні дуже подобаються маленьким читачам. Вони приваблюють простотою мови, динамічністю розвитку подій, лаконізмом. Діти залюбки читають і переказують твори письменника, ілюструють і створюють словесні малюнки до них. Твори письменника вчать пізнавати, любити і оберігати рідну природу, цінувати справжню дружбу. Микола Трублаїні прожив дуже коротке життя, всього 34 роки, загинув у роки Великої Вітчизняної війни, але залишив багато чудових творів, які актуальні і сьогодні.

Тема: Справжні друзі пізнаються в біді.

М.Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»

Мета: Вчити дітей швидко, свідомо і виразно читати, правильно інтонувати мову дійових осіб, орієнтуватися у структурі тексту, формувати вміння визначати головну думку твору. Розвивати уяву і фантазію, артистичні здібності. Виховувати доброту, вміння і бажання дружити та допомагати товаришам у скрутну годину; шанобливе ставлення до природи

Обладнання: Портрет письменника М.Трублаїні, текст казки, вірші, деформовані прислів’я, малюнки із зображенням героїв казки, ілюстрації учнів, розрізані картки з прислів’ями, мультимедійна дошка.

Девіз уроку: «Діти люблять звірів, чують себе близькими до них, розмовляють з ними і розуміють їх: от тим-то й оповідання про звірів їм такі цікаві, особливо, коли ті звірі в казці ще починають говорити, думати і поводитися, як люди…»(І.Франко).

Хід уроку

1.Організація класу до роботи

Сьогодні у нас незвичайний урок

У казку сьогодні ми зробимо крок.

Із казкою ми зустрічались не раз

І знову вона завітає до нас.

2. Мотивація навчальної діяльності

Обговорення з учнями їхніх очікувань від уроку

-Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

(Дізнатись щось нове, отримати високі бали)

-Як же ви повинні працювати, щоб ваші очікування здійснились?

(Гарно, активно, не лінуватись)

3. Визначення теми і завдань уроку

-В чарівне віконце ми з вами заглянем,

І тему уроку ураз прочитаєм



ДРУЗІ

ПІЗНАЮТЬСЯ

В

БІДІ

-Прочитайте тему уроку з сумом

-А тепер так, щоб це прозвучало як запитання

-Уявіть, що ви маленькі гномики. Прочитайте тему

-А тепер ви велетні. Як звучатиме ваш голос?

Мозкова атака

-Що таке літературна казка?

-Яку віршовану казку ви нещодавно читали?

-Чим подобаються вам казки?

-Яких тварин ви зустрічали в казках?

4. Мовленнєва зарядка

-Подмухайте на кульбабку

-Передайте голосом, як шипить лебідь, як квакає жабка

Скоромовка

Рибка плаває, гуляє

Рак на неї поглядає

5. Робота над новою казкою

-Сьогодні на нас чекає нова казка. Її автор Микола Трублаїні

(на мультимедійній дошці демонструється портрет письменника, назва казки)

Вправа «Передбачення»

-Прочитайте назву казки

-Як ви думаєте про кого в ній буде йти мова?

(Діти висловлюють свої версії)

Первинне сприймання твору

-Чи цінуєте ви дружбу? Чому?

Читання казки вчителем. (Демонстрація ілюстрацій до казки)

Словникова робота. Читання слів, надрукованих на дошці. Чим відрізняються слова лівої і правої колонок?

Білий в озері

Великий з шиєю

Срібляста у воді

Глибокому на дні

Довгою на берег

Звертається увага дітей на те, що автор називає дійових осіб: Горобчик молодчик, Жабка скрекотушка, Рибка срібляста, Лебідь красень,дівчинка Наталочка,що притаманно народним казкам.

Фізкультхвилинка

Рибки плавали, пірнали

У прозорому ставку.

То зійдуться – розійдуться,

То зариються в піску

Повторне сприймання казки.

-Чому друзі вирішили допомогти рибці?

Напівголосне читання тексту учнями за вчителем «Буксир», яке переходить у самостійне читання казки.

Визначення дійових осіб твору. Характеристика кожного з них

Перевірка рівня засвоєння змісту прочитаного

-Чому Рибка не знайшла черевичків?

-Кому першому розповіла вона про свою біду?

Вибіркове читання

-Яким був Лебідь? Прочитайте

-Знайти в тексті опис Рибки

-Про що розповіла Жабка Горобчикові?

-Як дівчинка Наталочка допомогла Рибці?

Інтерактивна вправа. Робота в групах по чотири

Гра «Попади в ціль»

Учні отримують картки, на яких потрібно за допомогою стрілок зєднати дії і героїв казки.

Наталочка виплигнула, попросила

Жабка зраділа, подякувала

Рибка довідалась, принесла

Бесіда за змістом прочитаної казки

-Що зробив Горобчик?

-Для чого Лебедю знадобились черевички?

Читання казки за ролями

(Слова Лебедя слід читати сердитим голосом, Рибки – з благанням, Жабки, Горобчика і Наталочки – стривожено.)

6. Закріплення вивченого матеріалу

Переказ прочитаного

Інтерактивна вправа. Гра «Подумай». Робота в парах

-Розмістити пункти плану в такому порядку, який відповідає послідовності розвитку подій у казці

Визначення жанру твору

-Доведіть, що цей твір казка?

Визначення головної думки казки

7. Розвиток мислення

Робота з деформованими реченнями

З розрізаних частин скласти прислів’я

Лихий добро псує

Два хитрих мудрого не переважать

Друзі пізнаються у біді

-Яке з цих прислів’їв може бути заголовком до нашої казки?

8. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

-Сьогодні на уроці я дізнався …

-Мені сподобалося …

-Я хочу ще раз …

9. Домашнє завдання

Підготуватися до виразного читання казки в особах.





Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал