Програма модельно- хореографічної студіїСторінка1/7
Дата конвертації10.04.2017
Розмір1.23 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

МОДЕЛЬНО- ХОРЕОГРАФІЧНОЇ СТУДІЇ
Схвалено для використання комісією з проблем

позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань

освіти Міністерства освіти і науки України

(протокол № І від 22.06.2009 р.)

Катерина ХОДОРІВСЬКА, керівник студії Будинку дитячої та юнацької творчості Галосіївського р-ну м. Києва
Пояснювальна записка

Для сучасної молодої людини, що має широкий кругозір, уже не актуально бути тільки моделлю, співаком, уміти лише танцювати. Молоді люди краще і швидше за інших відчувають рух сучасного мистецтва до синтезу жанрів. Недостатньо сьогодні для естрадного виконавця гарно співати — глядач бажає бачити його гармонійний рух, манекенниці стають акторками, а покази моделей одягу перетворюються на театральне дійство з професійними артистами.

Естрадні жанри органічно доповнюють один одного в концертних програмах: чергування на сцені масових модельних показів і солістів, моди і танцю єднаються стильовим музичним супроводом, акцентуючи увагу на костюмі, який є сенсом для моди і обов’язковим для естрадного шоу.

Розробка даної програми зумовлена потребою удосконалення навчально-творчого процесу з урахуванням загальної тенденції сучасного мистецтва до синтезу жанрів.У наш час діти завдяки сучасним інформаційним джерелам мають велику кількість несистематизованих знань, що часто призводить до формування хибних уявлень. Програма призначена допомогти дітям і підліткам правильно визначати сучасні пріоритети, орієнтуватись у питаннях моди, мати достовірну інформацію про її творців і молодіжні рухи; тонко відчувати тенденції моди, володіти її лексикою. Завдяки практичному курсу (модельний малюнок, дефіле, майстерність актора, хореографія) учні студії зможуть розкуто триматися на сцені і спілкуватись у житті, збагатити свій духовний світ, отримають особистий досвід з естрадного мистецтва.

Мета: розвивати естетичний смак дитини, виховувати його на кращих взірцях модельного і естрадного мистецтва, допомогти дитині бути стильною і авангардною, досягти високих особистих показників.

До програми входять теоретичні заняття (лекції), практичні заняття (малювання, дефіле, хореографія та ін.), практика (виступи на сцені, створення колекції, постановки модельних показів), семінари (доповіді учнів з тем, що не увійшли до лекційного курсу, обговорення їх у групі).

Комплексна програма складається з варіативної та інваріантної частин, які паралельно вивчаються протягом усього курсу. До інваріантної частини входять програми: клас модельної ходи (дефіле), курс лекцій з модельної підготовки. До варіативної частини входить спецкурс для модельєрів. Таким чином утворюються навчальні групи: група модельєрів і шоу-група («артисти», які органічно доповнюють своїми хореографічними постановками покази колекцій одягу, допомагають створити театралізоване дійство в ході показу колекцій одягу, є ведучими програм).

Програма розрахована на 3 рівні навчання та виховання: початковий (2 роки навчання, діти віком від 6 до 10 років), основний (4 роки навчання, діти віком від 11 до 18 років і ті, що засвоїли початковий рівень) і вищий (І рік навчання, діти, що засвоїли основний рівень і мають високі особисті показники).

Навчальні групи дітей формуються за спеціалізацією. Для розширення кругозору зацікавлені діти можуть відвідувати заняття з різних напрямків.

Заняття з різних дисциплін програми мають незалежні курси і в той же час органічно поєднуються або продовжують одне одного.

У програмі передбачені індивідуальні заняття з вихованцями груп модельєрів, а у вищому рівні навчання — зведені репетиції з вихованцями шоу-груп.

Кількість_годин_на_рік_по_дисциплінах'>Кількість годин на рік по дисциплінах

Назва групи

Теорія мо-

делінгу

Клас дефіле

Загальний курс з розвитку моди

Спецкурс для модельєрів

Майстерність актора (для шоу- груп)

Кількість

годин на рік

Початковий рівень навчання (2 роки)

Шоу-група

(1—2 роки навчання)

18

7254

144

Основний рівень навчання (4 роки)

Модельєри

(1-4 роки навчання)18

36

36

54
144

Шоу-група

(1-4 роки навчання)

18

36

36
54

144

Вищий рівень навчання (1 рік)

Модельєри
36
108
144

Шоу-група

36

3672

144Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©divovo.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

войти | регистрация
    Головна сторінка


загрузить материал